"Федоров ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" Федоров аудандық мәслихатының 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 264 шешімін жүзеге асыру туралы
Қостанай облысы Федоров ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 26 қаңтардағы № 45 қаулысы. Қостанай облысы Федоров ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 12 наурызда № 9-20-171 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шілдедегі "Қазақстан Республикасындағы жастар саясаты туралы" Заңының 4-бабы 5-тармағының 1) тармақшасына, 5-бабының 11) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағының 1-1) тармақшасына сәйкес, нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде нөмірі 9-20-167 болып тіркелген "Федоров ауданының 2010 - 2012 жылдарға арналған аудандық бюджетi туралы" Федоров аудандық мәслихатының 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 264 шешiмiн жүзеге асыру мақсатында Федоров ауданының әкiмдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Аудандық бюджеттен келесі әлеуметтік төлемдер белгіленсін:
1) қайтыс болған жұмыссыздарды және кәмелетке толмаған балаларды жерлеу үшін республикалық бюджет туралы заңымен тиісті жылға белгіленген, айлық есептік көрсеткіштің он бес есе көлемінде әлеуметтік көмек;
2) туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын тұлғаларға, емделуді қолдау кезінде қосымша тамақтану үшін республикалық бюджет туралы заңымен тиісті жылға белгіленген, есептік көрсеткіштің он есе көлемінде біржолғы әлеуметтік көмек;
3) республикалық бюджет туралы заңымен тиісті жылға белгіленген, мүгедектер күніне 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға 1000 (бір мың) теңге көлемінде, Чернобыль атомдық электрстанциясындағы апатты жою жұмыстарына байланысты мүгедек болған 1, 2 және 3-топтағы мүгедектер үшін айлық есептік көрсеткіштің жиырма есе көлемінде біржолғы әлеуметтік көмек, зейнеткерлік жасқа толмаған 1 және 2 топтағы мүгедектерге 1000 (бір мың) теңге көлемінде;
4) бюджетімен қарастырылған қаражаттар шегінде республикалық бюджет туралы заңымен тиісті жылға белгіленген, орташа табысы азық-түлік себетінен төмен болса, тұрмыстық қажеттіліктерге халықтың әлеуметтік жанды жіктеріне, айлық есептік көрсеткіштің жиырма бес есе көлеміне дейін біржолғы әлеуметтік көмек;
5) бюджетімен қарастырылған қаражаттар шегінде республикалық бюджет туралы заңымен тиісті жылға белгіленген, орташа табысы азық-түлік себетінен төмен болса, жеке тұрғын үйде тұратындарға отын сатып алу үшін халықтың әлеуметтік жанды жіктеріне, айлық есептік көрсеткіштің жиырма бес есе көлеміне дейін біржолғы әлеуметтік көмек;

О реализации решения Федоровского районного маслихата от 23 декабря 2009 года № 264 "О районном бюджете Федоровского района на 2010-2012 годы"
Постановление акимата Федоровского района Костанайской области от 26 января 2010 года № 45. Зарегистрировано Управлением юстиции Федоровского района Костанайской области 12 марта 2010 года № 9-20-171
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 5 статьи 4, подпунктом 11) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан", подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", в целях реализации решения Федоровского районного маслихата от 23 декабря 2009 года № 264 "О районном бюджете Федоровского района на 2010 - 2012 годы", зарегистрированного в государственном реестре нормативных правовых актов под номером 9-20-167, акимат Федоровского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить следующие социальные выплаты из районного бюджета:
1) социальную помощь на погребение умерших безработных и несовершеннолетних детей в размере пятнадцатикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год;
2) единовременную социальную помощь лицам, больным заразной формой туберкулеза в поддерживающей фазе лечения на дополнительное питание в размере десятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год;
3) единовременную социальную помощь ко Дню инвалидов детям – инвалидам до 18 лет в размере 1000 (одна тысяча) тенге, инвалидам 1,2 и 3 группы, получившим инвалидность в связи с работой по ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции, в размере двадцатикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год, инвалидам 1 и 2 групп, не достигшим пенсионного возраста, в размере 1000 (одна тысяча) тенге;
4) единовременную социальную помощь социально уязвимым слоям населения, среднедушевой доход которых ниже величины продовольственной корзины, на бытовые нужды в размере до двадцати пятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год, в пределах средств, предусмотренных бюджетом;
5) единовременную социальную помощь социально уязвимым слоям населения, среднедушевой доход которых ниже величины продовольственной корзины, проживающим в индивидуальных домах с местным отоплением на приобретение твердого топлива в размере десятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год, в пределах средств, предусмотренных бюджетом;

