Халықтың нысаналы тобындағы азаматтарды жұмыспен қамту саласында әлеуметтік қорғау бойынша 2010 жылға арналған қосымша шаралар туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2010 жылғы 10 қаңтардағы N 12/1 қаулысы. Павлодар облысы Екібастұз қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 8 ақпанда N 12-3-252 тіркелген. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2011 жылғы 22 тамыздағы N 3-05/221 хаты)
Ескерту. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2011.08.22 N 3-05/221 хаты).
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 5718-1 баптарына сәйкес, халықтың нысаналы топтарынан жұмыссыздарды жұмыспен қамтамасыз ету мақсатында, Екібастұз қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2010 жылға арналған нысаналы топтарға жататын тұлғалардың қосымша тізбесі белгіленсін:
1) жиырма бір жастан жиырма тоғыз жасқа дейінгі жастар;
2) әйелдер үшін 50 жастан жоғары және ер адамдар үшін 55 жастан жоғары тұлғалар;
3) ұзақ уақыт (бір жылдан аса) жұмыс істемеген тұлғалар;
4) отбасында бірде бір жұмыс істейтін адамы жоқ тұлғалар;
5) жалғыз тұрып жатқан тұлғалар;
6) "Екібастұз қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жолдамасы бойынша кәсіби даярлау және қайта даярлау курстарынан өткен жұмыссыздар;
7) 2009 және 2010 жылдары бастауыш, орта және жоғары кәсіби білім беру оқу орындарын аяқтаған тұлғалар.
2. Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген ең аз еңбекақы көлемінен кем болмайтын мөлшерде жұмыс берушіге жұмсалған қаражат шығыны бастауыш, орта және жоғары кәсіби білім беру оқу орындарын аяқтаған түлектері үшін - "жастар тәжірибесінен" өту үшін орналасқан кезде жұмыссыздарға әлеуметтік қорғау бойынша қосымша шара ретінде белгіленсін.
3. "Екібастұз қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік мәселелер бөлімі" мемлекеттік мекемесі (С. Ә. Арыстанов) нысаналы топқа жататын жұмыссыздарды әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналастыруды және жұмыс берушімен келісілген шарттарға сәйкес қаржыландыруды жүзеге асырсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Екібастұз қаласы әкімінің орынбасары С. С. Төлеубаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындыған құқықтық қатынастарда таратылады.
Екібастұз қаласының әкімі                  Н. Нәбиев

О дополнительных мерах по социальной защите в сфере занятости граждан из целевых групп населения на 2010 год
Постановление акимата города Экибастуза Павлодарской области от 10 января 2010 года N 12/1. Зарегистрировано Управлением юстиции города Экибастуза Павлодарской области 8 февраля 2010 года N 12-3-252. Утратило силу в связи с истечением срока действия - на основании письма акимата города Экибастуза Павлодарской области от 22 августа 2011 года N 3-05/221
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - на основании письма акимата города Экибастуза Павлодарской области от 22.08.2011 N 3-05/221.
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 5718-1 Закона Республики Казахстан "О занятости населения" в целях обеспечения занятости безработных из целевых групп населения, акимат города Экибастуза ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить дополнительный перечень лиц, относящихся к целевым группам на 2010 год:
1) молодежь в возрасте от двадцати одного года до двадцати девяти лет;
2) лица, в возрасте старше 50 лет для женщин и старше 55 для мужчин;
3) лица, длительно (более года) не работающие;
4) лица из семей, не имеющих ни одного работающего;
5) лица одиноко проживающие;
6) безработные, прошедшие курс профессиональной подготовки и переподготовки по направлению государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза";
7) лица, завершившие обучение в учебных заведениях начального, среднего и высшего профессионального образования в 2009 и 2010 годах.
2. Установить в качестве дополнительной меры по социальной защите безработных – для выпускников, завершивших обучение в учебных заведениях начального, среднего и высшего профессионального образования, при трудоустройстве для прохождения "молодежной практики" возмещение затрат работодателю в размере не менее минимальной заработной платы, установленной действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза" (Аристанов С.А.) осуществлять трудоустройство на социальные рабочие места безработных из целевых групп и финансирование в соответствии с договорами, заключенными с работодателями.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Экибастуза Тулеубаева С.С.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2010 года.
Аким города Экибастуза                     Н. Набиев