2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2010 жылғы 27 желтоқсандағы № 26-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Жаңақала ауданы әділет басқармасында 2010 жылғы 31 желтоқсанда № 7-5-125 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2012 жылғы 19 сәуірдегі № 2-20 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2012.04.19 № 2-20 Шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшыларға сәйкес, соның ішінде 2011 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 1 974 926 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 458 939 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 796 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 992 мың теңге;
трансферттерден түсетін түсімдер – 1 511 199 мың теңге;
2) шығындар – 1 990 415 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру - 31 481 мың теңге;
бюджеттік несиелер - 31 481 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен болатын операциялар бойынша сальдо:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -46 970 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 46 970 мың теңге;
қарыздар түсімі – 24 035 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 294 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 24 229 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихаттың 2011.04.13 № 27-2, 2011.06.14 № 28-2, 2011.07.21 № 30-2, 2011.11.17 № 33-1, 2011.12.22 № 34-1 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2011 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2010 жылғы 13 желтоқсандағы "2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 28-2 шешіміне сәйкес және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7912132223 баптары, Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2010 жылғы 13 желтоқсандағы "2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 28-2 шешімінің 8101112 тармақтары қатерге және басшылыққа алынсын.

О районном бюджете на 2011-2013 годы
Решение Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 декабря 2010 года № 26-1. Зарегистрировано Управлением юстиции Жангалинского района Западно-Казахстанской области 31 декабря 2010 года № 7-5-125. Утратило силу - решением Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19 апреля 2012 года № 2-20
Сноска. Утратило силу - Решением Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19.04.2012 № 2-20
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 974 926 тыс. тенге, в том числе:
налоговые поступления – 458 939 тыс. тенге;
неналоговые поступления – 3 796 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала – 992 тыс. тенге;
поступления трансфертов – 1 511 199 тыс. тенге;
2) затраты – 1 990 415 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 31 481 тыс. тенге;
бюджетные кредиты – 31 481 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тыс. тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -46 970 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  46 970 тыс. тенге;
поступление займов – 24 035 тыс. тенге;
погашение займов - 1 294 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 24 229 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Решениями Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.04.2011 № 27-2, от 14.06.2011 № 28-2, от 21.07.2011 № 30-2, от 17.11.2011 № 33-1, от 22.12.2011 № 34-1 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Поступления в районный бюджет на 2011 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2011-2013 годы" и решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2010 года № 28-2 "Об областном бюджете на 2011-2013 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 79121322,  23 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2011-2013 годы" и пункты 8101112 решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2010 года № 28-2 "Об областном бюджете на 2011-2013 годы".

1) 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы - 274 491,0 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:
жаңадан іске қосылған білім беру объектілерін ұстауға - 49338 мың теңге, негізгі орта және орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға – 5 541 мың теңге;
физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 4 097 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі кабинеттер құруға (мини центр) – 3 274 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырмасын іске асыруға - 3 414 мың теңге;
"Өзін-өзі тану" кабинеттері үшін жабдықтарды сатып алуға - 2 894 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері - 6 592 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін төлеуге - 2 310 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге - 11 200 мың теңге;
үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды жабдықтарымен, бағдарламалармен қамтамасыз етуге - 1 834 мың теңге;
арнайы әлеуметтік қызмет стандарттарын енгізуге - 7 061 мың теңге, республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға - 11 766 мың теңге;
ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға - 3 927 мың теңге;
ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредит - 24 035 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға - 15 000 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй құрылысына - 34 590 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға Батыс Қазақстан облысы, Жаңақала ауданы, Жаңақала ауылындағы ауыз су құбырын салу - 57 240 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге - 29 378 мың теңге;
жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды іске асыруға – 1 000 мың теңге.
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2011 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз көлемінде есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз көлемінде есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.

1) Учесть в районном бюджете на 2011 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме - 274 491,0 тыс. тенге, в том числе;
на содержание новых объектов образования – 49 338 тыс. тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 5 541 тыс. тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии – 4 097 тыс. тенге;
на создание кабинетов в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования (мини центр) – 3 274 тыс. тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 3 414 тыс. тенге;
на приобретение учебного оборудования для кабинетов "Самопознание" - 2 894 тыс. тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты ( детей-сирот), и ребенка (детей) оставшегося без попечения родителей – 6 592 тыс. тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 2 310 тыс. тенге;
на выплату государственного пособия детям до 18 лет – 11 200 тыс. тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей – инвалидов, обучающихся на дому – 1 834 тыс. тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг – 7 061 тыс. тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета – 11 766 тыс. тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 3 927 тыс. тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 24 035 тыс. тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно – коммуникационной инфраструктуры – 15 000 тыс. тенге;
на строительство государственного коммунального жилья – 34 590 тыс. тенге;
на развитие системы водоснабжения, строительство колодцев воды в поселке Жангала Жангалинского района Западно-Казахстанской области - 57 240 тыс. тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 29 378 тыс. тенге;
на реализацию региональной молодежной политики - 1 000 тыс. тенге;
4. Установить на 2011 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет - 100%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.

6. Облыстық бюджеттен 2011 жылы берілетін субвенция көлемінің жалпы сомасы - 1 294 166 мың теңге болып қарастырылғаны ескерілсін.
7. 2011 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві - 2 800 мың теңге көлемінде бекітілсін.
8. 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық (селолық) жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қана айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.
9. 2011 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 45 қосымшаларға сай бекітілсін.

6. Учесть общую сумму субвенций, выделенных из областного бюджета на 2011 год в общей сумме – 1 294 166 тыс. тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2011 год в размере - 2 800 тыс. тенге.
8. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2011 года.
9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2011 год, согласно приложениям 45.

10. Ауданның қазынашылық басқармасы осы шешімнің 4 тармағында белгіленген кірістер бөлу нормативіне сәйкес тиісті бюджеттердің шотына қаржылар есептелуін қамтамасыз етсін.
11. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  М. Құрмаш
Аудандық мәслихат хатшысы        Р. Саматов
Аудандық мәслихаттың
2010 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 26-1 шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихаттың 2011.12.22 № 34-1 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен
2011 жылға арналған аудандық бюджет
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
І. Кірістер

10. Департаменту районного казначейства обеспечить зачисление средств на счета соответствующих бюджетов согласно норматива распределения доходов, установленным пунктом 4 настоящего решения.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии              М. Курмаш
Секретарь маслихата              Р. Саматов
Приложение 1
к решению районного маслихата
№ 26-1 от 27 декабря 2010 года
Сноска. Приложение 1 в редакции Решения Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.12.2011 № 34-1 (вводится в действие с 01.01.2011).
Районный бюджет на 2011 год
тыс. тенге
Категория
Сумма, тыс. тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
І. Доходы

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
Аудандық мәслихаттың
2010 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 26-1 шешіміне 5 қосымша
2011 жылға арналған аудандық бюджеттің
ағымдағы бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
ІІ. Шығындар
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению районного маслихата
№ 26-1 от 27 декабря 2010 года
Распределение целевых трансфертов
на развитие и кредитов
из республиканского бюджета на 2011 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
ІІ. Затраты
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции  государственного управления

112
Аудан(облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
003
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
003
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
022
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
2
Қаржылық қызмет
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
001
Экономикалық саясатты, қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
02
Қорғаныс
1
Әскери мұқтаждар
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
04
Бiлiм беру
1
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
006
Балалар мен жеткіншектерге қосымша білім беру
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстануға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2
Әлеуметтiк көмек
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
006
Тұрғын үй көмегі

112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
003
Капитальные расходы государственных органов
122
Аппарат акима района (города областного значения)
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
003
Капитальные расходы государственных органов
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
022
Капитальные расходы государственных органов
2
Финансовая  деятельность
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения  бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
015
Капитальные расходы государственных органов
02
Оборона
1
Военные нужды
122
Аппарат акима района (города областного значения)
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
04
Образование
1
Дошкольное воспитание и обучение
464
Отдел образования района (города областного значения)
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
006
Дополнительное образование для детей
9
Прочие услуги в области образования
464
Отдел образования района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2
Социальная помощь
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
002
Программа занятости
005
Государственная адресная социальная помощь
006
Жилищная помощь

007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
014
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
021
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1
Тұрғын үй шаруашылығы
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
2
Коммуналдық шаруашылық
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
006
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
3
Елді-мекендерді көркейту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
2
Спорт
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
3
Ақпараттық кеңiстiк
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі

007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
021
Капитальные расходы государственных органов
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
003
Строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда
004
Развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
006
Развитие системы водоснабжения
3
Благоустройство населенных пунктов
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
003
Поддержка культурно-досуговой работы
2
Спорт
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3
Информационное пространство
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)

006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
001
Жергілікті деңгейде аппарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды іске асыру
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1
Ауыл шаруашылығы
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
018
Ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
6
Жер қатынастары
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
002
Ауыл шаруашылығы алқаптарын, бір түрден екіншісіне ауыстыру жөніндегі жұмыстар
003
Елді мекендерді жер-шаруашылық орналастыру
007
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
001
Құрылыс,облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
013
Ауылдық маңызы бар қалаларда, кентерде, ауылдарға (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобил жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13
Басқалар
9
Басқалар

006
Функционирование районных (городских) библиотек
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма  и информационного пространства
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
003
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1
Сельское хозяйство
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
018
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета
6
Земельные отношения
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
002
Работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
007
Капитальные расходы государственных органов
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного  хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики  в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
13
Прочие
9
Прочие

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
014
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
14
Борышқа қызмет көрсету
1
Борышқа қызмет көрсету
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
15
Трансферттер
1
Трансферттер
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
007
Бюджеттік алулар
020
Бюджет саласындағы еңбекақы төлеу қорының өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
16
Қарыздарды өтеу
1
Қарыздарды өтеу
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
014
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, сельского хозяйства и ветеринарии
003
Капитальные расходы государственных органов
14
Обслуживание долга
1
Обслуживание долга
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
15
Трансферты
1
Трансферты
459
Отдел экономики, финансов и предпринимательства района (города областного значения)
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
007
Бюджетные изъятия
020
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере
16
Погашение займов
1
Погашение займов
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом