2010 жылы Жол картасы бойынша әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы
Павлодар облысы Шарбақты аудандық әкімдігінің 2010 жылғы 14 сәуірдегі N 79/2 қаулысы. Павлодар облысы Шарбақты ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 17 мамырда N 12-13-103 тіркелген. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Шарбақты аудандық әкімі аппарат басшысының 2013 жылғы 27 қыркүйектегі N 35/01-17/820 хаты)
Ескерту. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Шарбақты аудандық әкімі аппарат басшысының 27.09.2013 N 35/01-17/820 хаты).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" N 148 Заңының 31 бап 1 тармағы 13)14) тармақшалары, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" N 149 Заңының 18-1 бабы, 7 бап 5-4 тармақшасына сәйкес, Мемлекет Басшысының 2010 жылғы 29 қаңтардағы "Жаңа онжылдық жаңа экономикалық өрлеу Қазақстанның жаңа мүмкіндіктері" атты Жолдауын жүзеге асыру бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылға арналған Жоспарын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 наурыздағы "Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы тарнсферттері мен нысаналы даму трансферттерін және республикалық ұйымдарға бөлінетін қаражатты пайдалану ережесін бекіту туралы" N 259  қаулысын жүзеге асыру мақсатында аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін алты ай мерзіміне мақсатты топтан әлеуметтік жұмыс орындары ұйымдастырылсын.
2. Жұмыссыздардың мақсатты тобындағы тұрғындарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу туралы Ереже бекітілсін.
3. Шарбақты ауданы бойынша тұрғындардың мақсатты тобының қосымша тізбесі бекітілсін (1 қосымша).
4. Әлеуметтік жұмыс орындарын құру үшін жұмыс берушілерді іріктеу жөніндегі комиссиясының құрамы бекітілсін (2 қосымша).
5. Жол картасы аясында әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан жұмыссыздардың еңбекақы төлемі шығындары республикалық бюджет және жұмыс берушілер қаржысы есебінен жүргізіледі.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі және 2010 жылғы 1 наурыздан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таратылады.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Гүлстан Сағынтайқызы Теміржановаға жүктелсін.
Аудан әкімінің
міндеттерін атқарушы                       Г. Теміржанова
Шарбақты ауданы әкімдігінің
2010 жылғы 14 сәуір
N 79/2 қаулысымен
бекітілді
Мақсатты топтардағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру
үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын
жұмыс берушілерді іріктеу Ережесі

Об организации социальных рабочих мест на 2010 год по Дорожной карте
Постановление акимата Щербактинского района Павлодарской области от 14 апреля 2010 года N 79/2. Зарегистрировано Управлением юстиции Щербактинского района Павлодарской области 17 мая 2010 года N 12-13-103. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо руководителя аппарата акима Щербактинского района Павлодарской области от 27 сентября 2013 года N 35/01-17/820)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо руководителя аппарата акима Щербактинского района Павлодарской области от 27.09.2013 N 35/01-17/820).
В соответствии с подпунктами 13)14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 5-4) статьи 7, статьей 18-1 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 149 "О занятости населения", в целях реализации Плана действий Правительства Республики Казахстан на 2010 год по реализации Послания Главы Государства народу Казахстана от 29 января 2010 года "Новое десятилетие – новый экономический подъем – новые возможности Казахстана", постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2010 N 259 "Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов и целевых трансфертов на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы, и средств, выделяемых республиканским организациям в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров", акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать социальные рабочие места для трудоустройства безработных из целевых групп населения сроком до шести месяцев.
2. Утвердить Правила отбора работодателей предлагающих организацию социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп населения.
3. Утвердить дополнительный перечень целевых групп населения по Щербактинскому району (приложение 1).
4. Утвердить состав комиссии по подбору работодателей для создания социальных рабочих мест (приложение 2).
5. Расходы на оплату труда безработных, трудоустроенных на социальные рабочие места в рамках Дорожной карты, возмещаются из средств республиканского бюджета и за счет средств работодателя.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 марта 2010 года.
7. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Темиржанову Гульстан Сагинтаевну.
Исполняющая обязанности
акима района                               Г. Темиржанова
Утверждено
постановлением акимата
Щербактинского района
от 14 апреля 2010 года N 79/2
Правила отбора работодателей предлагающих
организацию социальных рабочих мест для
трудоустройства безработных из целевых групп населения

1. Барлық меншік құрылымындағы жұмыс берушілер "Шарбақты ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі өкілетті органына әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруға өтініш береді (одан әрі - Өкілетті органы).
2. Жұмыс берушілерді іріктеу жөнінде комиссия келесі шартпен әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынған жұмыс берушілердің тізімін бекітеді:
кәсіпорыннның төлем қабілеттілігі, мемлекет алдында салық және басқа міндетті төлемдер бойынша қарызының болмауы;
кәсіпорынның зейнетақы және әлеуметтік сақтандыру қорларына аударым жасауды жүзеге асыруы;
жұмысшыларға дер кезінде еңбекақы төлеуі;
жұмыс орнының қауіпсіздік техникасы нормаларына сәйкес болуы;
кәсіпорында жұмыс күні ұзақтығын белгілеу мәселелері бойынша Еңбек кодексі нормаларын сақтауы.
3. Жұмыс беруші Өкілетті органымен әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру үшін шарт бекітеді. Келісімшартта тараптардың міндеті, жұмыс түрі, көлемі, еңбекақы мөлшері және төлеу шарты, мерзімі және әлеуметтік жұмыс орындарын қаржыландыру көздері, жіберілген жұмыссыздар саны көрсетіледі. Шарт 6 айға дейін мерзімде қолданылады. Жұмыс уақытша сипатта болады және оны ұйымдастыру үшін тұрақты жұмыс орындары және бос жұмыс орындары қолданылмайды.
4. Өкілетті органы мақсатты топтағы жұмыссыздарға әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналасу үшін жолдама береді.
5. Жұмыс беруші жіберілген жұмыссызды әлеуметтік жұмыс орындарына қабылдайды, онымен еңбек шартын бекітеді, қауіпсіздік техникасы нормаларына сәйкес жұмыс орнын ұсынады.
6. Бір әлеуметтік жұмыс орнының еңбек ақысының мөлшері "2010 жылғы 18 қаңтардағы N 2 мақсатты трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімге" сәйкес республикалық трансферттер есебінен кем дегенде 20,0 мың теңге және жұмыс берушінің жартылай төлемі 10,0 мың теңге - орташа еңбекақы 30,0 мың теңгеден кем болмауы тиіс.
7. Жұмыс беруші еңбекақы төлемі бойынша шығындарды өтеу үшін жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың көшірмесін, сонымен қатар әр айдың 25 күні өкілетті органына жұмыс күні кестесін және орындалған жұмыс актісін, еңбекақы есептеу тізбесін ұсынады.
8. Мақсатты топтағы жұмыссыздарға әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу туралы осы ереженің орындалуын бақылау өкілетті органына жүктеледі.
Шарбақты ауданы әкімдігінің
2010 жылғы 14 сәуір
N 79/2 қаулысына
1 қосымша
Шарбақты ауданы бойынша мақсатты
топтағы тұрғындардың қосымша тізбесі

1. Работодатели всех форм собственности подают заявку на организацию социальных рабочих мест в уполномоченный орган Государственное учреждения "Отдел занятости и социальных программ Щербактинского района" (далее Уполномоченный орган).
2. Комиссия по подбору работодателей утверждает список работодателей предлагающих организацию социальных рабочих мест на следующих условиях:
- платежеспособность предприятия, отсутствие долгов перед государством по налогам и другим обязательным платежам;
- осуществление предприятием отчислений в пенсионный фонд и в Фонд социального страхования;
- своевременность выплаты заработной платы работникам;
- соответствие рабочего места нормам техники безопасности;
- соблюдение на предприятии норм Трудового Кодекса в вопросах установления продолжительности рабочего дня.
3. Работодатель заключает договор с Уполномоченным органом на организацию социальных рабочих мест. В договоре отражаются обязанности сторон, виды, объемы, размер и условия оплаты труда, срок и источники финансирования социальных рабочих мест, количество направляемых безработных. Договор действует не более 6 месяцев. Работа носит временный характер и для ее организации не могут быть использованы постоянные рабочие места и вакансии.
4. Уполномоченный орган выдает направление безработным из целевых групп населения для трудоустройства на социальные рабочие места.
5. Работодатель принимает на социальное рабочее место направляемого безработного, заключает с ним трудовой договор, предоставляет рабочее место, соответствующее нормам техники безопасности.
6. Размер среднемесячной заработной платы на одно социальное рабочее место за счет республиканских трансфертов будет не менее 20,0 тыс. тенге, и с учетом частичного вклада работодателя 10.0 тыс.тенге средняя заработная плата участника составит не менее 30,0 тыс. тенге в месяц согласно "Соглашения о результатах по целевым трансфертам N 2 от 18.01.2010 года".
7. Работодатель для возмещения расходов по оплате труда предоставляет выписку из приказа о приеме на работу, а также ежемесячно до 25 числа предоставляет в уполномоченный орган табель учета времени и акт выполненных работ, ведомость начисления заработной платы.
8. Контроль за исполнением настоящих правил отбора работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп, возлагаются на уполномоченный орган.
Приложение 1
к постановлению акимата
Щербактинского района
от 14 апреля 2010 года N 79/2
Дополнительный перечень целевых групп
населения по Щербактинскому району

1. Отбасында бір де бір жұмыс істейтін адамы жоқ отбасыларындағы жұмыссыздар.
2. 21 жастан 24 жасқа дейінгі жастағы жастар.
3. 50 жастан асқан жұмыссыз азаматтар.
4. Ұзақ уақыт жұмыс істемеген жұмыссыздар (бір жылдан артық).
Шарбақты ауданы әкімдігінің
2010 жылғы 14 сәуір
N 79/2 қаулысымен бекітілді
2 қосымша
Әлеуметтік жұмыс орындарын құру үшін
жұмыс берушілерді іріктеу бойынша
комиссия құрамы
Теміржанова Гүлстан Сағынтайқызы
- Шарбақты ауданы әкімінің орынбасары, комиссия төрағасы;
Балашова Елена Николаевна
- "Шарбақты ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бас маманы, комиссия хатшысы;
Комиссия мүшелері:
Смаилханова Гүлмира Қаратайқызы
- "Шарбақты ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы;
Жанжаксин Шайхислям Шайхыұлы
- Павлодар облысы бойынша мемлекеттік еңбек инспекторы (келісім бойынша);
Буркацкий Николай Ильич
- "Шарбақты ауданының ауылшаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы.

1. Безработные из семей, где нет ни одного работающего.
2. Молодежь в возрасте от 21 года до 24 лет.
3. Безработные граждане в возрасте старше 50 лет.
4. Безработные, длительное время не работающие (более года).
Приложение 2
к постановлению акимата
Щербактинского района
от 14 апреля 2010 года N 79/2
Состав комиссий по подбору работодателей
для создания социальных рабочих мест
Темиржанова Гульстан Сагинтаевна
- заместитель акима Щербактинского района, председатель комиссии;
Балашова Елена Николаевна
- главный специалист ГУ "Отдел занятости и социальных программ Щербактинского района, секретарь комиссии
Члены комиссии:
Смаилханова Гульмира Каратаевна
- начальник ГУ "Отдел занятости и социальных программ Щербактинского района";
Жанжаксин Шайхислям Шаихович
- государственный инспектор труда по Павлодарской области (по согласованию);
Буркацкий Николай Ильич
- начальник ГУ "Отдел сельского хозяйства Щербактинского района".