2010 жылдағы Ақжар ауданының жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2010 жылғы 31 наурыздағы N 23-2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 27 сәуірде N 13-4-99 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы мәслихаты аппаратының 2016 жылғы 17 ақпандағы N 03-02-13/28 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы мәслихаты аппаратының 17.02.2016 N 03-02-13/28 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылдың 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 56-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақжар ауданының жеке санаттағы мұқтаж болған азаматтарға әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне монша және шаштаразға келуге, ай сайын 400 (төрт жүз) теңгеден кем емес көлемінде;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тіс протездеуге мұқтаж тұлғаларға, бір жылда бір реттен артық емес тіс протездеу құнының көлемінде (құнды металдар мен металлопластика, металокерамика, металлоакрилдардан басқа;
3) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға; және тағы басқа тұлғаларға жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға; көп балалы аналарға "Алтын Алқа", "Күміс Алқа" немесе ертеде "Ардақты ана" атағына ие болған, I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталғандарға; Қазақстан Республикасының алдында ерекше енбек сіңірген үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға; "Кеңес Одағының Батыры", "Халык- Каһарманы", "Социалистік Еңбек Ері", Даңкы ордені кавалерлері, I,II,III дәрежелі Еңбек даңкы ордені атағына ие болған тұлғалары; Чернобыль АЭС 1988-1989 жылдары болған апат зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға, Қазақстан Республикасына иеліктен айыру аймағынан көшірілген (дербес кеткен) адамдарға, сонымен қатар көшірілген кезде тумаған балаларға; Ұлы Отан соғысында апат (опат болған, хабарсыз жоғалып кеткен) болған жауынгерлердің қайта неке қимаған жесір қалған әйелдеріне; Ұлы Отан Соғыс жылдарында қайраттылық және мінсіз әскери қызмет үшін бұрыңғы еңбек Кеңес Социалистік Республикалар Одағының орден мен медальдармен марапатталған тұлғалар, және 1941 жылдағы 22 маусым мен 1945 жылғы 9 мамыр күніне дейін алты айдан кем емес Ұлы Отан Соғысындағы тылда жанкешті енбек сіңірген үшін, жұмыс істеген (қызмет еткен) Кеңес Социалистік Республикалар Одағының ордендары және медалдарымен марапатталмаған тұлғаларға; саясаттық репрессиядан зардап шеккен, саясаттық репрессиядан құрбан тұлғаларға, мүгедектігі бар және зейнеткерлерге; барлық топтағы мүгедектерге; жылына бір рет емдеу құны мөлшерінде, түгел санаттағы мүгедектерді санаторлық-курорттық емделуге;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан Акжарского района на 2010 год
Решение маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 31 марта 2010 года N 23-2. Зарегистрировано Управлением юстиции Акжарского района Северо-Казахстанской области 27 апреля 2010 года N 13-4-99. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 17 февраля 2016 года N 03-02-13/28)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 17.02.2016 N 03-02-13/28).
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 15 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан Акжарского района:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на посещение бани и парикмахерской, в размере не менее 400 (четыреста) тенге ежемесячно;
2) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на зубопротезирование, в размере стоимости зубопротезирования (кроме драгоценных металлов и протезов из металлопластики, металлокерамики, металлоакрила) один раз в год;
3) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны; другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны; многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын-алка", "Кумыс-алка" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" І и II степени; лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан; Героям Советского Союза, Героям Социалистического Труда, кавалерам орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней; лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии; не вступившим в повторный брак вдовам воинов погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне; лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны; жертвам политических репрессий, лицам, пострадавшим от политических репрессий, имеющие инвалидность или являющиеся пенсионерами; инвалидам всех категорий на санаторно-курортное лечение, один раз в год в размере стоимости лечения;

4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларымен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға; Ұлы Отан соғысында апат (опат болған, хабарсыз жоғалып кеткен) болған жауынгерлердің қайта неке қимаған жесір қалған әйелдеріне; Ұлы Отан Соғыс жылдарында қайраттылық және мінсіз әскери қызмет үшін бұрынғы еңбек Кеңес Социалистік Республикалар Одағының орден мен медальдармен марапатталған тұлғалар; және 1941 жылдағы 22 маусым мен 1945 жылғы 9 мамыр күніне дейін алты айдан кем емес Ұлы Отан Соғысындағы тылда жанкешті енбек сіңірген үшін, жұмыс істеген (қызмет еткен) Кеңес Социалистік Республикалар Одағының ордендары және медалдарымен марапатталмаған тұлғаларға; көп балалы аналарға "Алтын Алқа", "Күміс Алқа" немесе ертеде "Ардақты ана" атағына ие болған, I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталғандарға; Қазақстан Республикасының алдында ерекше еңбек сіңірген үшін зейнетақы тағайындалған тұлғалар; стихиялық апаттан зардап шеккен азаматтарға; Чернобыль АЭС 1988-1989 жылдары болған апат зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға, Қазақстан Республикасына иеліктен айыру аймағынан көшірілген (дербес кеткен) адамдарға, сонымен қатар көшірілген кезде тумаған балаларға; барлық топтағы мүгедектерге аудандық бюджетте қаралған қаражат шамасымен, толықтыру өлшем ретінде жылына бір рет материалдық көмек көрсетілсін.
5) Аз қамсыздандырылған отбасылардан шыққан (ең төменгі күнкөріс төмен табысы бар) студенттер мен мемлекеттік көпшілік білім грант иегері бола алмай қалған жетім балаларға жоғары, орта-арнайы оқу орнында және кәсіби- техникалық мектептерде күндізгі және сырттай оқытуға оқу құны мөлшерінде төлеу үшін.
6) Медициналық білімі бар және ауылда үш жыл бойы жұмыс істеуге Ақжар ауданына келген мамандарға әрқайсысына біржолғы 100 000 (жүз мың) теңгеден кем емес көлемінде.
2. Анықталсын:
1) Ұлы Отан Соғысына қатысушылар мен мүгедектері ай сайын моншаға және шаштаразға баруға әлеуметтік көмек, арыз берген айдан тағайындалады және арыз берушінің аудан шекарасына шыққанда немесе қайтыс болуымен аяқталады. Белгіленген жағдайлар болған кездегі айдан кейін келесі айдан төлем тоқтатылады;
2) Аудандық бюджетімен қарастырылған қаражат көлемінде, тіс протездеуге лицензиясы бар, медициналық ұйымымен іске асырылады, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларымен мүгедектеріне теңестірілген тіс протездеуге мұқтаж тұлғаларға тағайындалады, тіс протездеу құнының көлемінде (құнды металдар мен металлопластика, металлокерамика, металлоакрилдардан басқа);

4) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны; не вступившим в повторный брак вдовам воинов погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне; лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны; многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын-алка", "Кумыс-алка", или получившим ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени; лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан; гражданам пострадавшим от стихийных бедствий; лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии; инвалидам всех категорий один раз в год в качестве дополнительной меры оказать материальную помощь в пределах средств, предусмотренных бюджетом района.
5) на оплату очного и заочного обучения в высших, средне-специальных учебных заведениях и профессионально-технических школах студентам из малообеспеченных семей (со среднедушевым доходом ниже величины прожиточного минимума) и детям сиротам не ставшим обладателями государственных общеобразовательных грантов в размере стоимости обучения;
6) специалистам имеющим медицинское образование и прибывшим работать в Акжарский район с условием их дальнейшей работы на селе в течении трех лет единовременно в размере не менее 100 000 (ста тысяч) тенге на одного специалиста.
2. Определить что:
1) ежемесячная социальная помощь для посещения бань и парикмахерских участникам и инвалидам Великой Отечественной войны назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия за пределы района. Выплата прекращается с месяца следующего за месяцем, в котором наступили указанные события;
2) социальная помощь на зубопротезирование, осуществляется медицинской организацией, имеющей лицензию на зубопротезирование, назначается участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, в размере стоимости зубопротезирования (кроме драгоценных металлов и протезов из металлопластики, металлокерамики, металлоакрила) в пределах средств, предусмотренных бюджетом района;

3) Әлеуметтік көмек, уәкілетті орған берген тізімі бойынша әлеуметтік көмек алушының есеп шотына екінші деңгейдегі банк немесе "Қазпошта" АҚ филиалынан аудару арқылы берілсін деп аңықталсын.
4) Әлеуметтік көмек көрсетуге арналған қаржыландыру шығыстары сәйкестік бюджетімен көзделген сома шегінде 451007000 "Жергілікті өкілдік органның шешімі бойынша жеке санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек ";
3. Осы шешім бұқаралық ақпарат құралдарында бірінші ресми жариялаудан кейін он күн өткен соң іске қосылады.
Аудандық мәслихат
сессияның төрағасы
Қ.Нұрұмбеков
Аудандық мәслихат
хатшысы
М. Жұмабаев
КЕЛІСІЛДІ:
Ақжар аудандық
жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің бастығы
С. Мұқалықова
31.03.2010 ж

3) социальные выплаты из местного бюджета осуществляется путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или филиал АО "Казпочта" согласно списка-ведомости представленного уполномоченным органом.
4) финансирование расходов на оказание социальной помощи производить в пределах сумм предусмотренных соответствующим бюджетом по кодам бюджетной классификации расходов 451007000 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов".
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования в средствах массовой информации.
Председатель сессии
районного маслихата
К.Нурумбеков
Секретарь
районного маслихата
М. Жумабаев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник отдела занятости
и социальных программ
Акжарского района
С.Мукалыкова
31 марта 2010г.