2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 24-1 шешімі. Атырау облысының әділет департаментінде 2011 жылғы 10 қаңтарда № 4-2-150 тіркелді.
Ескерту. Күші жойылды. Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2011.12.12 № 31-3 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет Кодексінің 9-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының  6 бабына сәйкес аудандық әкімдігі ұсынған Жылыой ауданының 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджетін қарап, аудандық мәслихаттың кезекті ХХІV сессиясы ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 345 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға мынандай көлемде ескерілсін:
1) кірістер – 13 987 614 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 12 162 252 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 84 998 мың теңге;
негізгі капиталдан сатудан түсімдер бойынша – 5 002 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1 317 207 мың теңге;
2) шығындар – 14 037 622 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 6 804 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 30 274 мың теңге;
4) бюджеттік тапшылығы (профициті) – -50 008 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 50 008 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 6 804 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 53 035 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облысы Жылыой ауданы мәслихатының 2011.02.04 № 26-2, 2011.03.18 № 27-1; 2011.04.27 № 28-2; 2011.08.11 29-2; 2011.11.10 30-2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) Шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және 2010 жылғы 3 желтоқсандағы № 372-IV "2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттыңшешіміне сәйкес 2011 жылға мынандай түсімдер есебінен қалыптасады деп белгіленсін:
1) салықтық түсімдер:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
біріңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген құрамындағы этил спиртінің көлемі 0,5 проценттен аспайтын сыраға;
бензинге (авиациалық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
дара кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
аукциондардан алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркегені үшін алым;
аудандық маңызы бар жалпы ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде және елді мекендерде сыртқы жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;

О районном бюджете на 2011-2013 годы
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 7 декабря 2010 года № 24-I. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 10 января 2011 года № 4-2-150. Утратило силу - Решением Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 12 декабря 2011 года № 31-3
Сноска. Утратило силу - Решением Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 12.12.2011 № 31-3. (ввод в действие 01.01.2012 г.)
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года N 95-ІV, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2011-2013 годы, районный маслихат на XХIV сессии РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 345 в следующих объемах; в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 987 614 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 12 162 252 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 84 998 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 002 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 317 207 тысяч тенге;
2) затраты – 14 037 622 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 804 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 83 309 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -50 008 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита ( использования профицита) бюджета - - 50 008 тысяч тенге;
поступления займов – 6 804 тысяч тенге;
погашение займов – 13 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 53 035 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Жылыойского  районного маслихата Атырауской области от 12.12.2011 31-2 (вводится в действие с 1 января 2011 года).
2. Утвердить согласно Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и решением сессии областного маслихата от 3 декабря 2010 года № 372-IV "Об областном бюджете на 2011-2013 годы" на 2011 год налоговые поступления:
1) налоговые платежи:
индивидуальный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
акцизы на:
пиво с объемным содержанием этилового спирта не более 0,5 процента, произведенное на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор с аукционов;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;

2) салықтық емес түсімдер:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кіріс бөлігінің түсімдері;
ауданның коммуналдық меншігіндегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістер;
ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін басқада кірістер;
аудан бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарлар, (жұмыстар, қызметтер көрсетуді) өткізуінен түсетін түсімдер;
аудан бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
аудан бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар,санкциялар, өндіріп алу;
аудан бюджетіне басқада салықтық емес түсімдер;
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
аудан бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіліп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін ұстаудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы;
4) аудан бюджетіне түсетін облыстық бюджеттен берілетін трансферттер;
5) таза бюджеттік кредиттеу аудан бюджетінен берілген кредиттерді өтеуден ауданның коммуналдық меншігіндегі қаржы активтерін, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарын сатудан түсетін түсімдер.
3. Жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2011 жылға келесідей көлемде ескерілсін:
жеке табыс салығы, оның ішінде:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 50% төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100%;
қызметін біржолғы талон бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы – 100%;
әлеуметтік салық – 50%;
2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 9 373 118 мың теңге сомасында көзделсін.
4. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте Республикалық бюджеттен трансферттер есебінен 366 769 мың теңге бөлінді.
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингофондық және мультимедиялық кабинеттер құруға – 22 164 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 16 384 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 65 976 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемге - 15 894 мың теңге;

