Ертіс ауданы бойынша аз қамтамасыз етілген азаматтарға тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметін төлеуге тұрғын үй көмегін ұсыну ережелерін бекіту туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2010 жылғы 16 маусымдағы N 173-27-4 шешімі. Павлодар облысы Ертіс ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 27 шілдеде N 12-7-105 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2013 жылғы 30 қазандағы N 109-23-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 30.10.2013 N 109-23-5 шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары" Заңының 97 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағы 15)тармақшасымен, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 қаулысына сәйкес, аудан әкімдігінің 2010 жылғы 22 ақпандағы N 35/1 қаулысы негізінде, аз қамтамасыз етілген азаматтарға тұрғын үй көмегін көрсету мақсатында аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 17.07.2013 N 87-20-5 (жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Қоса беріліп отырған Ертіс ауданы бойынша аз қамтамасыз етілген азаматтарға тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметін төлеуге тұрғын үй көмегін ұсыну ережелер бекітілсін.
2. Осы шешім бірінші ресми жарияланған күннен кейін, 10 күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі және 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап пайда болған құқықтық қатынастарға таратылады.
Сессия төрағасы                            Л. Хоренян
Аудандық мәслихаттың хатшысы               Х. Зейнішев
Аудандық мәслихаттың
(IV сайланған, XXVII сессиясы)
2010 жылғы 16 маусымдағы
N 173-27-4 шешіміне
қосымша
Ертіс ауданы бойынша аз қамтамасыз етілген азаматтарға
тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметін төлеуге
тұрғын үй жәрдемақыларын ұсыну Ережелері
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 қаулысымен бекітілген тұрғын үй көмегін беру Ережелеріне сәйкес осы тұрғын үй көмегін ұсыну ережелері  (бұдан әрі – Ережелер) әзірленді.
2. Тұрғын үй көмегін тағайындау және төлеу тұрғындарды әлеуметтік қорғау нысандарының бірі болып саналады.
Тұрғын үй көмегі жергілікті бюджет қаражаты есебінен ауданымызда тұрақты тұрып жатқан, азаматтылыққа тәуелді емес меншікті немесе жалдаушы (тұрғын үй жалға алушылармен) болып саналатын аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) ұсынылады, егер де тұрғын үйді ұстауға және де тұрғын үй коммуналдық қызметін тұтынудағы шыққан шығынның төлемі өтемақы мөлшерін қамтамасыз етіп отырған тұрғын үй шеңберінің нормадан аспай және осы мақсатқа шығындалған отбасындағы бюджеттің тұрғын үй коммуналдық қызметінің нормативтік тұтынушылар үлесінің шамадан тыс болғанда. Тұрғын үйді ұстау және коммуналдық қызметінің шығындалып отырған төлем үлесінің шамасы, отбасының жинаған табысының 10 пайыз мөлшерінде белгіленеді.
Нормадан тыс белгіленген тұрғын үй ұстауға және тұрғын үй коммуналдық қызметтік тұтыну төлемі жалпыға бірдей жағдайда жүргізіледі.

Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи малообеспеченным гражданам на содержание жилья и оплату коммунальных услуг по Иртышскому району
Решение маслихата Иртышского района Павлодарской области от 16 июня 2010 года N 173-27-4. Зарегистрировано Управлением юстиции Иртышского района Павлодарской области 27 июля 2010 года N 12-7-105. Утратило силу решением маслихата Иртышского района Павлодарской области от 30 октября 2013 года N 109-23-5
Сноска. Утратило силу решением маслихата Иртышского района Павлодарской области от 30.10.2013 N 109-23-5.
В соответствии со статьей 97 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314, постановления акимата района от 22 февраля 2010 года N 35/1, в целях оказания жилищной помощи малообеспеченным гражданам, районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными решением маслихата Иртышского района Павлодарской области от 17.07.2013 N 87-20-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Прилагаемые правила предоставления жилищной помощи малообеспеченным гражданам на содержание жилья и оплату коммунальных услуг по Иртышскому району утвердить.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяются на правоотношения, возникшие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии                        Л. Хоренян
Секретарь районного маслихата              Х. Зейнешев
Приложение
к решению районного маслихата
(XXVII созыв, IV сессия)
от 16 июня 2010 года N 173-27-44
Правила
предоставления жилищной помощи
малообеспеченным гражданам на содержание жилья
и оплату коммунальных услуг по Иртышскому району
1. Общие положения
1. Настоящие правила предоставления жилищной помощи (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан "О жилищных отношениях", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Правилами предоставления жилищной помощи, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314.
2. Назначение и выплата жилищной помощи является одной из форм социальной защиты населения.
Жилищная помощь предоставляется за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в районе, являющимися собственниками или нанимателями (арендаторами) жилища независимо от гражданства в том случае, если расходы на оплату содержания жилья и потребление жилищно-коммунальных услуг в пределах нормы площади жилья, обеспечиваемой компенсационными мерами, и нормативы потребления жилищно-коммунальных услуг в бюджете семьи, превышают долю предельно допустимых расходов на эти цели.
Доля предельно допустимых расходов на оплату содержания жилья и потребление коммунальных услуг устанавливается к совокупному доходу семьи в размере 10 процентов.
Оплата содержания жилья и потребления жилищно-коммунальных услуг сверх устанавливаемой нормы производится на общих основаниях.

