2010 жылға арналған қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы әкімінің 2010 жылғы 11 қаңтардағы № 3 қаулысы. Қостанай облысы Жітіқара ауданының Әділет басқармасында 2010 жылы 27 қаңтарда № 9-10-132 тіркелді
Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 20 бабы 5 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31 бабы 1 тармағы 13) тармақшасына сәйкес, әкімдік ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) 2010 жылға арналған қоғамдық жұмыстардың түрлері мен көлемдері, базасында қоғамдық жұмыстар ұйымдастырылатын ұйымдардың қоса ұсынылған тізбесі;
2) қоғамдық жұмыстармен айналысатын азаматтардың еңбек ақысы аудандық бюджет қаражаттары есебінен айына бір жарым айлық ең төменгі жалақы мөлшерінде бекітілсін.
2. 2010 жылға арналған қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру кезінде "Жітіқара ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны басшылыққа алсын.
3. Мыналар:
1) әлеуметтік сақтандырудың Мемлекеттік қорына әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтік салықтың аудандық бюджеттен төленетіндігі және жұмыс берушілердің есеп айырысу шоттарына аударылатындығы;
2) шартпен белгіленген мөлшерлерде жалақыны аудару және төлеу бойынша екінші деңгейдегі банктердің қызметтеріне комиссиялық сыйақы төлеу шығындары жұмыс берушілердің есеп айырысу шоттарына аудандық бюджеттен төленетіндегі белгіленсін.
4. "Жітіқара ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Жітіқара ауданы әкімдігінің "Жітіқара ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Жітіқара Тазалық" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнымен көрсетілетін жұмыстар мен қызметтер өтемі кезінде қоғамдық жұмыстардың түрлері мен көлемдерін ескерсін.
Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру "Жітіқара ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі мен тізбеде бекітілген ұйымдар арасында қолданыстағы заңнамаға сәйкес жасалған, қоғамдық жұмыстардың орындалу шартындағы көрсетілген жағдайларда жүргізілсін.
5. Қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары А. А. Алиферецке жүктелсін.
6. Әкімдіктің осы қаулысы оның бірінші ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара ауданының
әкімі                                      Қ. Испергенов

Об организации общественных работ на 2010 год
Постановление акимата Житикаринского района Костанайской области от 11 января 2010 года № 3. Зарегистрировано Управлением юстиции Житикаринского района Костанайской области 27 января 2010 года № 9-10-132
В соответствии с пунктом 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" и подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) прилагаемый перечень организаций, на базе которых будут организованы общественные работы, виды и объемы общественных работ на 2010 год;
2) оплату труда граждан, занятых на общественных работах, в размере полутораминимальной месячной заработной платы в месяц за счет средств районного бюджета.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Житикаринского района" руководствоваться данным постановлением при организации общественных работ на 2010 год.
3. Определить, что:
1) социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования и социальный налог возмещаются из районного бюджета и перечисляются на расчетные счета работодателей;
2) расходы на оплату комиссионного вознаграждения за услуги банков второго уровня по зачислению и выплате заработной платы в размерах, установленных договором, возмещаются из районного бюджета на расчетные счета работодателей.
4. Государственному учреждению "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Житикаринского района" учесть виды и объемы общественных работ при оплате работ и услуг, оказываемых государственным коммунальным предприятием "Жітіқара Тазалық" государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Житикаринского района" акимата Житикаринского района.
Организацию общественных работ производить на условиях, указанных в договоре на выполнение общественных работ, заключенном в соответствии с действующим законодательством между государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ Житикаринского района" и организациями, утвержденными в перечне.
5. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима района Алиферец А. А.
6. Настоящее постановление акимата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Житикаринского района                      К. Испергенов
Утвержден
постановлением акимата

2010 жыл 11 қаңтар
№ 3 әкімдік қаулысымен
бекітілген
2010 жылға арналған қоғамдық жұмыстардың
түрлері мен көлемдері, базасында қоғамдық жұмыстар ұйымдастырылатын ұйымдардың тізбесі
Ұйым-
дардың
атауы
Жұмыс түрлері
Жұмыс
көлем-
дер
Жіті-
қара
ауданы
әкімді-
гінің
"Жіті-
қара
ауда-
нының
тұрғын
үй-ком-
мунал-
дық
шаруа-
шылық,
жолау-
шылар
көлігі
және
автомо-
биль
жолдары
бөлімі"
мемле-
кеттік
мекеме-
сінің
"Жіті-
қара
Таза-
лық"
мемле-
кеттік
комму-
налдық
кәсі-
порны
1. Большевик селолық округі бойынша
жұмыстар:
1) Тургеновка селосы аумағын жинау мен
көгалдандыруға көмек:
жолдарды қоқыстан, батпақтан тұрақты
тазарту көлікке қолмен тиеу, түсіру;
спорттық кешен аумағының арам шөптен
маусымдық тазартылуы;
алдын ала тазартумен және әк
ерітіндісін дайындаумен жиек тастарды
әкпен бояу;
Тургеновка селосы аумағындағы
жолдардың жиектерін арам шөптен
тазарту;
ағаштарды қолмен ақтау;
электр тіректерін әкпен бояу;
ағаштар мен бұталарды отырғызу және
олардың күтімі;
2) Тургеновка селосы аумағын
көріктендіру:
металл қоршауларды сырлау (әкім
аппаратының ғимараты);
Большевистк орта мектебінің
қоршауларын, спорт залын сырлау;
автобус аялдамасын әкпен бояу;
автобус аялдамасын майлы сырмен сырлау;
3) спорттық кешеннің ағымдық жөндеуіне
көмек:
әкпен бояу;
металл қоршауларды сырлау;

от 11 января 2010 года
№ 3
Перечень организаций,
на базе которых будут организованы общественные работы,
виды и объемы общественных работ на 2010 год
Наименование
организации
Виды работ
Объемы работ
Государст-
венное
коммуналь-
ное
предприя-
тие
"Жітіқара
Тазалық"
государст-
венного
учреждения
"Отдел
жилищно-
коммуналь-
ного
хозяйства,
пассажир-
ского
транспорта
и автомо-
бильных
дорог
Житикарин-
ского
района"
акимата
Житикарин-
ского
района
1. Работы по Большевистскому сельскому округу:
1) помощь в уборке и озеленении
территории села Тургеновки:
регулярная очистка дорог от
мусора, грязи вручную с погрузкой,
разгрузкой транспорта;
сезонная очистка территории
спортивного комплекса от сорной
травы;
известковая окраска бордюрных
камней с предварительной очисткой
и приготовлением известкового
раствора;
очистка обочин дорог от сорной
травы на территории села
Тургеновки;
побелка деревьев ручная;
известковая окраска электрических
опор;
посадка деревьев и кустарников и
уход за ними;
2) благоустройство территории
села Тургеновки:
окраска металлического ограждения
(здание аппарата акима);
окраска ограждений Большевистской
средней школы, спортивного зала;
известковая окраска автобусной
остановки;
масляная окраска автобусной
остановки;
3) помощь в текущем ремонте
спортивного комплекса:
известковая окраска;
окраска ограждения по металлу;

4) Тургеновка, Қосақан селолары
ескерткіштерінің ағымдық жөндеуіне
көмек:
әкпен бояу;
майлы сырмен сырлау
10
километр
8000
шаршы
метр
500
метр
8
километр
100 ағаш
60 тірек
100
көшет
80 метр
800
шаршы
метр
60
шаршы
метр
20
шаршы
метр
560
шаршы
метр
300
шаршы
метр
24
шаршы
метр
15
шаршы
метр
2. Пригородный ауылындағы жұмыстар:
1) Пригородный ауылы аумағын тұрақты
жинау мен көгалдандыруға көмек:
"Жітіқара" стелласынан "Жітіқара
қаласы-Қостанай қаласы" және "Жітіқара
қаласы – Орск қаласы" жолдар торабына
дейін қоқыстан, батпақтан автомобиль
жолының бойын жинау көлікке қолмен
тиеу, түсіру;
"Жітіқара" стелласы жанындағы аумақты
жинау;
Пригородный ауылы әкімі аппаратының
ғимараты жанындағы аумақты жинау;
ауыл көшелеріндегі арам шөпті шабу;
ауыл жолдарын қоқыс пен батпақтан
тұрақты тазарту;
ағаштар отырғызу және олардың күтімі;
2) "Жітіқара" стелласының ағымдық
жөндеуіне қатысу:
сылағының жөндеуі;
әкпен бояу;
3) төрт автобус аялдамасының ағымдық
жөндеуіне қатысу:
әкпен бояу;
майлы сырмен сырлау
10
километр
100
шаршы
метр
600
шаршы
метр
55000
шаршы
метр
19050
шаршы
метр
150 ағаш
8 шаршы
метр
8 шаршы
метр
320
шаршы
метр
110 шаршы метр
3. Шевченковка селосындағы жұмыстар:
1) село аумағын тұрақты жинау мен
көгалдандыруға көмек:
