2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2010 жылғы 25 желтоқсандағы № 28-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Ақжайық ауданы әділет басқармасында 2010 жылғы 31 желтоқсанда № 7-2-116 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 19 сәуірдегі № 3-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихаттың 2012.04.19 № 3-5 Шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы  №148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 28-2 "2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2011 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 815 595 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 616 491 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 600 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 400 мың теңге;
трансферттерден түсетін түсімдер – 3 193 104 мың теңге;
2) шығындар – 3 861 710 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 65 243 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 65 243 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен болатын операциялар бойынша сальдо - 16  147 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 16 147 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -127 505 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру - 127 505 мың теңге;
қарыздар түсімі - 49 851 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 632 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 101 286 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққ өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихаттың 2011.04.07 № 31-1, 2011.07.07 № 32-1, 2011.11.16 № 34-1, 2011.12.22 № 36-1 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2011 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 28-2 "2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес және осы шешімнің 4 пунктіне сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 810111214 баптары, Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 28-3 "2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімі қаперге және басшылыққа алынсын.

О районном бюджете на 2011-2013 годы
Решение Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2010 года № 28-1. Зарегистрировано Управлением юстиции Акжаикского района Западно-Казахстанской области 31 декабря 2010 года № 7-2-116. Утратило силу - решением Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19 апреля 2012 года № 3-5
Сноска. Утратило силу - Решением Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19.04.2012 № 3-5
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года № 148 и решением областного маслихата от 13 января 2010 года № 28-2 "Об областном бюджете на 2011-2013 годы" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 815 595 тыс. тенге, в том числе:
налоговые поступления – 616 491 тыс. тенге;
неналоговые поступления – 2 600 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 400 тыс. тенге;
поступления трансфертов – 3 193 104 тыс. тенге;
2) затраты – 3 861 710 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 65 243 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 65 243 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 16 147 тыс. тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 16 147 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -127 505 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 127 505 тыс. тенге;
поступление займов - 49 851 тыс. тенге;
погашение займов - 23 632 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 101 286 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Решениями Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 07.04.2011 № 31-1, от 07.07.2011 № 32-1, от 16.11.2011 № 34-1, от 22.12.2011 № 36-1 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Поступления в районный бюджет на 2011 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2011-2013 годы", решением областного маслихата от 13 января 2010 года № 28-2 "Об областном бюджете на 2011-2013 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 810111214 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2011-2013 годы" и решение областного маслихата от 13 января 2010 года № 28-2 "Об областном бюджете на 2011-2013 годы".

1) 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 650 412 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға – 16 623 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 16 388 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 25 001 мың теңге;
жетім балаларды тәрбиелеуші ата–аналарға (қамқоршыларға) айсайынғы қаражаттарды төлеуге – 6 776 мың теңге;
арнайы әлеуметтік қызмет стандарттарын енгізуге - 9 920 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 40 442 мың теңге;
ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 8 103 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 49 851 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға - 9 000 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға – 18 540 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға, соның ішінде:
Мерген ауылын ауыз сумен қамтуға – 181 695 мың теңге;
Есенсай ауылындағы су құбырының және ұнғыманың құрылысына – 191 182 мың теңге;
Бударин ауылын ауыз сумен қамтуға – 76 891 мың теңге.
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2011 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз көлемінде есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз көлемінде есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. Облыстық бюджеттен 2011 жылы берілетін субвенция көлемінің жалпы сомасы – 2 417 995 мың теңге болып қарастырылғаны ескерілсін.
7. 2011 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві – 13 249 мың теңге көлемінде бекітілсін.
8. 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық (селолық) жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.

1) Учесть в районном бюджете на 2011 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 650 412 тыс. тенге, в том числе:
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 16 623 тыс. тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 16 388 тыс. тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 25 001 тыс. тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 6 776 тыс. тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг – 9 920 тыс. тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 40 442 тыс. тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 8 103 тыс. тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов - 49 851 тыс. тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 9 000 тыс. тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 18 540 тыс. тенге;
на развитие системы водоснабжения в том числе:
на развитие системы водоснабжение аула Мерген – 181 695 тыс. тенге;
на строительство водопровода и скважины аула Есенсай – 191 182 тыс. тенге;
на развитие системы водоснабжение аула Бударино – 76 891 тыс. тенге.
4. Установить на 2011 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет – 100,0%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет – 100,0%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Учесть субвенцию, выделенную из областного бюджета на 2011 год в общей сумме - 2 417 995 тыс. тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2011 год в размере 13 249 тыс. тенге.
8. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной(сельской) местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2011 года.

9. 2011 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сай бекітілсін.
10. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  С. Сиражев
Мәслихат хатшысы                 Д. Жақсыбаев
Аудандық мәслихаттың
2010 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 28-1 "2011-2013 жылдарға арналған
аудандық бюджет туралы" шешіміне
1 қосымша

9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2011 год, согласно приложению 4.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии              С. Сиражев
Секретарь маслихата              Д. Джаксыбаев
Приложение 1
к решению маслихата
№ 28-1 от 25 декабря 2010 года
"О районном бюджете на 2011-2013 годы"