2011 жылы шақыру учаскесіне 1994 жылғы туған еркек жынысты Қазақстан Республикасының азаматтарының тіркеуін ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы әкімінің 2010 жылғы 30 қарашадағы № 1 шешімі. Қостанай облысы Қарасу ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 30 желтоқсанда № 9-13-118 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 33-бабының 1-тармағының 13) тармақшасына, "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 17-бабына сәйкес Қарасу ауданының әкiмі ШЕШТІ:
1. 2011 жылғы қаңтар-наурызға дейiн "Қостанай облысы Қарасу ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесiне аудан аумағындағы 1994 жылы туған еркек жынысты Қазақстан Республикасының азаматтарының тіркеуі ұйымдастырылсын және қамтамасыз етілсін.
2. Қарасу және Октябрь ауылдарында шақыру пункттері ұйымдастырылсын.
3. Қостанай облысы әкімдігі Денсаулық сақтау басқармасы "Қарасу аудандық орталық ауруханасы" (келісім бойынша), Қостанай облысы әкімдігі Денсаулық сақтау басқармасының "Октябрь селолық ауруханасы" (келісім бойынша) мемлекеттiк коммуналдық қазыналық кәсiпорындардың бас дәрiгерлерi "Қостанай облысы Қарасу ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесімен бірлесіп тіркеу жөніндегі іс-шараларды қамтамасыз етуі ұсынылсын.
4. Селоның, селолық округтiң әкiмдерi және ұйымдардың басшылары әскери мiндеттiлер мен әскерге шақырылушыларды олардың ауданның жергiлiктi әскери басқару органдарына шақырылғаны туралы хабардар етуге және олардың дер кезiнде келуiн қамтамасыз етуге мiндеттi.
5. "Қостанай облысы Қарасу ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша) "Қарасу ауданы әкімдігінің білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесімен бірлесіп әскери оқу орындарына үміткерлерді іріктеуге арналған жүктелімді оқу орындарына жеткізсін, бастапқы әскери оқытушы-ұйымдастырушыларын әскери оқу орындары бойынша анықтама материалдарымен қамтамасыз етсін, олардың жұмысын бұқаралық ақпарат құралдары арқылы ұйымдастырсын, әскери оқу орындарына үміткерлерді іріктеу бойынша жұмыстың басталғаны жөнінде хабарландыру берсін. Әскери оқу орындарына түсуге әскери-кәсіптік бағдар беру мақсатында тізімге алу уақытында әр әскерге шақыру жасына дейінгілермен жеке әңгіме жүргізсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң орынбасары Б.Қ. Бекеновке жүктелсiн.

Об организации и обеспечении приписки граждан Республики Казахстан мужского пола 1994 года рождения к призывному участку в 2011 году
Решение акима Карасуского района Костанайской области от 30 ноября 2010 года № 1. Зарегистрировано Управлением юстиции Карасуского района Костанайской области 30 декабря 2010 года № 9-13-118
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 17 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе" аким Карасуского района РЕШИЛ:
1. Организовать и обеспечить в январе–марте 2011 года на территории района приписку граждан Республики Казахстан мужского пола 1994 года рождения к призывному участку государственного учреждения "Отдел по делам обороны Карасуского района Костанайской области".
2. Организовать призывные пункты в селах Карасу и Октябрьское.
3. Рекомендовать начальнику государственного учреждения "Отдел по делам обороны Карасуского района Костанайской области" (по согласованию) совместно с главными врачами государственных коммунальных казенных предприятий "Карасуская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области (по согласованию), "Октябрьская сельская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области" (по согласованию) провести мероприятия по приписке.
4. Акимы сел и сельских округов и руководители организаций обязаны оповещать военнообязанных и призывников о вызове их в местные органы военного управления района и обеспечивать своевременное их прибытие.
5. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел по делам обороны Карасуского района Костанайской области" (по согласованию) совместно с государственным учреждением "Отдел образования акимата Карасуского района" довести до учебных заведений наряд, на отбор кандидатов в военно-учебные заведения, обеспечить преподавателей – организаторов начальной военной подготовки справочным материалом по военно-учебным заведениям, организовать их работу, через средства массовой информации дать объявления о начале отбора кандидатов в военно-учебные заведения. Во время приписки провести с каждым допризывником индивидуальные собеседования с целью военно-профессиональной ориентации на поступление в военно-учебные заведения.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима района Бекенова Б.К.

7. Осы шешім оны алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарасу ауданының әкiмi                     А. Сейфуллин
КЕЛІСІЛДІ:
Қостанай облысы әкімдігі
Денсаулық сақтау басқармасы
"Қарасу аудандық орталық
ауруханасы" мемлекеттiк
коммуналдық қазыналық
кәсiпорны бас дәрiгерiнің
міндетін атқарушысы
_____________ М. Манькевич
"Қостанай облысы Қарасу
ауданының қорғаныс істері
жөніндегі бөлімі"
мемлекеттік мекемесiнің
бастығы
_____________ А. Мұқашев
Қостанай облысы әкімдігі
Денсаулық сақтау басқармасы
"Октябрь селолық ауруханасы"
мемлекеттiк коммуналдық
қазыналық кәсiпорны бас
дәрiгерiнің міндетін
атқарушысы
_______________ Р. Ильясова

7. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Карасуского района                    А. Сейфуллин
СОГЛАСОВАНО:
Исполняющий обязанности
главного врача государственного
коммунального казенного
предприятия "Карасуская
центральная районная больница"
Управления здравоохранения
акимата Костанайской области
__________________ М. Манькевич
Исполняющий обязанности
главного врача государственного
коммунального казенного
предприятия "Октябрьская
сельская больница" Управления
здравоохранения акимата
Костанайской области
___________________ Р. Ильясова
Начальник государственного
учреждения "Отдел по делам
обороны Карасуского района
Костанайской области"
_______________ А. Мукашев