Ертіс ауданы Сілеті ауылдық округінің Сілеті ауылына (орталық мекен) шектеулі шараларды қою туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2010 жылғы 23 қарашадағы N 409/8 қаулысы. Павлодар облысы Ертіс ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 14 желтоқсанда N 12-7-110 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2011 жылғы 27 қаңтардағы N 37/1 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2011.01.27 N 37/1 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабы 1 тармағының 18) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Ветеринария туралы" 10 бабы 2 тармағының 9) тармақшасына "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрлігінің агроөндіріс кешеніндегі Ертіс аудандық аумақтық инспекциясының мемлекеттік инспекция комитеті" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - ҚР АШМ ЕААИ) бас мемлекеттік инспекторының 2010 жылғы 23 қарашадағы ұсынысына сәйкес, жануарлардың құтыруының алдын алу мақсатында аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ертіс ауданы Сілеті ауылдық округінің Сілеті ауылына (орталық мекен) жануарлардың құтыруы бойынша шектеуі шаралар қойылсын.
2. Ертіс ауданы Сілеті ауылдық округінің Сілеті ауылына (орталық мекен) жануарлардың құтыруының алдын алу және жою бойынша кешенді жоспары (бұдан әрі - кешенді жоспар) осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3. ҚР АШМ ЕААИ ветеринарлы-санитарлық бөлімі (келісім бойынша) және Павлодар облысы бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау Комитеті Департаментінің Ертіс ауданы бойынша мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - МСЭҚДБ) (келісім бойынша) кешенді жоспарға сәйкес жануарлардың құтыруының алдын алу бойынша шаралар өткізсін.
4. Осы қаулы қол қойған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау ҚР АШМ ЕААИ (Қ.С.Қозыбаев) және Ертіс ауданының МСЭҚДБ (З.Б.Дүйсембина) (келісім бойынша) жүктелсін.
Аудан әкімі                                В. Левченко
Келісілді:
ҚР АШМ АӨК МИК ЕААИ бастығы
23 қараша 2010 ж.                          Қ. Қозыбаев
Келісілді:
ҚР ДСМ Ертіс ауданы бойынша
МСЭҚДБ бастығы
23 қараша 2010 ж.                          З. Дүйсембина
Аудан әкімдігінің 2010 жылғы 23 қарашадағы
"Ертіс ауданы Сілеті ауылдық округінің
Сілеті ауылына (орталық мекен) шектеулі
шараларды қою туралы" N 409/8 қаулысына
қосымша
Ертіс ауданы Сілеті ауылдық округінің
Сілеті ауылына (орталық мекен) жануарлардың
құтыруының алдын алу және жою бойынша
КЕШЕНДІ ЖОСПАРЫ
N Шаралардың атаулары Орындаушылар Мерзімі Бақылау

Об установлении ограничительных мероприятий в селе Селета (центральная усадьба) Селетинского сельского округа Иртышского района
Постановление акимата Иртышского района Павлодарской области от 23 ноября 2010 года N 409/8. Зарегистрировано Управлением юстиции Иртышского района Павлодарской области 14 декабря 2010 года N 12-7-110. Утратило силу - постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 27 января 2011 года N 37/1
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 27.01.2011 N 37/1.
В соответствии с подпунктом 18) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 9) пункта 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии", представлением главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора государственного учреждения "Иртышская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – ИРТИ КГИ в АПК МСХ РК) от 23 ноября 2010 года и в целях профилактики и ликвидации бешенства животных, акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить ограничительные мероприятия по бешенству животных в селе Селета (центральная усадьба) Селетинского сельского округа Иртышского района.
2. Утвердить прилагаемый комплексный план профилактики и ликвидации бешенства в селе Селета Селетинского сельского округа Иртышского района согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Отделу ветеринарно-санитарной инспекции ИРТИ КГИ в АПК МСХ РК (по согласованию) и государственному санитарно-эпидемиологического  надзора по Иртышскому району Департамента Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Павлодарской области" (далее - УГСЭН по Иртышскому району) (по согласованию):
1) проводить мероприятия по профилактике и ликвидации бешенства животных;
2) до снятия ограничения обеспечить необходимые меры в соответствии с санитарно-эпидемиологическими и ветеринарно-санитарными Правилами по профилактике и борьбе с заразными болезнями общими для человека и животных (бешенство), утвержденных совместным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 мая 2003 года N 266 и Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 мая 2003 года N 376.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на ИРТИ КГИ в АПК МСХ РК (Козыбаев К.С.) и УГСЭН по Иртышскому району (Дюсембина З.Б.) (по согласованию).
