Орал қалалық мәслихатының 2007 жылғы 30 қазандағы N 3-7 "Орал қаласы аумағының құрылыс салу Қағидасы туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2010 жылғы 14 қыркүйектегі N 32-12 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Орал қаласының әділет басқармасында 2010 жылғы 27 қыркүйекте N 7-1-193 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2013 жылғы 5 шілдедегі № 15-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 05.07.2013 № 15-5 шешімімен
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 67 баптарына, Қазақстан Республикасының "Нормативтік құқықтық актілер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 43 бабына сәйкес Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Орал қалалық мәслихатының "Орал қаласы аумағының құрылыс салу Қағидасы" туралы" 2007 жылғы 30 қазандағы N 3-7 (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 7-1-76 тіркелген, 2007 жылғы 22 қарашада, 2007 жылғы 29 қарашада, 2007 жылғы 6 желтоқсанда, 2008 жылғы 3 қаңтарда "Жайық үні" газетінде N 47, N 48, N 49, N 1 және 2007 жылғы 29 қарашада, 2007 жылғы 6 желтоқсанда, 2007 жылғы 20 желтоқсанда "Пульс города" газетінде N 48, N 49, N 51 жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Орал қаласы аумағының құрылыс салу Қағидасы мен көрсетілген шешімнің кіріспесінде:
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" деген сөздер "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" деген сөздермен ауыстырылсын;
осы шешіммен бекітілген Орал қаласы аумағының құрылыс салу Қағидасындағы:
мәтін бойынша "тыйым салынады" деген сөздер сәйкесінше "рұқсат етілмейді" деген сөздермен ауыстырылсын;
3 бөлім алынып тасталсын;
14 тармақта бірінші азат жолы келесі редакцияда баяндалсын:
"Жаңа шағын қабатты және жеке тұрғын үй құрылысы тек Орал қаланың бас жоспарымен анықталған аумақтарында және Орал қаласының шегіне кіретін елдімекендерде рұқсат етіледі.".
15 тармақта "1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9 шағынаудандарда, сонымен қатар қаланың Зачаганск ауданында" деген сөздер "қаланың Солтүстік-Шығыс және Зачаганск кенттік округінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
17 тармақта:
үшінші азат жолында "Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңымен" деген сөздер "Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген" деген сөздермен ауыстырылсын;
жетінші азат жолы жаңа редакцияда баяндалсын:
"Тұрғын махаллалар, шағынаудандар, тұрғын аудандар аумақтарында, жол жиегінде (көше, өту жолдары) кез келген үлгідегі және санаттағы базарларды орналастыруға рұқсат етілмейді.";
23 тармақта екінші азат жолы келесі редакцияда баяндалсын:
"Орал қаласының жаңа аумақтарында құрылыс салу барысында автотұрақтар тек сұралып отырған аумақ есебінен қарастырылады. Қалыптасқан қала құрылысында қоғамдық маңызы бар нысаналар құрылысы немесе қайта құрылымдау кезінде, азаматтар мен заңды тұлғаларға қаланың мүдделі қызметтерімен келісім алу есебімен жер телімін уақытша пайдалануға бермей, оларды жалпы пайдаланымдағы аумақтар есебінен жобалауға рұқсат етіледі.";
34 тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"Нысаналардың құрылысына алаңдарды беру: тұрақты пайдалануға немесе жеке меншікке, сондай-ақ уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығымен:
қысқа мерзімді - 5 жылға дейін мерзімге;

О внесении изменений и дополнений в решение Уральского городского маслихата от 30 октября 2007 года N 3-7 "О Правилах застройки территории города Уральска"
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 14 сентября 2010 года N 32-12. Зарегистрировано Управлением юстиции города Уральска Западно-Казахстанской области 27 сентября 2010 года N 7-1-193. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 5 июля 2013 года № 15-5
Сноска. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 05.07.2013 года № 15-5
В соответствии со статьями 67 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 43 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уральского городского маслихата "О Правилах застройки территории города Уральска" от 30 октября 2007 года N 3-7 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 7-1-76, опубликованное 22 ноября 2007 года, 29 ноября 2007 года, 6 декабря 2007 года, 3 января 2008 года в газете "Жайық үні" N 47, N 48, N 49, N 1 и 29 ноября 2007 года, 6 декабря 2007 года, 20 декабря 2007 года в газете "Пульс города" N 48, N 49, N 51) следующие изменения и дополнения:
в преамбуле указанного решения и Правил застройки территории города Уральска, утвержденных указанным решением:
слова "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" заменить словами "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан";
в Правилах застройки территории города Уральска, утвержденных данным решением:
в тексте слова "запрещено", "запрещается" заменить соответственно словами "не допускается";
раздел 3 исключить;
в пункте 14 абзац первый изложить в следующей редакции:
"Новое жилищное малоэтажное и индивидуальное строительство жилья допускается только на территориях, определенных генеральным планом города Уральска и населенных пунктов, входящих в черту города Уральска.";
в пункте 15 слова "в микрорайонах 1, 2, 3, 4, 6, 7, 9, а также в Зачаганском районе города" заменить словами "в Северо-Восточном и в Зачаганском поселковом округе города.";
в пункте 17:
в абзаце третьем слова "Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях" заменить словами "предусмотренных законодательством Республики Казахстан.";
абзац седьмой изложить в новой редакции:
"На территории жилых кварталов, микрорайонов, жилых районов, на обочинах дорог (улиц, проездов) не допускается размещение рынков любых типов и категорий.";
в пункте 23 абзац второй изложить в следующей редакции:
"При застройке новых территорий города Уральска автопарковки предусматриваются только за счет запрашиваемой территории. В сложившейся застройке города при строительстве или реконструкции объектов общественного значения разрешается их проектирование за счет территорий общего пользования, без предоставления гражданам и юридическим лицам во временное землепользование земельного участка с учетом согласования заинтересованных служб города.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"Отвод площадок под застройку объектами может быть предоставлен в постоянное пользование или частную собственность, а также передаваться на праве временного возмездного землепользования:
краткосрочно – сроком до 5 лет;

