Аудандық мәслихаттың 2009 жылғы 25 желтоқсандағы "2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" N 20/1 шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2010 жылғы 28 шілдедегі N 26/3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 7 қыркүйекте N 13-10-118 тіркелді. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2012 жылғы 11 маусымдағы N 82)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2012.06.11 N 82)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Бюджеттік Кодексiнің 109-бабы 1-тармағына және Қазақстан Республикасы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-ІІ Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың 2009 жылғы 25 желтоқсандағы «2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» № 20/1 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде тіркелу № 13-10-101 2010 жылғы 27 қаңтардан, 2010 жылдың 5 ақпанынан № 6 «Знамя труда» газетінде жарияланған) келесі өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақшада
«1582095» цифры «1582588,7» цифрларына ауыстырылсын;
«192458» цифры «194672» цифрларына ауыстырылсын;
«3100» цифры «3553» цифрларына ауыстырылсын;
«10329» цифры «10662» цифрларына ауыстырылсын;
«1376211» цифры «1373701,7» цифрларына ауыстырылсын;
2)тармақта
«1592489,6» цифры «1592980,3» цифрларына ауыстырылсын;
3) тармақта
«8725» цифры «8448,4» цифрларына ауыстырылсын;
5) тармақта
«-23421,6» цифры «-23145» цифрларына ауыстырылсын;
6) тармақта
«23421,6» цифры «23145» цифрларына ауыстырылсын;
12 тармақта:
«5218» цифры «5280» цифрларына ауыстырылсын;
12-1 тармағымен келесі мазмұнда толықтырылсын:
«12-1. Аудандық бюджетте «Ұрпақ қоры» бала тууды жеделдету бойынша бағдарламаның шеңберінде әлеуметтік көмек төлеу шығындары 904 мың теңге сомасында қарастырылсын».
16 тармақта
5) тармақшада
«13091» цифры «12988» цифрларына ауыстырылсын;
17 тармақта:
4) тармақшада
«791» цифры «688» цифрларына ауыстырылсын;
18 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«18. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы Елбасымыздың 2009 жылғы 6 наурыздағы «Дағдарыстан жаңару мен дамуға» Қазақстан халқына жолдауын жүзеге асыру жөніндегі Жоспарды іске асыру жөніндегі Жоспар шараларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 10 наурыздағы № 274 Қаулысымен бекітілген (Жол картасы) аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегияларын жүзеге асыру шеңберінде жұмыспен қамтуға республикалық бюджеттен нысаналы трансферттерге сома бөлу – 48491,7 мың теңге сомасында бекітілсін келесі іс шараларды қаржыландыруға:

О внесении изменеий и дополнений в решение районного маслихата от 25 декабря 2009 года N 20/1 "О районном бюджете на 2010-2012 годы"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 28 июля 2010 года N 26/3. Зарегистрировано Управлением юстиции Мамлютского района Северо-Казахстанской области 7 сентября 2010 года N 13-10-118. Утратило силу - в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 11 июня 2012 года N 82)
Сноска. Утратило силу - в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 11.06.2012 N 82)
В соответствии с пунктом 1 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата «О районном бюджете на 2010-2012 годы» от 25 декабря 2009 года № 20/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13-10-101 от 27 января 2010 года, опубликовано 5 февраля 2010 года в газете «Знамя труда» № 6) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункте 1)
цифры «1582098» заменить цифрами «1582588,7»;
цифры «192458» заменить цифрами «194672»;
цифры «3100» заменить цифрами «3553»;
цифры «10329» заменить цифрами «10662»;
цифры «1376211» заменить цифрами «1373701,7»;
подпункте 2)
цифры «1592489,6» заменить цифрами «1592980,3»;
подпункте 3)
цифры «8725» заменить цифрами «8448,4»;
подпункте 5)
цифры «-23421,6» заменить цифрами «-23145»;
подпункте 6)
цифры «23421,6» заменить цифрами «23145»;
в пункте 12:
цифры «5218» заменить цифрами «5280»;
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
«12-1. Предусмотреть в районном бюджете расходы на выплату социальной помощи в рамках программы по стимулированию рождаемости "Фонд поколений" в сумме 904 тысячи тенге».
в пункте 16
подпункте 5)
цифры «13091» заменить цифрами «12988»;
в пункте 17:
подпункте 4)
цифры «791» заменить цифрами «688»;
пункт 18 изложить в следующей редакции:
«18. Утвердить распределение сумм целевых трансфертов из республиканского бюджета на обеспечение занятости в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2009 года № 274 «Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Плана действий Правительства Республики Казахстан на 2009 год по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 6 марта 2009 года «Через кризис к обновлению и развитию» (Дорожная карта) в сумме 48491,7 тысяч тенге для финансирования следующих мероприятий:

1) Білім объектілеріне ағымдағы және күрделі жөндеу соның ішінде: Дубровное ОМ – 17076 мың теңге;
2) Мәдениет объектілеріне ағымдағы және күрделі жөндеу соның ішінде Мамлютка қ. Мәдениет орталығы 10945 мың теңге;
3)Әлеуметтік жобалар (мәдениет объектілері) сонымен қатар селолық мәдениет үйлері -9790,7 мың теңге.
4) Жастар тәжірбиесі бағдарламаларын арттыруға – 5280 мың теңге;
5) әлеуметтік жұмыс орындарын құруға – 5400 мың теңге;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы Елбасымыздың 2009 жылғы 6 наурыздағы «Дағдарыстан жаңару мен дамуға» Қазақстан халқына жолдауын жүзеге асыру жөніндегі Жоспарды іске асыру жөніндегі Жоспар шараларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 10 наурыздағы № 274 Қаулысымен бекітілген (Жол картасы) аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегияларын жүзеге асыру шеңберінде жұмыспен қамтуға республикалық бюджеттен нысаналы трансферттерге сома бөлу – 44256 мың теңге сомасында бекітілсін
келесі іс шараларды қаржыландыруға:
1) білім объектілерін күрделі жөндеу – 8525 мың теңге;
2) елді мекендердегі қала көшелері, аудандық маңыздағы автомобиль жолдарына ұстауға және жөндеуге – 10000 мың теңге;
3) сумен қамту объектілерін күрделі жөндеу – 25731 мың теңге;
Көрсетілген шешімнің № 1, 5, 7, 9, 10-қосымшалары 1, 2, 3, 4, 5-қосымшалары негізінде жаңа редакцияда жариялансын.
2. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшiне енедi.
Аудандық мәслихат                          Аудандық мәслихаттың
сессиясының төрайымы                       хатшысы
(МАМ)
А. Севостьянова                            А. Қошанов
КЕЛІСІЛДІ:
«Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют аудандық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесі бастығы               Р. Құрманғұжинов
(ЭБЖБ)
28 шілде 2010 жыл
Аудандық мәслихаттың
2010 жылғы 28 шілдедегі
№ 26/3 шешіміне 1-қосымша
Аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 20/1 шешіміне 1-қосымша
2010 жылға Мамлют аудандық бюджет
Санаты
Сома, мың
теңге
Класс
Iшкi класс
Атауы
1
2
3
4
5

1) капитальный и текущий ремонт объектов образования, в том числе: Дубровинская средняя школа – 17076 тысяч тенге;
2) капитальный и текущий ремонт объектов культуры, в том числе культурный центр города Мамлютка – 10945 тысяч тенге;
3) социальные проекты (объекты культуры), в том числе сельский дом культуры в сумме 9790,7 тысяч тенге;
4) 5280 тысяч тенге – на расширение программы молодежной практики;
5) 5400 тысяч тенге – на создание социальных рабочих мест» Утвердить распределение сумм целевых трансфертов из областного бюджета на обеспечение занятости в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2009 года № 274 «Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Плана действий Правительства Республики Казахстан на 2009 год по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 6 марта 2009 года «Через кризис к обновлению и развитию» (Дорожная карта) в сумме 44256 тысяч тенге для финансирования следующих мероприятий:
1) капитальный ремонт объектов образования – 8525 тысяч тенге;
2) ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов в населенных пунктах – 10000 тысяч тенге;
3) капитальный ремонт объектов водоснабжения – 25731 тысяч тенге».
Приложения № 1, 5, 7, 9, 10 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5.
2. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2010 года.
Председатель сессии                        Секретарь
районного маслихата                        районного маслихата
(МРМ)
А. Севостьянова                            А. Кошанов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник
государственного учреждения «Отдел экономики
и бюджетного планирования Мамлютского
района Северо-Казахстанской области»       Р. Курмангужинов
(ОЭБП)
28 июля 2010 года
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 28 июля 2010 года № 26/3
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 25 декабря 2009 года № 20/1
Мамлютский районный бюджет на 2010 год
Категория
Сумма,
тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5

14621
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
5280
010
Үйде тәрбиеленiп, бiлiм алатын мүгедек балаларға материалдық көмек көрсету
360
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
623
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
11702
016
18 жасқа дейiнгi балаларға төленетiн төлемдер
19862
017
Мұқтаж мүгедектердi қажет гигиена құралдарымен және ым тiлiн меңгерген мамандардың қызметiмен, жеке бағдарламаға сәйкес жеке емшiлермен қамтамасыз ету
4652
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
504
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
16040
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14513
022
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
90
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
38247
123
Қаладағы аудан аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімі аппаратының жұмыс істеуі
25731
015
Аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді көркейту
25731
123
Қаладағы аудан аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімі аппаратының жұмыс істеуі
12166
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
4875
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
880
010
Жерлеу орындарын күтіп -ұстау және тексіздерді жерлеу
82
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру

14621
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
5280
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
360
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
623
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
11702
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
19862
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
4652
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
504
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны,а также лицам, приравненным к ним,военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг" или медалью "За победу над Японией" проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
16040
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
14513
022
Материально-техническое оснащение государственных органов
90
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
38247
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
25731
015
Ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
25731
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
12166
008
Освещение улиц населенных пунктов
4875
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
880
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
82
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов

9790,7
12
Көлік және коммуникациялар
10000
458
Аудандық (облыс маңызындағы бар қала) тұрғын-үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi мен автомобиль жолдары бөлiмi
10000
008
Аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде елді мекендер мен аудандық маңызы бар қала көшелерінің автомобиль жолдарына жұмсау және жөндеу
10000
Жиыны
92747,7
Аудандық мәслихаттың
2010 жылғы 28 шілдедегі
№ 26/3 шешіміне 5-қосымша
Аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 20/1 шешіміне 10-қосымша
2010 жылға Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65-жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
р/с
Атауы
Сома,
мың
теңге
1
2
3
1
Жеңіс күні Ұлы Отан Соғысы ардагерлері мен мүгедектерге құрмет көсету үшін көрсетілетін әлеуметтік көмек
2261
соның ішінде:
Ұлы Отан Соғысына қатысушылар мен мүгедектер
280
Некеге қайта тұрмаған Ұлы Отан соғысында қайтыс болған жауынгерлердің жесір әйелдері
20
Ленинград қоршауының тұрғыны белгісімен марапатталған азаматтар
5
Некеге қайта тұрмаған жалпы ауру нәтижесі бойынша мүгедек деп табылған Ұлы Отан соғысының мүгедектері және әйелі (күйеуі) қайтыс болған қатысушылар
289
1941-1945 жылдары Ұлы Отан соғысы жылдарында қажырлы еңбегі үшін медалімен марапатталған тыл еңбеккерлері
1667
2
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу 20 АЕК мөлшерінде

9790,7
12
Транспорт и коммуникации
10000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10000
008
Ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
10000
Итого
92747,7
Приложение 5
к решению районного маслихата
от 28 июля 2010 года № 26/3
Приложение 10
к решению районного маслихата
от 25 декабря 2009 года № 20/1
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне на 2010 год
п/п
Наименование
Сумма,
тыс.тенге
1
2
3
1
Социальная помощь на чествование в день Победы инвалидам и участникам Великой Отечественной войны и лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны
2261
в том числе:
участники и инвалиды Великой Отечественной войны
280
вдовы воинов, погибших в Великой Отечественной войне, не вступившие в повторный брак
20
граждане, награжденные знаком "Житель блокадного Ленинграда"
5
Жены (мужья) умерших участников и инвалидов Великой Отечественной войны,признанных инвалидами в результате общего заболевания, не вступившие в повторный брак
289
труженики тыла, награжденные медалью "За доблестный труд в годы Великой Отечественной войны 1941-1945 годы"
1667
2
Единовременная материальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне в размере 20 МРП