Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, басқа әскерлеріне және әскери құрылымдарына азаматтарды 2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсаныннда кезекті шақыруды жүргізуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 19 сәуірдегі № 199 қаулысы. Қостанай облысы Қостанай ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 30 сәуірде № 9-14-126 тіркелді
"Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңына, "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 наурыздағы № 960 Жарлығына және "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 наурыздағы № 960 Жарлығын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 15 сәуірдегі № 313 қаулысына сәйкес Қостанай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында шақыруды кейінге қалдыру немесе босатылу құқықтарынан айырылған, жасы он сегізден жиырма жетіге дейінгі еркек жынысы азаматтарды, сондай-ақ жиырма жетіге толмаған және шақыру бойынша әскери қызметтің бекітілген мерзімін өтемеген, оқу орындарынан шығарылған азаматтарды мерзімді әскери қызметке кезекті шақыру өткізу ұйымдастырылсын және қамтамасыз етілсін.
2. Қоса берілген азаматтарды әскери қызметке шақыру өткізудің кестесі бекітілсін.
3. Селолық округтар, селолар, Затобол кенті әкімдері шақыруды өткізу кезеңінде хабарландыру ұйымдастырсын және шақырылушыларды "Қостанай облысы Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімі" мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесіне дер кезінде келуді қамтамасыз етілсін.
4. Қазақстан Республикасы ішкі істер Министрлігінің Қостанай облысы ішкі істер Департаментінің "Қостанай ауданының ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығына (келісім бойынша) шақыруды өткізу кезінде медициналық және шақыру комиссияларды өту кезеңінде шақырушылардың арасында қоғамдық тәртіпті сақтау үшін Костанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімінің шақыру учаскесіне полицияның екі қызметкерін бөлу ұсынылсын.

Об организации и обеспечении проведения очередного призыва граждан в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года
Постановление акимата Костанайского района Костанайской области от 19 апреля 2010 года № 199. Зарегистрировано Управлением юстиции Костанайского района Костанайской области 30 апреля 2010 года № 9-14-126
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 марта 2010 года № 960 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2010 года № 313 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 29 марта 2010 года № 960 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года" акимат Костанайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать и обеспечить проведение очередного призыва на срочную воинскую службу граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих право на отсрочку или освобождение от призыва в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года, а также граждан, отчисленных из учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву.
2. Утвердить прилагаемый график проведения призыва граждан на воинскую службу.
3. Акимам сельских округов, сел, поселка Затобольск в период проведения призыва организовать оповещение и обеспечить своевременное прибытие призывников на призывной участок государственного учреждения "Объединенный отдел по делам обороны Костанайского района Костанайской области".
4. Рекомендовать начальнику государственного учреждения "Отдел внутренних дел Костанайского района" Департамента внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан (по согласованию) в период проведения призыва выделить двух сотрудников полиции на призывной участок объединенного отдела по делам обороны Костанайского района для поддержания общественного порядка среди призывников в период прохождения ими медицинской и призывной комиссий.

5. "Қостанай ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі 2010 жылға қарастырылған қаржы бөлу шегінде Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, басқа әскерлеріне және әскери құрылымдарына азаматтарды 2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті шақыруды үйымдастыру және өткізу жөніндегі іс-шаралардың қаржыландыруын аудандық бюджет қаражатынан қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары А.А. Казинге жүктелсін.
7. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2010 жылдың сәуірінен бастап туындаған іс-әрекеттерге таратылады.
Қостанай ауданының әкімі                   Г. Тюркин
КЕЛІСІЛДІ
"Қостанай облысы Қостанай ауданының
қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы
______________ Д. Айсин
2010.04.20
Қазақстан Республикасы ішкі істер
Министрлігінің Қостанай облысы
ішкі істер Департаментінің
"Қостанай ауданының ішкі істер бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
______________ М. Сейткулов
2010.04.20
Әкімдіктің

5. Государственному учреждению "Аппарат акима Костанайского района" обеспечить финансирование из средств районного бюджета мероприятий по организации и проведению очередного призыва граждан в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года в пределах предусмотренных ассигнований на 2010 год.
6. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Казина А.А.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на действия, возникшие с апреля 2010 года.
Аким Костанайского района                  Г. Тюркин
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного учреждения
"Объединенный отдел по делам обороны
Костанайского района Костанайской области"
________________________ Д. Айсин
20.04.2010
Начальник государственного учреждения
"Отдел внутренних дел Костанайского района"
Департамента внутренних дел Костанайской
области Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
______________________ М. Сейткулов
20.04.2010
Утвержден
постановлением акимата