2011-2013 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2010 жылғы 23 желтоқсандағы N 4-30-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 21 қаңтарда N 13-3-126 тіркелді. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 2012 жылғы 28 маусымдағы N 68 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 2012.06.28 N 68 хаты)
2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 75-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1.2011-2013 жылдарға арналған аудан бюджеті тиісінше 1,2 және 3 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 426 530 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 430 292 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5 570 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 26 320 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 964 348 мың теңге;
2) шығындар – 3 176 825,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 285 416 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік кредиттер – 286 838 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1422 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 14000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алуға – 14000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түсетін түсімдері – 0;
5) бюджет тапшылығы (артықшылығы) – -49711,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (артықшылығын пайдалану) – 49711,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздардың түсуі – 286838 мың теңге;
борышқа қызмет көрсету-1 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 246422 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 9296,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2011.11.17 N 4-40-2 Шешімімен
2. 2011 жылға арналған аудан бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін:
қызметтерін біржолғы талондар бойынша жүзеге асырып жүрген жеке тұлғалардан жеке кіріс салығы, облыстық мәслихат белгілеген кірістерді нормативтер бойынша бөлу арқылы 100 пайыз мөлшерінде;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді нормативтер бойынша бөлу арқылы әлеуметтік салық 100 пайыз мөлшерінде;
жеке тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің және заңды тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
ойын бизнесінің салығы;
бензин және жағар май (авиациялықтан басқа) акциздері;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемдер;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алымдар;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымдар;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшін, сонымен қатар оларды қайта тіркеу үшін алынатын алымдар;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу, сонымен қатар қайта тіркеу үшін алынатын алымдар;
жылжымайтын мүлікті мемлекеттік тіркеуге құқығы мен онымен шарт жасау үшін алынатын алымдар;
жылжитын мүлік және кеме немесе салынып жатқан кеме ипотекасы кепілдігін мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымдар;
сыртқы (визуальді) жарнаманы аудандық маңыздағы жалпы пайдаланылатын автомобиль жолдарына және елді мекендерде орналастыру үшін алынатын төлемдер;
консульдық алымдар мен республикалық бюджетке түсетін мемлекеттік баждан басқа мемлекеттік баж.

О бюджете района на 2011-2013 годы
Решение маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2010 года N 4-30-1. Зарегистрировано Управлением юстиции Айыртауского района Северо-Казахстанской области 21 января 2011 года N 13-3-126. Утратило силу - в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 28 июня 2012 года N 68)
Сноска. Утратило силу - в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 28.06.2012 N 68)
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2011-2013 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 426 530 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 430 292 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5 570 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 26 320 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 964 348 тысяч тенге;
2) затраты – 3 176 825,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 285 416 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 286 838 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1422 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 14 000, в том числе:
приобретение финансовых активов – 14000;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -49 711,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 49 711,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 286 838 тысяч тенге;
обслуживание долга – 1 тысяча тенге;
погашение займов – 246 422 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 296,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 17.11.2011 N 4-40-2
2. Установить, что доходы бюджета района на 2011 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом в размере 100 процентов;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом в размере 100 процентов;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства;
налог на игорный бизнес;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками;
сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2011.03.29 N 4-32-1 Шешімімен
3. Аудан бюджетінің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2011.03.29 N 4-32-1 Шешімімен
4. Аудан бюджетінің кірістері негізгі капиталды сатудан келесі түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін:
ауыл шаруашылығына арналған жер учаскелерінен басқа жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
5. - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2011.03.29 N 4-32-1 Шешімімен
6. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне 2011 жылға берілетін бюджетік субвенциялар 2 174 227 мың теңге сомасында көзделсін.
7. 2011 жылға арналған бюджетті орындау барысында секвестірлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
8. Селолық округтер бойынша 2011-2013 жылдарға 5, 7, 8-қосымшаларға сәйкес, аудан бюджетінде бюджеттік бағдарламалар көзделсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2011.03.29 N 4-32-1 Шешімімен
9. Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша 2011 жылы мұқтаж азаматтардың жеке категорияларына төлем тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен мақсатты ағымдағы трансферттер келесі көлемде есепке алынсын:
1) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 16420 мың теңге;
2) Мамандарға әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды іске асыруға – 6659 мың теңге;
3) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға - 51876 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы 1118 Жарлығымен бекітілген 2011-2020 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік білім беруді дамыту бағдарламасын іске асыруға барлығы 50756 мың теңге, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға – 20480 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафонды және мультимедиялық кабинеттер құруға – 27040 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге – 3236 мың теңге;

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2011 N 4-32-1
3. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района;
других неналоговых поступлений в бюджет района.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2011 N 4-32-1
4. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
5. - исключен решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2011 N 4-32-1
6. Предусмотреть бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджет района на 2011 год в сумме 2 174 227 тысяч тенге.
7. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2011 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.
8. Предусмотреть в бюджете района бюджетные программы по сельским округам на 2011-2013 годы согласно приложениям 5, 7, 8 соответственно.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2011 N 4-32-1
9. Утвердить перечень выплат отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов на 2011 год согласно приложению 6.
10. Учесть в бюджете района на 2011 год целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 16 420 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2) 6 659 тысяч тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
3)51876 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
4) 50 756 тысяч тенге - на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года № 1118, в том числе на:
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования -20480 тысяч тенге;
создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 27040 тысяч тенге;
обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому -3236 тысяч тенге;

5) ата-аналарының қамқорынсыз қалған жетім баланы (жетім балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларына (қорғаншыларына) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне – 10856 мың теңге;
6) «Бизнестің жол картасы – 2020» бағдарламасы бойынша жастар тәжірибесі бағдарламасын ұйымдастыруға, жеке кәсіпкерлерді қолдауға – 10920 мың теңге;
7) инвестициялық жобаларды іске асыруға – 82000 мың теңге, соның ішінде: сумен қамтамасыз етуге – 82000 мың теңге;
8) арнаулы әлеуметтік қызметті ұсынуды жүзеге асыруға – 1347 мың теңге, соның ішінде:
мұқтаж азаматтарға үйде арнаулы әлеуметтік қызметті ұсынуға арнаулы әлеуметтік қызмет стандартын енгізуге – 1347 мың теңге.
9) 82 000 мың теңге – 2020 жұмыспен қамтудың Бағдарламасын іске асыру аясында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға;
10) 4 290 мың теңге – төлемақыны жартылай субсидиялауға;
11) 8965 мың теңге – әлеуметтік орталықтарды құруға;
12) 17214 мың теңге – мектеп мұғалімдері мен білім берудің мектепке дейінгі ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаттары үшін үстемақы мөлшерін ұлғайтуға;
13) Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының шеңберінде тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға бюджеттік кредитті мерзімінен бұрын өтеуге - 245001 мың теңге;
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2011.11.17 N 4-40-2 Шешімімен
11. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер есепке алынсын:
селолық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік көмек көрсету шараларын іске асыруға – 41838 мың теңге.
245 000 мың теңге – 2020 әлеуметтік Бағдарламаға сәйкес тұрғын үй құрылысына;
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2011.03.29 N 4-32-1 Шешімімен
12. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен мақсатты ағымдағы трансферттер келесі көлемде есепке алынсын:
1) «Ұрпақтар қоры» тууды ынталандыру бойынша бағдарламасы шеңберінде әлеуметтік көмек төлеуге – 53 464 мың теңге;
2) білім нысандары үшін өртке қарсы дабылдаманы орнатуға, ағаш жабдығын (құрылым) өңдеу бойынша өрт сөндіру құралдарын сатып алуға – 12007 мың теңге;
3) Саумалкөл селосының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға - 38635 мың теңге;
4) Саумалкөл селосында су құбыр жүйелерін салуға және қайта құруға – 50000 мың теңге.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2011.03.29 N 4-32-1; 2011.07.28 N 4-36-1; 2011.10.10 N 4-39-1 Шешімдерімен

5) 10856 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), оставшегося без попечения родителей;
6) 10920 тысяч тенге – на поддержку частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса – 2020» на организацию молодежной практики;
7) 82000 тысячи тенге - на реализацию инвестиционных проектов в том числе на:
водообеспечение - 82000 тысячи тенге;
8) 1347 тысяч тенге - на реализацию предоставления специальных социальных услуг, в том числе на:
введение стандартов специальных социальных услуг на предоставление специальных социальных услуг нуждающимся гражданам на дому - 1347 тысяч тенге;
9) 82 000 тысяч тенге - на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020;
10) 4 290 тысяч тенге – на частичное субсидирование заработной платы;
11) 8965 тысяч тенге – на создание центров занятости;
12) 17214 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
13) 245 001 тыс. тенге - на досрочное погашение бюджетного кредита на строительство и (или) приобретения жилья в рамках программы занятости 2020.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 17.11.2011 N 4-40-2
11. Учесть в бюджете района на 2011 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 41 838 тысяч тенге.
245 000 тысяч тенге – на строительство жилья в соответствии с Программой занятости 2020.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2011 N 4-32-1
12. Учесть в бюджете района на 2011 год целевые трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) 53 464 тысяч тенге – на выплату социальной помощи в рамках Программы по стимулированию рождаемости «Фонд поколений»;
2) 12 007 тысяч тенге – на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий (конструкций) для объектов образования;
3) 38635 тысяч тенге – на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в селе Саумалколь;
4) 50000 тысяч тенге – на развитие и реконструкцию разводящих сетей в селе Саумалколь.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2011 N 4-32-1; от 28.07.2011 N 4-36-1; от 10.10.2011 N 4-39-1

5) 4806 мың теңге – көмірді сатып алуға.
Ескерту. 12-тармақ 5) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2011.03.29 N 4-32-1 Шешімімен
6) 905 мың теңге – электронды құжат айналымы жүйесін енгізуге (ЭҚЖ);
Ескерту. 12-тармақ 6) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2011.07.28 N 4-36-1 Шешімімен
7) 42000 мың теңге – Саумалкөл селосында жылумен қамту нысандарын қайта жаңартуға.
Ескерту. 12-тармақ 7) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2011.07.28 N 4-36-1 Шешімімен
12-1. 2010 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттен нысаналы трансферттерді қайтарудың және қаржылық жылдың басына бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен қалыптасқан аудан бюджетінде шығындар 9-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. 12-тармақ 12-1 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2011.03.29 N 4-32-1 Шешімімен

5) 4806 тысяч тенге – на приобретение угля;
Сноска. Пункт 12 дополнен подпунктом 5) в соответствии с решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2011 N 4-32-1
6) 905 тысяч тенге – на внедрение системы электронного документооборота (СЭД);
Сноска. Пункт 12 дополнен подпунктом 6) в соответствии с решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 28.07.2011 N 4-36-1
7) 42000 тысяч тенге – на реконструкцию объектов теплоснабжения в селе Саумалколь.
Сноска. Пункт 12 дополнен подпунктом 7) в соответствии с решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 28.07.2011 N 4-36-1
12-1. Предусмотреть расходы в бюджете района за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2010 году, согласно приложению 9.
Сноска. Пункт 12 дополнен пунктом 12-1 в соответствии с решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2011 N 4-32-1

13. 2011 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 5000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2011.11.17 N 4-40-2 Шешімімен
14. 2011 жылы бюджеттік сала жұмысшыларына төлемақыны толық мөлшерде төлеу қамтамасыз етілсін.
15. Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамтамасыз ету, білім, мәдениет және спорт азаматтық қызметкерлерінің, қызметтің осы түрімен қалалық жағдайларда айналысатын азаматтық қызметкерлердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда, лауазымдық жалақыларын және тарифтік ставкаларын жиырма бес пайыздан кем емес жоғарылату белгіленсін.

13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2011 год в сумме 5000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 в в редакции решения маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 17.11.2011 N 4-40-2
14. Обеспечить в 2011 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
15. Установить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности.

16. 2011 жылға арналған аудан бюджетінің шығындарында селолық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсетуге төлемдер 1000 теңге мөлшерінде белгіленсін.
17. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енеді.
Аудандық мәслихаттың XXХ                   Аудандық мәслихаттың
кезекті сессиясының төрайымы               хатшысы
Н.Еременко                                 Қ.Хамзин
Аудандық мәслихат сессиясының

16. Установить в расходах бюджета района на 2011 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива в размере 1 000 тенге.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель ХХX                           Секретарь
очередной сессии                           районного маслихата
районного маслихата
Н. Еременко                                К. Хамзин
Приложение 1
к решению сессии районного маслихата

22 111,0
001
Экономикалық саясатты, қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 466,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
481,0
004
Біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты және біржолғы талондарды іске асырудан сомаларды жинаудың толықтығын қамтамасыз етуді ұйымдастыру
686,0
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
389,0
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
89,0
2
Қорғаныс
6 031,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 031,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5 949,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
82,0
4
Бiлiм беру
2 214 481,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
2 214 481,0
003
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
109 714,0
004
Жалпы білім беру
2 035 014,0
005
Балалар мен жеткіншектерге қосымша білім беру
16 276,0
008
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
6 909,0
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
15 262,0
020
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
10 856,0
023
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
3 236,0
025
Мектеп мұғалімдері мен білім берудің мектепке дейінгі ұйымдары тәрбиешілерне біліктілік санаттары үшін үстемақы мөлшерін ұлғайтуы
17 214,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
182 713,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
182 713,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 050,0
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
23 299,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
1 220,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
9 032,0
006
Тұрғын үй көмегі
396,0

22 111,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
20 466,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
481,0
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
686,0
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
389,0
015
Капитальные расходы государственных органов
89,0
2
Оборона
6 031,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 031,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5 949,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
82,0
4
Образование
2 214 481,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
2 214 481,0
003
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
109 714,0
004
Общеобразовательное обучение
2 035 014,0
005
Дополнительное образование для детей и юношества
16 276,0
008
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
6 909,0
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
15 262,0
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
10 856,0
023
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
3 236,0
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
17 214,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
182 713,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
182 713,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
22 050,0
002
Программа занятости
23 299,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
1 220,0
005
Государственная адресная социальная помощь
9 032,0
006
Жилищная помощь
396,0