Мәслихаттың 2009 жылғы 24 желтоқсандағы № 253 "Қостанай қаласының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Костанай қаласы мәслихатының 2010 жылғы 20 сәуірдегі № 294 шешімі. Қостанай облысы Костанай қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 26 сәуірде № 9-1-146 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Қостанай қаласының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы" мәслихаттың 2009 жылғы 24 желтоқсандағы № 253 шешіміне (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9-1-137 тіркелген, 2010 жылғы 7 қаңтарында "Қостанай" газетінде жарияланған) мына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған шешімнің 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6) тармақшалары мына редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 14763090,0 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 9486756,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 63155,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 507000,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 4706179,0 мың теңге;
2) шығыстар – 14682003,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -16633,0 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік кредиттерді өтеу – -16633,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 34000,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 34000,0 мың теңге;
5) бюджет профициті – 63719,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – -63719,4 мың теңге.";
аталған шешімнің 4-тармағы мына редакцияда жазылсын:
"4. Қостанай қаласының 2010 жылға арналған бюджетінде бюджеттік сала қызметкерлерінің еңбекақы қорының өзгерісіне байланысты облыстық бюджетке 50113,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді аудару қарастырылғаны ескерілсін.";
аталған шешімнің 5-тармағы мына редакцияда жазылсын:
"5. Қостанай қаласының 2010 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен даму трансферттері мен ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
білім беретін ұйымдардың материалдық-техникалық базасын нығайтуға 4000,0 мың теңге сомасында, оның ішінде химия кабинетін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға 4000,0 мың теңге сомасында;
білім беретін ұйымдарды күрделі жөндеуге 83239,0 мың теңге сомасында;
әлеуметтік қорғалатын халықтың қатарынан жастарға әлеуметтік көмекке 4399,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 34000,0 мың теңге сомасында;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 24 декабря 2009 года № 254 "О бюджете города Костаная на 2010-2012 годы"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 20 апреля 2010 года № 294. Зарегистрировано Управлением юстиции города Костаная Костанайской области 26 апреля 2010 года № 9-1-146
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Костаная на 2010-2012 годы" от 24 декабря 2009 года № 253 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-1-137, опубликованное 7 января 2010 года в газете "Костанай") следующие изменения и дополнения:
подпункты 1), 2), 3), 4), 5), 6) пункта 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1) доходы – 14763090,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9486756,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 63155,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 507000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4706179,0 тысяч тенге;
2) затраты – 14682003,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -16633,0 тысячи тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – -16633,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 34000,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 34000,0 тысячи тенге;
5) профицит бюджета – 63719,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -63719,4 тысячи тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в следующей редакции:
"4. Учесть, что в бюджете города Костаная на 2010 год предусмотрено перечисление целевых текущих трансфертов в областной бюджет в связи с изменением фонда оплаты труда работников бюджетной сферы в сумме 50113,0 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5. Учесть, что в бюджете города Костаная на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на укрепление материально-технической базы организаций образования в сумме 4000,0 тысячи тенге, в том числе на оснащение учебным оборудованием кабинетов химии в сумме 4000,0 тысячи тенге;
на капитальный ремонт организаций образования в сумме 83239,0 тысяч тенге;
на социальную помощь молодежи из числа социально защищаемых слоев населения в сумме 4399,0 тысяч тенге;
на укрепление материально - технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 34000,0 тысячи тенге;

мемлекеттік коммуналдық газбен жабдықтау және жылумен жабдықтау кәсіпорындарына табиғи газ бағасының айырмашылығын жабуға 137141,0 мың теңге сомасында;
ескерткіш орнатуға 4700,0 мың теңге сомасында;
құрылыс жобаларын әзірлеуге 30000,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерін ұстау мен жөндеуге 122500,0 мың теңге сомасында;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 570020,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға, әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шығарылғандарға біржолғы материалдық көмек төлеуге 246336,0 мың теңге сомасында;
көріктендіруге 35000,0 мың теңге сомасында;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға 60000,0 мың теңге сомасында;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға 23224,0 мың теңге сомасында;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 428920,0 мың теңге сомасында.";
аталған шешімнің 5-1-тармағы мына редакцияда жазылсын:
"5-1. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте мынадай мөлшерлерде республикалық бюджеттен ағымды нысаналы трансферттер және даму трансферттері түсімі қарастырылғаны ескерілсін:
99004,0 мың теңге – жаңадан енгізілетін білім берудің объектілерін ұстауға;
14226,0 мың теңге – білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын "Өзін-өзі тану" пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге;
5771,0 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
12074,0 мың теңге – ең төменгі күнкөріс қоржынының өсуіне байланысты 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
89220,0 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға; майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымынан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, "1941-1945 жылдары Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шығарылғандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет істеген) тұлғаларға біржолғы материалдық көмек төлеуге;
8921,0 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін тұлғаларға Мәскеу, Астана қалаларындағы мерекелік іс-шараларға қатысу үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарды төлеуді қамтамасыз етуге;

на покрытие разницы в цене природного газа государственным коммунальным газоснабжающим и теплоснабжающим предприятиям в сумме 137141,0 тысяча тенге;
на установку обелиска в сумме 4700,0 тысяч тенге;
на разработку проектов застройки в сумме 30000,0 тысяч тенге;
на содержание и ремонт объектов коммунальной собственности в сумме 122500,0 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог в сумме 570020,0 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку) в сумме 246336,0 тысяч тенге;
на благоустройство в сумме 35000,0 тысяч тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 60000,0 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы в сумме 23224,0 тысячи тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 428920,0 тысяч тенге.";
пункт 5-1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5-1. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
99004,0 тысячи тенге – на содержание вновь вводимых объектов образования;
14226,0 тысяч тенге на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание";
5771,0 тысяча тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
12074,0 тысячи тенге – на выплату ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
89220,0 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним; военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входящих в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы" или медалью "За победу над Японией", лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны, к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
8921,0 тысяча тенге – на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;

