Бокей ордасы ауданының 2011-2013 жылдарға арналған бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 26-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы ауданы әділет басқармасында 2010 жылғы 29 желтоқсанда № 7-4-114 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2012 жылғы 23 қаңтардағы № 1-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2012.01.23 № 1-4 Шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 28–2 "2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3058 тіркелген) шешімін басшылыққа ала отырып аудандық мәслихаттың кезекті жиырма алтыншы сессиясы ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2011 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 000 852 мың теңге:
салықтық түсімдер – 179 315 мың. теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 647 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 184 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 817 706 мың теңге;
2) шығындар – 1 992 108 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 58 002 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 58 002 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 25 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 25 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -74 258 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 74  258 мың теңге:
қарыздар түсімі – 48 910 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 118 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 26 466 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихаттың 2011.04.06 № 28-1, 2011.07.11 № 29-2, 2011.11.14 № 32-1 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2011 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 4 пунктіне сәйкес қарастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының баптары қатерге және басшылыққа алынсын.

О бюджете на 2011-2013 годы Бокейординского района
Решение Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 декабря 2010 года № 26-1. Зарегистрировано управлением юстиции Бокейординского района 29 декабря 2010 года № 7-4-114. Утратило силу - решением Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 января 2012 года № 1-4
Сноска. Утратило силу - Решением Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.01.2012 № 1-4
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, руководствуясь решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2010 года № 28-2 "Об областном бюджете на 2011-2013 годы" (зарегистрированный в государственной регистрации нормативно правовых актов № 3058) очередная двадцать шестая сессия районного маслихата РЕШИЛА:
1. Утвердить районный бюджет на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 000 852 тыс. тенге:
налоговые поступления – 179 315 тыс. тенге;
неналоговые поступления – 3 647 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала - 184 тыс. тенге;
поступления трансфертов – 1 817 706 тыс. тенге;
2) затраты – 1 992 108 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 58 002 тыс. тенге:
бюджетные кредиты – 58 002 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 25 000 тыс. тенге:
приобретение финансовых активов – 25 000 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -74 258 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  74 258 тыс. тенге:
поступление займов – 48 910 тыс. тенге;
погашение займов – 1 118 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 26 466 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Решением Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 06.04.2011 № 28-1, от 11.07.2011 № 29-2, от 14.11.2011 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Поступления в районный бюджет на 2011 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2011-2013 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2011-2013 годы":

2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 553  940 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 4 096 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 763 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) тәрбиелеуші ата-аналарға (қамқоршыларға) айсайынғы ақшалай қаражаттарды төлеуге – 3 228 мың теңге;
арнайы әлеуметтік қызмет стандарттарын енгізуге – 1 475 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 26 821 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 5 282 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 48 910 мың теңге;
инженерлік–коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 5 404 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 10 100 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Бөкей ордасы ауданының Сайқын ауылындағы 280 орындық балалар бақшасы құрылысы – 391 137 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Бөкей ордасы ауданының Саралжын ауылындағы су құбырының құрылысы – 24 240 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Бөкей ордасы ауданының Хан Ордасы ауылішілік су құбырлары жүйесін қайта құру жобасы бойынша жобалық-сметалық құжаттама әзірлеу – 0 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Бөкей ордасы ауданының Жиекқұм ауылында су құбырын салу жобасы бойынша жобалық-сметалық құжаттама әзірлеу – 6 593 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Бөкей ордасы ауданының Сейтқали ауылында су құбырын салу жобасы бойынша жобалық-сметалық құжаттама әзірлеу – 6 510 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін - 6 531 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке меншік кәсіпкерлікті қолдауға – 3 900 мың теңге;
жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде жұмыспен қамту орталықтарын құруға" - 5 800 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету - 3 150 мың теңге.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихаттың 2011.04.06 № 28-1, 2011.07.11 № 29-2, 2011.11.14 № 32-1 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.