6) республикалық бюджет туралы заңымен тиісті жылға белгіленген, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын аз қамтылған азаматтарға, айлық есептік көрсеткіштің 0,5 көлемінде ай сайынғы әлеуметтік көмек:
7) аудандық бюджет қаражаты есебінен оқитын халықтың әлеуметтік жағынан қорғалатын қатарынан шыққан жастарға техникалық және кәсіби білім, сондай-ақ орта білімнен кейін білім алу немесе жоғары білім алуға байланысты шығындарды өтеу үшін әлеуметтік көмек;
8) республикалық бюджет туралы заңымен тиісті жылға белгіленген, Ұлы Отан Соғысының ардагерлері мен қатысушыларына айлық есептік көрсеткіштің екі есе көлеміне дейін ай сайынғы әлеуметтік көмек.
2. "Федоров аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілетті орган) әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті орган болып белгіленсін.
3. Мыналар белгіленсін:
1) қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуге әлеуметтік көмек, егер ол қаза болған күнге текті уәкілітті органда жұмыссыз ретінде ресми тіркелген болса, әлеуметтік көмек қайтыс болған адамның отбасы мүшелеріне немесе жерлеген адамға тағайындалады және төленеді;
2) әлеуметтік көмек қайтыс болған кәмелетке толмаған балаға егер қайтыс болған баланың еңбекке қабілеті бар әкесі (асырап алушысы, қамқоршысы) баланың қаза болған күніне уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелген болса тағайындалады;
3) осы қаулының 1-тармағының 4), 5) тармақшаларда қарастырылған әлеуметтік көмек, әлеуметтік көмек алуға үміткер тұлғаларға олардың еркі бойынша бір негізі ғана бойынша беріледі;
4) уәкілетті орган кеңесші ведомствоаралық комиссиясының ұсынысы негізінде азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау немесе бас тарту туралы шешім, заңдарда белгіленген мерзімде әлеуметтік көмек көрсету жөнінде қабылдайды;
5) әлеуметтік көмекті төлеу, уәкілетті орган берген тізімдерге сәйкес, екінші деңгейдегі банктер немесе банктік операциялардың тиісті түрлерін жүргізуге Қазақстан Республикасындағы Ұлттық банкінің лицензиясы бар ұйымдар арқылы әлеуметтік көмек алушының жеке есеп шотына ақшалай қаражат аудару жолымен жүзеге асырылады.
4. Әлеуметтік көмекті қаржыландыру "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына берілетін әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарлама бойынша жүргізілсін.

6) ежемесячную социальную помощь малообеспеченным гражданам, являющимся получателями государственной адресной социальной помощи, в размере 0,5 месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год;
7) социальную помощь молодежи, относящейся к социально защищаемым слоям населения и обучающимся за счет средств районного бюджета для возмещения расходов, связанных с получением ими технического и профессионального образования, а также послесреднего или высшего образования;
8) ежемесячную социальную помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на бытовые нужды в размере двукратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год.
2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Федоровский районный отдел занятости и социальных программ" (далее – уполномоченный орган).
3. Определить, что:
1) социальная помощь на погребение умерших безработных, которые на момент смерти были официально зарегистрированы в качестве безработного в уполномоченном органе назначается и выплачивается членам семьи умершего либо лицам, осуществившим погребение;
2) социальная помощь на погребение умерших несовершеннолетних детей назначается одному из родителей или иному законному представителю в случае, когда трудоспособный родитель (усыновитель, удочеритель) на день смерти ребенка зарегистрирован в качестве безработного в уполномоченном органе;
3) определить, что лицам, претендующим на получение социальной помощи, предусмотренной подпунктами 4), 5), пункта 1 данного постановления социальная помощь выплачивается по одному основанию по их выбору;
4) уполномоченный орган на основании рекомендации консультативно-совещательной межведомственной комиссией по оказанию социальной помощи отдельным категориям граждан принимает решение о назначении или об отказе в назначении социальной помощи в сроки, предусмотренные законодательством;
5) выплата социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, согласно спискам, представленным уполномоченным органом.
4. Финансирование социальной помощи производить по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов" в пределах средств, предусмотренных на эти цели бюджетом.

5. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнің орынбасары О. Ф. Федороваға жүктелсiн.
6. Осы қаулы 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Федоров ауданының
әкімі                                      А. Корниенко
КЕЛIСIЛДІ
"Федоров ауданының орталық ауруханасы"
мемлекеттік қазыналық коммуналдық
кәсіпорынның бас дәрігері
______________________ В. Финк
26 қаңтардағы 2010 жыл
"Федоров аудандық жұмыспен қамту және
әлеуметтiк бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттiк мекемесінiң бастығы
______________________ Т. Волоткевич
26 қаңтардағы 2010 жыл
"Федоров ауданының экономика және қаржы
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы
______________________ В. Гринак
26 қаңтардағы 2010 жыл

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Федорову О. Ф.
6. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2010 года.
Аким
Федоровского района                        А. Корниенко
СОГЛАСОВАНО
Главный врач государственного казенного
коммунального предприятия "Федоровская
центральная районная больница"
__________________ В. Финк
26 января 2010 год
Начальник государственного учреждения
"Федоровский районный отдел занятости
и социальных программ"
__________________ Т. Волоткевич
26 января 2010 год
Начальник государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
Федоровского района"
__________________ В. Гринак
26 января 2010 год