3. Тұрғын үй көмегін тағайындаған кезде отбасы құрамындағы ерлі-зайыптылар, олардың балалары, ерлі-зайыптылардың ата-аналары, тұрғын үй иесімен (жалдаушымен) бірге тұратын өз отбасылары бар балалары, тұрғын үй ұстау төлеміне және тұрғын үй коммуналдық қызметін тұтыну шығындарын төлейтін еңбекке қабілетсіз асыраудағылар есепке алынады.
Ата-анасынан бөлек тұратын 18 жасқа дейінгі балалар, ата-анасының отбасында есептеледі. Егер ата-аналар ата-аналық құқықтарынан айырылған болса, балалар қамқоршылардың (қорғаншылардың)  отбасыларында есептеледі.
4. Ұсынылған жұмыстан немесе жұмысқа орналасудан себепсіз бас тартқан, қоғамдық жұмыстарға, оқуға немесе қайта оқуға өз бетінше қатысуды тоқтатқан жұмыссыздар, тұрғын үй көмегін алуға құқықтарынан айырылады.
5. Тұрғын үй көмегін алуға құқығы жоқ отбасылар:
1) егер I және II топтағы мүгедектердің, 18 жасқа дейінгі мүгедек-балалардың, 80 жастан асқан тұлғалардың күтімін іске асыратын тұлғаларды, үш жасқа дейінгі баланың күтімімен айналысатын және де төрт, одан да көп балалардың бағып – күтетін тұлғаларды қоспағанда жұмыспен қамту мәселелері жөнінде уәкілетті органда тіркелмеген еңбекке қабілетті азаматтар;
2) егер бір тұрғын үй бірлігінен (пәтер, үй) артық жеке меншікке құқығы бар болса немесе тұрғын үйді жалдауға (жалға) берсе.
6. Өтемақы шараларымен қамтамасыз етілетін тұрғын үй алаңының нормасы тұрғын үй заңнамасымен белгіленген әр отбасы мүшесіне тұрғын үй ұсыну нормасына эквивалентті (осы Ережелерге 1 қосымша).
Өтемақымымен қамтамасыз етілген тұрғын үйдің бір аумағының нормасы отбасындағы әр жан мүшесіне 18 шаршы метр және жалғыз басты тұрып жатқандар үшін 30 шаршы метр пайдалы аумақ пәтері (үй) алынған. Отбасының барлық мүшелерінің нақты нормативтік аумағы одан асатын болса, онда есепке нақты аумағы алынады.
Белгіленген мөлшерден асатын тұрғын үйдің пайдалы аумағына тұрғын үй көмегі берілмейді.
7. "Ертіс ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ (бұдан әрі – Уәкілетті орган) тұрғын үй көмегін тағайындау және төлеу жөніндегі жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілігі балып табылады.
2. Тұрғын үй көмегін тағайындау тәртібі
8. Тұрғын үй көмегінің тағайындалуы үшін тұлға (бұдан әрі -  өтініш иесі) өз атынан немесе отбасы атынан Уәкілетті органға өтініш береді және белгіленген үлгідегі өтініш бланктерін алады (осы Ережелерге 2 қосымша).
9. 1) өтініш иесі жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) тұрғын үйге құқықты белгілейтін құжаттың көшірмесі (жекешелендіру келісім-шарты, сатып алу - сату келісім-шарты, мемлекеттік тұрғын үй қорынан немесе жергілікті атқарушы органдармен  жалға алынған жекеше тұрғын үй қорынан тұрғын үй жалдау  келісім-шарты және т.б.);

