Зырян ауданы бойынша 2011 жылға арналған нысаналы топтағы тұрғындар үшін ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және әлеуметтік жұмыс орындарын құру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зырян ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 14 желтоқсандағы N 235 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Зырян аудандық әділет басқармасында 2011 жылғы 21 қаңтарда N 5-12-115 тіркелді. Күші жойылды - Зырян ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 816 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Зырян ауданы әкімдігінің 2011.12.21 N 816 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31 бабының 1 тармағының 13) тармақшасының, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 7 бабының 5)5-4) тармақшасының18-120-бабының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысымен бекітілген қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және қаржыландыру Ережесінің, Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 2 бабының негізінде, халықтың әр түрлі топтарын қолдау және мемлекеттік кепілдіктер жүйесін кеңейту мақсатында, әкімдік ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 1 қосымшаға сәйкес, 2011 жылы қоғамдық жұмыстар жүргізілетін ұйымдардың тізімі, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемі, қаржыландыру көздері және нақты жағдайлары бекітілсін.
2. 2 қосымшаға сәйкес, 2011 жылы әлеуметтік жұмыс орны құрылатын ұйымдардың тізімі бекітілсін.
3. Қатысушылардың еңбек ақысының мөлшері радиациялық қауіпті аймақта тұрғаны үшін қосымша төлеммен 2011 жылға белгіленген ең төменгі жалақыдан кем емес мөлшерде бекітілсін.
4. Ұйым басшыларына (келісім бойынша) жұмыскерлердің жекелеген санатына (кәмелетке толмаған балалары бар әйелдерге, көп балалы аналарға, мүгедектерге) толық емес жұмыс күнімен жұмыс істеуге мүмкіншілік беру, сондай-ақ жұмыс уақытын ұйымдастырудың икемді түрлерін қолдану ұсынылсын.
5. Күші жойылды деп есептелсін:
«Зырян ауданы бойынша 2010 жылға тұрғындардың мақсатты тобы үшін ақылы қоғамдық жұмысын және әлеуметтік жұмыс орындарын құруды ұйымдастыру туралы» Зырян ауданы әкімдігінің 2010 жылдың 8 желтоқсандағы № 363 қаулысы (№ 5-12-99 нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу Реестрінде тіркелген, 2010 жылдың 04 ақпандағы № 5 «Заря Востока» газетінде жарияланған).

Об организации оплачиваемых общественных работ и создании социальных рабочих мест для целевых групп населения на 2011 год по Зыряновскому району
Постановление акимата Зыряновского района Восточно-Казахстанской области от 14 декабря 2010 года N 235. Зарегистрировано управлением юстиции Зыряновского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 21 января 2011 года за N 5-12-115. Утратило силу - постановлением акимата Зыряновского района от 21 декабря 2011 года N 816
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Зыряновского района от 21.12.2011 N 816.
На основании подпункта 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктов 5), 5-4) статьи 7статей 18-120 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», Правил организации и финансирования общественных работ, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836, статьи 2 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне», в целях расширения системы государственных гарантий и для поддержки различных групп населения, испытывающих затруднение в трудоустройстве, акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень организаций, в которых будут проводиться общественные работы в 2011 году, виды, объемы, источники финансирования и конкретные условия общественных работ, согласно приложению 1.
2. Утвердить перечень организаций, в которых будут созданы социальные рабочие места в 2011 году, согласно приложению 2.
3. Размер оплаты труда участников утвердить в размере не менее минимальной заработной платы, установленной на 2011 год, с дополнительной оплатой за проживание на территории радиационного риска.
4. Рекомендовать руководителям организаций (по согласованию) предоставлять отдельным категориям работников (женщинам, имеющим несовершеннолетних детей, многодетным матерям, инвалидам) возможность работать неполный рабочий день, а также применять гибкие формы организации рабочего времени.
5. Признать утратившим силу:
постановление акимата Зыряновского района от 8 декабря 2009 года № 363 «Об организации оплачиваемых общественных работ и создании социальных рабочих мест для целевых групп населения на 2010 год по Зыряновскому району» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5-12-99, опубликовано 04 февраля 2010 года в газете «Заря Востока» № 5).

566
196
Қоғамдық жұмыстардың нақты шарты:
Жұмыс аптасының ұзақтығы 5 күнді құрайды екі демалыс күн беріледі, сегіз сағаттық жұмыс күні, түскі үзіліс 1 сағат, еңбек төлемі нақты жұмыс істеген уақытына беріледі, жұмыс сапалығы және атқарған жұмысының қиындығына байланысты жұмыс уақытын есептеу табелінде көрсетілгендей жұмыссыздың жеке шотына аудару жолымен жүзеге асырылады; еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқаулықарнайы киіммен, құрал-жабдықтармен қамтамасыз ету, уақытша жұмысқа жарамсыздық бойынша әлеуметтік жәрдемақы төлеу, денсаулыққа мертігу немесе басқа зақымдану салдарынан келтірілген зияндардың орынын толтыру зейнетақы және әлеуметтік ақша аударулар Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес жүргізіледі. Қызметкерлердің жекелеген санаттары үшін (әйелдер және отбасылық міндеттері бар өзге адамдар, мүгедектер, он сегіз жасқа толмаған адамдар) қоғамдық жұмыстардың шарттары сай келген санаттың еңбек шарттарының ерекшеліктерін ескерумен анықталады және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес қызметкерлер мен жұмыс берушілер арасында жасалатын еңбек шарттарымен қарастырылады.
«Зырян ауданының жұмыспен
қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы              Р. Оспанова
Зырян ауданы әкімдігінің
2010 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 235 қаулысына
2 қосымша
2011 жылы әлеуметтік жұмыс орындары құрылатын ұйымдардың тізімі
№ р/н
Ұйымдардың, мекемелердің және кәсіпорындардың атауы
Қаржыландыру көзі
1
«Нагибина» ЖК
Ортақ қаржыландыру 50 %
2
«Досуг» КМҚК
Ортақ қаржыландыру 50 %
3
«Зырян мұнай өнімі» ЖШС
Ортақ қаржыландыру 50 %
4
«Сохмет» ПИК
Ортақ қаржыландыру 50 %
5
«Құрылыс және көлік колледжі» мекемесі
Ортақ қаржыландыру 50 %
6
«Қызмет тұрмысы» ПК
Ортақ қаржыландыру 50 %
7
«Востокпроммонтаж» ЖШС
Ортақ қаржыландыру 50 %
8
«СМиК» ЖШС
Ортақ қаржыландыру 50 %
9
«Водоканал» КМК Серебрянск қаласы
Ортақ қаржыландыру 50 %
10
«Зрение» ЖШС
Ортақ қаржыландыру 50 %
11
«Дворик Джаминго» ЖШС
Ортақ қаржыландыру 50 %
12
«Шығыс - Құрылыс» ЖШС
Ортақ қаржыландыру 50 %
13
«Құрылыс және көлік колледжі» мекемесінің бөлімшесі
Ортақ қаржыландыру 50 %
14
Басқалар
Ортақ қаржыландыру 50 %
Ескерту: Тараптардың міндеттері, әлеуметтік жұмыс орындарының түрлері, жұмыс көлемі, еңбек төлемінің мөлшері мен шарттары, мерзімі мен қаржыландыру көздері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамаларына сәйкес жұмысшы және жұмыс берушінің арасында жасалған еңбек шартта қарастырылады. Қаржыландыру жұмыс берушінің қаражатынан қабылданған жұмыскерлердің еңбек ақысын шығындарын ішінара өтеумен жергілікті бюджет есебімен жұмыссыздардың дербес шотына аудару арқылы жүзеге асырылады.
«Зырян ауданының жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы                   Р. Оспанова

566
196
Конкретные условия общественных работ:
Продолжительность рабочей недели составляет 5 дней с двумя выходными, восьмичасовой рабочий день, обеденный перерыв 1 час, оплата труда осуществляется за фактически отработанное время, отраженное в табеле рабочего времени в зависимости от качества и сложности выполненных работ, путем перечисления на лицевые счета безработных; инструктаж по охране труда и технике безопасности, обеспечение специальной одеждой, инструментом и оборудованием; выплата социального пособия по временной нетрудоспособности, возмещение вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья; пенсионные и социальные отчисления производятся в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Условия общественных работ для отдельных категорий работников (женщины и другие лица с семейными обязанностями, инвалидылица, не достигшие восемнадцатилетнего возраста) определяются с учетом особенностей условий труда соответствующей категории и предусматриваются трудовыми договорами, заключаемыми между работниками и работодателями в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Начальник
государственного учреждения
«Отдел занятости и
социальных программ
Зыряновского района»                     Оспанова Р.З.
Приложение 2
к постановлению акимата
Зыряновского района
от 14 декабря 2010 года № 235
Перечень организаций, в которых будут созданы социальные
рабочие места в 2011 году
№ п/п
Наименование учреждения, организации, предприятия
Источник финансирования
1
ИП «Нагибина»
Софинансирование 50%
2
КГКП «Досуг»
Софинансирование 50%
3
ТОО «Зыряннефтепродукт»
Софинансирование 50%
4
КСК «Сохмет»
Софинансирование 50%
5
Учреждение «Колледж строительства и транспорта»
Софинансирование 50%
6
ПК «Служба быта»
Софинансирование 50%
7
ТОО «ВостокПроммонтаж»
Софинансирование 50%
8
ТОО «СМиК»
Софинансирование 50%
9
КГП «Водоканал» г. Серебрянск
Софинансирование 50%
10
ТОО «Зрение»
Софинансирование 50%
11
ТОО «Дворик Джаминго»
Софинансирование 50%
12
ТОО «Шыгыс-Строй»
Софинансирование 50%
13
Филиал учреждения «Колледж строительства и транспорта»
Софинансирование 50%
14
Другие
Софинансирование 50%
Примечание: обязанности сторон, виды, объемы работ, размер и условия оплаты труда, срок и источники финансирования социальных рабочих мест предусматриваются трудовыми договорами, заключаемыми между работниками и работодателями в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан. Финансирование осуществляется из средств работодателей с частичной компенсацией затрат работодателями на оплату труда принятых работников за счет средств местного бюджета путем перечисления на лицевые счета безработных.
Начальник
государственного учреждения
«Отдел занятости и социальных
программ Зыряновского района»                Оспанова Р.З.