"2010-2012 жылдарға арналған Зырян ауданының бюджеті туралы" 2009 жылғы 28 желтоқсандағы N 25/5-IV шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зырян аудандық мәслихатының 2010 жылғы 21 қаңтардағы N 26/2-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Зырян аудандық әділет басқармасында 2010 жылғы 04 ақпанда N 5-12-101 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Зырян аудандық мәслихатының 2011 жылғы 23 ақпандағы № 08-06-48 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Зырян аудандық мәслихатының 2011.02.23 № 08-06-48 хаты).
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 109-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1 тармағының 1) тармақшасына, «2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 2162 қаулысына, «2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 17/222-IV шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 2 қаңтардағы тіркелген № 2525) Шығыс-Қазақстан облыстық мәслихат сессиясының 2010 жылғы 15 қаңтардағы № 18/237-IV шешіміне, «Жергілікті атқарушы органдардың штаттық санының құрылымы мен лимиттері туралы» Зырян ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 17 қарашадағы № 350 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Зырян ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 21 қаңтардағы № 467 қаулысына сәйкес, Зырян ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. «2010-2012 жылдарға арналған Зырян ауданының бюджеті туралы» 2009 жылғы 28 желтоқсандағы № 25/5-IV шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі № 5-12-97 «Заря Востока» газетінің 2010 жылғы 21 қаңтарындағы № 3 санында жарияланды) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2010-2012 жылдарға арналған ауданның бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2010 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 3051165 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері – 1663212 мың теңге;
салық емес түсімдері – 12725 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 20000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 1355228 мың теңге;
2) шығындар - 3027305 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру- 12464 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 12464 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 23860 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 23860 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение от 28 декабря 2009 года N 25/5-IV "О бюджете Зыряновского района на 2010-2012 годы"
Решение маслихата Зыряновского района Восточно-Казахстанской области от 21 января 2010 года N 26/2-IV. Зарегистрировано управлением юстиции Зыряновского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 04 февраля 2010 года за N 5-12-101. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Зыряновского маслихата от 23 февраля 2011 года № 08-06-48)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Зыряновского маслихата от 23.02.2011 № 08-06-48).
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2009 года № 2162 «О реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2010-2012 годы»решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15 января 2010 года № 18/237-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 21 декабря 2009 года № 17/222-IV «Об областном бюджете на 2010-2012 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2525 от 25 января 2010 года), постановлением акимата Зыряновского района от 21 января 2010 года № 467 «О внесении изменений в постановление акимата Зыряновского района от 17 ноября 2009 года № 350 «О структуре и лимитах штатной численности местных исполнительных органов», маслихат Зыряновского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение «О бюджете Зыряновского района на 2010-2012 годы» от 28 декабря 2009 года № 25/5-IV (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5-12-97, опубликовано 21 января 2010 года, газета «Заря Востока» № 3) следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"Утвердить бюджет района на 2010-2012 годы согласно приложению 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 3051165 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1663212 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 12725 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20000 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 1355228 тысяч тенге;
2) затраты – 3027305 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 12464 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 12464 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 23860 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 23860 тысяч тенге;

