Есіл ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010 жылғы 31 наурыздағы N 27/170 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 22 сәуірде N 13-6-143 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2012 жылғы 30 шілдедегі N 8/37 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2012.07.30 N 8/37 Шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік Кодексінің 56-бабының 1-тармағы 4) тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабының 1-тармағы 15) тармақшасына, «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі № 2247 Заңының 20-бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Есіл ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне моншалар, шаштараздар қызметтерін төлеуге қаражат бөлу ретінде ай сайын 400 теңге мөлшерінде;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне; жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларға теңестірілген басқа адамдар санаттарына тіс протездеуіне төлеу үшін ұсынылған шот-фактураның құны мөлшерінде (бағалы металлдардан, металлокерамикалық протездерден басқа) жылына бір рет;
3) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне; жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларға теңестірілген басқа адамдар санаттарына; «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен марапатталған және «Ардақты ана» атағын алдында алғандарға, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға; Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға; Кеңес Одағының Батырларына; Социалистік Еңбек Ерлеріне, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек даңқы кавалерлеріне; 1988-1989 жылдардағы Чернобыль АЭС-дағы апаттың зардаптарын жоюға қатысушылардың қоныс аудару күнінде құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аударғандарға (өз еркімен кеткендерге); бірінші, екінші, үшінші топтардың мүгедектеріне, мүгедектігі бар немесе зейнеткерлер болып табылатын саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен тұлғаларға санаториялық-курорттық емделулеріне жолдама құны мөлшерінде;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Есильского района
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31 марта 2010 года N 27/170. Зарегистрировано Управлением юстиции Есильского района Северо-Казахстанской области 22 апреля 2010 года N 13-6-143. Утратило силу - решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 июля 2012 года N 8/37
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30.07.2012 N 8/37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года № 2247 «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан Есильского района:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на оплату услуг бань и парикмахерских в размере 400 тенге ежемесячно;
2) участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны; другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, на зубопротезирование в размере предоставленной счет-фактуры (кроме драгоценных металлов, протезов из металлокерамики) один раз в год;
3) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны; другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны; многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алка», «Кумыс алка», или получившим ранее звание «Мать–героиня», а также награжденных орденами «Материнская слава I и II степени; лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан; Героям Советского Союза; Героям Социалистического Труда; кавалерам орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней; лиц из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселение в Республику Казахстан, включая детей, которые на дни эвакуации находились во внутриутробном состоянии; инвалидам первой, второй и третьей групп; лицам, пострадавшим от политических репрессий, имеющих инвалидность или являющихся пенсионерами, на санаторно-курортное лечение в размере стоимости путевки;

4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен соғыс мүгедектеріне; жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларға теңестірілген басқа адамдар санаттарына «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен марапатталған және «Ардақты ана» атағын алдында алғандарға, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға; Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға; Кеңес Одағының Батырларына; Социалистік Еңбек Ерлеріне, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек даңқы кавалерлеріне; 1988-1989 жылдардағы Чернобыль АЭС-дағы апаттың зардаптарын жоюға қатысушылардың қоныс аудару күнінде құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аударғандарға (өз еркімен кеткендерге); бірінші, екінші, үшінші топтардың мүгедектеріне, мүгедектігі бар немесе зейнеткерлер болып табылатын саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен тұлғаларға экскурсиялық авиатурларға жолдама құны мөлшерінде әлеуметтік көмек көрсетілсін.
2. Келесі белгіленсін:
1) моншалар мен шаштараздарға барғандары үшін ай сайынғы әлеуметтік көмек өтініш берілген айдан бастап тағайындалады және өтініш берушінің қайтыс болуына немесе оның ауданнан тыс кетуіне байланысты тоқтатылады. Төлем аталған оқиғалар болған айдан кейінгі айдан бастап тоқтатылады.
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне рұқсатнамасы бар медициналық ұйыммен жүзеге асырылатын тіс протездеу құны мөлшерінде (бағалы металлдардан, металлокерамикалық протездерден басқа) аудан бюджетімен қарастырылған қаражаттар шегінде жылына бір рет тіс протездеуге әлеуметтік көмек көрсету;
3) жергілікті бюджеттен әлеуметтік төлемдер екінші деңгейдегі банктер немесе тиісті банкілік операцияларға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің рұқсатнамалары бар ұйымдар арқылы әлеуметтік көмек алушының жеке шотына ақша қаражаттарын аудару жолымен жүзеге асырылады.
3. «Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек» 451 007 000 бағдарламасы бойынша қаржылық жылда осы мақсаттарға қарастырылған жергілікті бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік көмек көрсетуге шығыстардың қаржыландырылуы жүргізілсін.
4. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қалыптасқан қарым-қатынастарға қолданылады.
5. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Есіл аудандық мәслихаттың
кезекті сессиясының төрағасы               В. Бондарев
(ЕАМ)
Есіл аудандық мәслихатының
хатшысы                                    Б. Шериязданов
(ЕАМ)
КЕЛІСІЛДІ:
«Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданының жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Ө. Жүсіпов
(ЖҚӘББ)

4) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны; другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны; многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алка», «Кумыс алка», или получившим ранее звание «Мать–героиня», а также награжденных орденами «Материнская слава I и II степени; лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан; Героям Советского Союза; Героям Социалистического Труда; кавалерам орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней; лиц из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселение в Республику Казахстан, включая детей, которые на дни эвакуации находились во внутриутробном состоянии; инвалидам первой, второй и третьей групп; лицам, пострадавшим от политических репрессий, имеющих инвалидность или являющихся пенсионерами, на экскурсионные авиатуры в размере стоимости путевки.
2. Определить, что:
1) ежемесячная социальная помощь для посещения бань и парикмахерских, назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия за пределы района. Выплата прекращается с месяца, следующего за месяцем, в котором наступили указанные события;
2) социальная помощь на зубопротезирование, которое осуществляется медицинской организацией, имеющей лицензию на зубопротезирование, назначается один раз в год участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, в размере стоимости зубопротезирования (кроме драгоценных металлов, металлокерамических протезов) в пределах средств предусмотренных бюджетом района;
3) социальные выплаты из местного бюджета осуществляются путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующее виды банковских операций.
3. Финансирование расходов на оказание социальной помощи производить за счет средств местного бюджета, предусмотренных на эти цели в финансовом году по программе 451 007 000 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов».
4. Данное решение распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2010 года.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Есильского районного маслихата             В. Бондарев
(ЕРМ)
Секретарь
Есильского районного маслихата             Б. Шериязданов
(ЕРМ)
СОГЛАСОВАНО:
Начальник
государственного учреждения
«Отдел занятости и социальных
программ Есильского района
Северо-Казахстанской области»              О. Жусупов
(ОЗСП)