"Жеке санаттағы мұқтаж ететін азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету туралы" аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 8 ақпандағы № 180 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2010 жылғы 12 сәуірдегі N 191 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 4 мамырда N 13-11-175 тіркелді
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 05.11.2012 N 56 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік Кодексінің 56-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. «Жеке санаттағы мұқтаж ететін азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету туралы» аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 8 ақпандағы № 180 шешіміне (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімде 2010 жылдың 18 наурызында тіркелген № 13-11-171, газеттерде жарияланған «Тайынша Таңы» 2010 ж. 9 сәуір, «Тайыншинские вести» 2010 ж. 9 сәуір) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
«1) Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген басқа да санаттағы тұлғаларға, «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен марапатталған немесе ертеде «Батыр Ана» атағын алған, сонымен қатар I және II дәрежелі «Ана Даңкы» ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға, Қазақстан Республикасы алдында ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға, Кеңес Одағының Батырларына, Социалистік Еңбек Ерлеріне, 3 дәрежелі Даңқ ордендерінің иегерлеріне, 1998-1989 жылдары Чернобыль АЭС апатының зардаптарын жоюға қатысушылар санының тұлғаларына, Қазақстан Республикасына иесіздендіру және көшіру аймақтарынан көшірілгендерге (өз еркімен көшіп кеткендерге) көшетін күнде анасының құрсағында болған балаларды қоса санаторлық-курорттық емделуге жылына бір рет жолдама құнының мөлшерінде»;
1 тармақтың 2) тармақшасында:
(қымбатты металдарды, метал керамикалық протездерді қоспағанда) деген сөздерден кейін (метал пластика) жылына бір рет» сөздерімен толықтырылсын;
1 тармақтың 3) тармақшасы жойылсын;
1 тармақтың 4) тармақшасында:
«жылына бір рет» деген сөздерден кейін «жолдама құнының мөлшерінде» деген сөздермен толықтырылсын.
мына мазмұндағы 1-1 тармағымен толықтырылсын:

О внесении изменений в решение районного маслихата от 8 февраля 2010 года № 180 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 12 апреля 2010 года N 191. Зарегистрировано Управлением юстиции Тайыншинского района Северо-Казахстанской области 4 мая 2010 года N 13-11-175
Сноска. Утратило силу решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 05.11.2012 N 56
В соответствии со статьей 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 8 февраля 2010 года № 180 «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативно- правовых актах за № 13-11-171 от 18 марта 2010 года, опубликованных в газетах «Тайынша таңы» от 9 апреля 2010 года, «Тайыншинские вести» от 9 апреля 2010 года) следующие изменения:
подпункт 1) пункта 1 изложить в новой редакции:
«1) на санаторно-курортное лечение участников и инвалидов Великой Отечественной войны, лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, других категорий лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, многодетных матерей, награжденных подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получивших ранее звание «Мать-героиня», также награжденных орденами «Материнская слава I и II степени», лиц, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, Герои Советского Союза, Герои социалистического труда, кавалеров орденов Славы 3- х степеней, лиц из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988- 1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии, один раз в год в размере стоимости путевки»;
в подпункте 2) пункта 1:
после слов (кроме драгоценных металлов, металлокерамических протезов) дополнить словами «металлопластики) один раз в год»;
подпункт 3) пункта 1 исключить;
в подпункте 4) пункта 1:
после слов «один раз в год» дополнить словами «в размере стоимости путевки»;
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:

«1-1. Белгіленсін:
1) Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне өтінішті берген айынан бастап монша және шаштаразға бару үшін ай сайын әлеуметтік көмек тағайындалады және өтініш берушінің қаза болғанына байланысты немесе аудан шекарасынан көшіп кеткеніне байланысты тоқтатылады. Төлем көрсетілген оқиға болған айынан келесі айдан бастап тоқтатылады;
2) тісті протездеуге әлеуметтік көмек тісті протездеуге лицензиясы бар аудан бюджетімен қарастырылған қаражаттар шегінде тісті протездеу құнының мөлшерінде (қымбатты металдарды, метал керамикалық, метал пластикалық протездерді қоспағанда) медициналық ұйыммен жүзеге асырылады;
3) жергілікті бюджеттен әлеуметтік төлемдер екінші деңгейдегі банктер немесе банктік операцияларды іске асыруға Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің лицензиясы бар ұйымдар арқылы әлеуметтік көмекті алушының есеп-шотына ақша қаражатын аудару жолымен іске асырылады».
2. Бұл шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап пайда болған құқықтық қатынастарға тиісті.
3. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Аудандық мәслихаттың хатшысы
КЕЛІСІЛДІ
«Жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар»
мемлекеттік мекеменің бастығы
12.04.2010 ж.
Т. Сәрсембаев
Н. Трифонов
Ю. Солунина

«1-1. Определить что:
1) ежемесячная социальная помощь для посещения бань и парикмахерских участникам и инвалидам Великой Отечественной войны назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия за пределы района. Выплата прекращается с месяца следующего за месяцем, в котором наступили указанные события;
2) социальная помощь на зубопротезирование осуществляется медицинской организацией, имеющей лицензию на зубопротезирование, в размере стоимости зубопротезирования (кроме драгоценных металлов, протезов из металлокерамики, металлопластики) в пределах средств, предусмотренных бюджетом района;
3) социальные выплаты из местного бюджета осуществляются путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка республики Казахстан на осуществляющие виды банковских операций».
2. Данное решение распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2010 года.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Председатель сессии
Секретарь районного маслихата
СОГЛАСОВАНО
Начальник
государственного учреждения
«Отдел занятости и социальных
программ»
12. 04. 2010 г.
Т. Сарсембаев
Н. Трифонов
Ю. Солунина