ені 30 метр жолдар мен жолдар
жиектерін қоқыстан, батпақтан тазарту
көлікке қолмен тиеу, түсіру;
село аумағындағы арам шөпті маусымдық
шабу;
ағаштар мен бұталар отырғызу және
олардың күтімі;
ағаштардың бұтақтарын кесу;
ағаштарды қолмен ақтау;
жолдың металл аркаларын бояу;
электр тіректерін әкпен бояу;
2) Тарас Шевченко ескерткішінің
ағымдық жөндеуіне көмек:
әкпен бояу;
майлы сырмен сырлау
12
километр
21000
шаршы
метр
160
көшет
100 ағаш
100 ағаш
30 шаршы
метр
80 тірек
10 шаршы
метр
10 шаршы
метр
4. Забеловка селосындағы жұмыстар:
1) село аумағын тұрақты жинау мен
көгалдандыруға көмек:
ені 2 метр жолдар мен жолдар
жиектерінің екі жағын қоқыстан,
батпақтан тазарту көлікке қолмен тиеу,
түсіру;
парк аумағын қоқыстан тазарту;
жолдар бойындағы арам шөптерді қолмен
маусымдық шабу;
ағаштар мен бұталарды дайындау,
отырғызу және олардың күтімі;
гүлзарларды отырғызу, олардың күтімі;
парктегі ағаштардың бұтақтарын кесу;
ағаштарды қолмен ақтау;
электр тіректерді әкпен бояу;
2) автобус аялдамаларының ағымдық
жөндеуіне қатысу:
әкпен бояу;
3) ғимараттарды бұзғаннан кейін
қоқысты жинау және шығару
10
километр
59400
шаршы
метр
6
километр
80 көшет
20 шаршы
метр
50 ағаш
100 ағаш
50 тірек
80 шаршы
метр
25 куб
метр

4) помощь в текущем ремонте
памятников сел Тургеновка,
Кусакан:
известковая окраска;
масляная окраска
10
километров
8000
квадратных
метров
500 метров
8
километров
100
деревьев
60 опор
100
саженцев
80 метров
800
квадратных
метров
60
квадратных
метров
20
квадратных
метров
560
квадратных
метров
300
квадратных
метров
24
квадратных
метра
15
квадратных
метров
2. Работы в ауле Пригородном:
1) помощь в регулярной уборке и
озеленении территории аула
Пригородное:
уборка вдоль автомобильной трассы
от стеллы "Житикара" до развилки
дорог "город Житикара – город
Костанай" и "город Житикара –
город Орск" от мусора, грязи
вручную с погрузкой, разгрузкой
транспорта;
уборка территории возле стеллы
"Житикара";
уборка территории возле здания
аппарата акима аула Пригородное;
скашивание сорной травы по улицам
аула;
регулярная очистка дорог аула от
мусора и грязи;
посадка деревьев и уход за ними;
2) участие в текущем ремонте
стеллы "Житикара":
ремонт штукатурки;
известковая окраска;
3) участие в текущем ремонте
четырех автобусных остановок:
известковая окраска;
масляная окраска
10
километров
100
квадратных
метров
600
квадратных
метров
55000
квадратных
метров
19050
квадратных
метров
150
деревьев
8
квадратных
метров
8
квадратных
метров
320
квадратных
метров
110
квадратных
метров
3. Работы в селе Шевченковке:
1) помощь в регулярной уборке и
озеленении территории села:
очистка дорог и обочин в ширину 30
метров от мусора, грязи вручную с
погрузкой, разгрузкой транспорта;
сезонное скашивание сорной травы
на территории села;
посадка деревьев и кустарников и
уход за ними;
обрезка сучьев у деревьев;
побелка деревьев ручная;
окраска металлических дорожных
арок;
известковая окраска электрических
опор;
2) помощь в текущем ремонте
памятника Тарасу Шевченко:
известковая окраска;
масляная окраска
12
километров
21000
квадратных
метров
160
саженцев
100
деревьев
100
деревьев
30
квадратных
метров
80 опор
10
квадратных
метров
10
квадратных
метров
4. Работы в селе Забеловке:
1) помощь в регулярной уборке и
озеленении территории села:
очистка дорог и обочин в ширину
по 2 метра с обеих сторон от
мусора, грязи вручную с погрузкой,
разгрузкой транспорта;
очистка от мусора территории
парка;
сезонное скашивание сорной травы
вдоль дорог вручную;
заготовка, посадка деревьев и
кустарников, уход за ними;
посадка цветников, уход за ними;
обрезка сучьев у деревьев в парке;
побелка деревьев ручная;
известковая окраска электрических
опор;
2) участие в текущем ремонте
автобусных остановок:
известковая окраска;
3) уборка и вывоз мусора после
разборки зданий
10
километров
59400
квадратных
метров
6
километров
80 саженцев
20
квадратных
метров
50 деревьев
100
деревьев
50 опор
80
квадратных
метров
25
кубических
метров

5. Тоқтаров селолық округі бойынша
жұмыстар:
1) Тоқтаров селосы аумағын тұрақты
жинау мен көгалдандыруға көмек:
жолдарды батпақтан, қоқыстан тазарту
көлікке қолмен тиеу, түсіру);
парк аумағын қоқыстан тазарту;
Тобыл өзені арқылы көпірді қоқыстан
тазарту;
жиектерді әкпен бояу;
жол бетінің кіші жөндеуі – ұсақ тас
төсеу;
ағаштардың жас бұтақтарын жою;
ағаштардың бұтақтарын кесу;
2) Төлеген Тоқтаров ескерткішінің
айналасындағы металл қоршауды бояу
4
километр
4400
шаршы
метр
2000
шаршы
метр
200 метр
600
шаршы
метр
160 ағаш
160 ағаш
200
шаршы
метр
6. Мүктікөл селолық округі бойынша
жұмыстар:
1) Мүктікөл селосы аумағын тұрақты
жинау мен көріктендіруге көмек:
жолдарды қоқыстан, батпақтан жинау
көлікке қолмен тиеу, түсіру;
парк аумағын жинау;
арам шөпті маусымдық шабу;
ағаштардың бұтақтарын кесу;
ағаштарды қолмен ақтау;
2) су құбыры колонкаларының ағымдық
жөндеуіне көмек
5
километр
3500
шаршы
метр
10000
шаршы
метр
200 ағаш
200 ағаш
6
колонка
7. Волгоград селосындағы жұмыстар:
1) село аумағын тұрақты жинау мен
көгалдандыруға көмек, жасыл
желектердің күтімі:
жолдар мен жолдар жиектерін қоқыстан,
батпақтан тазарту көлікке қолмен тиеу,
түсіру;
парк аумағының қоқысын жинау;
стадион аумағын жинау;
село аумағындағы арам шөпті маусымдық
шабу;
автожол бойынан аркаға дейін арам
шөпті маусымдық шабу;
ағаштарды дайындау, отырғызу, олардың
күтімі;
бұталарды дайындау, отырғызу және
олардың күтімі;
гүлзарларды құру, олардың күтімі;
ағаштарды қолмен ақтау;
2) қаза болған жауынгерлер
ескерткішінің ағымдық жөндеуіне көмек:
әкпен бояу;
майлы сырмен сырлау;
3) су бөлетін колонкалардың ағымдық
жөндеуіне көмек:
құдықтарды тазарту, цементтік құрсауды
құру;
қоршауларды әкпен бояу;
электр тіректерді әкпен бояу
15
километр
900
шаршы
метр
1600
шаршы
метр
10000
шаршы
метр
2
километр
200 ағаш
100 бұта
100
шаршы
метр
200 ағаш
18 шаршы
метр
7 шаршы
метр
15
колонка
1000
шаршы
метр
300
тірек
8. Ырсай селосындағы жұмыстар:
1) село аумағын тұрақты жинау мен
көгалдандыруға көмек, жасыл
желектердің күтімі:
ені 50 метр жолдар мен жолдар
жиектерін қоқыстан, батпақтан тазарту
көлікке қолмен тиеу, түсіру;
автобус аялдамаларының аумағын жинау;
село аумағындағы қоқысты жинау;
Желқуар өзенінің оң жағасының қоқысын
жинау;
Желкуар өзені арқылы көпірден Глебовка
селосының торабына дейін автомобиль
жолы бойының арам шөбін шабу;
село аумағындағы арам шөпті маусымдық
шабу;
парк аумағының қоқысын жинау;
ағаштарды, бұталарды дайындау,
отырғызу және олардың күтімі;
ағаштардың бұтақтарын кесу;
жол бойындағы ағаштарға торлы
қоршаулар құру;

5. Работы по Тохтаровскому
сельскому округу:
1) помощь в регулярной уборке и
озеленении территории села
Тохтарово:
очистка дорог от грязи, мусора
вручную с погрузкой, разгрузкой
транспорта;
очистка от мусора территории
парка;
очистка от мусора моста через реку
Тобол;
известковая окраска бордюров;
мелкий ремонт дорожных покрытий –
засыпка щебнем;
удаление поросли деревьев;
обрезка сучьев у деревьев;
2) окраска металлического
ограждения вокруг памятника
Тулегену Тохтарову
4
километра
4400
квадратных
метров
2000
квадратных
метров
200 метров
600
квадратных
метров
160
деревьев
160
деревьев
200
квадратных
метров
6. Работы по Муктикольскому
сельскому округу:
1) помощь в регулярной уборке и
благоустройстве территории села
Муктиколь:
очистка дорог от мусора, грязи
вручную с погрузкой, разгрузкой
транспорта;
уборка территории парка;
сезонное скашивание сорной травы;
обрезка сучьев у деревьев;
побелка деревьев ручная;
2) помощь в текущем ремонте
водопроводных колонок
5
километров
3500
квадратных
метров
10000
квадратных
метров
200
деревьев
200
деревьев
6 колонок
7. Работы в селе Волгоградском:
1) помощь в регулярной уборке и
озеленении территории села, уход
за зелеными насаждениями:
очистка дорог и обочин от мусора,
грязи вручную с погрузкой,
разгрузкой транспорта;
уборка территории парка от мусора;
уборка территории стадиона;
сезонное скашивание сорной травы
на территории села;
сезонное скашивание сорной травы
вдоль автотрассы до арки;
заготовка, посадка деревьев, уход
за ними;
заготовка, посадка кустарников и
уход за ними;
устройство цветников, уход за
ними;
побелка деревьев ручная;
2) помощь в текущем ремонте