2) Неналоговые поступления:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района;
другие доходы от коммунальной собственности района;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
другие неналоговые поступления в бюджет района.
3) от продажи основного капитала:
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
4) поступления трансфертов в бюджет района из областного бюджета.
5) чистое бюджетное кредитование
поступления от реализации имущества, полученного или взысканного в пользу государства в счет погашения задолженности по бюджетным кредитам, а также бюджетным средствам, направленным на исполнение обязательств по государственным гарантиям.
3. Установить на 2011 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджет района в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемыху источника выплаты – 50%
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100%
по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам – 100%
по социальному налогу – 50%
Установить на 2011 год объемы бюджетных изъятий из районных в областной бюджет в сумме 9 373 118 тысяч тенге;
4. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 366 769 тысяч тенге:
22 164 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
16 384 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
65 976 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;

үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге – 5 632 мың теңге;
Ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 4 432 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға – 4 680 мың теңге;
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге - 25 434 мың теңге.
Даму бағдарламасы бойынша сумен жабдықтау жүйесін дамытуға -  962 000 мың теңге;
"Рябинушка" бала-бақшасын салуға және реконструкциялауға - 38 950 мың теңге.
сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуге – 120 000 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 8 353 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешелеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақшаның көлемін ұлғайтуға - 17 106 мың теңге Республикалық бюджеттен қосымша трансфертер;
Ұлы Жеңістің 66 жылдығы тойлануына байланысты ҰОС ардагерлері мен жесірлеріне әрқайсысына 100 мың теңгеден - 2 100 мың теңге аудандық бюджеттен қосымша қаражат;
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақшаның көлемін ұлғайтуға – 3 639 мың теңге республикалық бюджеттен қосымша трансферт бөлінгені ескерілсін;
Коммуналдық меншікті жекешелендіруді ұйымдастыруға – 3 500 мың теңге аудандық бюджеттен қосымша қаражат қаралғаны ескерілсін;
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту және толықтыру енгізілді - Атырау облысы Жылыой ауданы мәслихатының 2011.02.04 № 26-2; 2011.04.27 № 28-2; 2011.08.11 29-2; 2011.11.10 30-2; 2011.12.12 № 31-2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) Шешімдерімен.
5. Ескерту. 5-тармақ алынып тасталды - Атырау облысы Жылыой ауданы мәслихатының 2011.11.10  30-2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) Шешімімен.
6. Аудан әкімінің шұғыл шығындарға арналған резервтік қоры 195 030 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облысы Жылыой ауданы мәслихатының 2011.11.10 № 30-2; 2011.12.12 № 31-2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) Шешімдерімен.
7. 2011 жылға арналған аудандық бюджеттің құрамында әрбір ауылдық (селолық) округтердің әкімдерінің аппараттарының бюджеттік бағдарламаларын қаржыландыру мөлшері 4–қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2011 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде облыстық мәслихаттың шешімімен белгіленген бағдарламалар тізбесі ескеріле отырып, секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттің бағдарламасының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

5 632 тысяч тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
15 894 тысяч тенге - на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
целевые текущие трансферты из республиканского бюджета для 4 реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 4 432 тысяч тенге;
4 680 тысяч тенге - на поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020";
25 434 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
По программе развития на развитие питьевого водоснабжения –  962 000 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию детского сада "Рябинушка" -    38 950 тысяч тенге;
120 000 тысяч тенге – на функционирование системы водоснабжения и водоотведения;
8 353 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
17 106 тысяча тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную
категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования дополнительно за счет трансфертов из Республиканского бюджета;
2 100 тысяча тенге - для выплаты материальной помощи в размере 100 тысяча тенге на каждого ветерана и вдовам ВОВ, в связи с празднованием 66 летия победы ВОВ дополнительно из районного бюджета;
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования из республиканского бюджета 3 639 тысяч тенге.
Учесть выделение финансовых средств из районного бюджета на организацию приватизаций коммунальной собственности – 3 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями и дополнен строками, внесенными решениями Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 12.12.2011 31-2 (вводится в действие с 1 января 2011 года).
5. исключен - решением Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 10.11.2011 № 30-2 (вводится в действие с 1 января 2011 года).
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2011 год на сумму 195 030 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями - решениями Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 12.12.2011 31-2 (вводится в действие с 1 января 2011 года).
7. Утвердить на 2011 год в районном бюджете каждому по отдельности бюджетные программы аппарата акима сельских округов согласно приложению 4.
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2011 год, установленного решением областного маслихата согласно приложению 5.