Мемлекеттік мектепке дейінгі білім ұйымдарының тәрбиеленушілері үшін тегін тамақтандыруды ұйымдастыру туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 1 ақпандағы № 42 қаулысы. Қостанай облысы Лисаков қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 12 наурызда № 9-4-160 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабы 1-тармағының 14) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 8 тамыздағы Заңының 12-бабына, "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 6-бабы 4-тармағының 14) тармақшасына, 8-бабының 4-тармағына, "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының 2-бабы 1-тармағына, "Лисаков қаласының 2010-2012 жылдарға арналған бюджетi туралы" Лисаков қалалық мәслихатының 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 271 шешiмiне сәйкес, Лисаков қаласы әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. 2010-2012 жылдарға арналған қаланың мемлекеттік мектепке дейінгі білім ұйымдарында тәрбиеленушілердің мынадай санаттарын тегін тамақтандыру ұйымдастырылсын:
кедейшілік шегінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысы бар отбасыларының балалары;
жетім балалар;
ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;
даму мүмкіндіктері шектеулі балалар, мүгедек балалар;
көп балалы отбасылардың балалары.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Лисаков қаласы әкімдігінің 2010.06.15 № 165 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
2. "Лисаков қаласы әкімдігінің бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi мемлекеттік мектепке дейiнгi білім ұйымдарында ата-аналарына немесе олардың орнын ауыстыратын тұлғаларға мемлекеттік мектепке дейінгі білім ұйымдарында орны бар бір жастан 6 (7) жасқа дейінгі балаларды тегiн тамақтандыруға баланың мәртебесін растайтын құжаттар негiзiнде жолдама берсін:
кедейшілік шегінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысы бар отбасыларының балаларына - "Лисаков қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнің анықтамасы;
жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға - "Лисаков қаласы әкімдігінің бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнің қорғаншылық және қамқоршылық органының анықтамасы;
даму мүмкіндіктері шектеулі балаларға–психология–медицина - педагогикалық консультациясының қорытындысы;
мүгедек балаларға – медицина-әлеуметтік–сараптама комиссиясының анықтамасы;
көп балалы отбасылардың балаларына – балалардың туу туралы куәліктерінің көшірмелері, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Лисаков қаласы әкімдігінің 2010.06.15 № 165 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.

Об организации бесплатного питания для воспитанников государственных дошкольных организаций образования
Постановление акимата города Лисаковска Костанайской области от 1 февраля 2010 года № 42. Зарегистрировано Управлением юстиции города Лисаковска Костанайской области 12 марта 2010 года № 9-4-160
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 12 Закона Республики Казахстан от 8 августа 2002 года "О правах ребенка в Республике Казахстан", подпунктом 14) пункта 4 статьи 6, пунктом 4 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", пунктом 1 статьи 2 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи", решением Лисаковского городского маслихата от 23 декабря 2009 года № 271 "О бюджете города Лисаковска на 2010-2012 годы", акимат города Лисаковска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать бесплатное питание в государственных дошкольных организациях образования города на 2010–2012 годы следующим категориям воспитанников:
детям из семей со среднедушевым доходом, не превышающим черты бедности;
детям–сиротам;
детям, оставшимся без попечения родителей;
детям с ограниченными возможностями в развитии, детям–инвалидам;
детям из многодетных семей.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением акимата города Лисаковска Костанайской области от 15.06.2010 № 272 (порядок введения в действие см. в пункте 2).
2. Государственному учреждению "Отдел образования акимата города Лисаковска" выдавать направления на бесплатное питание в государственные дошкольные организации образования родителям или лицам, их заменяющим, на детей в возрасте от одного года до 6 (7) лет, имеющим место в государственных дошкольных организациях образования, на основании документа, подтверждающего статус ребенка:
детям из семей со среднедушевым доходом, не превышающим черты бедности - справку государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ акимата города Лисаковска";
детям–сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей - справку органа опеки и попечительства государственного учреждения "Отдел образования акимата города Лисаковска";
детям с ограниченными возможностями в развитии - заключение психолого–медико–педагогической консультации;
детям–инвалидам - справку медико-социально-экспертной комиссии;
детям из многодетных семей - копии свидетельств о рождении детей, копию книги регистрации граждан.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением акимата города Лисаковска Костанайской области от 15.06.2010 № 272 (порядок введения в действие см. в пункте 2).

3. "Лисаков қаласы әкімдігінің бiлiм бөлiмi" мемлекеттік мекемесі берілген жолдамаларды есепке алсын.
4. "Лисаков қаласы әкімдігінің бiлiм бөлiмi" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мектепке дейінгі білім ұйымдарының бюджетін қалыптастыру кезінде балалардың тегін тамақтандырылуына қаражат көздесін.
5. Осы қаулы оны алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап пайда болған іс-әрекетке қолданылады.
Лисаков қаласының әкімі                    В. Радченко
КЕЛІСІЛДІ
"Лисаков қаласы әкімдігінің
білім бөлімі" ММ бастығы
______________ Е. Бурдыка
"Лисаков қаласы әкімдігінің
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі" ММ бастығы
______________ Г. Бермухамбетова

3. Государственному учреждению "Отдел образования акимата города Лисаковска" вести учет выданных направлений.
4. Государственному учреждению "Отдел образования акимата города Лисаковска" при формировании бюджета детских дошкольных организаций предусматривать средства на организацию бесплатного питания детей.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на действия, возникшие с 1 января 2010 года.
Аким города Лисаковска                     В. Радченко
СОГЛАСОВАНО
Начальник ГУ "Отдел образования
акимата города Лисаковска"
_________________ Е.Бурдыка
Начальник ГУ
"Отдел занятости и социальных
программ акимата города Лисаковска"
__________________ Г.Бермухамбетова