ұзақ мерзімді - 5 жылдан 49 жылға дейін мерзімге.";
36 тармақта 4) тармақша келесі редакцияда баяндалсын:
"4) жер телімдерін беру өтінішін қарауды Орал қаласының жергілікті атқарушы органымен құрылған комиссия жүргізеді;";
43 тармақта:
1) тармақшада "(ЖСН)" қысқартылып алынған атаудан кейін "растайтын құжаттарының көшірмесін қоса" деген сөздермен толықтырылсын, одан әрі мәтін бойынша";
2) тармақшада "(БСН)" қысқартылып алынған атаудан кейін "растайтын құжаттарының көшірмесін қоса" деген сөздермен толықтырылсын, одан әрі мәтін бойынша";
жетінші азат жолы жаңа редакцияда баяндалсын:
"Қолда бар нысаналарды өзгертуге рұқсат алу үшін өтінішпен бірге өтініш берушінің өзгертілетін нысанаға меншік құқығын растайтын құжаттардың көшірмесі қоса беріледі, өтінішті қараушы мемлекеттік орган құжаттардың дұрыстығын тексеру үшін түпнұсқаларын қоса береді.";
келесі мазмұндағы сегізінші азат жолымен толықтырылсын:
"Егер құрылыс нысанасы тікелей жер телімінің шекарасы бойынша, құрылыс нормалары мен ережелері ескеріле отырып орналастырылған болса, өтініш беруші онымен көршілес жер пайдаланушының жазбаша келісімін ұсынуы қажет.";
44 тармақта "құрылысқа көзделген" деген сөздерден кейін "осы Ереженің 51 тармағында көрсетілген талапқа жауап беретін жеке немесе заңды тұлғамен орындалған" деген сөздермен толықтырылсын;
45 тармақта "және қала құрылысы регламенттерімен" деген сөздер "қала құрылысы және жерге орналастыру регламенттерімен" деген сөздермен ауыстырылсын;
49 тармақтың 1) тармақшасында "әртүрлі мақсаттағы ғимараттар, құрылыстар және кешендер" деген сөздер "әр түрлі мақсаттағы кешендер, қоғамдық маңызы бар нысаналардың: мәдени-көрнекі, вокзал, порттар, дүкендер, спорттық және басқа да қоғамдық мақсаттағы ғимараттардың қасбеттерін өзгерту" деген сөздермен ауыстырылсын;
53 тармақта бірінші азат жолы келесі редакцияда баяндалсын:
"Инженерлiк және коммуналдық қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтердi жеткiзушiлер сұрауды алған сәтiнен бастап 5 жұмыс күнi iшiнде жергiлiктi атқарушы органына қосу параметрлерi мен орнын көрсете отырып, техникалық шарттарды немесе беруден негiзделген бас тартуды жiбередi.";
54-1 тармағында:
бірінші азат жолы келесі редакцияда баяндалсын:
"Нысаналарды жобалау үшін сәулет-жоспарлау тапсырмасын және техникалық шарттарды беруге өтініштерді қарау мерзімі өтініш берілген сәттен бастап 8 (сегіз) жұмыс күнінен аспауы тиіс";
келесі мазмұндағы үшінші азат жолымен толықтырылсын:
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасы және техникалық шарттар жобалау (жобалау-сметалық) құжаттама құрамында бекітілген құрылыстың нормативтік ұзақтығының бүкіл мерзімі ішінде қолданылады.";
58 тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"Жаңа құрылыс салу (бар нысанды өзгерту) жобасына сараптама жүргізудің қажеттілігі немесе қажеттілігінің болмауы Қазақстан Республикасының заңнамасы мен сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік нормативтерге сәйкес сәулет-жоспарлау тапсырмасында көрсетіледі.";

