Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, басқа әскерлеріне және әскери құрылымдарына азаматтарды 2010 жылдың сәуір-маусымында жіне қазан-желтоқсанында мерзімді әскери қызметке кезекті шақыру жүргізуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 16 сәуірдегі № 185 қаулысы. Қостанай облысы Жітіқара ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 27 сәуірде № 9-10-140 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Заңының 18, 19, 23 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабы 1 тармағы 8) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 наурыздағы № 960 "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" Жарлығын орындау үшін, әкімдік ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шақыруды кейінге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ, он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтар, сондай-ақ оқу орындарынан шығарылған, жиырма жеті жасқа толмаған және шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткермеген азаматтар, 2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, басқа әскерлеріне және әскери құрылымдарына мерзімді әскери қызметке кезекті шақыру жүргізуді ұйымдастырсын және қамтамасыз етсін.
2. Аудандық шақыру және медициналық комиссияларының жұмысы ұйымдастырылсын.
3. "Қостанай облысы Жітіқара ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) ұсынылсын:
1) облыстық жиын пунктіне әскерге шақырылушыларды тасымалдауды қамтамасыз етсін;
2) Алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы әкімдігінің 2010.08.23 № 422 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
4. Селолық округтер мен ауылдардың, селолардың әкімдері "Қостанай облысы Жітіқара ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесінде аудандық шақыру және медициналық комиссияларына әскерге шақырылушылардың уақтылы келулерін хабардар етілуін ұйымдастырсын және қамтамасыз етсін.
5. "Қазақстан Республикасы ішкі істер Министірлігінің Қостанай облысы ішкі істер Департаментінің Жітіқара қаласы және Жітіқара ауданының ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) әскери қызметке шақыруды жүргізу және команданы жөнелту кезінде ұсынылсын:

Об организации и обеспечении проведения очерезного призыва граждан на срочную воинскую службу в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года
Постановление акимата Житикаринского района Костанайской области от 16 апреля 2010 года № 185. Зарегистрировано Управлением юстиции Житикаринского района Костанайской области 27 апреля 2010 года № 9-10-140
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 181923 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе" и во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 29 марта 2010 года № 960 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года", акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать и обеспечить проведение очередного призыва на срочную воинскую службу в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, а также граждан, отчисленных из учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву.
2. Организовать работу районной призывной и медицинской комиссий.
3. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел по делам обороны Житикаринского района Костанайской области" (по согласованию):
1) обеспечить перевозку призывников на областной сборный пункт;
2) Исключен постановлением акимата Житикаринского района Костанайской области от 23.08.2010 № 422 (порядок введения в действие см. в пункте 2).
4. Акимам сел, сельских округов и аулов организовать оповещение и обеспечить своевременное прибытие призывников в государственное учреждение "Отдел по делам обороны Житикаринского района Костанайской области" на районную призывную и медицинскую комиссии.
5. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел внутренних дел города Житикара и Житикаринского района Департамента внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию) в период проведения призыва и отправки команд:

1) мерзімді әскери қызметке шақырудан жалтарып жүргендерді іздестіруді және ұстауды жүргізсін;
2) аудандық әскерге шақыру пунктінде әскерге шақырылушылар ортасында қоғамдық тәртіпті сақтауды қолдау үшін тәулік бойы полиция нарядын бөлсін.
6. "Жітіқара ауданының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі әскери қызметке шақырылуға байланысты, іс-шараларды қаржыландыруды "Бәріне ортақ әскери міндеттіліктің орындалуы шеңберіндегі іс-шаралар" бағдарламасы бойынша 2010 жылға арналған аудандық бюджетте қарастырылғандай қаражат есебінен жүзеге асырсын.
7. Әскери қызметке шақыруды өткізудің (қоса ұсынылған) кестесі бекітілсін.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары С.Ж. Ақтаеваға жүктелсін.
9. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2010 жылдың сәуірінен бастап пайда болған, іс-әрекеттерге таратылады.
Жітіқара ауданының әкімі                 Қ. Испергенов
КЕЛІСІЛГЕН
"Жітіқара ауданының қаржы
бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
___________ В. Никитченко
2010 жылғы 16 сәуір
№ 185 әкімдік қаулысымен
бекітілген
Әскери қызметке шақыруды өткізу кестесі
р/с
Елді
мекендердің
атаулары
Әскерге
шақырылушылар
саны
Шақыру
комиссиясының
жүргізілу күні
1.
Жітіқара қаласы
50

1) осуществлять розыск и задержание лиц, уклоняющихся от призыва на срочную воинскую службу;
2) для поддержания общественного порядка среди призывников на районном призывном пункте выделить наряд полиции.
6. Государственному учреждению "Отдел финансов Житикаринского района" осуществлять финансирование мероприятий, связанных с призывом, за счет средств, предусмотренных в районном бюджете на 2010 год по программе "Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности".
7. Утвердить (прилагаемый) график проведения призыва.
8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Актаеву С. Ж.
9. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на действия, возникшие с апреля 2010 года.
Аким Житикаринского района               К. Испергенов
СОГЛАСОВАНО
Начальник
государственного учреждения
"Отдел финансов Житикаринского района"
_____________ В. Никитченко
Утвержден
постановлением акимата
от 16 апреля 2010 года № 185
График проведения призыва
п\п
Наименование
населенных
пунктов
Количество
призывников
Дата проведения
призывной комиссии
1.
город Житикара
50