Қостанай қаласының 2011-2013 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 370 шешімі. Қостанай облысы Қостанай қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 30 желтоқсанда № 9-1-160 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға арналған мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15608517,8 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 11002245,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 41285,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 876003,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3688984,8 мың теңге;
2) шығыстар – 16512234,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 55280,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 55280,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -958996,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 958996,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2011.11.11 № 469 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2011 жылға арналған қала бюджетінен облыстық бюджетке 3207877,0 мың теңге сомасында бюджеттік алымдардың көлемі белгіленсін.
3. Облыстық бюджеттен 2011 жылға арналған қала бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 0 құрайтыны мәліметке алынсын.
3-1. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте мынадай мөлшерлерде нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджетке 6542,6 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 890,1 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 3-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2011.01.25 № 382 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-2. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте мынадай мөлшерде нысаналы ағымдағы трансферттер және республикалық бюджеттен дамуға трансферттер түсімі қарастырылғаны ескерілсін:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге 1828,4 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырысын іске асыруға 70007,0 мың теңге сомасында;
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға 16384,0 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерді ашуға 5316,7 мың теңге сомасында;

О бюджете города Костаная на 2011-2013 годы
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 24 декабря 2010 года № 370. Зарегистрировано Управлением юстиции города Костаная Костанайской области 30 декабря 2010 года № 9-1-160
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 15608517,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11002245,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 41285,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 876003,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 3688984,8 тысяч тенге;
2) затраты – 16512234,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 55280,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 55280,0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -958996,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 958996,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 11.11.2011 № 469 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Установить объем бюджетных изъятий в областной бюджет из бюджета города на 2011 год в сумме 3207877,0 тысяч тенге.
3. Принять к сведению, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету города на 2011 год составляет 0.
3-1. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в следующих размерах:
в республиканский бюджет в сумме 6542,6 тысяч тенге;
в областной бюджет в сумме 890,1 тысяча тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата города Костаная Костанайской области от 25.01.2011 № 382 (вводится в действие с 01.01.2011).
3-2. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 1828,4 тысячи тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 70007,0 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 16384,0 тысячи тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 5316,7 тысяч тенге;

үйінде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтумен қамтамасыз етуге 8357,0 мың теңге сомасында;
қамқоршыларға (асыраушыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) ұстауға арналған ақшалай қаражаттарды ай сайын төлеуге 46418,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер телімдерін алып тастауға 9081,0 мың теңге сомасында;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға 689270,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйінің құрылысына және (немесе) сатып алуға 67100,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 819842,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға 135000,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 3-2 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2011.01.25 № 382 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 2011.11.11 № 469 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3-3. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен кредиттеу 1164000,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-3 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2011.01.25 № 382 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 2011.04.15 № 408 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3-4. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте "Бизнестің жол картасы – 2020" бағдарламасының шеңберінде өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдауға республикалық бюджеттен 12870,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-4 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2011.01.25 № 382 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 2011.11.11 № 469 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3-5. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте нысаналы ағымдағы трансферттер және облыстық бюджеттен дамуға трансферттер түсімі мынадай мөлшерде қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға 2400,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 55280,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйінің құрылысына және (немесе) сатып алуға 31228,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 144225,0 мың теңге сомасында;

на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому в сумме 8357,0 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 46418,0 тысяч тенге;
на изъятие земельных участков для государственных нужд в сумме 9081,0 тысяча тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 689270,0 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 67100,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения в сумме 819842,0 тысячи тенге;
на развитие коммунального хозяйства в сумме 135000,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением маслихата города Костаная Костанайской области от 25.01.2011 № 382 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 11.11.2011 № 469 (вводится в действие с 01.01.2011).
3-3. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрено из республиканского бюджета кредитование на строительство и (или) приобретение жилья в сумме 1164000,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-3 в соответствии с решением маслихата города Костаная Костанайской области от 25.01.2011 № 382 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 15.04.2011 № 408 (вводится в действие с 01.01.2011).
3-4. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" в сумме 12870,0 тысяч тенге."
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-4 в соответствии с решением маслихата города Костаная Костанайской области от 25.01.2011 № 382 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 11.11.2011 № 469 (вводится в действие с 01.01.2011).
3-5. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета в следующих размерах:
на укрепление материально-технической базы организаций образования в сумме 2400,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 55280,0 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 31228,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения в сумме 144225,0 тысяч тенге;