925,0 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың ветеринария саласындағы бөлімшелерін ұстауға;
2544,0 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге;
16388,0 мың теңге – негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға;
211156,0 мың теңге – мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға;
868055,0 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға.
1875,0 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға.";
аталған шешімнің 7-тармағы мына редакцияда жазылсын:
"7. Жергілікті атқарушы органның 2010 жылға арналған резерві 110962,2 мың теңге сомасында бекітілсін.";
аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы, № 3 сайлау
округі бойынша депутаты               Б. Әбдірахманова
Қостанай қалалық мәслихаты
хатшысының міндетін атқарушы                Г. Уралова
КЕЛІСІЛДІ:
"Қазақстан Республикасы Қаржы
Министрлігі Салық комитетінің
Қостанай облысы Қостанай қаласы
бойынша салық басқармасы"
мемлекеттік мекемесі
бастығының міндетін атқарушы
_________________ О.Рабченюк
"Қостанай қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
__________________ Л.Кураева
"Қостанай қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
___________________ Н.Дорошок
Мәслихаттың
2010 жылғы 20 сәуірдегі
№ 294 шешіміне қосымша
Мәслихаттың
2010 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 253 шешіміне қосымша
Қостанай қаласының 2010 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер

925,0 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
2544,0 тысячи тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
16388,0 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
211156,0 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
868055,0 тысяч тенге – на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
1875,0 тысяч тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования.";
пункт 7 указанного решения изложить в следующей редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2010 год в сумме 110962,2 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии, депутат
по избирательному округу № 3            Б. Абдрахманова
Исполняющая обязанности секретаря
Костанайского городского маслихата           Г. Уралова
СОГЛАСОВАНО:
Исполняющий обязанности начальника
государственного учреждения
"Налоговое управление по городу
Костанаю Костанайской области
Налогового комитета Министерства
финансов Республики Казахстан"
__________________ О. Рабченюк
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Костаная"
_______________ Л. Кураева
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Костаная"
_______________ Н. Дорошок
Приложение
к решению маслихата
от 20 апреля 2010 года № 294
Приложение
к решению маслихата
от 24 декабря 2009 года № 253
Бюджет города Костаная на 2010 год
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

39855
015
Зейнеткерлер мен
мүгедектерге әлеуметтiк
қызмет көрсету аумақтық
орталықтары
31790
016
18 жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы
25450
017
Мүгедектерді оңалту жеке
бағдарламасына сәйкес,
мұқтаж мүгедектерді
міндетті гигиеналық
құралдармен қамтамасыз ету
және ымдау тілі
мамандарының, жеке
көмекшілердің қызмет
көрсетуі
47821
019
Ұлы Отан соғысындағы
Жеңістің 65 жылдығына орай
Ұлы Отан соғысының
қатысушылары мен
мүгедектеріне Тәуелсіз
Мемлекеттер Достастығы
елдері бойынша, Қазақстан
Республикасының аумағы
бойынша жол жүруін,
сондай-ақ оларға және
олармен бірге жүретін
тұлғаларға Мәскеу, Астана
қалаларында мерекелік
іс-шараларға қатысуы үшін
тамақтануына, тұруына, жол
жүруіне арналған шығыстарды
төлеуді қамтамасыз ету
8921
020
Ұлы Отан соғысындағы
Жеңістің 65 жылдығына орай
Ұлы Отан соғысының
қатысушылары мен
мүгедектеріне, сондай-ақ
оларға теңестірілген
тұлғаларға; майдандағы
армия құрамына кірмеген,
1941 жылғы 22 маусымынан
бастап 1945 жылғы 3
қыркүйек аралығындағы
кезеңде әскери бөлімдерде,
мекемелерде, әскери-оқу
орындарында әскери қызмет өткерген, "1941-1945
жылдары Ұлы Отан соғысында
Германияны жеңгені үшін" медалімен немесе "Жапонияны
жеңгені үшін" медалімен
марапатталған әскери
қызметшілерге, оның ішінде
запасқа (отставкаға)
шығарылғандарға, Ұлы Отан
соғысы жылдарында тылда
кемінде алты ай жұмыс
істеген (қызмет істеген)
тұлғаларға біржолғы
материалдық көмек төлеу

39855
015
Территориальные центры
социального обслуживания
пенсионеров и инвалидов
31790
016
Государственные пособия на детей
до 18 лет
25450
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов
обязательными гигиеническими
средствами и представление услуг
специалистами жестового языка,
индивидуальными помощниками в
соответствии с индивидуальной
программой реабилитации инвалида
47821
019
Обеспечение проезда участникам и
инвалидам Великой Отечественной
войны по странам Содружества
Независимых Государств, по
территории Республики Казахстан,
а также оплаты им и
сопровождающим их лицам расходов
на питание, проживание, проезд
для участия в праздничных
мероприятиях в городах Москве,
Астане к 65-летию Победы в
Великой Отечественной войне
8921
020
Выплата единовременной
материальной помощи участникам и
инвалидам Великой Отечественной
войны, а также лицам,
приравненным к ним;
военнослужащим, в том числе
уволенным в запас (отставку),
проходившим военную службу в
период с 22 июня 1941 года по 3
сентября 1945 года в воинских
частях, учреждениях, в
военно-учебных заведениях, не
входивших в состав действующей
армии, награжденным медалью "За
победу над Германией в Великой
Отечественной войне 1941-1945
годы" или медалью "За победу над
Японией", лицам, проработавшим
(прослужившим) не менее шести
месяцев в тылу в годы Великой
Отечественной войны, к 65-летию
Победы в Великой Отечественной
войне