Аудан аумағында 2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында Қазақстан Республикасының азаматтарын жедел әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық әкімдігінің 2010 жылғы 19 сәуірдегі N 170 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 5 мамырда N 13-11-176 тіркелді. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2012 жылғы 22 маусымдағы N 02.10-07-02-542 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2012.06.22 N 02.10-07-02-542 хаты)
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі туралы» Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 31-бабы 1-тармағы 8) тармақшасына, «Әскери міндет пен әскери қызмет туралы» Қазақстан Республикасы 2005 жылғы 8 шілдедегі № 74 Заңының 192044-баптарына сәйкес және Қазақстан Республикасы Президентінің «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» 2010 жылғы 29 наурыздағы № 960 Жарлығы негізінде аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шақыруды кейінге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтар, сондай-ақ оқу орындарынан шығарылған, жиырма жеті жасқа толмаған және шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткермеген азаматтарды 2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, Қазақстан Республикасының басқа әскерлері мен әскери құрылымдарға мерзімді әскери қызметке шақыру ұйымдастырылсын.
2. Қосымшаға сәйкес аудандық шақыру комиссиясы бекітілсін.
3. Аудандық орталық аурухананың бас дәрігері (Рафальский А.П.) (келісім бойынша):
шақыру комиссиясына жіберілген шақырушыларды медициналық тексеру үшін аудандық аурухананың терапевт және хирургия бөлімдерінде қажетті орындар саны қарастыру ұсынылсын;
аудандық шақыру пунктіндегі медициналық комиссияны қажетті медициналық мүлікпен және керек-жарақтармен қамтамасыз етсін;
аудандық шақыру пунктіндегі медициналық комиссияны тәжірибелі дәрігер-мамандармен және орта медициналық персоналмен жасақтасын;
айнаға түсіру кабинетінің, анализ алу лабораториясының тоқтаусыз жұмыс істеуін қамтамасыз етсін.
4. Тайынша қаласы мен селолық округтардың әкімдері:
шақырушылардың жиналуын қамтамасыз етсін және оларды шақыру учаскесіне жіберуді ұйымдастырсын;
шығарып салуды, учаскеге келу жолындағы тәртіпті және ұйымдастырылушылықты, шақыру комиссиясынан ауқытында өтуді және жедел әскери қызметке жіберуді қамтамасыз етсін;

Об организации призыва граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу на территории района в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года
Постановление акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 19 апреля 2010 года N 170. Зарегистрировано Управлением юстиции Тайыншинского района Северо-Казахстанской области 5 мая 2010 года N 13-11-176. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 22 июня 2012 года N 02.10-07-02-542)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 22.06.2012 N 02.10-07-02-542)
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьями 192044 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года № 74 «О воинской обязанности и воинской службе» и на основании Указа Президента Республики Казахстан от 29 марта 2010 года № 960 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле–июне, октябре–декабре 2010 года» акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать призыв на срочную воинскую службу в Вооруженные силы Республики Казахстан, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан в апреле–июне и октябре–декабре 2010 года граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, а также граждан, отчисленных из учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву.
2. Образовать районную призывную комиссию, согласно приложению.
3. Рекомендовать главному врачу центральной районной больницы (Рафальский А.П.) (по согласованию):
предусмотреть необходимое количество мест в терапевтическом и хирургическом отделениях районной больницы для медицинского обследования призывников, направленных призывной комиссией.
обеспечить медицинскую комиссию на районном призывном пункте необходимым медицинским имуществом и инвентарем;
укомплектовать медицинскую комиссию опытными врачами – специалистами и средним медицинским персоналом;
обеспечить бесперебойную работу рентгенологического кабинета, лаборатории проведения анализов.
4. Акимам сельских округов и города Тайынша обеспечить:
сбор призывников и организовать отправку их на призывной участок;
сопровождение, порядок и организованность в пути следования, во время прохождения призывной комиссии и отправки на срочную воинскую службу;