памятника погибшим воинам:
известковая окраска;
масляная окраска;
3) помощь в текущем ремонте
водоразборных колонок: очистка
колодцев, устройство цементной
отмостки;
известковая окраска ограждений;
известковая окраска электрических
опор
15
километров
900
квадратных
метров
1600
квадратных
метров
10000
квадратных
метров
2 километра
200
деревьев
100
кустарников
100
квадратных
метров
200
деревьев
18
квадратных
метров
7
квадратных
метров
15 колонок
1000
квадратных
метров
300 опор
8. Работы в селе Ырсай:
1) помощь в регулярной уборке и
озеленении территории села, уход
за зелеными насаждениями:
очистка дорог и обочин в ширину 50
метров от мусора, грязи вручную с
погрузкой, разгрузкой транспорта;
уборка территории автобусных
остановок;
уборка мусора на территории села;
уборка мусора по правому берегу
реки Желкуар;
скашивание сорной травы вдоль
автомобильной трассы от моста
через реку Желкуар до развилки
села Глебовка;
сезонное скашивание сорной травы
на территории села;
уборка мусора на территории парка;
заготовка, посадка деревьев,
кустарников и уход за ними;
обрезка сучьев у деревьев;
устройство сетчатых ограждений
деревьев вдоль трассы;

2) Желқуар өзені арқылы көпірдің
ағымдық жөндеуіне қатысу:
сүйеніштер мен қоршауларды бояу;
жиектерді әкпен бояу;
автобус аялдамасының ағымдық жөндеуі:
әкпен бояу;
Денис ауданымен шекарадағы
билбордтардың ағымдық жөндеуіне
қатысу:
металл конструкцияларды бояу
12
километр
250
шаршы
метр
200000
шаршы
метр
4
километр
1,6
километр
45000
шаршы
метр
12000
шаршы
метр
300
көшет
150 ағаш
800 метр
120
шаршы
метр
60 метр
80 шаршы
метр
4 шаршы
метр
9. Аққарға селосындағы жұмыстар:
1) село аумағын тұрақты жинау мен
көгалдандыруға көмек, жасыл
желектердің күтімі:
село аумағын қоқыстан, батпақтан
тұрақты жинау көлікке қолмен тиеу,
түсіру;
парк аумағын жинау;
спорт кешенінің аумағын жинау;
спорт кешені аумағының арам шөбін
маусымдық шабу;
село аумағын арам шөптен маусымдық
тазарту;
ағаштар мен бұталар отырғызу, олардың
күтімі;
гүлзарлар отырғызу, олардың күтімі;
бұталарды кесу;
ағаштардың бұтақтарын кесу;
электр тіректерін әкпен бояу;
2) ескерткіштердің ағымдық жөндеуіне
қатысу:
әкпен бояу
20000
шаршы
метр
10000
шаршы
метр
8000
шаршы
метр
2000
шаршы
метр
5000
шаршы
метр
200
көшет
200
шаршы
метр
100 бұта
50 ағаш
150 тірек
40 шаршы
метр
10. Чайковский ауылындағы жұмыстар:
1) ауыл аумағын тұрақты жинау мен
көгалдандыруға көмек, жасыл
желектердің күтімі:
ені 5 метр жолдар мен жолдар жиектерін
қоқыстан, батпақтан тазарту көлікке
қолмен тиеу, түсіру;
Желқуар өзені арқылы көпірді
батпақтан, қоқыстан тазарту;
ауыл аумағындағы арам шөпті маусымдық
шабу;
гүл бағы аумағын қоқыстан тазарту;
бұталарды кесу және сирету;
ағаштардың жас бұтақтарын жою;
ағаштардың бұтақтарын кесу;
гүлзарлар отырғызу және олардың күтімі;
ағаштарды қолмен ақтау;
электр тіректерін әкпен бояу;
көпір қоршауларын майлы сырмен сырлау;
2) ескерткіштер мен мүсіндер
композицияларының ағымдық жөндеуі:
бетонды құрсаудың жөндеуі;
майлы сырмен сырлау;
сылағының жөндеуі
5
километр
200 метр
10000
шаршы
метр
5000
шаршы
метр
650 бұта
300 ағаш
70 ағаш
30 шаршы
метр
90 ағаш
40 тірек
240
шаршы
метр
15 шаршы
метр
85 шаршы
метр
20 шаршы
метр
11. Степной селосындағы жұмыстар:
1) село аумағын тұрақты жинау мен
көгалдандыруға көмек:
жолдарды қоқыстан, батпақтан тазарту
көлікке қолмен тиеу, түсіру;
орталық гүл бағының аумағын жинау;
село аумағының қоқысын жинау;
арам шөпті маусымдық шабу;
жиектерді әкпен бояу;
электр тіректерді әкпен бояу;
ағаштар, бұталар отырғызу және олардың
күтімі;
гүлзарлар отырғызу және олардың
күтімі;
ағаштардың бұтақтарын кесу;
ағаштарды қолмен ақтау;

2) участие в текущем ремонте моста
через реку Желкуар:
окраска перил и ограждений;
известковая окраска бордюров;
текущий ремонт автобусной
остановки:
известковая окраска;
участие в текущем ремонте
билбордов на границе с
Денисовским районом:
окраска металлических конструкций
12
километров
250
квадратных
метров
200000
квадратных
метров
4 километра
1,6
километра
45000
квадратных
метров
12000
квадратных
метров
300
саженцев
150