коммуналдық шаруашылықты дамытуға 131400,0 мың теңге сомасында;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға 221065,0 мың теңге сомасында;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 905729,2 мың теңге сомасында;
Қостанай қаласының гидроторап сорғы станциясын күрделі жөндеуге 34813,0 мың теңге сомасында;
автомобиль жолдарының жұмыс жасауын қамтамасыз етуге 180000,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 3-5 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2011.01.25 № 382 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 2011.11.02 № 466 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3-6. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте мына мөлшерлерде республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі қарастырылғаны ескерілсін:
мектеп мұғалімдері мен мектепке дейін білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға 39870,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 3-6 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2011.04.15 № 408 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 2011.11.11 № 469 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3-7. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберіндегі іс-шараларды іске асыруға республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде нысаналы ағымдағы трансферттер сомасы түсімінің қарастырылғаны ескерілсін:
жалақыны ішінара субсидиялауға 17870,0 мың теңге сомасында;
жұмыспен қамту орталықтарын құруға 16333,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 3-7 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2011.04.15 № 408 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 2011.11.11 № 469 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3-8. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен мынадай мөлшерде нысаналы ағымдағы трансферттер сомасы түсімінің қарастырылғаны ескерілсін:
"Қазынашылық-Клиент" жүйесін енгізу үшін компьютерлік және ұйымдастырушылық техниканы сатып алуға 2412,5 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 3-8 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2011.04.15 № 408 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 2011.11.02 № 466 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3-9. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейінен жоғары тұрған деңгейіне мемлекеттік органдар функцияларын беруге байланысты жаңадан құрылған "Қостанай облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесін ұстауға 866,0 мың теңге сомасында облыстық бюджет ысыраптарын өтеуге нысаналы трансферттер сомасын аудару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-9 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2011.07.22 № 435 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

на развитие коммунального хозяйства в сумме 131400,0 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы в сумме 221065,0 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 905729,2 тысяч тенге;
на капитальный ремонт насосной станции гидроузла города Костаная 34813,0 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог 180000,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-5 в соответствии с решением маслихата города Костаная Костанайской области от 25.01.2011 № 382 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 02.11.2011 № 466 (вводится в действие с 01.01.2011).
3-6. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 39870,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-6 в соответствии с решением маслихата города Костаная Костанайской области от 15.04.2011 № 408 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 11.11.2011 № 469 (вводится в действие с 01.01.2011)
3-7. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 в следующих размерах:
на частичное субсидирование заработной платы в сумме 17870,0 тысяч тенге;
на создание центров занятости в сумме 16333,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-7 в соответствии с решением маслихата города Костаная Костанайской области от 15.04.2011 № 408 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 11.11.2011 № 469 (вводится в действие с 01.01.2011).
3-8. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета в следующих размерах:
на приобретение компьютерной и организационной техники для внедрения системы "Казначейство-Клиент" в сумме 2494,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-8 в соответствии с решением маслихата города Костаная Костанайской области от 15.04.2011 № 408 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 02.11.2011 № 466 (вводится в действие с 01.01.2011).
3-9. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрено перечисление сумм целевых трансфертов на компенсацию потерь областного бюджета в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий в сумме 866,0 тысяч тенге, на содержание вновь созданного государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Костанайской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-9 в соответствии с решением маслихата города Костаная Костанайской области от 22.07.2011 № 435 (вводится в действие с 01.01.2011).

3-10. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен қарыздар бойынша 44,0 мың теңге сомасында сыйақылар және басқа төлемдерді төлеу бойынша жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсетілгені үшін қайтарым қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-10 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2011.11.02 № 466 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2011 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 96229,8 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2011.11.02 № 466 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2011 жылға арналған қалалық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешім 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы, № 18
сайлау округі бойынша
депутаты                                   И. Штейгервальд
Қалалық мәслихат хатшысы                   Г. Уралова
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_____________ Р. Айтқожинова
"Қостанай қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
__________________ Н. Дорошок
Мәслихаттың
2010 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 370 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2011 жылғы 11 қарашадағы
№ 469 шешіміне 1-қосымша
Қостанай қаласының 2011 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2011.11.11 № 469 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер

3-10. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрен возврат за обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета в сумме 44,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-10 в соответствии с решением маслихата города Костаная Костанайской области от 02.11.2011 № 466 (вводится в действие с 01.01.2011).
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2011 год в сумме 96229,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 02.11.2011 № 466 (вводится в действие с 01.01.2011).
5. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2011 год, согласно приложению 4.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии,
депутат по избирательному
округу № 18                                И. Штейгервальд
Секретарь городского
маслихата                                  Г. Уралова
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Костаная"
___________ Р. Айткужинова
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Костаная"
_______________ Н. Дорошок
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2010 года № 370
Приложение
к решению маслихата
от 11 ноября 2011 года № 469
Бюджет города Костаная на 2011 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 11.11.2011 № 469 (вводится в действие с 01.01.2011).
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы