Қоғамдық жұмысқа тарту түрінде сотталғандар үшін пайдалы қоғамдық жұмыс түрлерін белгілеу туралы
Қостанай облысы Таран ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 4 маусымдағы № 234 қаулысы. Қостанай облысы Таран ауданының 2010 жылғы 3 шілдеде № 9-18-119 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Таран ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 3 наурыздағы № 45 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Таран ауданы әкімдігінің 03.03.2015 № 45 қаулысымен.
1997 жылғы 16 шiлдедегі Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 42-бабына сәйкес, Таран ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Сотталғандарды пайдалы қоғамдық жұмыс түріндегі жазаға тартып жұмысқа орналастыруға үшін қоғамдық жұмыс түрлері анықталсын (қосымша).
2. Қостанай облысы бойынша қылмыстық-орындаушы жүйе Комитет басқармасының Таран ауданының қылмыстық атқару инспекциясына (келісім бойынша) қоғамдық жұмыс түріндегі жазаға тартылып сотталғандарға бақылау жасауды жүзеге асыруға ұсыныс берілсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                А. Ахметжанов
КЕЛІСІЛДІ
Қостанай облысы бойынша
қылмыстық-орындаушы жүйенің
Комитет басқармасының Таран ауданының
қылмыстық атқару инспекциясының
бас инспекторы – бас маманына
_________________ Т. Жакенов
Таран ауданы әкімдігінің
2010 жылғы 4 маусым № 234
қаулысына қосымша
Пайдалы қоғамдық жұмыс түріндегі жазаға тартылып
сотталған тұлғаларды жұмысқа орналастыруға
арналған қоғамдық жұмыстардың тізбесі
Ескерту. Қосымшасында бүкіл мәтін бойынша "селолық", "селолардың" сөздері "ауылдық", "ауылдардың" деген сөздермен ауыстырылды - Қостанай облысы Таран ауданы әкімдігінің 10.04.2014 № 118 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
т/т
Жұмыстардың түрлері
1.
Аудан аумағын, қандай болса да арнайы дайындықты
талап етпейтін көгалдандыруға және жинауға
жәрдемдесу:
жолды мұздан, қардан тазарту, жаяу жүргіншілер
жолдарын тазалау, жолдардан қоқысты, шаңды, ласты
қолмен жинау, тасымалдау (көлікке тиеу, түсіру)
тазалық жасау, алдын ала тазалау және ақбалшық езіп
дайындау арқылы жол жиегінің тастарын ақтау-сырлау,
газондарды үнемі қоқыстан тазарту, су бұрғыш
каналдарын ластан, қоқыстан тазарту, бұтақшаларды
шырпуға, урнаны үнемі қоқыстан тазарту, бұталарды
қолдап шырпу және сиректету, ағаштардың қурап қалған
бұтақшаларын шырпу, ағаштардың құрғақ бұтақшаларын
шырпу, саябақтар аумағының қоқысын қолдап көлікке
тиеу арқылы жинау, жол жиегін, баспалдақтарды
сыпыру, су тоғаны баурайларын қоқыстан, ластан
тазалау, кіші нысандағы: төбешіктерді, отырғыштарды
майлы сырлау.
2.
Аудан орталығын, ауылдық округтер, ауылдардың және
кенттің аумағын қандай болса да арнайы дайындықты
талап етпейтін жинау мен көгалдандыруға жәрдемдесу:
қоқыс жинау, ағаштардың қурап қалған бұтақшаларын
шырпу, ағаштардың құрғақ бұтақшаларын шырпу, гүл
орындарын дайындау, аумақтарды жусаннан, қурайдан
маусымдық жинау, ағаш-көшеттерді, бұталарды
отырғызу, алдын ала тазалау және ақбалшық езіп
дайындау арқылы жол жиегінің тастарын ақтау-сырлау,
жол жиегін, баспалдақтарды сыпыру.

Об определении видов общественно полезных работ для лиц, осужденных к наказанию в виде привлечения к общественным работам
Постановление акимата Тарановского района Костанайской области от 4 июня 2010 года № 234. Зарегистрировано Управлением юстиции Тарановского района Костанайской области 3 июля 2010 года № 9-18-119. Утратило силу постановлением акимата Тарановского района Костанайской области от 3 марта 2015 года № 45
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Тарановского района Костанайской области от 03.03.2015 № 45.
В соответствии со статьей 42 Уголовного Кодекса Республики Казахстан от 16 июля 1997 года, акимат Тарановского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить виды общественно полезных работ для лиц, осужденных к наказанию в виде привлечения к общественным работам (приложение).
2. Рекомендовать уголовно–исполнительной инспекции Тарановского района Управления Комитета уголовно–исполнительной системы по Костанайской области (по согласованию) осуществлять надзор за лицами, осужденными к наказанию в виде привлечения к общественным работам.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким района                                А. Ахметжанов
СОГЛАСОВАНО
Старший специалист–старший инспектор
уголовно–исполнительной инспекции
Тарановского района Управления Комитета
уголовно–исполнительной системы
по Костанайской области
________________ Т. Жакенов
Приложение
к постановлению акимата
Тарановского района
от 4 июня 2010 года № 234
Перечень видов общественно полезных работ
для трудоустройства лиц, осужденных к наказанию
в виде привлечения к общественным работам
Сноска. В приложении по всему тексту на государственном языке слова "селолық", "селолардың" заменены словами "ауылдық", "ауылдардың", постановлением акимата Тарановского района Костанайской области от 10.04.2014 № 118 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Виды работ
1.
Помощь в уборке и озеленении территории района,
не требующая какой–либо специальной
подготовки:
очистка вручную пешеходных переходов, тротуаров
от снега, льда, мусора, регулярная очистка дорог
от пыли, грязи, вручную, с вывозкой мусора
(погрузка, разгрузка транспорта), известковая
окраска-побелка бордюрных камней с
предварительной очисткой и приготовлением
известкового раствора, регулярная очистка
газонов от мусора, очистка водоотводных канав от
грязи, мусора, поросли кустарников, регулярная
очистка урн от мусора, прореживание и обрезка
кустарников вручную, удаление поросли деревьев,
вырезка сучьев деревьев, уборка мусора на
территории парков, с погрузкой вручную в
автотранспорт, подметание дорожек, очистка
склонов водоема от мусора, грязи, окраска малых
форм: горки, качели, скамейки.
2.
Помощь в уборке и озеленении территории районного
центра, сельских округов, сел и поселка, не
требующая какой–либо специальной подготовки:
уборка мусора, обрезка кустарников, удаление поросли
деревьев, устройство клумб, сезонная очистка
территории от полыни, бурьяна, посадка
деревьев-саженцев, кустарников, известковая
окраска-побелка бордюрных камней с предварительной
очисткой и приготовлением известкового раствора,
подметание дорожек.