Қарасу ауданының 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2010 жылғы 23 желтоқсандағы № 291 шешімі. Қостанай облысы Қарасу ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 30 желтоқсанда № 9-13-119 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2014 жылғы 23 маусымдағы № 02-4-128 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 23.06.2014 № 02-4-128 хатымен).
Қарасу ауданы әкімдігінің қаулысын қарап, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарасу ауданының 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 541 572,5 мың теңге, оның iшiнде: салықтық түсімдер – 507 952,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 23 259,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 588,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2 005 773,5 мың теңге;
2) шығындар – 2 542 995,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 14 895,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 16 023,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1 128 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 11 200,5 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 11 200,5 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 27 518,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 27 518,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2011.11.14 № 400 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 1 329 678,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы ағымдағы трансферттер және облыстық бюджеттен дамуға трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
коммуналдық меншік нысандарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 68,0 мың теңге сомасында;
су шаруашылығы нысандарының дамуына – 74 835,0 мың теңге сомасында;
"Қазынашылық-Клиент" жүйесін ендіру үшін компьютерлік және ұйымдастырушылық техниканы сатып алуға – 3 155,2 мың теңге сомасында; облыстық спартакиаданы өткізу бойынша даярлық іс-шараларға – 40 000,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2011.10.27 № 392 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О районном бюджете Карасуского района на 2011-2013 годы
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 23 декабря 2010 года № 291. Зарегистрировано Управлением юстиции Карасуского района Костанайской области 30 декабря 2010 года № 9-13-119. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Карасуского района Костанайской области от 23 июня 2014 года № 02-4-128)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Карасуского района Костанайской области от 23.06.2014 № 02-4-128).
Рассмотрев постановление акимата Карасуского района, в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Карасуского района на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 541 572,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 507 952,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 23 259,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 588,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 005 773,5 тысяч тенге;
2) затраты – 2 542 995,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14 895,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 16 023,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 128 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 11 200,5 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 11 200,5 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 27 518,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 27 518,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 14.11.2011 № 400 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1 329 678,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 68,0 тысяч тенге;
на развитие объектов водного хозяйства в сумме 74 835 тысяч тенге;
на приобретение компьютерной и организационной техники для внедрения системы "Казначейство-Клиент" в сумме 3 155,2 тысячи тенге; на подготовительные мероприятия по проведению областной спартакиады в сумме 40 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 27.10.2011 № 392 (вводится в действие с 01.01.2011).

3-1. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі мынадай мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге 14 889,1 мың теңге сомасында;
мамандардың әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды іске асыруға 4 936,0 мың теңге сомасында;
білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырысын іске асыруға 64 911,0 мың теңге сомасында;
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жарақтандыруға 8 192,0 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерді ашуға 10 633,2 мың теңге сомасында;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге 3 250,0 мың теңге сомасында;
жетім–баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне 11 371,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 3-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2011.01.21 № 308 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 2011.11.14 № 400 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3-2. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте "Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдауға 780,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-2 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2011.01.21 № 308 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-3. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте сомалардың түсімі қарастырылғаны ескерілсін:
мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер 16 023,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 3-3 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2011.01.21 № 308 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 2011.10.27 № 392 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3-4. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте сумен жабдықтау жүйесін дамытуға республикалық бюджеттен дамуға нысаналы трансферттер сомасының түсімі 387 771,0 мың теңге, облыстық бюджеттен 74 835,0 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен бірлесіп қаржыландыруға 35 919 мың теңге сомасында және аудандық бюджеттен 3250,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-4 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2011.01.21 № 308 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 2011.10.27 № 392 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

3-1. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 14 889,1 тысяч тенге;
на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов в сумме 4 936,0 тысяча тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 64 911,0 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 8 192,0 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 10 633,2 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому в сумме 3 250,0 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 11 371,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 21.01.2011 № 308 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 14.11.2011 № 400 (вводится в действие с 01.01.2011).
3-2. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" в сумме 780,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 21.01.2011 № 308 (вводится в действие с 01.01.2011).
3-3. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм:
бюджетных кредитов для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 16 023,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-3 в соответствии с решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 21.01.2011 № 308 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 27.10.2011 № 392 (вводится в действие с 01.01.2011).
3-4. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие системы водоснабжения в сумме 387 771,0 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 74 835,0 тысяч тенге, софинансирование из областного бюджета 35 919 тысяч тенге и средства из районного бюджета в сумме 3250,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-4 в соответствии с решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 21.01.2011 № 308 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 27.10.2011 № 392 (вводится в действие с 01.01.2011).

3-5. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерлерде нысаналы ағымдағы трансферттер сомасы түсімінің көзделгені ескерілсін:
мектеп мұғалімдері мен білім берудің мектепке дейінгі мекемелер тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін 9027,0 мың теңге сомасында қосымша төлем мөлшерін ұлғайтуға.
Ескерту. Шешім 3-5 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2011.04.13 № 332 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-6. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберіндегі іс-шараларды іске асыруға республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомасы түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
жұмыспен қамту орталықтарын құруға 6 358,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 3-6 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2011.04.13 № 332 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 2011.11.14 № 400 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2011 жылға арналған Қарасу ауданы жергілікті атқарушы органының резерві 4 800 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
жедел шығындарға 4 800 мың теңге сомасында.
5. 2011 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Ауданның бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қою және облыстық бюджеттен ауданның бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар қарастырылмағаны ескерілсін.
7. Ауыл және ауылдық округтарының 2011 жылға арналған бюджеттік бағдарламасының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасу аудандық мәслихатының
оныншы сессиясының төрағасы,
аудандық мәслихатының хатшысы:             С. Қазиев
КЕЛІСІЛДІ:
"Қарасу ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
______________ И. Горлова
23.12.2010 жыл
"Қарасу ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_________________ Л. Евсюкова
23.12.2010 жыл
2010 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 291 мәслихат шешіміне
1-қосымша
2011 жылғы 14 қарашадағы
№ 400 мәслихат шешіміне
№ 1-қосымша
2011 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2011.11.14 № 400 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы,
мың тенге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
АТАУЫ
1. Кірістер

3-5. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 9027,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-5 в соответствии с решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 13.04.2011 № 332 (вводится в действие с 01.01.2011).
3-6. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020, в том числе:
на создание центров занятости в сумме 6 358 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-6 в соответствии с решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 13.04.2011 № 332 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 14.11.2011 № 400 (вводится в действие с 01.01.2011).
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Карасуского района на 2011 год в сумме 4 800 тысяч тенге, в том числе:
на неотложные затраты в сумме 4 800 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2011 год, согласно приложению 4.
6. Учесть, что бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет, а также бюджетных субвенции, передаваемых их областного бюджета в бюджет района не предусмотрено.
7. Утвердить перечень бюджетных программ сел и сельских округов на 2011 год, согласно приложению 5.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель
четырнадцатой сессии,
секретарь Карасуского
районного маслихата                        С. Казиев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата Карасуского района"
_______________ И. Горлова
23.12.2010 год
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата Карасуского района
_______________ Л. Евсюкова
23.12.2010 год
Приложение № 1
к решению маслихата
от 23 декабря 2010 года № 291
Приложение № 1
к решению маслихата
от 14 ноября 2011 года № 400
Районный бюджет на 2011 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 14.11.2011 № 400 (вводится в действие с 01.01.2011).
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Специфика
НАИМЕНОВАНИЕ
I. Доходы