учесть в районном бюджете на 2011 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 553 940 тыс. тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 4 096 тыс. тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 763 тыс. тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 1 475 тыс. тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг – 3 228 тыс. тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 26 821 тыс. тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 5 282 тыс. тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 48 910 тыс. тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 5 404 тыс. тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 10 100 тыс. тенге;
на строительство детского сада на 280 мест в селе Сайхин, Бокейординского района Западно-Казахстанской области – 391 137 тыс. тенге;
на строительство водопровода в селе Саралжин, Бокейординского района, Западно-Казахстанской области – 24 240 тыс. тенге;
на разработку проектно-сметной документации по проекту "Реконструкция внутрипоселковых водопроводных сетей в селе Хан Ордасы, Бокейординского района" Западно-Казахстанской области – 0 тыс. тенге;
на разработку проектно-сметной документации по проекту "Строительство водопровода в селе Жиеккум, Бокейординского района" Западно-Казахстанской области – 6 593 тыс. тенге;
на разработку проектно-сметной документации по проекту "Строительство водопровода в селе Сейткали, Бокейординского района" Западно-Казахстанской области - 6 510 тыс. тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования - 6 531 тыс. тенге;
на поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" - 3 900 тыс. тенге;
на создание центров занятости в рамках "Программы занятости 2020" – 5 800 тыс. тенге;
обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому - 3 150 тыс тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными Решениями Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 06.04.2011 № 28-1, от 11.07.2011 № 29-2, от 14.11.2011 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2011).

4. Жергілікті бюджеттің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2011 жылдың кірістер бөлу нормативі Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 28–2 шешіміне сәйкес төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
жеке табыс салығы аудандық бюджетте 100 пайызда есепке алынады;
әлеуметтік салық аудандық бюджетте 100 пайызда есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер және тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасы Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. Облыстық бюджеттен 2010 жылы аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі – 1 312 676 мың теңге.
7. Аудан бюджетінен бюджеттік алымдар облыстық бюджетке қарастырылмайды деп белгіленсін.

4. Установить на 2011 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов в соответствии с решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2010 года № 28-2, по следующим подклассам доходов:
индивидуальный подоходный налог – 100% зачисляется в районный бюджет;
социальный налог – 100% зачисляется в районный бюджет.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Установить на 2011 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты – 1 312 676 тыс. тенге;
7. Установить, что бюджетные изъятия из районных бюджетов в областной бюджет на 2011 год не предусматриваются.

8. 2011 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 3 562 мың теңге көлемінде бекітілсін.
9. 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық (селолық) жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2011 год в размере 3 562 тыс. тенге.
9. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2011 года.

10. 2011 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сай бекітілсін.
11. 2011 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалар тізімі 5 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
12. Аудандық қазынашылық бөлімі осы шешімнің 4 тармағында белгіленген кірістер бөлу нормативіне сәйкес тиісті бюджеттердің шотына қаржылар есептелуін қамтамасыз етсін.

10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2011 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень бюджетных программ аульных округов на 2011 год, согласно приложению 5.
12. Районному отделу казначейства обеспечить зачисление средств на счета соответствующих бюджетов согласно норматива распределения доходов, установленным пунктом 4 настоящего решения.

13. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  Н. Тажмұратов
Мәслихат хатшысы                 Г. Бисекенова
Бөкей ордасы аудандық мәслихаттың
2010 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 26-1 шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихаттың 2011.12.15 № 34-1 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
2011 жылға арналған Бөкей ордасы ауданының бюджеті
Санат
Сомасы
Сынып
Кіші сынып
Ерекшелік
Табыс түрлерінің мазмұны
І. Кірістер

13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии              Н. Тажмуратов
Секретарь районного маслихата    Г. Бисекенова
Приложение 1
к решению № 26-1 от 22 декабря 2010 года
Бокейординского районного маслихата
Сноска. Приложение 1 в редакции Решения Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области 15.12.2011 № 34-1 (вводится в действие с 01.01.2011).
Бюджет Бокейординского района на 2011 год
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
І. Доходы