2010 жылы әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы
Павлодар облысы Шарбақты аудандық әкімдігінің 2010 жылғы 9 ақпандағы N 8/1 қаулысы. Павлодар облысы Шарбақты ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 12 наурызда N 12-13-99 тіркелген. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Шарбақты аудандық әкімі аппарат басшысының 2013 жылғы 27 қыркүйектегі N 35/01-17/820 хаты)
Ескерту. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Шарбақты аудандық әкімі аппарат басшысының 27.09.2013 N 35/01-17/820 хаты).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" N 148 Заңының 31 бап 1 тармағының 13)14)тармақшаларына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" N 149 Заңының 18-1 бабына, 7 бабының  5-4 тармақшасына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін алты ай мерзіміне мақсатты топтан әлеуметтік жұмыс орындары ұйымдастырылсын.
2. Жұмыссыздардың мақсатты тобындағы тұрғындарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу туралы Ереже бекітілсін.
3. Шарбақты ауданы бойынша тұрғындардың мақсатты тобының қосымша тізбесі бекітілсін (1 қосымша).
4. Әлеуметтік жұмыс орындарын құру үшін жұмыс берушілерді іріктеу жөніндегі комиссиясының құрамы бекітілсін (2 қосымша).
5. Әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан жұмыссыздың еңбекақысын төлеу шығындары Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген ең төмен еңбекақы көлемінен елу пайыз мөлшерінде жергілікті бюджет қаржысы есебінен жүргізіледі.
6. Осы қаулы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Гүлстан Сағынтайқызы Теміржановаға жүктелсін.
Аудан әкімі                                С. Смағұлов
Шарбақты ауданы әкімдігінің
2010 жылғы 9 ақпандағы
N 8/1 қаулысымен
бекітілді
Мақсатты топтардағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру
үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды
ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу Ережесі
1. Барлық меншік құрылымындағы жұмыс берушілер "Шарбақты ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі өкілетті органына әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруға өтініш береді (одан әрі - Өкілетті орган).
2. Жұмыс берушілерді іріктеу жөнінде комиссия келесі шартпен әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынған жұмыс берушілердің тізімін бекітеді:
- кәсіпорынның төлем қабілеттілігі, мемлекет алдында салық және басқа міндетті төлемдер бойынша қарызының болмауы;
- кәсіпорын зейнетақы және әлеуметтік сақтандыру қорларына аударым жасауды жүзеге асыру;
- жұмысшыларға дер кезінде еңбекақы төлеуі;
- жұмыс орнының қауіпсіздік техникасы нормаларына сәйкес болуы;
- кәсіпорында жұмыс күні ұзақтығын белгілеу мәселелері бойынша Еңбек кодексі нормаларын сақтауы.

Об организации социальных рабочих мест на 2010 год
Постановление акимата Щербактинского района Павлодарской области от 9 февраля 2010 года N 8/1. Зарегистрировано Управлением юстиции Щербактинского района Павлодарской области 12 марта 2010 года N 12-13-99. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо руководителя аппарата акима Щербактинского района Павлодарской области от 27 сентября 2013 года N 35/01-17/820)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо руководителя аппарата акима Щербактинского района Павлодарской области от 27.09.2013 N 35/01-17/820).
В соответствии с подпунктами 13)14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", подпунктом 5-4) статьи 7, статьей 18-1 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 149 "О занятости населения" акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать социальные рабочие места для трудоустройства безработных из целевых групп населения сроком до шести месяцев.
2. Утвердить Правила отбора работодателей предлагающих организацию социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп населения.
3. Утвердить дополнительный перечень целевых групп населения по Щербактинскому району (приложение 1).
4. Утвердить состав комиссий по подбору работодателей для создания социальных рабочих мест (приложение 2).
5. Расходы работодателя на оплату труда безработного, трудоустроенного на социальные рабочие места, частично возмещаются из средств местного бюджета в размере пятидесяти процентов от минимальной заработной платы, установленной законодательством Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
7. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Темиржанову Гульстан Сагинтаевну.
Аким района                                С. Смагулов
Утверждено
постановлением акимата
Щербактинского района
от 9 февраля 2010 года N 8/1
Правила отбора работодателей предлагающих организацию
социальных рабочих мест для трудоустройства
безработных из целевых групп населения
1. Работодатели всех форм собственности подают заявку на организацию социальных рабочих мест в уполномоченный орган Государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ Щербактинского района" (далее Уполномоченный орган).
2. Комиссия по подбору работодателей утверждает список работодателей предлагающих организацию социальных рабочих мест на следующих условиях:
- платежеспособность предприятия, отсутствие долгов перед государством по налогам и другим обязательным платежам;
-  осуществление предприятием отчислений в пенсионный фонд и в Фонд социального страхования;
- своевременность выплаты заработной платы работникам;
- соответствие рабочего места нормам техники безопасности;
- соблюдение на предприятии норм Трудового Кодекса в вопросах установления продолжительности рабочего дня.