деревьев
800 метров
120
квадратных
метров
60 метров
80
квадратных
метров
4
квадратных
метра
9. Работы в селе Аккарге:
1) помощь в регулярной уборке и
озеленении территории села, уход
за зелеными насаждениями:
регулярная уборка территории села
от мусора, грязи вручную с
погрузкой, разгрузкой транспорта;
уборка территории парка;
уборка территории спортивного
комплекса;
сезонное скашивание сорной травы
на территории спортивного
комплекса;
сезонная очистка территории села
от сорной травы;
посадка деревьев и кустарников,
уход за ними;
посадка цветников, уход за ними;
обрезка кустарников;
обрезка сучьев у деревьев;
известковая окраска электрических
опор;
2) участие в текущем ремонте
памятников:
известковая окраска
20000
квадратных
метров
10000
квадратных
метров
8000
квадратных
метров
2000
квадратных
метров
5000
квадратных
метров
200
саженцев
200
квадратных
метров
100
кустарников
50 деревьев
150 опор
40
квадратных
метров
10. Работы в ауле Чайковском:
1) помощь в регулярной уборке и
озеленении территории аула, уход
за зелеными насаждениями:
очистка дорог и обочин в ширину 5
метров от мусора, грязи вручную с
погрузкой, разгрузкой транспорта;
очистка моста через реку Желкуар
от грязи, мусора;
сезонное скашивание сорной травы
на территории аула;
очистка территории сквера от
мусора;
обрезка и прореживание
кустарников;
удаление поросли деревьев;
обрезка сучьев у деревьев;
посадка цветников и уход за ними;
побелка деревьев ручная;
известковая окраска электрических
опор;
масляная окраска ограждений моста;
2) текущий ремонт памятников и
скульптурных композиций:
ремонт бетонной отмостки;
масляная окраска;
ремонт штукатурки
5
километров
200 метров
10000
квадратных
метров
5000
квадратных
метров
650
кустарников
300
деревьев
70 деревьев
30
квадратных
метров
90 деревьев
40 опор
240
квадратных
метров
15
квадратных
метров
85
квадратных
метров
20
квадратных
метров
11. Работы в селе Степном:
1) помощь в регулярной уборке и
озеленении территории села:
очистка дорог от мусора, грязи
вручную с погрузкой, разгрузкой
транспорта;
уборка территории центрального
сквера;
уборка территории села от мусора;
сезонное скашивание сорной травы;
известковая окраска бордюров;
известковая окраска
электрических опор;
посадка деревьев, кустарников и
уход за ними;
посадка цветников и уход за ними;
обрезка сучьев у деревьев;
побелка деревьев ручная;

2) село аумағын көріктендіру:
бос тұрған үйлерді бұзғаннан кейін
аумақты құрылыс қоқысынан жинау;
қоқысты автомобиль көлігіне қолмен
тиеу
3
километр
1500
шаршы
метр
10000
шаршы
метр
5000
шаршы
метр
200 метр
50 тірек
200
көшет
200
шаршы
метр
40 ағаш
70 ағаш
1000
шаршы
метр
500 куб
метр
12. Приречный селосындағы жұмыстар:
1) село аумағын тұрақты жинау мен
көгалдандыруға көмек, жасыл
желектердің күтімі:
ені 15 метр жолдар мен жолдар
жиектерін қоқыстан, батпақтан тазарту
көлікке қолмен тиеу, түсіру;
автобус аялдамасының аумағын жинау;
парк аумағын жинау;
село аумағындағы арам шөпті маусымдық
шабу;
ағаштардың бұтақтарын кесу;
алдын ала тазартумен және әк
ерітіндісін дайындаумен жиек тастарды
әкпен бояу;
электр тіректерін әкпен бояу;
2) ескерткіштің ағымдық жөндеуіне
қатысу:
майлы сырмен сырлау;
3) автобус аялдамасының ағымдық
жөндеуі:
әкпен бояу;
жолдың металл аркаларын сырлау
12
километр
250
шаршы
метр
75000
шаршы
метр
10000
шаршы
метр
50 ағаш
200 метр
60 тірек
60 шаршы
метр
80 шаршы
метр
17 шаршы
метр
13. Милютин селосындағы жұмыстар:
1) село аумағын тұрақты жинау мен
көгалдандыруға көмек, жасыл
желектердің күтімі:
жолдар мен жолдар жиектерін қоқыстан,
батпақтан тазарту көлікке қолмен тиеу,
түсіру;
спорттық кешеннің аумағындағы арам
шөпті маусымдық шабу;
ені 5 метр жол бойының екі жағын арам
шөптен қолмен маусымдық шабу;
ағаштар мен бұталар отырғызу және
олардың күтімі;
ағаштарды қолмен ақтау;
2) село аумағын көріктендіру:
электр тіректерді әкпен бояу;
алдын ала тазартумен және әк
ерітіндісін дайындаумен жиек тастарды
әкпен бояу;
ескерткіштің ағымдық жөндеуіне көмек:
әкпен бояу;
майлы сырмен сырлау;
спорт кешенінің ағымдық жөндеуіне
көмек:
әкпен бояу;
металл қоршауларды сырлау;