облыстық бақылау комиссиясына бару үшін шақырушылардың көрсетілген санын сағат 7.00 де қорғаныс істері жөніндегі бөлімге жеткізуді қамтамасыз етсін.
5. Тайынша қаласының әкімі хабардар етуді ұйымдастыру және шақырылушылардың жеке істерін ресімдеу, медициналық комиссиядан және Қазақстан Республикасы Қарулы Күштеріне шақырылудан жалтарған шақырылушыларды іздеу үшін қорғаныс істері жөніндегі бөлімнің қарамағына орташа еңбек ақыларын сақтай отырып, қажетті жұмысшылар санынан қызметкер бөлсін.
6. Аудандық ішкі істер бөлімінің бастығына (Байқадамов Х.Ф.) (келісім бойынша) қоғамдық тәртіпті сақтау және шақырылушыларды шақыру комиссиясына шығарып салу және комиссия жұмысы кезінде учаскелік инспекторлармен қамтамасыз ету ұсынылсын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Е. Қ. Жаровқа жүктелсін.
8. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                А. Маковский
Келісілді: 2010 жылғы 19 сәуір
Тайынша ауданы қорғаныс
істері жөніндегі бөлімінің бастығы         Е. Мұсақұлов
«СҚО ішкі істер Департаменті
Тайынша ауданы ішкі істер бөлімі»
ММ бастығы                                 Х. Байқадамов
«Тайынша Орталық аудандық ауруханасы»
ШЖҚ КМК бас дәрігері                       А. Рафальский
Аудан әкімдігінің 2010 жылғы
19 сәуірдегі № 170 қаулысына
қосымша
Аудандық шақыру комиссиясының құрамы
Мұсақұлов                 комиссия төрағасы, Тайынша ауданы
Ермұхаммед Оразбекұлы     қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің
бастығы (келісім бойынша)
Қожабергенов              аудан әкімінің АҚ және ТЖ
Ахметжан Елеубайұлы       жөніндегі көмекшісі, комиссияның
төрағасының Орынбасары
Коноплева                 комиссия хатшысы, орталық аудандық
Лариса Викторовна         аурухананың медбикесі (келісім
бойынша)
Комиссия мүшелері:
Төлегенов                 аудандық ішкі істер бөлімі
Бейбіт Хамитұлы           бастығының орынбасары (келісім
бойынша)
Сүйіндікова               Тайынша аудандық аурухананың дәрігер-
Түлен Көшкенқызы          терапевті (келісім бойынша)

доставку в отдел по делам обороны к 7.00 часам указанного числа призывников для обследования на областную контрольную комиссию.
5. Акиму города Тайынша выделить в распоряжение отдела по делам обороны необходимое количество работников для организации оповещения и оформления личных дел призывников и дежурный автомобиль, для розыска призывников, уклоняющихся от прохождения медицинской комиссии и призыва в Вооруженные Силы Республики Казахстан.
6. Рекомендовать начальнику районного отдела внутренних дел (Байкадамов Х.Ф.) (по согласованию) обеспечить соблюдение общественного порядка и сопровождение призывников во время следования на призывную комиссию и в период проведения комиссии участковыми инспекторами полиции.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Жарова Е.К.
8. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района                                А. Маковский
Согласовано: 19 апреля 2010 года
Начальник отдела по делам
обороны Тайыншинского района               Э. Мусакулов
Начальник ГУ «Отдел внутренних
дел Тайыншинского района
Департамента внутренних дел СКО»           Х. Байкадамов
Главный врач КГП на ПХВ
«Тайыншинская Центральная
районная больница»                         А. Рафальский
Приложение
к постановлению акимата района
от 19 апреля 2010 года № 170
Состав районной призывной комиссии
Мусакулов                 председатель комиссии,
Эрмухаммад Уразбекович    начальник отдела по делам обороны
Тайыншинского района
(по согласованию)
Кожабергенов              заместитель председателя комиссии,
Ахметжан Елеубайұлы       помощник акима района по ГО и ЧС
Коноплева                 секретарь комиссии, медицинская
Лариса Викторовна         сестра центральной районной
больницы (по согласованию)
Члены комиссии:
Тулегенов                 заместитель начальника районного
Бейбит Хамитович          отдела внутренних дел
(по согласованию)
Суюндыкова                врач–терапевт центральной районной
Тулен Кушкеновна          больницы (по согласованию)