3. При назначении жилищной помощи в составе семьи учитываются супруги, их дети, родители супругов, а также дети, имеющие свои семьи и постоянно проживающие с собственником, нетрудоспособные иждивенцы, постоянно проживающие совместно с собственником (нанимателем) жилища и оплачивающие расходы на оплату содержания жилья и потребление жилищно-коммунальных услуг.
Дети до 18 лет, проживающие отдельно от родителей, учитываются в семье родителей. В случаях, если родители лишены родительских прав, дети учитываются в семьях опекунов (попечителей).
4. Безработные, без уважительных причин отказавшиеся от предложенной работы или трудоустройства, самовольно прекратившие участие в общественных работах, обучении или переобучении, теряют право на получение жилищной помощи.
5. Не имеют право на получение жилищной помощи семьи:
1) если в них имеются трудоспособные граждане, не зарегистрированные в уполномоченном органе по вопросам занятости, за исключением лиц, осуществляющих уход за инвалидами I и II группы, детьми – инвалидами до 18 лет, лицами старше 80 лет, лиц, занятых воспитанием ребенка в возрасте до трех лет, а также занятых воспитанием четырех и более детей;
2) если имеют на праве собственности более одной единицы жилища (квартиры, дома) или сдают жилое помещение в наем (аренду).
6. Нормы площади жилья, обеспечиваемой компенсационными мерами, эквивалентны нормам предоставления жилья на каждого члена семьи, установленным жилищным законодательством (приложение 1 к настоящим Правилам).
За норму площади жилья, обеспеченную компенсационными мерами, принята полезная площадь квартиры (дома) 18 квадратных метров на каждого члена семьи и 30 квадратных метров для одиноко проживающих граждан. Если нормативная площадь на всех членов семьи превышает фактическую, в расчет берется фактическая площадь.На полезную площадь жилища, превышающую установленный размер, жилищная помощь не начисляется.
7. Администратором местных бюджетных программ по назначению и выплате жилищной помощи является государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Иртышского района" (далее – Уполномоченный орган).
2. Порядок назначения жилищной помощи
8. Для назначения жилищной помощи лицо (далее – заявитель) от себя лично или от имени семьи обращается в уполномоченный орган и получает бланки заявления установленного образца (приложение 2 к настоящим Правилам).
9. К заявлению о назначении жилищной помощи прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) копия правоустанавливающего документа на жилище (договор приватизации, договор купли - продажи, договор найма жилища из государственного жилищного фонда или арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде и т.д.);

3) тұрғылықты жерінен мекен-жай анықтамасы;
4) отбасы мүшелердің табысы туралы құжаттар;
5) I және II топтағы мүгедектердің, 18 жасқа дейінгі мүгедек-балалардың, 80 жастан асқан тұлғалардың күтімін іске асыратын  тұлғаларды, 3 жасқа дейінгі баланың күтімімен айналысатын және де 4, одан да көп балаларды күтетін тұлғалардың отбасында бар екенін растайтын құжаттар;
6) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп ұстауға арналған ай сайынғы жарналардың мөлшері туралы шоттар;
7) коммуналдық қызметтерді тұтынуға арналған шоттар;
8) телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек - шот немесе  байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі;
9) жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жергiлiктi атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшері туралы шот;
10) жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеуге тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі шаралар қолданылатын түбіртек-шот.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 17.07.2013 N 87-20-5 (жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Алып тасталды.
Ескерту. 10-тармақ алып тасталды - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 17.07.2013 N 87-20-5 (жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Отбасының табыс жиынтығын есептеу
11. Тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (азаматтың) табыс жиынтығын есептеген кезде төтенше жағдайлар салдарынан денсаулыққа және мүлікке келтірілген зиянның орнын толтыруға бір жолғы мемлекеттік жәрдемақыдан, атаулы әлеуметтік көмектен басқа, ақшалай және шынайы түрдегі барлық табыс түрлері есептеледі.
Отбасы мүшесімен алынатын алименттер отбасы табыс жиынтығында есептеледі, ал отбасы мүшесімен төленетін алименттер оның табысынан алынып тасталады.
12. Ұсынылған құжаттар қарауының нәтижелері бойынша отбасы тұрғын үй көмегін есептеу үшін ақпарат жасалады, бұнда жәрдемақының есептелген есебі енгізіледі. Көрсетілген ақпарат тұрғын үй жәрдемақыларын ұсынудың негізі болып саналады.
Ақпараттың нақтылығына күдік пайда болған кезде уәкілетті орган тұрғын үй көмегін алуға үміткер тұлғаның табысы туралы ақпаратты сұрауға құқылы, ал заңды және жеке тұлғалар беруге міндетті.
4. Тұрғын үй көмегін тағайындау
13. Тұрғын үй көмегі тоқсан сайын тағайындалады.
Тұрғын үй көмегінің есеп сомасы өткен тоқсанның кірісі мен тарифі бойынша жүргізіледі.
Тұрғын үй көмегінің көлемі отбасына берілген жәрдемақыларының мөлшері нақты шығын деңгейімен және жалдаушының (меншік иесінің) осы нормаларға тұрғын үй коммуналдық қызметінің тұтынылуы мен тұрғын үйді ұстауының нақты төлемінің айырмашылығымен есептелінеді.

