Қазақстан Республикасының азаматтарды Қарабалық ауданының шақыру учаскесіне тіркеуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімінің 2010 жылғы 19 қазандағы № 13 шешімі. Қостанай облысы Қарабалық ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 19 қарашада № 9-12-147 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімі аппараты бысшысының 2013 жылғы 2 мамырдағы № 05-10/468 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімі аппараты бысшысының 02.05.2013 № 05-10/468 хатымен).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 33-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына, "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңы 17-бабының 3-тармағына сәйкес, Қарабалық ауданының әкімі ШЕШТІ:
1. Тіркелетін жылы он жеті жасқа толатын еркек жынысты Қазақстан Республикасының азаматтарды 2011 жылғы қаңтардан бастап наурызға дейін "Қостанай облысы Қарабалық ауданының Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесінің (келісім бойынша) шақыру учаскесіне тіркеуді ұйымдастырсын және қамтамасыз етілсін.
2. "Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қарабалық аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны (келісім бойынша) "Қостанай облысы Қарабалық ауданының Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесімен бірлесіп тіркеу бойынша іс–шараларды ұйымдастыруға ұсынылсын.
3. Селолық округтер, Тоғызақ селосы және Қарабалық кентінің әкімдері:
1) тіркеуге жататын азаматтарды хабардар етілсін. және олардың шақыру учаскесіне дер кезінде келуін қамтамасыз етілсін;
2) шақыру учаскесіне азаматтарды жеткізу үшін шығарып салатын тұлғалар бөлінсін, тасу кезінде жазған оқиғаларды қақпайлау үшін шаралар қабылдасын.
4. "Қарабалық ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі тіркеу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу үшін жергілікті бюджеттен ақша қаражаттың бөлуін қарастырылсын.
5. "Қазақстан Республикасы ішкі істер министрлігі Қостанай облысы Ішкі істер Департаментінің Қарабалық аудандық ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) тіркеу өткізу кезінде шақыру учаскесінде қоғамдық тәртібін қамтамасыз етуді ұсынылсын.
6. "Қостанай облысы Қарабалық ауданының Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы "Қарабалық ауданының білім бөлімі" және "Қарабалық ауданының дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемелерімен бірлесіп:

Об организации и обеспечении приписки граждан Республики Казахстан к призывному участку Карабалыкского района
Решение акима Карабалыкского района Костанайской области от 19 октября 2010 года № 13. Зарегистрировано Управлением юстиции Карабалыкского района Костанайской области 19 ноября 2010 года № 9-12-147. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо руководителя аппарата акима Карабалыкского района Костанайской области от 2 мая 2013 года № 05-10/468)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо руководителя аппарата акима Карабалыкского района Костанайской области от 02.05.2013 № 05-10/468).
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе", аким Карабалыкского района РЕШИЛ:
1. Организовать и обеспечить приписку граждан Республики Казахстан мужского пола, которым в год приписки исполняется семнадцать лет, к призывному участку государственного учреждения "Отдел по делам обороны Карабалыкского района Костанайской области" (по согласованию) с января по март 2011 года.
2. Рекомендовать государственному коммунальному казенному предприятию "Карабалыкская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области" (по согласованию) совместно с государственным учреждением "Отдел по делам обороны Карабалыкского района Костанайской области" организовать мероприятия по приписке.
3. Акимам сельских округов, села Тогузак и поселка Карабалык:
1) организовать оповещение граждан, подлежащих приписке и обеспечить их своевременное прибытие на призывной участок;
2) выделить сопровождающих лиц для доставки граждан на призывной участок, принять меры для предотвращения несчастных случаев при перевозке.
4. Государственному учреждению "Отдел экономики и бюджетного планирования Карабалыкского района" предусмотреть выделение денежных средств из местного бюджета для организации и проведения мероприятий по приписке.
5. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел внутренних дел Карабалыкского района Департамента внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию) обеспечить на призывном участке общественный порядок в период проведения приписки.
6. Начальнику государственного учреждения "Отдел по делам обороны Карабалыкского района Костанайской области" совместно с государственными учреждениями "Отдел образования Карабалыкского района" и "Отдел физической культуры и спорта Карабалыкского района":

1) әскери-оқу орындарына үміткерлерді іріктеуге аудан оқу орындарына дейін нарядты жеткізілсін;
2) бастауыш әскери даярлаудың ұйымдастыру-оқытушыларды әскери-оқу орындары бойынша анықтамалық материалдармен қамтамасыз етсін, олардың жұмысын ұйымдастырсын;
3) әскери оқу орындарына үміткерлерді іріктеу бойынша жұмысының басталуы туралы хабарлау бұқаралық ақпарат құралдары арқылы берілсін.
4) әскери оқу орнына түсуге әрбір әскерге дейінгі шақырушылармен әскери кәсіптік бағыты мақсатымен жеке әңгімелесуді өткізілсін.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Б.А. Хакимжановқа жүктелсін.
8. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарабалық ауданының әкімі                  Ф. Филиппов
КЕЛІСІЛДІ
"Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрлігі
Қостанай облысы Ішкі
істер Департаментінің
Қарабалық аудандық ішкі
істер бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_______________ Н. Нархов
2010 жылғы 19 қазанда
"Қостанай облысы әкімдігі
денсаулық сақтау
басқармасының "Қарабалық
аудандық орталық ауруханасы"
мемлекеттік коммуналдық
қазыналық кәсіпорыны бас
дәрігерінің міндетін атқарушы
__________________ Т. Екимова
2010 жылғы 19 қазанда
"Қостанай облысы Қарабалық
ауданының Қорғаныс істері
жөніндегі бөлімі" мемлекеттік
мекемесі бастығының уақытша
міндет атқарушы
________________ С. Әймүқанов
2010 жылғы 19 қазанда

1) довести до учебных заведений района наряд на отбор кандидатов в военно-учебные заведения;
2) обеспечить преподавателей-организаторов начальной военной подготовки справочными материалами по военно-учебным заведениям, организовать их работу;
3) через средства массовой информации дать объявление о начале работы по отбору кандидатов в военно–учебные заведения.
4) провести с каждым допризывником индивидуальные собеседования с целью военно–профессиональной ориентации на поступление в военно – учебное заведение.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима района Хакимжанова Б.А.
8. Данное решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Карабалыкского района                 Ф.Филиппов
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного
учреждения "Отдел внутренних
дел Карабалыкского района
Департамента внутренних дел
Костанайской области
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан"
_________________ Н. Нархов
19 октября 2010 года
Исполняющая обязанности
главного врача
государственного коммунального
казенного предприятия
"Карабалыкская центральная
районная больница" Управления
здравоохранения акимата
Костанайской области
__________________ Т. Екимова
19 октября 2010 года
Временно исполняющий
обязанности начальника
государственного учреждения
"Отдел по делам обороны
Карабалыкского района
Костанайской области"
______________ С. Аймуханов
19 октября 2010 года