«24393» сандары «33064» сандарына ауыстырылсын;
«11122» сандары «19793» сандарына ауыстырылсын;
«4329» сандары «13000» сандарына ауыстырылсын;
«Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғат аумақтары, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары» 10 функционалдық тобы бойынша:
«21949» сандары «39915» сандарына ауыстырылсын;
«11721» сандары «17074» сандарына ауыстырылсын;
«1760» сандарымен «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі» жолы енгізілсін;
«1760» сандарымен «Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру» жолы енгізілсін;
«11721» сандарымен 462 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық бөлімі» жолы «15314» сандарымен 474 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі» жолына ауыстырылсын;
«11721» сандарымен 001 «Ауыл шаруашылығы саласында жергілікті деңгейдегі мемлекеттік саясатты жүзеге асыру бойынша қызметтер» жолы «14468» сандарымен 001«Ауыл шаруашылығы және ветеринария салаларындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты жүзеге асыру бойынша қызметтер» жолына ауыстырылсын;
«846» сандарымен «Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жабдықтау» жолы енгізілсін;
«2331» сандары «14944» сандарына ауыстырылсын;
«2331» сандары «7000» сандарына ауыстырылсын;
«2331» сандары «7000» сандарына ауыстырылсын;
«7944» сандарымен 474 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі» жолы енгізілсін;
«7944» сандарымен «Эпизоотияға қарсы шаралар жүргізу» жолы енгізілсін;
«Көлік және коммуникация» 12 функционалдық тобы бойынша:
«79322» сандары «118542» сандарына ауыстырылсын;
«19580» сандары «58800» сандарына ауыстырылсын;
«19580» сандары «58800» сандарына ауыстырылсын;
«19580» сандары «58800» сандарына ауыстырылсын.
«Басқалар» 13 функционалдық тобы бойынша:
«68118» сандары «44258» сандарына ауыстырылсын;
«61125» сандары «37265» сандарына ауыстырылсын;
«52955» сандары «29095» сандарына ауыстырылсын;
«23860» сандары «0» санына ауыстырылсын;
III бөлім. «Таза бюджеттік несиелеу»:
«0» саны «12464» сандарына ауыстырылсын;
«12464» сандарымен «Бюджеттік кредиттер» жолы енгізілсін;
«12464» сандарымен «Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғат аумақтары, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары» жолы енгізілсін;
«12464» сандарымен «Ауыл шаруашылығы» жолы енгізілсін;
«12464» сандарымен «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі» жолы енгізілсін;
«12464» сандарымен «Селолық елді мекендерде әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер» жолы енгізілсін;
IV бөлім. «Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо»:
«0» санын «23860» сандарына ауыстырылсын;
«23860» сандарымен «Қаржы активтерін сатып алу» жолы енгізілсін;
«23860» сандарымен «Басқалар» жолы енгізілсін;
«23860» сандарымен «Басқалар» жолы енгізілсін;
«23860» сандарымен «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі» жолы енгізілсін;
«23860» сандарымен «Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құру және ұлғайту» жолы енгізілсін;
V бөлім. «Бюджет тапшылығы (профицит)»:
«0» санын «-12464» сандарына ауыстырылсын.
VI бөлім. «Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану)»:
«0» санын «12464» сандарына ауыстырылсын;
«12464» сандарымен «Қарыз түсімдері» жолы енгізілсін;
«12464» сандарымен «Мемлекеттік ішкі қарыздар» жолы енгізілсін;
«12464» сандарымен «Қарыз туралы келісім шарт» жолы енгізілсін;

цифры «24393» заменить цифрами «33064»;
цифры «11122» заменить цифрами «19793»;
цифры «4329» заменить цифрами «13000»;
по 10 функциональной группе «Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения»:
цифры «21949» заменить цифрами «39915»;
цифры «11721» заменить цифрами «17074»;
добавить строку «Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)" с цифрами «1760»;
добавить строку «Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета» с цифрами «1760»;
строку 462 «Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)» с цифрами «11721» заменить на строку 474 «Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)» с цифрами «15314»;
строку 001 «Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства» с цифрами «11721» заменить на строку 001 «Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии» с цифрами «14468»;
добавить строку «Материально – техническое оснащение   государственных органов» с цифрами «846»;
цифру «2331» заменить цифрами «14944»;
цифры «2331» заменить цифрами «7000»;
цифры «2331» заменить цифрами «7000»;
добавить строку 474 «Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)» с цифрами «7944»;
добавить строку «Проведение противоэпизоотических мероприятий» с цифрами «7944»;
по 12 функциональной группе «Транспорт и коммуникации»:
цифры «79322» заменить цифрами «118542»;
цифры «19580» заменить цифрами «58800»;
цифры «19580» заменить цифрами «58800»;
цифры «19580» заменить цифрами «58800»;
по 13 функциональной группе «Прочие»:
цифры «68118» заменить цифрами «44258»;
цифры «61125» заменить цифрами «37265»;
цифры «52955» заменить цифрами «29095»;
цифры «23860» заменить цифрами «0»;
Раздел III. «Чистое бюджетное кредитование»:
цифры «0» заменить цифрами «12464»;
добавить строку «Бюджетные кредиты» с цифрами «12464»;
добавить строку «Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения» с цифрами «12464»;
добавить строку «Сельское хозяйство» с цифрами «12464»;
добавить сроку «Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)» с цифрами «12464»;
добавить строку «Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов» с цифрами «12464»;
Раздел IV. «Сальдо по операциям с финансовыми активами»:
цифры «0» заменить цифрами «23860»;
добавить строку «Приобретение финансовых активов» с цифрами «23860»;
добавить строку «Прочие» с цифрами «23860»;
добавить строку «Прочие» с цифрами «23860»;
добавить строку «Отдел финансов района (города областного значения)» с цифрами «23860»;
добавить строку «Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц» с цифрами «23860»;
Раздел V. «Дефицит (профицит) бюджета»:
цифры «0» заменить цифрами «-12464»;
Раздел VI. «Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета»:
цифры «0» заменить цифрами «12464»;
добавить строку «Поступление займов» с цифрами «12464»;
добавить строку «Внутренние государственные займы» с цифрами «12464»;
добавить строку «Договоры займов» с цифрами «12464»;

