1983-1992 жылдары туған азаматтарды 2010 жылғы сәуір-маусымда және қазан-желтоқсанда мерзімді әскери қызметке кезекті шақыруды ұйымдастыру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2010 жылғы 27 мамырдағы N 557 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Семей қаласындағы Әділет басқармасында 2010 жылғы 24 маусымда N 5-2-131 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2010 жылғы 19 шілдедегі N 783 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2010.07.19 N 783 қаулысымен.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 31-бабы 1-тармағы 8) тармақшасына, «Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі № 74 Заңының 192021–баптарына, «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2010 жылдың сәуір–маусымында және қазан–желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 наурыздағы № 960 Жарлығына, «Азаматтарды әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру және өткізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы № 623 қаулысына сәйкес, 2010 жылғы сәуір–маусымда және қазан–желтоқсанда азаматтарды мерзімді әскери қызметке мерзімінде және сапалы шақыруды қамтамасыз ету мақсатында, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шақыруды кейінге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтарды, сондай-ақ оқу орындарынан шығарылған, жиырма жеті жасқа толмаған және шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткермеген 1983-1992 жылы туған азаматтарды 2010 жылғы сәуір–маусым және қазан–желтоқсанда мерзімді әскери қызметке кезекті шақыру өткізілсін;
2. Азаматтарды Семей қаласының қорғаныс істері жөніндегі басқармасындағы шақыру комиссиясынан өткізуді жүргізудің қоса берілген кестесі 2010 жылғы 1 сәуірден 30 маусымға дейін және 1 қазаннан 31 желтоқсанға дейін болып бекітілсін.
3. Ауылдық округтер мен кенттер әкімдері:

Об организации очередного призыва на срочную воинскую службу граждан 1983-1992 годов рождения в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года
Постановление акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 27 мая 2010 года N 557. Зарегистрировано Управлением юстиции города Семей Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 24 июня 2010 года за N 5-2-131. Утратило силу постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 19 июля 2010 года N 783.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 19.07.2010 N 783.
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьями 192021 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года № 74-III «О воинской обязанности и воинской службе», Указом Президента Республики Казахстан от 29 марта 2010 года № 960 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле–июне и октябре-декабре 2010 года», постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года № 623 «Об утверждении Правил организации и проведения призыва граждан на воинскую службу», в целях обеспечения своевременного и качественного призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года, акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Провести призыв граждан 1983-1992 годов рождения в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, а также граждан, отчисленных из учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву.
2. Утвердить прилагаемый график проведения призыва граждан для прохождения призывной комиссии в управлении по делам обороны города Семей с 1 апреля по 30 июня и с 1 октября по 31 декабря 2010 года.
3. Акимам сельских округов и поселков:

1) шақырылғандарды комиссияға арнайы жабдықталған автобустарда ауылдық округтер мен кенттер әкімдерінің немесе әскери–есеп үстелдері инспекторларының бірге алып жүруімен жеткізуді ұйымдастырсын;
2) шақырылғандарды тасымалдау кезінде қайғылы оқиғаларды болдырмау үшін шара қабылдасын.
4. Семей қаласы бойынша облыстың денсаулық сақтау басқармасы бастығының орынбасары Ғ. А. Жуасбаеваға (келiciм бойынша):
1) шақырылғандарды медициналық куәландыруды жүргізу үшін ҚІБ дәрігер – мамандар мен орта медициналық персоналды негізгі жұмыс орны бойынша еңбекақысын сақтай отырып бөлу;

1) организовать доставку призывников на комиссию в специально оборудованных автобусах в сопровождении акимов сельских округов и поселков или инспекторов военно-учетных столов;
2) принять меры для предотвращения несчастных случаев при перевозке призывников.
4. Рекомендовать заместителю начальника областного управления здравоохранения по городу Семей Жуасбаевой Г. А. (по согласованию):
1) выделить в УДО врачей-специалистов и средний медицинский персонал для проведения медицинского освидетельствования призывников с лечебных учреждений;

2) шақырылғандар тексеру және емдеу үшін жіберілетін емдеу мекемелерінің тізбесін ҚІБ ұсыну, емдеу – алдын алу мекемелерінің стационарларына ҚІБ жолдамалары бойынша қосымша тексеру үшін төсектер резерві болуы ұсынылсын. Қосымша тексерулер ҚІБ белгілеген, бірақ 10 тәуліктен аспайтын мерзімде актілер жасала отырып жүргізілсін;
3) қала ауруханаларында қажетті талдауларды тексеруді жүргізуді ұйымдастыру ұсынылсын.

2) представить в УДО перечень лечебных учреждений, куда будут направлены призывники на обследование и лечение, в стационарах лечебно-профилактических учреждений иметь резерв коек для дополнительного обследования по направлениям из УДО. Дополнительные исследования проводить в сроки, установленные УДО, с составлением актов, но не более 10 суток;
3) организовать проведение исследования необходимых анализов в больницах города.

5. Ішкі істер басқармасының бастығы Е. С. Сыдықовқа (келiciм бойынша):
1) шақыру және шақырылғандарды әскери жіберу кезеңінде шақыру учаскесінде кезекшілік ету үшін полиция қызметкерлерін бөлу;
2) Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы № 623 «Азаматтарды әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру және өткізу ережесін бекіту туралы» қаулысының 10 тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне шақырудан жалтарып жүрген азаматтарды ҚІБ хабарламасы бойынша іздестіруді және келуін қамтамасыз ету ұсынылсын.

5. Рекомендовать начальнику управления внутренних дел Садыкову Е. С. (по согласованию):
1) выделить работников полиции для дежурства на призывном участке на период призыва и отправки призывников в войска;
2) обеспечить в соответствии с пунктом 10 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года № 623 «Об утверждении Правил организации и проведения призыва граждан на воинскую службу» по уведомлению УДО розыск и прибытие граждан, уклонившихся от призыва в Вооруженные Силы Республики Казахстан.

6. Әкім аппаратының қаржы-шаруашылық бөлімінің бастығы Т. Т. Ізбасқановқа, «Жалпы әскери міндетін орындау негізіндегі шаралар» - 005 бюджеттік бағдарламасының әкімшісі ретінде, бекітілген қаржыландыру жоспарына сәйкес өздеріне арналған бюджеттік қаражаттың шығындарына қарай бюджетті орындасын.
7. Қала әкімдігінің осы қаулысының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Т. Ж. Мүсәпірбековке жүктелсін.

6. Начальнику финансово-хозяйственного отдела аппарата акима Избасханову Т. Т., как администратору бюджетной программы 005 – «Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности», своевременно производить исполнение бюджета по расходам, предназначенным им бюджетных средств, согласно утвержденному плану финансирования.
7. Контроль за выполнением постановления возложить на заместителя акима города Мусапирбекова Т. Ж.