"Қостанай облысы Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімі" мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесіне Қазақстан Республикасының ер жынысты азаматтарының тіркеуін өткізу ұйымдастыру мен қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімінің 2010 жылғы 2 желтоқсандағы № 35 шешімі. Қостанай облысы Қостанай ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 23 желтоқсанда № 9-14-140
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 33-бабының 1-тармағының 13) тармақшасына сәйкес, "Әскери міндет және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 17-бабын іске асыру мақсатында ШЕШТІМ:
1. 2011 жылдың қаңтарынан бастап наурызына дейін "Қостанай облысы Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімі" мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесіне тіркеу жылы он жеті жасқа толған Қазақстан Республикасының ер жынысты азаматтарын тіркеуді өткізуді ұйымдастырсын және қамтамасыз етсін.
2. Селолық округтар, селолар, Затобол кентінің әкімдері тіркеу өткізу кезеңінде "Қостанай облысы Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімі" мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесіне шақырылушыларды хабардар етуді ұйымдастырсын және уақытында келуді қамтамасыз етсін.
3. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының Ішкі істер департаменті Қостанай аудандық ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығына (келісім бойынша) тіркеу өткізу кезеңінде шақырылушылардың арасында қоғамдық тәртіпті сақтау үшін жұмыс ұйымдастыру ұсынылсын.
4. "Қостанай облысы Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығына (келісім бойынша) Қостанай ауданы әкімдігінің "Білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен бірлесіп тіркеу өткізу кезеңінде ұсынылсын:
1) әскери оқу орындарына үміткерлерді іріктеудегі тапсырманы ауданның оқу орындарына жеткізу;
2) алғашқы әскери даярлаудың оқытушы - ұйымдастырушыларын әскери-оқу орындары туралы анықтамалық материалдармен қамтамасыз ету;
3) бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жұмыс ұйымдастыру, әскери-оқу орындарына үміткерлерді іріктеу бойынша жұмыстың басталғаны туралы хабарландыру беру;
4) тіркеу уақытында әскери-оқу орына түсудегі әскери - кәсіптік бағдарлау мақсатында әскерге шақырылушылардың әрқайсысымен жеке-жеке әңгімелесу өткізу.
5. Қостанай облысы әкімдігінің Денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай аудандық орталық аурухана" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіп-орынның бас дәрігеріне (келісім бойынша) тіркеуді өткізу бойынша іс-шаралар өткізу ұсынылсын.

Об организации и обеспечении проведения приписки граждан Республики Казахстан мужского пола к призывному участку государственного учреждения "Объединенный отдел по делам обороны Костанайского района Костанайской области"
Решение акима Костанайского района Костанайской области от 2 декабря 2010 года № 35. Зарегистрировано Управлением юстиции Костанайского района Костанайской области 23 декабря 2010 года № 9-14-140
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", в целях реализации статьи 17 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе" РЕШИЛ:
1. Организовать и обеспечить проведение приписки граждан Республики Казахстан мужского пола, которым в год приписки исполняется семнадцать лет, к призывному участку государственного учреждения "Объединенный отдел по делам обороны Костанайского района Костанайской области" с января по март 2011 года.
2. Акимам сельских округов, сел, поселка Затобольск в период проведения приписки организовать оповещение и обеспечить своевременное прибытие допризывников на призывной участок государственного учреждения "Объединенный отдел по делам обороны Костанайского района Костанайской области".
3. Рекомендовать начальнику государственного учреждения "Отдел внутренних дел Костанайского района Департамента внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию) организовать работу по поддержанию общественного порядка среди допризывников в период прохождения ими приписки.
4. Рекомендовать начальнику государственного учреждения "Объединенный отдел по делам обороны Костанайского района Костанайской области" (по согласованию) совместно с государственным учреждением "Отдел образования" акимата Костанайского района в период проведения приписки:
1) довести до учебных заведений района наряд на отбор кандидатов в военные учебные заведения;
2) обеспечить преподавателей-организаторов начальной военной подготовки справочными материалами о военно-учебных заведениях;
3) организовать работу через средства массовой информации, дать объявление о начале работы по отбору кандидатов в военно-учебные заведения;
4) во время приписки провести с каждым допризывником индивидуальные собеседования с целью военно-профессиональной ориентации на поступление в военно-учебные заведения.
5. Рекомендовать главному врачу государственного коммунального казенного предприятия "Костанайская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области (по согласованию) провести мероприятия по приписке.

6. Осы шешім оны алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай ауданының әкімі                   А. Ахметжанов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Қостанай облысының Ішкі
істер департаменті Қостанай
аудандық ішкі істер бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
бастығы
_______________ С. Байгонов
Қостанай облысы әкімдігінің
Денсаулық сақтау басқармасының
"Қостанай аудандық орталық
аурухана" мемлекеттік
коммуналдық қазыналық
кәсіпорынның бас дәрігері
________________ Б. Утебекова
"Қостанай облысы Қостанай
ауданының қорғаныс істері
жөніндегі біріктірілген бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
___________________ Р. Саттаров

6. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайского района                  А. Ахметжанов
СОГЛАСОВАНО:
Главный врач государственного
коммунального казенного
предприятия "Костанайская
центральная районная больница"
Управления здравоохранения
акимата Костанайской области
______________ Б. Утебекова
Начальник государственного
учреждения "Объединенный
отдел по делам обороны
Костанайского района
Костанайской области"
_______________ Р. Саттаров
Начальник государственного
учреждения "Отдел внутренних
дел Костанайского района"
Департамента внутренних дел
Костанайской области
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
_____________ С. Байгонов