3) адресная справка с места жительства;
4) документы, подтверждающие доходы членов семьи;
5) документы, подтверждающие наличие в семье лиц, осуществляющих уход за инвалидами I и II групп, детьми-инвалидами до 18 лет, лицами старше 80 лет, лиц, занятых воспитанием ребенка в возрасте до 3 лет, а также занятых воспитанием 4 и более детей;
6) счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
7) счета на потребление коммунальных услуг;
8) квитанцию – счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
9) счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленный местным исполнительным органом;
10) квитанцию – счет стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата Иртышского района Павлодарской области от 17.07.2013 N 87-20-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Исключен.
Сноска. Пункт 10 исключен решением маслихата Иртышского района Павлодарской области от 17.07.2013 N 87-20-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Исчисление совокупного дохода семьи
11. При исчислении совокупного дохода семьи (гражданина), претендующего на получение жилищной помощи, учитываются все виды доходов,  полученные в денежном и натуральном выражении, кроме единовременного государственного пособия, адресной социальной помощи, возмещения ущерба, причиненного здоровью и имуществу вследствие чрезвычайных ситуаций.
Получаемые членом семьи алименты учитываются в совокупном доходе семьи, а выплачиваемые членом семьи алименты исключаются из его дохода.
12. По результатам рассмотрения представленных документов составляется информация для расчета жилищной помощи на семью, куда вносится расчет начисления пособия. Указанная информация является основанием для предоставления жилищных пособий.
В случае возникновения сомнения в достоверности информации, уполномоченный орган вправе запрашивать, а юридические и физические лица обязаны предоставлять информацию о доходах лица, претендующего на получение жилищной помощи.
4. Назначение жилищной помощи
13. Жилищная помощь назначается ежеквартально.
Расчет суммы жилищной помощи производится по доходам и тарифам предыдущего квартала.
Размер жилищной помощи рассчитывается как разница между фактическим платежом нанимателя (собственника) на содержание жилья и потребление жилищно-коммунальных услуг в пределах норм, обеспечиваемых компенсационными мерами и предельно допустимым уровнем расходов данной семьи на эти цели.

13-1. Аталған жерлерде тұрақты тұратын адамдарға тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған ай сайынғы және нысаналы жарналардың мөлшерiн айқындайтын сметаға сәйкес, тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған коммуналдық қызметтер көрсету ақысын төлеу үшін жеткiзушiлер ұсынған шоттар бойынша, сондай-ақ екешелендірілген тұрғын үй-жайларында (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде пайдалануда тұрған дәлдік сыныбы 2,5 электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеуге жеткізуші ұсынған шот бойынша тұрғын үй көмегі бюджет қаражаты есебінен көрсетіледі.
Ескерту. Шешім 13-1 тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 17.07.2013 N 87-20-5 (жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Уәкілетті орган тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды (осы ережелерге 3 қосымша).
15. Даулы, таласты немесе қалыпсыз жағдай туындаған кезде тұрғын үй көмегін тағайындау туралы мәселенің шешілуі ауданның аз қамтамасыз етілген азаматтарға материалдық көмек көрсету жөнінде комиссия қарауына шығарылуы мүмкін.
16. Тұрғын үй көмегін аса көтерілген немесе заңсыз тағайындалғанына және төленгеніне себеп болған, біле тұра нақты емес мәліметтерді ұсынғанына уәкілетті орган отбасының өтініш иесімен алынған артық сомаларды өтеу туралы шешім шығаруға құқылы.
Өтініш иесімен (отбасымен) алынған артық сомаларды өтеуден бас тартқан кезде төлету Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіпте жүргізіледі.