Аким района                                    В. Левченко
Согласовано:
Начальник ИРТИ КГИ
в АПК МСХ РК
23 ноября 2010 г.                          К. Козыбаев
Согласовано:
Начальник УГСЭН
по Иртышскому району
23 ноября 2010 г.                          З. Дюсембина
Приложение
к постановлению акимата района
от 23 ноября 2010 года N 409/8
"Об установлении ограничительных
мероприятий в селе Селета
(центральная усадьба)
Селетинского сельского округа
Иртышского района"
КОМПЛЕКСНЫЙ ПЛАН профилактики и ликвидации бешенства
животных в селе Селета (центральная усадьба)
Селетинского сельского округа Иртышского района
N Наименование мероприятий Исполнитель Сроки исполнения Контроль

1 2 3 4 5
1. Жағдайы нашар пунктердегі шаралар
1
Сілеті ауылының аймағына құтыруды енгізуін алдын алу және жою бойынша шараларды орындау және бақылау
Ауылдық округ әкімдігі, ауылдық округ әкімдігінің ветеринарлық маманы, аудан әкімдігінің ветеринария бөлімі
Үнемі
ҚР АШМ ЕААИ ветинарлы-санитарлық бөлімі
2
Сілеті ауыл аймағынан және осы аймаққа малдар үшін азық, сондай-ақ малдан шыққан шикізат пен тағамдардың а/ш малдарының шығуымен енгізуіне тиым салу
Ауылдық округ әкімдігі, ауылдық округ әкімдігінің ветеринарлық маманы, аудан әкімдігінің ветеринария бөлімі
Шектеу салған мерзімінде
ҚР АШМ ЕААИ ветинарлы-санитарлық бөлімі
3
Сілеті ауылының клиникалық тексерісін күнделікті өткізу Ауру малдарды жедел түрде оқшаулап, жағу әдісімен жою
Ауылдық округ әкімдігі, ауылдық округ әкімдігінің ветеринарлық маманы, аудан әкімдігінің ветеринария бөлімі
Шектеу салған мерзімінде
ҚР АШМ ЕААИ ветинарлы-санитарлық бөлімі
4
Клиникалық сау малдарды нұсқауларға сәйкес құтырғандыққа қарсы вакцинасымен екпе жасалсын. Екпе жасалған малдарға бақылау белгіленсін
Ауылдық округ әкімдігі, ауылдық округ әкімдігінің ветеринарлық маманы, аудан әкімдігінің ветеринария бөлімі
Шектеу салған мерзімінде
ҚР АШМ ЕААИ ветинарлы-санитарлық бөлімі
5
Нұсқауға сәйкес жағдайы жоқ аймақта және ошақта дезинфекциялық шараларды іске асыру
Ауылдық округ әкімдігі, ауылдық округ әкімдігінің ветеринарлық маманы, аудан әкімдігінің ветеринария бөлімі
Шектеу салған мерзімінде
ҚР АШМ ЕААИ ветинарлы-санитарлық бөлімі
6
Ауылдық округ әкімдігі, аудан МСЭҚБ және барлық қызметтер арасында ақпаратпен уақытында ауысу
Ауылдық округ әкімдігі, ауылдық округ әкімдігінің ветеринарлық маманы, аудан әкімдігінің ветеринария бөлімі
Үнемі
ҚР АШМ ЕААИ ветинарлы-санитарлық бөлімі
7
Ауыл аймағында қаңғырған ит пен мысықтарды ұстап жою және дала аңдарын ату бойынша шаралар қабылдау
Ауылдық округ әкімдігі, ауылдық округ әкімдігінің ветеринарлық маманы
Үнемі
ҚР АШМ ЕААИ ветинарлы-санитарлық бөлімі
2. Адамдардың денсаулығын қорғау
1 2 3 4 5
8
Адамдарды құтырғандықтан қорғау және алдын алу бойынша шаралар өткізу
Ауылдық округ әкімдігі, ауылдық округ әкімдігінің ветеринарлық маманы, аудан әкімдігінің ветеринария бөлімі
Үнемі
ҚР АШМ ЕААИ ветинарлы-санитарлық бөлімі
9
Қызмет көрсетуші персоналды арнайы киіммен қамтамасыз ету
Ауылдық округ әкімдігінің ветеринарлық маманы
Үнемі
ҚР АШМ ЕААИ ветинарлы-санитарлық бөлімі, Ертіс ауданының МСЭҚБ
10
Мал союды тек қана ветеринар маманының рұқсатымен және келесі  ветеринарлы-санитарлық  сараптамасының өткізуімен ғана іске асыру
Ауылдық округ әкімдігі, ауылдық округ әкімдігінің ветеринарлық маманы, аудан әкімдігінің ветеринария бөлімі
Үнемі
ҚР АШМ ЕААИ ветинарлы-санитарлық бөлімі
11
Құтырғандықты алдын алу бойынша білімді насихаттау
Ертіс ауданы МСЭҚБ Ауылдық округ әкімдігі, ауылдық округ әкімдігінің ветеринарлық маманы, аудан әкімдігінің ветеринария бөлімі
Үнемі
Ертіс ауданы МСЭҚБ Ауылдық округ әкімдігі, ауылдық округ әкімдігінің ветеринарлық маманы, аудан әкімдігінің ветеринария бөлімі
МСЭҚБ - мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы.
