2011 жылы шақыру учаскесіне 1994 жылы туған еркек жынысты азаматтардың тіркелуін ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 16 шешімі. Қостанай облысы Арқалық қаласының Әділет басқармасында 2011 жылғы 19 қаңтарда № 9-3-139 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 33-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына және Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Заңының 17-бабына сәйкес ШЕШТІМ:
1. 2011 жылғы қаңтар-наурызда Арқалық қаласының қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің шақыру учаскесіне 1994 жылы туған, тіркеуге алынатын жылы 17 жасқа толатын еркек жынысты азаматтарын тіркеу ұйымдастырылсын.
2. Ауылдар және ауылдық округтер әкімдері жасөспірімдерін шақыру учаскесінде бекітілген кестеге сәйкес тіркеуден өтуі үшін ұйымшылдықпен келуіне шаралар қабылдасын.
3. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысы Ішкі істер департаментінің Арқалық қаласының ішкі істер басқармасы" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) әскери міндеттерін орындаудан жалтарған адамдарды іздестіруді және ұстауды өз құзыреті шегінде жүзеге асыруы қажет.
4. "Қостанай облысы Арқалық қаласының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша), "Арқалық қаласы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (келісім бойынша) бірлесіп, әскери оқу орындарына үміткерлерді іріктеу жұмыстары басталғаны туралы оқу орындарын хабардар етуіне, бастапқы әскери дайындықты ұйымдастырушы оқытушылармен әскери-оқу орындары жөнінде жұмыстар ұйымдастыру, әскери-оқу орындары жөнінде анықтамалық материалдармен қамтамасыз етуге, олардың жұмысын ұйымдастыруға, әскери оқу орындарына үміткерлерді іріктеу жөніндегі жұмыстың басталғаны туралы ақпарат құралдары арқылы ақпараттар беруге ұсыныс жасаймын. Тіркеу кезінде әрбір әскерге шақырушылармен әскери-оқу орнына түсуге арналған әскери-кәсіби бағдарлау мақсатында жекелей әңгімелер өткізілсін.
5. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау қала әкімінің орынбасары Н. Шалдыбаевқа жүктелсін.
6. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Арқалық
қаласының әкімі                            Т. Төлеубаев
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай облысы Арқалық
қаласының қорғаныс істері
жөніндегі бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
___________________ С. Жаркин
"Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Қостанай облысы Ішкі
істер департаментінің
Арқалық қаласының ішкі
істер басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің
бастығы
___________ Е. Смағұлов
Арқалық қаласы әкімі
аппаратының жетекшісі
_________ Ю. Устинова
"Арқалық қаласы әкімдігінің
ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_____________ М. Айтмағамбетова
"Арқалық қаласы әкімдігінің
білім бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_______________ Г. Қонақова

Об организации и обеспечении приписки граждан мужского пола 1994 года рождения к призывному участку в 2011 году
Решение акима города Аркалыка Костанайской области от 31 декабря 2010 года № 16. Зарегистрировано Управлением юстиции города Аркалыка Костанайской области 19 января 2011 года № 9-3-139
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и статьей 17 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе" РЕШИЛ:
1. Организовать приписку граждан мужского пола 1994 года рождения к призывному участку Отдела по делам обороны города Аркалык в январе-марте 2011 года, которым в год приписки исполняется 17 лет.
2. Акимам сел и сельских округов принять меры к организованной явке юношей для прохождения приписки к призывному участку в сроки согласно утвержденному графику.
3. Рекомендовать государственному учреждению "Управление внутренних дел города Аркалыка Департамента внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию), осуществлять розыск и задержание лиц, уклоняющихся от выполнения воинской обязанности.
4. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел по делам обороны города Аркалык Костанайской области" (по согласованию) совместно с начальником государственного учреждения "Отдел образования акимата города Аркалыка" довести до учебных заведений наряд на отбор кандидатов в военно-учебные заведения, обеспечить преподавателей-организаторов начальной военной подготовки справочными материалами по военно-учебным заведениям, организовать их работу, через средства массовой информации, дать объявления о начале работы по отбору кандидатов в военно-учебные заведения. Во время приписки провести с каждым допризывником индивидуальные собеседования с целью военно-профессиональной ориентации на поступление в военно-учебное заведение.
5. Контроль за исполнением данного решения возложить на заместителя акима города Шалдыбаева Н.
6. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
города Аркалыка                            Т. Тулеубаев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел по делам
обороны города Аркалык
Костанайской области"
________________ С. Жаркин
Начальник государственного
учреждения "Управление
внутренних дел города Аркалыка
Департамента внутренних дел
Костанайской области
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан"
__________________ Е. Смагулов
Руководитель аппарата
акима города Аркалыка
_________ Ю. Устинова
Начальник государственного
учреждения "Отдел внутренней
политики акимата города Аркалыка"
_______________ М. Айтмагамбетова
Начальник государственного
учреждения "Отдел образования
акимата города Аркалыка"
_________________ Г. Кунакова