3. Жұмыс беруші Өкілетті органымен әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру үшін шарт бекітеді. Келісім-шартта тараптардың міндеті, жұмыс түрі, көлемі, еңбекақы мөлшері және төлеу шарты, мерзімі және әлеуметтік жұмыс орындарын қаржыландыру көздері, жіберілген жұмыссыздар саны көрсетіледі. Шарт 6 айға дейін мерзімде қолданылады. Жұмыс уақытша сипатта болады және оны ұйымдастыру үшін тұрақты жұмыс орындары және бос жұмыс орындары қолданылмайды.
4. Өкілетті органы мақсатты топтағы жұмыссыздарға әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналасу үшін жолдама береді.
5. Жұмыс беруші жіберілген жұмыссызды әлеуметтік жұмыс орындарына қабылдайды, онымен еңбек шартын бекітеді, қауіпсіздік техникасы нормаларына сәйкес жұмыс орнын ұсынады.
6. Жұмыс беруші еңбекақы төлемі бойынша шығындарды өтеу үшін жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың көшірмесін, сонымен қатар әр айдың 25 күні өкілетті органына жұмыс күні кестесін және орындалған жұмыс актісін ұсынады.
7. Мақсатты топтағы жұмыссыздарға әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу туралы осы ереженің орындалуын бақылау өкілетті органына жүктеледі.
Шарбақты ауданы әкімдігінің
2010 жылғы 9 ақпандағы N 8/1 қаулысына
1 қосымша
Шарбақты ауданы бойынша мақсатты топтағы
тұрғындардың қосымша тізбесі
1. Отбасында бір де бір жұмыс істейтін адамы жоқ отбасыларындағы жұмыссыздар.
2. 21 жастан 24 жасқа дейінгі жастағы жастар.
3. 50 жастан асқан жұмыссыз азаматтар.
4. Ұзақ уақыт жұмыс істемеген жұмыссыздар (бір жылдан аса).
Шарбақты ауданы әкімдігінің
2010 жылғы 9 ақпандағы N 8/1 қаулысына
2 қосымша
Әлеуметтік жұмыс орындарын құру үшін жұмыс
берушілерді іріктеу бойынша комиссия құрамы
Гүлстан Сағынтайқызы Теміржанова
- Шарбақты ауданы әкімінің орынбасары, комиссия төрағасы
Алмабек Төлешұлы Жаркенов
- "Шарбақты ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бас маманы, комиссия хатшысы;
Комиссия мүшелері
Гүлмира Қаратайқызы Смаилханова
- "Шарбақты ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы;
Шайхислям Шайхыұлы Жанжаксин
- Павлодар облысы бойынша мемлекеттік еңбек инспекторы (келісім бойынша);
Сероокая Людмила Григорьевна
- "Шарбақты ауданының кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
Санат Жұмагелдіұлы Астаев
- аудан әкімінің құқықтық мәселелер бойынша кеңесшісі.

3. Работодатель заключает договор с Уполномоченным органом на организацию социальных рабочих мест. В договоре отражаются обязанности сторон, виды, объемы, размер и условия оплаты труда, срок и источники финансирования социальных рабочих мест, количество направляемых безработных. Договор действует не более 6 месяцев. Работа носит временный характер и для ее организации не могут быть использованы постоянные рабочие места и вакансии.
4. Уполномоченный орган выдает направление безработным из целевых групп населения для трудоустройства на социальные рабочие места.
5. Работодатель принимает на социальное рабочее место направляемого безработного, заключает с ним трудовой договор, предоставляет рабочее место, соответствующее нормам техники безопасности.
6. Работодатель для возмещения расходов по оплате труда предоставляет выписку из приказа о приеме на работу, а также ежемесячно до 25 числа предоставляет в уполномоченный орган табель учета времени и акт выполненных работ.
7. Контроль за исполнением настоящих правил отбора работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп, возлагаются на уполномоченный орган.
Приложение 1
к постановлению акимата
Щербактинского района
от 9 февраля 2010 года N 8/1
Дополнительный перечень целевых групп
населения по Щербактинскому району
1. Безработные из семей, где нет ни одного работающего.
2. Молодежь в возрасте от 21 года до 24 лет.
3. Безработные граждане в возрасте старше 50 лет.
4. Безработные длительное время не работающие (более года).
Приложение 2
к постановлению акимата
Щербактинского района
от 9 февраля 2010 год N 8/1
Состав комиссий по подбору работодателей
для создания социальных рабочих мест
Темиржанова Гульстан Сагинтаевна
- заместитель акима Щербактинского района, председатель;
Джаркенов Алмабек Тулешович
- главный специалист ГУ "Отдел занятости и социальных программ Щербактинского района, секретарь комиссии;
Члены комиссии:
Смаилханова Гульмира Каратаевна
- начальник ГУ "Отдел занятости и социальных программ Щербактинского района;
Жанжаксин Шайхислям Шайхиевич
- государственный инспектор труда по Павлодарской области (по согласованию);
Сероокая Людмила Григорьевна
- начальник ГУ "Отдел предпринимательства Щербактинского района";
Астаев Санат Жумагельдынович
- советник акима по правовым вопросам.