қоршаулардың ағымдық жөндеуі:
қоршауларды әкпен бояу
7
километр
5000
шаршы
метр
7
километр
160
көшет
120 ағаш
120 тірек
1000 метр
88 шаршы
метр
50 шаршы
метр
1200
шаршы
метр
800 шаршы
метр
1600
шаршы
метр
14. Тимирязев селосындағы жұмыстар:
1) село аумағын тұрақты жинау мен
көгалдандыруға көмек:
жолдар мен жолдар жиектерін қоқыстан,
батпақтан тазарту көлікке қолмен тиеу,
түсіру;
село аумағындағы және кіреберістегі
жолдардың бойындағы арам шөптерді
маусымдық шабу;
спорттық кешеннің аумағындағы арам
шөпті маусымдық шабу;
православиелік бейітінің аумағындағы
арам шөпті маусымдық шабу;
ағаштар мен бұталар отырғызу және
оларды күту;
ағаштарды қолмен ақтау;
электр тіректерді әкпен бояу;
алдын ала тазартумен және әк
ерітіндісін дайындаумен жиек тастарды
әкпен бояу;

2) благоустройство территории
села:
уборка территории от
строительного мусора после
разборки пустующих домов;
погрузка мусора в автомобильный
транспорт вручную
3
километра
1500
квадратных
метров
10000
квадратных
метров
5000
квадратных
метров
200 метров
50 опор
200
саженцев
200
квадратных
метров
40
деревьев
70
деревьев
1000
квадратных
метров
500
кубических
метров
12. Работы в селе Приречном:
1) помощь в регулярной уборке и
озеленении территории села, уход
за зелеными насаждениями:
очистка дорог и обочин в ширину
15 метров от мусора, грязи
вручную с погрузкой, разгрузкой
транспорта;
уборка территории автобусной
остановки;
уборка территории парка;
сезонное скашивание сорной травы
на территории села;
обрезка сучьев у деревьев;
известковая окраска бордюрных
камней с предварительной очисткой
и приготовлением известкового
раствора;
известковая окраска электрических
опор;
2) участие в текущем ремонте
памятника:
масляная окраска;
3) текущий ремонт автобусной
остановки:
известковая окраска;
окраска металлических дорожных
арок
12
километров
250
квадратных
метров
75000
квадратных
метров
10000
квадратных
метров
50
деревьев
200 метров
60 опор
60
квадратных
метров
80
квадратных
метров
17
квадратных
метров
13. Работы в селе Милютинке:
1) помощь в регулярной уборке
территории и озеленении села,
уход за зелеными насаждениями:
очистка дорог и обочин от мусора,
грязи вручную с погрузкой,
разгрузкой транспорта;
сезонное скашивание сорной травы
на территории спортивного
комплекса;
сезонное скашивание сорной травы
вдоль дороги вручную в ширину 5
метров с обеих сторон;
посадка деревьев и кустарников
и уход за ними;
побелка деревьев ручная;
2) благоустройство территории
села:
известковая окраска электрических
опор;
известковая окраска бордюрных
камней с предварительной
очисткой и приготовлением
известкового раствора;
помощь в текущем ремонте
памятника:
известковая окраска;
масляная окраска;
помощь в текущем ремонте
спортивного комплекса:
известковая окраска;
окраска металлического
ограждения;
текущий ремонт ограждений:
известковая окраска
7
километров
5000
квадратных
метров
7
километров
160
саженцев
120
деревьев
120 опор
1000
метров
88
квадратных
метров
50
квадратных
метров
1200
квадратных
метров
800
квадратных
метров
1600
квадратных
метров
14. Работы в селе Тимирязево:
1) помощь в регулярной уборке и
озеленении территории села:
очистка дорог и обочин от мусора,
грязи вручную с погрузкой,
разгрузкой транспорта;
сезонное скашивание сорной травы
вдоль дорог на территории и
подъездах к селу;
сезонное скашивание сорной травы
на территории спортивного
комплекса;
сезонное скашивание сорной травы
на территории православного
кладбища;
посадка деревьев и кустарников и
уход за ними;
побелка деревьев ручная;
известковая окраска электрических
опор;
известковая окраска бордюрных
камней с предварительной очисткой
и приготовлением известкового
раствора;

2) спорт кешенінің ағымдық жөндеуіне
көмек:
әкпен бояу;
металл қоршауларды сырлау;
7
километр
10
километр
5000
шаршы
метр
1200
шаршы
метр
120
көшет
80 ағаш
80 тірек
1000 метр
1200
шаршы
метр
800
шаршы
метр
15. Жітіқара қаласындағы жұмыстар:
1) қала аумағын тұрақты жинау мен
көгалдандыруға көмек:
жаяу жүргіншілер өтетін жолдарын,
тротуарларды, автобус аялдамаларын
қардан, мұздан, батпақтан, қоқыстан
