2010 жылға арналған халықтың мақсатты топтарын анықтау туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 8 ақпандағы № 54 қаулысы. Қостанай облысы Қостанай ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 17 наурызда № 9-14-123 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 57-баптарына сәйкес Қостанай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2010 жылға арналған халықтың мақсатты топтары болып мынадай санаттар анықталсын:
1) аз қамтылғандар;
2) жиырма бір жасқа дейінгі жастар;
3) балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар және ата-ананың қамқорлығынсыз қалған, жиырма үш жасқа дейінгі балалар;
4) кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен асырауында тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалауды мұқтаж етеді деп танылған тұлғалары бар азаматтар;
6) Зейнеткерлік жас алдындағы тұлғалар (жасы бойынша зейнетке шығудан екі жыл бұрын);
7) мүгедектер;
8) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған тұлғалар;
9) бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған тұлғалар;
10) оралмандар;
11) жоғары және жоғары білімнен кейінгі оқу ұйымдарының түлектері;
12) жұмыс беруші - заңды тұлғаның жойылуына немесе жұмыс беруші - заңды тұлға қызметінің тоқтатылуына, жұмысшылар саны мен штатының қысқаруына байланысты, жұмыстан босатылған тұлғалар:
13) ұзақ (он екі айдан аса) жұмыс істемеген тұлғалар;
14) жұмыссыздар ретінде жұмыспен қамту мәселелері бойынша уәкілетті органда тіркелген елу жастан асқан тұлғалар;
15) алған мамандығы бойынша еңбек өтілі мен тәжірибесі жоқ, 21-ден 29 жас аралығындағы жұмыс істемейтін жастар;
16) уәкілетті органның жолдамасы бойынша кәсіби оқуды аяқтаған жұмыссыз тұлғалар;
17) техникалық және кәсіби, сондай-ақ орта білімнен кейін білім беретін ұйымдардың түлектері;
18) толық емес жұмыс күні тәртібі бойынша жұмыс істейтін тұлғалар.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 2010.04.27 № 258 қаулысымен.
2. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай ауданының әкімі                   Г. Тюркин
КЕЛІСІЛДІ:
Қостанай ауданы әкімдігінің
"Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_______________ М. Жусупов

Об определении целевых групп населения на 2010 год
Постановление акимата Костанайского района Костанайской области от 8 февраля 2010 года № 54. Зарегистрировано Управлением юстиции Костанайского района Костанайской области 17 марта 2010 года № 9-14-123
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 57 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" акимат Костанайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить целевыми группами населения на 2010 год следующие категории:
1) малообеспеченные;
2) молодежь в возрасте до двадцати одного года;
3) воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет;
4) одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
5) граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
6) лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту);
7) инвалиды;
8) лица, уволенные из рядов Вооруженных сил Республики Казахстан;
9) лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
10) оралманы;
11) выпускники организаций высшего и послевузовского образования;
12) лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя юридического лица либо прекращением деятельности работодателя-физического лица, сокращением численности или штата работников;
13) лица длительно(более двенадцати месяцев) незанятые;
14) лица старше пятидесяти лет, зарегистрированные в уполномоченном органе по вопросам занятости в качестве безработных;
15) незанятая молодежь в возрасте от 21 года до 29 лет, не имеющая стажа и опыта работы по полученной профессии;
16) безработные лица, завершившие профессиональное обучение по направлению уполномоченного органа;
17) выпускники организаций технического и профессионального, а также после среднего образования;
18) лица, занятые в режиме неполного рабочего времени.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Костанайского района Костанайской области от 27.04.2010 № 258.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайского района                  Г. Тюркин
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных программ"
акимата Костанайского района
___________________ М.Жусупов