долгосрочно – сроком от 5 до 49 лет.";
в пункте 36 подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) рассмотрение заявления о предоставлении земельного участка производит комиссия, созданная местным исполнительным органам города Уральска;";
в пункте 43:
в подпункте 1) после абреавитуры "(ИИН)" дополнить словами "с предоставлением копии подтверждающих документов" далее по тексту";
в подпункте 2) после абреавитуры "(БИН)" дополнить словами "с предоставлением копии подтверждающих документов" далее по тексту";
абзац седьмой изложить в новой редакции:
"Для получения разрешения на изменение существующих объектов к заявлению прилагаются копии документов, удостоверяющего право собственности заявителя на изменяемый объект, с предоставлением подлинников для установления государственным органом, рассматривающим заявление, подлинности документов.";
дополнить абзацем восьмым следующего содержания:
"Если объект строительства размещается непосредственно по границе земельного участка, с учетом строительных норм и правил, то заявитель предоставляет письменное согласие смежного с ним землепользователя.";
в пункте 44 после слов "намеченного к строительству" дополнить словами "выполненного физическим или юридическим лицом, отвечающему требованию, указанному в пункте 51 настоящих Правил.";
в пункте 45 слова "и градостроительными регламентами" заменить словами "градостроительными и землеустроительными регламентами.";
в подпункте 1) пункта 49 слова "зданий, сооружений и комплексов различного назначения" заменить словами "сооружений комплексов различного назначения, изменение фасадов объектов общественного назначения: культурно-зрелищных, вокзалов, портов, магазинов, спортивных и других зданий общественного назначения;";
в пункте 53 абзац первый изложить в следующей редакции:
"Поставщики услуг по инженерному и коммунальному обеспечению в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента получения запроса направляют в местный исполнительный орган технические условия с указанием параметров и места присоединения либо обоснованный отказ в выдаче.";
в пункте 54-1:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Срок рассмотрения заявлений на выдачу архитектурно-планировочного задания и технических условий для проектирования объектов не должен превышать 8 (восьми) рабочих дней с момента подачи заявления.";
дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"Архитектурно-планировочное задание и технические условия действуют в течение всего срока нормативной продолжительности строительства, утвержденной в составе проектной (проектно-сметной) документации.";
пункт 58 изложить в следующей редакции:
"Необходимость либо отсутствие необходимости в проведении экспертизы проекта нового строительства (изменения существующего объекта) указывается в архитектурно–планировочном задании в соответствии с законодательством Республики Казахстан и государственными нормативами в области архитектуры, градостроительства и строительства.";

59 тармақ келесі мазмұндағы 13), 14) тармақшаларымен толықтырылсын:
"13) тұрғын ғимараттағы (үйлердегі) тұрғын және тұрғын емес үй-жайларды лицензиясы бар тұлғалар орындаған және қосымша жер телімін бөлуді (аумақты бөліп беруді) талап етпейтін, құрастырмалардың есептік беріктігін төмендетпейтін, сәулет-эстетикалық, өртке қарсы, жарылысқа қарсы және санитарлық сапаларын нашарлатпайтын, пайдалану кезінде қоршаған ортаға зиянды әсер етпейтін қайта жаңғырту (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау), ол туралы жоба авторының (жобаның бас инженерінің, жобаның бас сәулетшісінің) тиісті жазбасы болады;
14) азаматтардың жеке пайдалануына арналған техникалық күрделі емес басқа да құрылыстар.";
2. Осы шешiм алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Орал қалалық мәслихатының кезекті
32-ші сессиясының төрағасы            Ш. Ш. Нутфуллин
Орал қалалық мәслихатының хатшысы     Ә. Қ. Истелюев

пункт 59 дополнить подпунктами 13), 14) следующего содержания:
"13) реконструкций (перепланировки, переоборудования) жилых и нежилых помещений в жилых зданиях (домах), выполненных лицами, имеющими лицензии, и не требующих отвода дополнительного земельного участка (прирезки территории), не снижающих расчетную прочность конструкций, не ухудшающих архитектурно–эстетические, противопожарные, противовзрывные и санитарные качества, не оказывающие вредное воздействие на окружающую среду при эксплуатации, о чем имеется соответствующая запись автора проекта (главного инженера проекта, главного архитектора проекта);
14) других технически не сложных строений, предназначенных для личного пользования граждан.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель 32-ой очередной сессии
Уральского городского маслихата       Ш. Ш. Нутфуллин
Секретарь Уральского
городского маслихата                  А. К. Истелюев