Мағжан Жұмабаев ауданының жеке санаттағы мұқтаж азаматтарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев аудандық мәслихатының 2010 жылғы 31 наурыздағы N 22-2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 23 сәуірде N 13-9-115 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық мәслихатының 2012 жылғы 24 қаңтардағы N 1-9 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық мәслихатының 2012.01.24 N 1-9 Шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 04 желтоқсандағы № 95 Бюджет кодексінің 56-бабы 1-тармағы 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі № 2247 «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 20-бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Мағжан Жұмабаев аумағының жеке санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне моншаға баруға және шаштараз қызметтері үшін айына 400 теңге және коммуналдық қызметтерге шығындарды төлеу үшін ай сайын 4 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға жасанды тіс салуға ұсынылған есеп-фактураға сәйкес (асыл металлдардан, металлокерамикадан басқа) жылына бір реттен артық емес;
3) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға; жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген басқа санаттағы тұлғаларға; «Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Ардақты ана» атағын алған, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға; Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға; Кеңес Одағының Батырларына, Социалистік Еңбек Ерлеріне, үш дәрәжелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлеріне; 1988-1989 жылдардағы Чернобыль атом электр стансасындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқандарға, қоныс аудару күнінде құрсақта болған балаларды қоса алғанда оқшаулау және көшіру аймағынан қоныс аударылғандарға (өз еркімен кеткендерге) санаторий–курорттық емделуге жылына бір рет санаторий-курорттық емделудің құны көлемінде;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 31 марта 2010 года N 22-2. Зарегистрировано Управлением юстиции района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области 23 апреля 2010 года N 13-9-115. Утратило силу - решением маслихата района имени Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 24 января 2012 года N 1-9
Сноска. Утратило силу - решением маслихата района имени Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 24.01.2012 N 1-9
В соответствии с подпунктом 4 пункта 1 статьи 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года № 95, статьей 20 Закона Республики Казахстан «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним» от 28 апреля 1995 года № 2247, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на оплату услуг бань и парикмахерских в размере 400 тенге в месяц и для оплаты расходов на коммунальные услуги в размере 4-х месячных расчетных показателей ежемесячно;
2) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, на зубопротезирование, согласно представленной счет-фактуры (кроме драгоценных металлов, протезов из металлокерамики) не более одного раза в год;
3) на санаторно-курортное лечение участникам, инвалидам Великой Отечественной войны; лицам приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны; другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны; многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получивших ранее звание «Мать-героиня», а также награжденных орденами «Материнская слава» I и II степени; лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан; Героям Советского Союза, Героям Социалистического Труда; кавалерам орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней; лиц из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии, по фактической стоимости санаторно-курортного лечения один раз в год в размере стоимости санаторно-курортного лечения;

4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (хабарсыз кеткен) қайтыс болғандардың жесірлеріне, қаза тапқан әскери қызметкерлердің отбасыларына, Ұлы Отан соғысы жылдары тылда алты айдан кем емес еңбек еткен және әскери қызмет атқарғандарға тұрғын үйді жөндеуге аудан бюджетінде қаржылық жылға қарастырылған қаражат шегінде;
5) жүріп-тұруы қиын бірінші, екінші топ мүгедектеріне, он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балаларға, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ оларды алып жүретін тұлғаларға «Мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығы» Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Солтүстік Қазақстан облыстық филиалы Мағжан Жұмабаев ауданы бөлімшесі ұсынған тізім негізінде тегін көлікпен тасымалдау бойынша;
2. Белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне монша мен шаштаразға баруға және де коммуналдық қызметтерге шығындарды төлеу үшін ай сайынғы әлеуметтік көмек өтініш тапсырған айдан бастап тағайындалады және өтініш иесінің өліміне немесе аудан аумағынан тыс жерге көшіп кетуіне байланысты тоқтатылады. Төлем нұсқалған оқиғалар болған айдан кейінгі айдан бастап тоқтатылады;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және де жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдарға лицензиясы бар медициналық ұйым жүзеге асыратын жасанды тіс салуға әлеуметтік көмек жасанды тіс салу құны көлемінде (асыл металлдардан, металлокерамикалық жасанды тістен басқа), аудан бюджетінде қарастырылған қаражат шегінде жылына бір рет тағайындалады;
3) әлеуметтік төлемдер жергілікті бюджеттен ақшалай қаржыны әлеуметтік көмекті алушының дербес есеп-шотына екінші деңгейдегі банктер немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің лицензиясы бар ұйымдар арқылы банкілік операциялардың сәйкес түрлерін жүргізу үшін аудару жолымен жүзеге асырылады.
3. Әлеуметтік көмек көрсетуге арналған шығындарды қаржыландыру жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржылық жылда осы мақсаттарға көзделген «Жергілікті атқарушы органдар шешімдері бойынша жеке санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек» 451 007 000 бағдарламасы бойынша жүргізілсін.
4. Осы шешім 2010 жылғы 01 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
5. Осы шешім бірінші ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Мәслихат хатшысы
Б. Әмренова                                В. Гюнтнер
КЕЛІСІЛДІ:
Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы            Р. Қалиев
«Мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығы»
Республикалық мемлекеттік қазынашылық
кәсіпорны Солтүстік Қазақстан облыстық
филиалы Мағжан Жұмабаев ауданы
бөлімшесінің бастығы                       М. Сағдеев

4) участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и приравненным к ним лицам, вдовам погибших (пропавших без вести) умерших в Великой Отечественной войне, семьям погибших военнослужащих, труженникам тыла проработавшим не менее шести месяцев и проходившим воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны на ремонт жилья в пределах средств, предусмотренных бюджетом района на финансовый год;
5) имеющим затруднения в передвижении инвалидам первой, второй групп, детям-инвалидам до восемнадцати лет, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны, а также сопровождающим их лицам, по бесплатной транспортной перевозке, на основании списков, представленных отделением Северо-Казахстанского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий» района Магжана Жумабаева;
2. Определить, что:
1) ежемесячная социальная помощь для посещения бань и парикмахерских, а также для оплаты расходов на коммунальные услуги участникам и инвалидам Великой Отечественной войны назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия за пределы района. Выплата прекращается с месяца, следующего за месяцем, в котором наступили указанные события;
2) социальная помощь на зубопротезирование, которое осуществляется медицинской организацией, имеющей лицензию, назначается один раз в год, в размере стоимости зубопротезирования (кроме драгоценных металлов, металлокерамических протезов) в пределах средств предусмотренных бюджетом района;
3) социальные выплаты из местного бюджета осуществляются путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций.
3. Финансирование расходов на оказание социальной помощи производить за счет средств местного бюджета, предусмотренных на эти цели в финансовом году по программе 451 007 000 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов».
4. Данное решение распространяется на отношения, возникшие с 01 января 2010 года.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        Секретарь маслихата
Б. Амренова                                В. Гюнтнер
«Согласовано»
Начальник отдела занятости и
социальных программ                        Р. Калиев
Начальник отделения
Северо-Казахстанского областного
филиала Республиканского
государственного казенного предприятия
«Государственный центр по выплате
пенсий» района Магжана Жумабаева           М. Сагдеев