2) 2 қосымшаға келесі өзгертулер енгізілсін:
шығындар бойынша:
«2580816» сандары «2561624» сандарына ауыстырылсын.
«Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғат аумақтары, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары» 10 функционалдық тобы бойынша:
«13008» сандарымен 001 «Ауыл шаруашылығы саласында жергілікті деңгейдегі мемлекеттік саясатты жүзеге асыру бойынша қызметтер» жолы;
«13008» сандарымен 001 «Ауыл шаруашылығы және ветеринария салаларындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты жүзеге асыру бойынша қызметтер» жолына ауыстырылсын;
«13008» сандарымен 462 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық бөлімі» жолы 474 «13008» сандарымен 474 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі» жолына ауыстырылсын;
«Басқалар» 13 функционалдық тобы бойынша:
«69187» сандары «49995» сандарына ауыстырылсын;
«61196» сандары «42004» сандарына ауыстырылсын;
«51960» сандары «32768» сандарына ауыстырылсын;
«19192» сандары «0» санына ауыстырылсын;
IV бөлім. «Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо»:
«0» саны «19162» сандарына ауыстырылсын;
«19162» сандарымен «Қаржы активтерін сатып алу» жолы енгізілсін;
«19162» сандарымен «Басқалар» жолы енгізілсін;
«19162» сандарымен «Басқалар» жолы енгізілсін;
«19162» сандарымен «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі» жолы енгізілсін;
«19162» сандарымен «Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құру және ұлғайту» жолы енгізілсін;
3) 3 қосымшаға келесі өзгертулер енгізілсін:
«Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғат аумақтары, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары» 10 функционалдық тобы бойынша:
«13069» сандарымен 001 «Ауыл шаруашылығы саласында жергілікті деңгейдегі мемлекеттік саясатты жүзеге асыру бойынша қызметтер» жолы «13069» сандарымен 001 «Ауыл шаруашылығы және ветеринария салаларындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты жүзеге асыру бойынша қызметтер» жолына ауыстырылсын;
«13069» сандарымен 462 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық бөлімі» жолы «13069» сандарымен 474 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі» жолына ауыстырылсын;
4) осы қаулының 4 қосымшасына сәйкес 4 қосымша жаңа редакцияда жазылсын.
5) 9-1 - 9-4 тармақтар келесі мазмұнда толықтырылсын:
"9-1. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін мына көлемдегі ағымдағы нысаналы трансферттер көлемде:
«Өзін-өзі тану» оқулығын енгізу үшін, мектепке дейінгі ұйымдарды, орта,техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі ұйымдарын, біліктілік арттыру институттарын «Өзін-өзі тану» пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге 5314 мың теңге;

2) в приложение 2 внести следующие изменения:
по затратам:
цифры «2580816» заменить цифрами «2561624»;
по 10 функциональной группе «Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения»:
строку 001 «Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства» с цифрами «13008» заменить на строку 001 «Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии» с цифрами «13008»;
строку 462 «Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)» с цифрами «13008» заменить на строку 474 «Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)» с цифрами «13008»;
по 13 функциональной группе «Прочие»:
цифры «69187» заменить цифрами «49995»;
цифры «61196» заменить цифрами «42004»;
цифры «51960» заменить цифрами «32768;
цифры «19192» заменить цифрами «0»;
Раздел IV. «Сальдо по операциям с финансовыми активами»:
цифры «0» заменить цифрами «19162»;
добавить строку «Приобретение финансовых активов» с цифрами «19162»;
добавить строку «Прочие» с цифрами «19162»;
добавить строку «Прочие» с цифрами «19162»;
добавить строку «Отдел финансов района (города областного значения)» с цифрами «19162»;
добавить строку «Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц» с цифрами «19162»;
3) в приложение 3 внести следующие изменения:
по 10 функциональной группе «Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения»;
строку 001 «Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства» с цифрами «13069» заменить на строку 001 «Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии» с цифрами «13069»;
строку 462 «Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)» с цифрами «13069» заменить на строку 474 «Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)» с цифрами «13069»;
4) приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему решению;
5) дополнить пунктами 9-1 - 9-4 следующего содержания:
"9-1. Предусмотреть в бюджете района на 2010 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
5314 тысяч тенге - для внедрения предмета «Самопознание», на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций, организаций среднего, технического и профессионального, после среднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание»;

«Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған» мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 33011 мың теңге,соның ішінде:
Негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жарақтандыруға 16388 мың теңге;
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға 16623 мың теңге;
Ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайын мемлекеттік жәрдемақы төлеуге 5700 мың теңге, соның ішінде:
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 4100 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге 1600 мың теңге;
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде күндізгі емделу бөлімшелерінің желісін дамытуға 16300 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай біржолғы материалдық көмек төлеуге және жол жүруін қамтамасыз етуге 57457 мың теңге, соның ішінде:
Біржолғы материалдық көмек төлеуге 55250 мың теңге;
Жол жүруін қамтамасыз етуге 2207 мың теңге;
Ауылдық елді мекендерде әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 1760 мың теңге, соның ішінде:
Білім беру мамандарына 692 мың теңге;
Денсаулық сақтау мамандарына 693 мың теңге;
Тұрғын үйдің несиесі үшін қызмет 375 мың теңге;
Ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға 15835 мың теңге;
Эпизоотияға қарсы іс- шаралар жүргізуге 7944 мың теңге қаралсын.
9-2. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясында жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге мынадай іс-шараларды қаржыландыруға арналған ағымдағы нысаналы трансферттері көзделген:
Мектеп, емхана және басқа да әлеуметтік нысандарға күрделі және ағымдағы жөндеуге 81438 мың теңге, соның ішінде:
Білім беру нысандарын күрделі және ағымдағы жөндеуге 66830 мың теңге;
Әлеуметтік қамтамасыз ету нысанына күрделі және ағымдағы жөндеуге 5937 мың теңге;
Мәдениет нысанын күрделі және ағымдағы жөндеу 8671 мың теңге;
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді жайластыруға 123160 мың теңге, соның ішінде:
Сумен жабдықтауға 16694 мың теңге;
Кәріз жөндеуге 43034 мың теңге;
Жылумен жабдықтауға 53360 мың теңге;
Жайластыруға 10072 мың теңге;
Кенттердегі, ауылдардағы (селолардағы), ауылдық (селолық) округтердегі әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға, мәдениет объектілерін ағымды жөндеуге 4669 мың теңге;
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалардың және елді мекендердің көшелерін жөндеуге және күтіп ұстауға 39220 мың теңге қаралсын.

33011 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы, в том числе:
16388 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
16623 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
5700 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума, в том числе:
4100 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
1600 тысяч тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
16300 тысяч тенге – на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях;
57457 тысяч тенге – участникам и инвалидам Великой Отечественной войны для выплаты единовременной материальной помощи и на обеспечение проезда к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне, в том числе:
55250 тысяч тенге - для выплаты единовременной материальной помощи;
2207 тысяч тенге - на обеспечение проезда;
1760 тысяч тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов, в том числе:
692 тысячи тенге – специалистам образования;
693 тысячи тенге - специалистам здравоохранения;
375 тысяч тенге – услуги для кредита на жилье;
15835 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
7944 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий.
9-2. Предусмотреть в бюджете района на 2010 год целевые текущие трансферты на обеспечение занятости в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров для финансирования следующих мероприятий:
81438 тысяч тенге – на капитальный и текущий ремонт школ, больниц и других социальных объектов, в том числе:
66830 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт объектов образования;
5937 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт объектов социального обеспечения;
8671 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт объектов культуры;
123160 тысяч тенге – на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов, в том числе:
16694 тысяч тенге – на водоснабжение;
43034 тысяч тенге – на канализацию;
53360 тысяч тенге – на теплоснабжение;
10072 тысяч тенге – на благоустройство;
4669 тысяч тенге - на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах на текущий ремонт объектов культуры;
39220 тысяч тенге - на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов.

9-3. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен әлеуметтік жұмыс орындары және жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге 11640 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
9-4. Селолық елді мекендерде әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен берілетін кредиттер 2010 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында 12464 мың теңге сомасында көзделсін.".

9-3. Предусмотреть в районном бюджете на 2010 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики в размере 11640 тысяч тенге.
9-4. Предусмотреть в составе поступлений районного бюджета на 2010 год кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 12464 тысяч тенге.".