Екібастұз қаласы бойынша қалаішілік жолаушылар көлігінде (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру үшін азаматтардың жекеленген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2010 жылғы 14 сәуірдегі N 249/21 шешімі. Павлодар облысы Екібастұз қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 28 мамырда N 12-3-268 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2014 жылғы 21 тамыздағы N 258/31 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 21.08.2014 N 258/31 шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 15-тармақшасы, Қазақстан Республикасының "Көлік туралы" Заңының 13-бабы негізінде және азаматтардың жекеленген санаттарының қалаішілік жолаушылар көлігінде жеңілдікпен жүру шығындарын өтеу мақсатында қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. Қалаішілік жолаушылар көлiгiнде жол жүру үшін келесi санаттағы азаматтарға жолақы билеті құнының 50% көлемiнде жеңiлдiкпен жүру құқығы белгіленсін:
1) жасына байланысты зейнеткерлер;
2) үшінші топтағы мүгедектер;
3) 18 жасқа дейiнгi 4 және одан да көп балалары бар көп балалы аналар.
2. Осы шешімнің 1-тармағында көрсетiлген азаматтарға жеңiлдiкпен жол жүру құқын бекiту үшiн кондукторға (бақылаушыға) келесi құжаттар ұсынылуы қажет:
1) жасына байланысты зейнеткерлер үшiн - зейнеткерлiк куәлiгi;
2) үшінші топтағы мүгедектер үшiн - мүгедектік куәлiгi;
3) 18 жасқа дейiнгi 4 және одан да көп балалары бар көп балалы аналар үшiн - "Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министiрлiгiнiң зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (келiсiм бойынша) Павлодар облыстық филиалының Екібастұз қалалық бөлімшесінен анықтама, көп балалы аналардың мемлекеттiк арнайы жәрдемақы алатынын растайтын анықтама.
3. Көмектің осы түрі:
1) Кәсіпорын және "Екiбастұз қаласы әкiмдiгiнiң халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк мәселелер бөлімі" мемлекеттік мекемесі арасында азаматтардың жекеленген санаттарын қоғамдық жолаушылар көлігінде тасымалдау шығынын өтеу келісімшартын жасасуы;
2) "Екiбастұз қаласы әкiмдiгiнiң тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттiк мекемесімен берілетін пайыздық қатынаста Екібастұз қаласы ішінде жолаушыларды тасымалдаудың жалпы көлемінде әр Кәсіпорнының қатысу үлесі туралы мәліметтері негізінде "Екiбастұз қаласы әкiмдiгiнiң халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк мәселелер бөлімі" мемлекеттік мекемесі Кәсіпорындарға шығындарды өтеу есебін құру шарттарын сақтай отыра, жолаушыларды қоғамдық жолаушылар көлігінде тасымалдауды жүзеге асыратын кәсіпорын шығындарын өтеу жолымен өндіріледі.

Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан на внутригородском пассажирском транспорте (кроме такси) по городу Экибастузу
Решение маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 14 апреля 2010 года N 249/21. Зарегистрировано Управлением юстиции города Экибастуза Павлодарской области 28 мая 2010 года N 12-3-268. Утратило силу решением маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 21 августа 2014 года N 258/31
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 21.08.2014 N 258/31.
На основании подпункта 15 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении", статьи 13 Закона Республики Казахстан "О транспорте" и в целях возмещения затрат на проезд в общественном пассажирском транспорте отдельных категорий граждан городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить право льготного проезда в размере 50% от стоимости полного проездного билета для проезда на внутригородском пассажирском транспорте (кроме такси) следующим категориям граждан:
1) пенсионеры по возрасту;
2) инвалиды третьей группы;
3) многодетные матери, имеющие 4-х и более детей до 18 лет.
2. Для подтверждения права на льготный проезд гражданам, указанным в пункте 1 настоящего решения, необходимо предоставлять кондуктору (контролеру) следующие документы:
1) для пенсионеров по возрасту – пенсионное удостоверение;
2) для инвалидов третьей группы – удостоверение об инвалидности;
3) для многодетных матерей, имеющих 4-х и более детей до 18 лет – справка Экибастузского городского отделения Павлодарского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсии Министерства труда и социальной защиты населения" (по согласованию), подтверждающая получение специального государственного пособия многодетной матерью.
3. Оказание данного вида помощи производится путем возмещения затрат предприятиям, осуществляющим пассажирские перевозки общественным пассажирским транспортом (далее – Предприятия), при соблюдении следующих условий:
1) заключение договора между Предприятием и государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза" на возмещение затрат по перевозке отдельных категорий граждан на общественном пассажирском транспорте;
2) составление расчетов на возмещение затрат Предприятиям государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза" на основании данных о долях участия каждого Предприятия в общем объеме внутригородских пассажирских перевозок города Экибастуза в процентном соотношении, предоставляемых государственным учреждением "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата города Экибастуза".

4. Осы шешім оның ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            С. Лепехин
Қалалық мәслихат хатшысы                   Ғ. Балтабекова

4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        С. Лепехин
Секретарь городского маслихата             Г. Балтабекова