ҚР АШМ ЕААИ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ертіс аудандық Аймақтық инспекциясы.

1 2  3 4 5
1. Мероприятия в неблагополучном пункте
1
Осуществлять и контролировать выполнение мероприятий по ликвидации и предупреждению заноса бешенства на территорию с.Селета, Селетинский сельский округ
Акимат сельского округа, вет. специалист акимата сельского округа, отдел ветеринарии акимата района
Постоянно
ОВСИ ИРТИ КГИ в АПК МСХ РК
2
Запретить ввоз и вывоз сельскохозяйственных животных, продуктов и сырья животного происхождения, а также кормов для животных на территорию и с территории с.Селета
Акимат сельского округа, вет. специалист акимата сельского округа, отдел ветеринарии акимата района
На период ограничения
ОВСИ ИРТИ КГИ в АПК МСХ РК
3
Ежедневно проводить клинически осмотр сельскохозяйственных животных принадлежащих с. Селета.
Больных срочно изолировать и уничтожать методом сжигания
Акимат сельского округа, вет. специалист акимата сельского округа, отдел ветеринарии акимата района
На период ограничения
ОВСИ ИРТИ КГИ в АПК МСХ РК
4
Клинически здоровых животных привить вакциной против бешенства согласно инструкций и наставлении
Акимат сельского округа, вет. специалист акимата сельского округа, отдел ветеринарии акимата района
На период ограничения
ОВСИ ИРТИ КГИ в АПК МСХ РК
5
Осуществлять дезинфекционные мероприятия в очаге и на неблагополучной территорий, согласно инструкций и наставлении
Акимат сельского округа, вет. специалист акимата сельского округа, отдел ветеринарии акимата района
На период ограничения
ОВСИ ИРТИ КГИ в АПК МСХ РК
6
Обмен своевременной информацией между всеми службами и руководством Акиматом села, УДГСЭН района
Акимат сельского округа, вет. специалист акимата сельского округа, отдел ветеринарии акимата района
Постоянно
ОВСИ ИРТИ КГИ в АПК МСХ РК
7
Принять меры по отстрелу диких плотоядных, отлову и уничтожению бродячих собак и кошек на территорий села. Не допускать на территорию животноводческой фермы собак принадлежащих обслуживающему персоналу фермы
Акимат сельского округа, вет. специалист акимата сельского округа
Постоянно
ОВСИ ИРТИ КГИ в АПК МСХ РК
2.Охрана здоровья людей
1 2 4 5
8
Провести мероприятия по защите и профилактике от бешенства людей
УГСЭН Иртышского района, Акимат сельского округа, вет. специалист акимата сельского округа
Постоянно
ОВСИ ИРТИ КГИ в АПК МСХ РК
9
Обеспечить спецодеждой обслуживающий персонал
Акимат сельского округа, вет. специалист акимата сельского округа
Постоянно
ОВСИ ИРТИ КГИ в АПК МСХ РК, УГСЭН Иртышского района
10
Убой животных производить только с разрешения ветеринарного специалиста с последующим проведением ветеринарно-санитарной экспертизы
Акимат сельского округа, вет. специалист акимата сельского округа
Постоянно
ОВСИ ИРТИ КГИ в АПК МСХ РК
11
Пропаганда знаний по профилактике бешенства
Акимат сельского округа, вет. специалист акимата сельского округа
Постоянно
УГСЭН Иртышского района Акимат сельского округа, вет. специалист акимата сельского округа, отдел ветеринарии акимата района
УГСЭН – Управление государственного санитарно-эпидемиологического надзора;
ОВСИ ИРТИ КГИ в АПК МСХ РК – отдел ветеринарно-санитарной инспекции Иртышской территориальной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан