IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты VI сессиясының 2007 жылғы 12 желтоқсандағы № 45 «Алматы қаласының аумағын көріктендіру Ережесін бекіту туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХVІІ сессиясының 2010 жылғы 12 сәуірдегі N 317 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2010 жылғы 18 мамырда N 847 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 7 бабының 1 тармағына сәйкес IV сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты VI сессиясының «Алматы қаласының аумағын көріктендіру Ережесін бекіту туралы» 2007 жылғы 12 желтоқсандағы № 45 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 767 рет санымен тіркелген, 2008 жылғы 21 ақпанда «Алматы ақшамы» газетінің 21 нөмірінде және 2008 жылғы 21 ақпанда «Вечерний Алматы» газетінің 24-25 нөмірлерінде жарияланған, өзгерістер мен толықтырулар енгізілген: «IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты VI сессиясының 2007 жылғы 12 желтоқсандағы «Алматы қаласының аумағын көріктендіру Ережесін бекіту туралы» № 45 шешіміне өзгерістер енгізу туралы» IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты XI сессиясының 2008 жылғы 2 шілдедегі № 125 шешімімен, нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 777 рет санымен тіркелген, 2008 жылғы 9 қыркүйекте «Алматы ақшамы» газетінің 102 нөмірінде және 2008 жылғы 23 тамызда «Вечерний Алматы» газетінің 101 нөмірінде жарияланған; «IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты VI сессиясының 2007 жылғы 12 желтоқсандағы «Алматы қаласының аумағын көріктендіру Ережесін бекіту туралы» № 45 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты XXIII сессиясының 2009 жылғы 30 қарашадағы № 264 шешімімен, нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 833 рет санымен тіркелген, 2010 жылғы 7 қаңтарда «Алматы ақшамы» газетінің 2-3 нөмірлерінде және 2010 жылғы 7 қаңтарда «Вечерний Алматы» газетінің 2 нөмірінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
осы шешіммен бекітілген Алматы қаласының аумағын көріктендіру Ережесінде (бұдан әрі – Ереже):
2 тармақ келесі мазмұндағы 20 тармақшамен толықтырылсын:
«20) Полигон – қалдықтарды кәдеге жарату, өңдеу немесе бiржолата көму мақсатында әртүрлi қалдық түрiне белгiленген мерзiмге, қалдықтарды сақтау үшiн арнайы жабдықталған орын (алаңдар, қоймалар, сақтағыштар);»;
3 тармақтағы «жол бермеуге міндетті» сөздері «жол бермеулері керек» сөздерімен ауыстырылсын;
5 тармақтың бірінші абзацы келесі редакцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений и дополнений в решение VI-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 12 декабря 2007 года N 45 "Об утверждении Правил благоустройства территории города Алматы"
Решение XXVII сессии Маслихата города Алматы IV созыва от 12 апреля 2010 года N 317. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 18 мая 2010 года за N 847
В соответствии с пунктом 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан» маслихат города Алматы IV-го созыва РЕШИЛ:
1. Внести в решение VI-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва «Об утверждении Правил благоустройства территории города Алматы» от 12 декабря 2007 года № 45 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 767, опубликовано 21 февраля 2008 года в газете «Алматы Ақшамы» № 21 и 21 февраля 2008 года в газете «Вечерний Алматы» № 24-25, внесены изменения и дополнения: решением XI-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва «О внесении изменения в решение VI-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 12 декабря 2007 года № 45 «Об утверждении Правил благоустройства территории города Алматы» от 2 июля 2008 года № 125, зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 777, опубликовано 9 сентября 2008 года в газете «Алматы Ақшамы» № 102 и 23 августа 2008 года в газете «Вечерний Алматы» № 101; решением XXIII-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва «О внесении изменений и дополнений в решение VI-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 12 декабря 2007 года № 45 «Об утверждении Правил благоустройства территории города Алматы» от 30 ноября 2009 года № 264, зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 833, опубликовано 7 января 2010 года в газете «Алматы Ақшамы» № 2-3 и 7 января 2010 года в газете «Вечерний Алматы» № 2) следующие изменения и дополнения:
в Правилах благоустройства территории города Алматы (далее – Правила), утвержденных указанным решением:
пункт 2 дополнить подпунктом 20) следующего содержания:
«20) Полигон - специально оборудованное место (площадки, склады, хранилища) для хранения отходов на период, установленный для каждого вида отходов в целях последующей утилизации, переработки или окончательного захоронения.»;
в пункте 3 слова «Юридические и физические лица должны» заменить словами «Юридическим и физическим лицам необходимо»;
в пункте 5 первый абзац изложить в следующей редакции:

«5. Жеке тұлғалар және барлық ұйымдық-құқықтық түрдегi заңды тұлғалар, соның iшiнде нақты және уақытша нысандардың иелерi осы Ереженiң келесi талаптарына сәйкес орындауы қажет:»;
7, 9, 12, 14, 15, 16, 20, 24, 43, 49, 83, 94, 99, 119 128, 136, 147, 153, 156, 163 тармақтарындағы және Ереженің қосымшасында Аумақты көріктендіру, жинау және ұстау Төлқұжатының «Көріктендіру және санитарлық тазалау жөніндегі талаптардың» 4 тармағындағы «тиым салынады» сөздері «рұқсат етілмейді» сөздерімен ауыстырылсын;
13 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«13. Автокөлiк кәсiпорындары және автокөлiк иелерi қала көшелерiне көлiктердi таза қалпында шығаруы керек.»;
28 тармақтағы «кәсіпорындар жүргізеді» сөздері «немесе конкурсты ұтып алған кәсіпорындар жүргізеді» сөздерімен ауыстырылсын;
34 тармақтың екінші сөйлем келесі редакцияда мазмұндалсын:
«Автокөлікке тұрақ қарастырылған ғимараттың немесе жер телiмiнің иесi немесе оны пайдаланушы өзгерген кезде автотұрақты жаңа иесi күтеді.»;
51 тармақтың екінші абзацында «ұстауға және жөндеуге» және «тазалауға жауапты» сөздері «ұстайды және жөндейді» және «тазалайды» сөздерімен ауыстырылсын;
52 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«52. Инженерлiк желiлер аймағының шекарасының маңайындағы аумақты санитарлық ұстау жер үстi құрылғыларының иелерi мен пайдаланушы ұйымдарға жүктеледі.»;
54 тармақтағы «тазалауға жауапты» сөздері «тазалайтын» сөзімен ауыстырылсын;
55 тармақтағы «тазалауға жауапты» сөздері «тазалайтын» сөзімен ауыстырылсын;
63 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«Қала жолдарының жүргiн бөлiгiн тайғаққа қарсы материалдармен өңдеу қар жауа бастағаннан кейiн, аралығы 15-20 минут ұстап жүргізіледі (1-3 мм/сағ және жоғары жиілікте). Әлсіз қар жауғанда (0,5-1 мм/сағ жиілікте) жолдарды өңдеуді 30-45 минуттан кейін бастау қажет»;
64 тармақтағы «жаумай тұрып жүргізіледі» сөздері «жауа бастаған кезден жүргізіледі» сөздерімен ауыстырылсын;
68 тармақ келесі мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«Көтерілу мен төмен түсу және қисық шағын ойысы бар жолдарда доңғалақтардың жанасу коэффициентін арттыру үшін, температурасы 60С-ден төмен немесе одан да төмен температура кезінде жолдар 150-200 г/м2 көлемдегі құм-тұз қоспаларымен өңделеді. Жол қозғалысы 10 м-ден асатын кең құлаш жолдың бетін 2 қатар машинамен өңдеуі керек»;
81 тармақтағы «30 метрден» сөздері «20 метрден» сөздерімен ауыстырылсын;
91 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:

«5. Физическим и юридическим лицам всех организационно-правовых форм, в том числе владельцам капитальных и временных объектов, необходимо в соответствии с требованиями настоящих Правил:»;
в пунктах 7, 9, 12, 14, 15, 16, 20, 24, 43, 49, 83, 94, 99, 119, 128, 136, 147, 153, 156, 163 и в Приложении к Правилам в пункте 4 «Требования по благоустройству и санитарной очистке» к Паспорту благоустройства, уборки и содержания территории, слова «запрещается» и «запрещаются» заменить соответственно словами «не допускается» и «не допускаются»;
в пункте 13 слова «Автотранспортные предприятия и владельцы автотранспортных средств должны» заменить словами «Автотранспортным предприятиям и владельцам автотранспортных средств необходимо»;
в пункте 28 слова «проезжей части» заменить словами «тротуаров или выигравшими конкурс»;
в пункте 34 предложение второе изложить в следующей редакции:
«Содержание стоянки автотранспорта переходят правопреемникам, при смене владельцев или пользователей зданий, земельных участков, помещений, для которых была предусмотрена стоянка автотранспорта.»
в абзаце втором пункта 51 слова «несут ответственность за содержание и ремонт подземных коммуникаций,» заменить словами «содержат и производят ремонт подземных коммуникаций,»;
пункт 52 изложить в следующей редакции:
«52. Санитарное содержание прилегающей территории в границах охранных зон инженерных сетей возлагается на владельцев и эксплуатирующие организации надземных инженерных сооружений.»;
в пункте 54 слова «должны обеспечить» заменить словом «обеспечивают»;
в пункте 55 слова «несущих ответственность за» заменить словом «производящих»;
пункт 63 изложить в следующей редакции:
«63. Обработка проезжей части городских дорог противогололедными материалами осуществляется с выдержкой 15-20 минут с момента начала снегопада (интенсивностью 1-3мм/ч и выше). При слабом снегопаде (интенсивностью 0,5-1 мм/ч) обработку дороги следует начинать через 30-45 минут после его начала»;
в пункте 64 слово «до» заменить словом «с»;
пункт 68 дополнить абзацем следующего содержания:
«Для повышения коэффициента сцепления колес с дорогой в местах имеющих подъемы, спуски и кривые малого радиуса обрабатывают песко-соляной смесью в количестве 150-200 г/м2 при температуре выше минус 60С и 250-300 г/м2 при более низкой температуре. На широких проездах, где полоса движения превышает 10 м, поверхность дороги необходимо обрабатывать в два прохода машины»;
в абзаце втором пункта 81 слова «от 30 м» заменить словами «от 20 м»;
пункт 91 изложить в следующей редакции:

«91. Қыс мезгiлiнде ғимарат иелерi уақытында шатырларды қар мен мұздан, сүңгiлерден тазарту жұмыстарын ұйымдастыруы керек.»;
107 тармақтағы «отыруға міндетті» сөздері «отырады» сөзімен ауыстырылсын;
110 тармақта:
бірінші абзацта «арнайы көлігі бар және» сөздерінен кейін «қалдықтарды көметін Полигонмен, сондай-ақ» сөздерімен толықтырылсын;
екінші абзацы келесі редакцияда жазылсын:
«Қоқысты сыртқа шығарушы ұйымдар кестеде (ҚТҚ шығаруға келісім-шарттың қосымшасы) көрсетілген мерзімде қоқысты шығару бойынша қызмет көрсетуі қажет.»;
117 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«117. Контейнерлік алаңдарды орналастыру мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау, сәулет және қала құрылыс органдарымен және пәтер иелері кооперативімен келісіледі»;
121 тармақтың бірінші абзацы келесі редакцияда мазмұндалсын:
«121. Пайдаланушы ұйым қамтамасыз етуі керек:»;
127 тармақтағы «орындалуы тиіс» сөздері «орындалады» сөзімен ауыстырылсын;
135 тармақтағы «әйтпесе» сөзі «немесе» сөзімен ауыстырылсын;
143 тармақтағы «ауыстыруға, жөндеуге және бояуға тиіс» сөздері «ауыстырады, жөндейді және бояйды.» сөздерімен ауыстырылсын;
148 тармақта «етуге тиісті» сөздері «етулері керек» сөздерімен ауыстырылсын;
150 тармақтағы «жүргізуге» сөзі «жүргізуі» сөзімен ауыстырылсын;
160 тармақтағы «тиіс» сөзі «керек» сөзімен ауыстырылсын;
162 тармақтағы «тиіс» сөзі «керек» сөзімен ауыстырылсын;
Ереженің қосымшасында:
Көріктендіру және санитарлық тазалау жөніндегі талаптарда:
1 тармақтың бірінші абзацындағы «тиіс» сөзі «керек» сөзімен ауыстырылсын;
5 тармақтағы «тиіс» сөзі «керек» сөзімен ауыстырылсын;
6 тармақтағы «тиіс» сөзі «керек» сөзімен ауыстырылсын;
Аумақты көріктендіру, жинау және ұстау Төлқұжатының 7 тармағындағы «тиіс» сөзі «керек» сөзімен ауыстырылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының қалақұрылысы, көріктендіру және коммуналдық меншік жөніндегі тұрақты комиссиясына (О.Ю. Нам) және Алматы қаласы әкімінің орынбасары Е.Ә. Шормановқа жүктелсін.
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланған кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихаты ХХVII сессиясының
төрағасы                                Б. Шин
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы                    Т. Мұқашев

«91. В зимнее время собственникам зданий, строений и сооружений необходимо организовать своевременную очистку кровель от наледи и сосулек»;
в пункте 107 слова «должны заключать договоры» заменить словами «заключают договоры»;
в пункте 110:
в абзаце первом после слов «договорные отношения» дополнить словами «с Полигоном по захоронению отходов, а также»;
второй абзац изложить в следующей редакции:
«Мусоровывозящим организациям необходимо оказывать услуги по мусороудалению в сроки, указанные в графике (приложение к договору на вывоз ТБО).».
В пункте 114 абзац первый изложить в следующей редакции:
«114. Предприятиям, организациям, иным хозяйствующим субъектам на территории (отведенной, закрепленной, внутридворовой) которых находятся контейнерные площадки, необходимо выполнить следующие требования:»;
пункт 117 изложить в следующей редакции:
«117. Размещение контейнерных площадок согласовывается с органами санитарно-эпидемиологического надзора, архитектуры и градостроительства и кооперативами собственников квартир.»;
в пункте 121 абзац первый изложить в следующей редакции:
«121. Эксплуатационным организациям необходимо обеспечить:»;
в пункте 127 слова «должны производиться» заменить словом «производятся»;
в пункте 135 слова «должны производиться» заменить словом «производятся»;
в пункте 143 слова «должны за свой счет осуществлять» заменить словами «за свой счет осуществляют»;
в пункте 148 слова «Руководители предприятий и организаций, в ведении которых находятся здания и сооружения, собственники зданий и сооружений должны» заменить словами «Руководителям предприятий и организаций, в ведении которых находятся здания и сооружения, собственникам зданий и сооружений необходимо»;
в пункте 150 слова «должны проводить» заменить словом «проводят»;
в пункте 160 слова «Эксплуатирующая организация должна» заменить словами «Эксплуатирующим организациям необходимо», далее по тексту;
в пункте 161 предложение второе исключить;
пункт 162 изложить в следующей редакции:
«162. После монтажа (демонтажа) рекламной конструкции собственникам данной конструкции необходимо восстановить благоустройство территории или объекта размещения»;
в пункте 164 слова «Предприятия и организации должны» заменить словами «Предприятиям и организациям необходимо»;
в приложении к Правилам:
в Требованиях по благоустройству и санитарной очистке:
в пункте 1 абзац первый изложить в следующей редакции:
«1. Физическим лицам, владельцам индивидуальных жилых домов, юридическим лицам всех организационно-правовых форм необходимо в соответствии с требованиями Правил благоустройства территории города Алматы:»;
в пункте 5 слова «должны обеспечить» заменить словом «обеспечивают»;
в пункте 6 слова «должны обеспечивать» заменить словом «обеспечивают», слова «должна быть размещена» заменить словом «размещается»;
в пункте 7 Паспорта благоустройства, уборки и содержания территории слова «должны известить» заменить словом «извещает»;
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию маслихата города Алматы IV-го созыва по вопросам градостроительства, благоустройства и коммунальной собственности (Нам О.Ю.) и заместителя акима города Алматы Е. Шорманова.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель ХХVII-й сессии
маслихата города Алматы
IV-го созыва                            Б. Шин
Секретарь маслихата города
Алматы IV-го созыва                     Т. Мукашев