13-1. Жилищная помощь оказывается по предъявленным поставщиками счетам на оплату коммунальных услуг на содержание жилого дома (жилого здания) согласно смете, определяющей размер ежемесячных и целевых взносов на содержание жилого дома (жилого здания), а также счету на оплату стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, устанавливаемого взамен однофазного счетчика электрической энергии с классом точности 2,5, находящегося в использовании в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме, за счет бюджетных средств лицам, постоянно проживающим в данной местности.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением маслихата Иртышского района Павлодарской области от 17.07.2013 N 87-20-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Уполномоченный орган принимает решение о назначении или об отказе в назначении жилищной помощи (приложение 3 к настоящим Правилам).
15. В случае возникновения конфликтных, спорных или нестандартных ситуации, решение вопроса о назначении жилищной помощи может быть вынесено на рассмотрение комиссии по оказанию материальной помощи малообеспеченным гражданам района.
16. За предоставление заведомо недостоверных сведений, повлекших за собой назначение и выплату завышенной или незаконной жилищной помощи уполномоченный орган вправе вынести решение о погашении излишне полученных сумм заявителем (семьей).
В случае отказа заявителем (семьей) погашения излишне полученных сумм взыскание производится в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.

5. Тұрғын үй көмегін қаржыландыру және төлеу
17. Тұрғын үй көмегінің төлемін қаржыландыру тиісті қаржылық жылына сәйкес жергілікті атқарушы орган бюджетінде қарастырылған қаражат шеңберінде іске асырылады.
18. Тұрғын үй көмегінің төлемі өтініш иелерінің жеке шоттарына есептелген соманы аудару жолымен екінші деңгейдегі банк бөлімшелері арқылы жүргізіледі.
Ертіс ауданы бойынша аз
қамтамасыз етілген азаматтарға
коммуналдық қызметінің төлемі
мен тұрғын үйді ұстауға тұрғын үй
жәрдемақыларын беру ережелеріне
1 қосымша
Тұрғын үй коммуналдық қызметі ұстауының төлем нормалары

5. Финансирование и выплата жилищной помощи
17. Финансирование выплат жилищной помощи осуществляется в пределах средств, предусмотренных в бюджете местного исполнительного органа на соответствующий финансовый год.
18. Выплата жилищной помощи производится через отделения банков второго уровня путем перечисления начисленных сумм на лицевые счета заявителей.
Приложение 1
к Правилам предоставления жилищной
помощи малообеспеченным гражданам
на содержание жилья и оплату
коммунальных услуг по Иртышскому району
Нормы потребления коммунальных услуг

Ескерту. 1-қосымшаға өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 17.07.2013 N 87-20-5 (жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
р/с N
Қызмет көрсетудің атауы
Өлшем бірлігі
Жеңілдікті босату нормалары
Ескерту
1
2
3
4
5
1
Суық су
(айына бір отбасы мүшесіне) теңге
87
2
Отбасы мүшесінің біреуіне пайдалы аумағы
шаршы метр
18
3
Жалғыздыларға пайдалы аумағы
шаршы метр
30
4
Көгілдір отты босату
(отбасына) килограмм
10
төлем құжаттарды ұсынусыз
5
Электр жүйесін тұтыну
(айына бір отбасы мүшесіне) киловатт
90
Ертіс ауданы бойынша аз қамтамасыз
етілген азаматтарға коммуналдық
қызметінің төлемі мен тұрғын үйді
ұстауға тұрғын үй жәрдемақыларын
беру Ережелеріне
2 қосымша
Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы өтініш
Мен,____________________________________________________________
(жалдаушының (тұрғын үй меншік иесінің) Т.А.Ж., туған жылы)
____________________________________________________________________
(жеке басын куәландыратын құжат N, кіммен берілді, СТН, ЖБИН)
Менің ___________________________________________________________
____________________________________________________________________
мекенжай бойынша ______ адамнан тұратын отбасыма тұрғын үйді ұстаудың төлем бойынша шығындарды өтеу (мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді жалдау, жалға) және тұрғын үй-коммуналдық қызметті тұтынғаны үшін тұрғын үй көмегін беруіңізді сұраймын.
Тұрғын үйдің аса көтерілген немесе заңсыз тағайындалғанына әкелетін біле тұра нақты емес мәліметтің ұсынылғаны, ол бір жыл ішінде көмек алу құқығынан айырылуға әкеліп соғады, ал заңсыз алынған сома заңнамамен белгіленген тәртіпте қайтарылуы тиіс жөнінде мен ескертілдім.
Келесідей қажетті құжаттар тізімін ұсынамын:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ұсынған құжаттардың дәлдігінің жауапкершілігі туралы Қазақстан Республикасы Қылмыс Кодексінің 177 бабы 1 тармағы және 325 бабы 3 тармағымен таныстырылдым.
Тұрғын үй жәрдемақыны тағайындау туралы мәлімдемені жеке қабылдау кезінде беруді, шабарманмен жеткізуді, мекенжай бойынша
_____________________________________________________________________
(керектің астын сызу)
арқылы жіберуді сұраймын.
(лауазым, Т.А.Ж., қолы)
Күні ___________                           қолдары _________________
_________________
_________________
(барлық қабілетті отбасы
мүшелері қол қояды)
---------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
______  дана қосымша құжаттармен азамат ___________________ өтініші
20____ж. "_____" _____________ қабылданды.
___________                __________________________________________
Қолы                 (құжаттарды қабылдаған тұлғаның лауазымы,                                               Т.А.Ж.)
Ертіс ауданы бойынша аз қамтамасыз
етілген азаматтарға коммуналдық
қызметінің төлемі мен тұрғын үйді
ұстауға тұрғын үй жәрдемақыларын
беру Ережелеріне
3 қосымша
Тұрғын үй көмегін тағайындау жөнінде
20___ жылғы ______________
N ______ шешімі
Т.А.Ж. _____________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Мәртебесі __________________________________________________________
Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңына сәйкес 20___ жылдың __________ тоқсанына есебі бойынша _____________ мөлшерінде тұрғын үй көмегі тағайындалсын.
Тіркеу нөмірі _____________________________________________________
Ашылды        _____________________________________________________
Бөлім бастығы _____________________________________________________
Бас маман     _____________________________________________________
М.О.

Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Иртышского района Павлодарской области от 17.07.2013 N 87-20-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
N п/п
Наименование услуг
Единица измерения
Нормы льготного отпуска
Примечание
1
2
3
4
5
1
Холодная вода
тенге (в месяц на одного члена семьи)
87
2
Полезная площадь на одного члена семьи
квадратный метр
18
3
Полезная площадь для одиноко проживающих
квадратный метр
30
4
Газоснабжение
килограмм (в месяц на семью)
10
без предъявления платежных документов
5
Потребление электроэнергии
киловатт (в месяц на одного члена семьи)
90
Приложение 2
к Правилам предоставления жилищной
помощи малообеспеченным гражданам
на содержание жилья и оплату
коммунальных услуг по Иртышскому району
Заявление
о назначении жилищной помощи
Я, ______________________________________________________________
(Ф.И.О. нанимателя (собственника жилья), год рождения)
_________________________________________________________________
(N документа, удостоверяющего личность, кем выдан, РНН, ИИН)
Прошу начислить моей семье в количестве ______ человек, проживающей по адресу:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
жилищную помощь для возмещения затрат по оплате содержания жилья (найму, аренде, жилья из государственного жилищного фонда ) и потребления жилищно-коммунальных услуг.
Я уведомлен (а), что предоставление заведомо недостоверных сведений, повлекших за собой назначение завышенной или незаконной жилищной помощи, влечет за собой потерю права на получение помощи в течение одного года, а незаконно полученные суммы подлежат возврату в установленном законодательством порядке.
Перечень необходимых документов прилагаю: _________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Об ответственности за достоверность предоставленных документов со ст. 177 п.1 и ст. 325 п.3 Уголовного Кодекса Республики Казахстан ознакомлен (а).
Уведомление о назначении жилищных пособий прошу выдать при личном посещении, доставить курьером, направить по адресу_______________через______________________________________
(нужное подчеркнуть)
(должность, Ф.И.О., роспись)
Дата _____________                          Подписи _____________
_____________
_____________
(подписываются все
дееспособные члены семьи)
-----------------------------------------------------------------
линия отреза)
Заявление гражданина ____________________ с прилагаемыми документами в количестве ______ штук принято "___" _____________ 20___г.
___________        ______________________________________________
Подпись             (должность, Ф.И.О. лица, принявшего документы)
Приложение 3
к Правилам предоставления жилищной
помощи малообеспеченным гражданам
на содержание жилья и оплату
коммунальных услуг по Иртышскому району
Решение N______
от _______________ 20___ года
по назначению жилищной помощи
Ф.И.О.  __________________________________________________________
Адрес   __________________________________________________________
Статус  __________________________________________________________
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях" назначить жилищную помощь за ________ квартал 20__ года в размере _______________ согласно расчету.
Регистрационный номер ___________________________
Открыт                ___________________________
Начальник отдела      ___________________________
Главный специалист    ___________________________
М.П.