қолмен тазарту;
көліктер өтетін және жиектер жаны
бөлігінің көшелік тұрмыстық қоқысын,
батпағы мен қарын жинау көлікке қолмен
тиеу, түсіру;
қаланың ескі бөлігі аумағындағы жолдар
мен жолдар жиектерін тұрмыстық
қоқыстан, батпақтан тазарту;
ені 50 метр жолдар мен жолдар
жиектерін қоқыстан, батпақтан тазарту
көлікке қолмен тиеу, түсіру:
автовокзалдан теміржол өткеліне дейін;
Байтұрсынов көшесінен Шортанды
өзеніндегі екінші бөгетке дейін;
№ 3 гараж кооперативінен фабрика
аумағына дейін;
алдын ала тазартумен және әк
ерітіндісін дайындаумен жиек тас
түріндегі көліктер өтетін бөлігінің
қоршауларын әкпен бояу;
жиек тастарды майлы сырмен сырлау;
ағаштарды қолмен ақтау;
автомобиль көлігіне тиеумен тұрмыстық
қоқыстан, жапырақтар мен бұталардан
көгалдарды жинау;
жапырақтарды маусымдық жинау;
қалалық алаңды жинау;
Абай атындағы бульвар аумағын жинау:
жаяу жүргіншілер аймағы;
көгалдар;
автомобиль көлігіне тиеумен 6 шағын
ауданындағы демалыс аймағы аумағының
қоқысын жинау;
жиек тастарды әкпен бояу;
автомобиль көлігіне тиеумен Жеңіс
паркі аумағының қоқысын жинау;
парктегі жолдарды сыпыру;
жиек тастарды, кіреберіс арканың
баспалдақтарын әкпен бояу;
автомобиль көлігіне тиеумен 6 шағын
ауданындағы гүл бағы аумағының қоқысын
жинау;
гүл бағындағы жолдарды сыпыру;
урналарды қоқыстан тазарту;
су бұрғыш орларды батпақтан, қоқыстан,
бұталардың жас бұтақтарынан тазарту;
көгалдарды қолмен шабу;
бұталарды сирету және кесу;
ағаштардың жас бұтақтарын жою;
гүлзарлар күтіміне қатысу (суару,
отау);
ағаштардың көшеттерінің күтімі
(шұңқырларды қопсыту, суару);
ағаштардың бұтақтарын кесу;
2) ағымдағы жөндеуге қатысу:
парк орындықтарын сырлау;
урналарды сырлау;
6 шағын ауданының гүл бағындағы
күркелерді сырлау;
автобус аялдамаларын сырлау;
қоршауларды сырлау;
жарық беру тіректерін сырлау;

2) помощь в текущем ремонте
спортивного комплекса:
известковая окраска;
окраска металлического
ограждения
7
километров
10
километров
5000
квадратных
метров
1200
квадратных
метров
120
саженцев
80
деревьев
80 опор
1000
метров
1200
квадратных
метров
800
квадратных
метров
15. Работы в городе Житикаре:
1) помощь в регулярной уборке и
озеленении территории города:
очистка вручную пешеходных
переходов, тротуаров, автобусных
остановок от снега, льда, грязи,
мусора;
удаление уличного бытового мусора,
грязи и снега с проезжей и
прибордюрной части вручную с
погрузкой, разгрузкой транспорта;
очистка дорог и обочин от
бытового мусора, грязи на
территории старой части города;
очистка дорог и обочин в ширину
50 метров от мусора, грязи
вручную с погрузкой, разгрузкой
транспорта:
от автовокзала до
железнодорожного переезда;
от улицы Байтурсынова до второй
плотины на реке Шортанды;
от гаражного кооператива № 3 до
территории фабрики;
известковая окраска ограждений
проезжей части в виде бордюрного
камня с предварительной очисткой
и приготовлением известкового
раствора;
масляная окраска бордюрных
камней;
побелка деревьев ручная;
уборка газонов от бытового
мусора, листвы и веток с
погрузкой в автомобильный
транспорт;
сезонная уборка листвы;
уборка городской площади;
уборка территории бульвара имени
Абая:
пешеходная зона;
газоны;
уборка мусора на территории зоны
отдыха в 6 микрорайоне с
погрузкой в автомобильный
транспорт;
известковая окраска бордюрных
камней;
уборка мусора на территории
парка Победы с погрузкой в
автомобильный транспорт;
подметание дорожек в парке;
известковая окраска бордюрных
камней, ступеней входной арки;
уборка мусора на территории
сквера 6 микрорайона с погрузкой
в автомобильный транспорт;
подметание дорожек в сквере;
очистка урн от мусора;
очистка водоотводных канав от
грязи, мусора, поросли
кустарников;
выкашивание газонов вручную;
прореживание и обрезка
кустарников;
удаление поросли деревьев;
участие в уходе за цветниками
(полив, прополка);
уход за саженцами деревьев
(рыхление лунок, полив);
обрезка сучьев у деревьев;
2) участие в текущем ремонте:
окраска парковых скамеек;
окраска урн;
окраска беседок в сквере 6
микрорайона;
окраска автобусных остановок;
окраска ограждений;
окраска опор освещения;