2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 29-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Жәнібек ауданы әділет басқармасында 2010 жылғы 31 желтоқсанда № 7-6-115 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 23 қаңтардағы № 1-7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихаттың 2012.01.23 № 1-7 Шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2010 жылғы 13 желтоқсандағы "2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 28-2 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 3058 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшыларға сәйкес, соның ішінде 2011 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 579 924 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері – 180 404 мың теңге;
салық емес түсімдер – 1 770 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 277 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 397 473 мың теңге;
2) шығындар – 1 575 698 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 23 031 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелер – 22 141 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 890 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -17 915 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 17 915 мың теңге;
қарыздар түсімі – 18 694 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 34 729 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 33 950 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихаттың 2011.04.05 № 31-2, 2011.06.15 № 32-1, 2011.07.07 № 33-1, 2011.11.12 № 35-1, 2011.12.22 № 36-1 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгiзiледi) Шешімдерімен.
2. 2011 жылға арналған аудандық бюджеттің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2010 жылғы 13 желтоқсандағы "2011-2013 жылға арналған облыстық бюджет туралы" № 28-2 шешімінің 4 тармағы 1, 2 тармақшаларына сәйкес құрылады.
3. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.

О районном бюджете на 2011-2013 годы
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 декабря 2010 года № 29-1. Зарегистрировано Управлением юстиции Жанибекского района Западно-Казахстанской области 31 декабря 2010 года № 7-6-115. Утратило силу - решением Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 января 2012 года № 1-7
Сноска. Утратило силу - Решением Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.01.2012 № 1-7
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года и решения Западно Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2010 года за № 28-2 "Об областном бюджете на 2011–2013 годы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативно правовых актов за № 3058) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2011-2013 годы согласно приложения 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 579 924 тыс. тенге, в том числе:
налоговые поступления – 180 404 тыс. тенге;
неналоговые поступления – 1 770 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала – 277 тыс. тенге;
поступления трансфертов – 1 397 473 тыс. тенге;
2) затраты – 1 575 698 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 031 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 22 141 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов – 890 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тыс. тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -17 915 тыс. тенге;
6) финансирование дефецита (использование прфицита) бюджета – 17 915 тыс. тенге;
поступление займов – 18 694 тыс. тенге;
погашение займов – 34 729 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 33 950 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Решениями Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.04.2011 № 31-2, от 15.06.2011 № 32-1, от 07.07.2011 № 33-1, от 12.11.2011 № 35-1, от 22.12.2011 № 36-1 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Поступления в районный бюджет на 2011 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и согласно пункта 4 подпунктов 1, 2 решения Западно Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2010 года за № 28-2 "Об областном бюджете на 2011–2013 годы".
3. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.

4. 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек Заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық (селолық) жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілердің ставкалармен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.
5. Жергілікті атқарушы органның 2011 жылға арналған резерві 2 060 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихаттың 2011.11.12 № 35-1 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгiзiледi) Шешімімен.
6. 2011 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

4. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2011 года.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2001 год в размере 2 060 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными Решением Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.11.2011 № 35-1 (вводится в действие с 01.01.2011).
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2011 год, согласно приложения 4.

7. 2011 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешiм 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрайымы             Ж. Қ. Хамзина
Аудандық мәслихат хатшысы        Т. З. Кадимов
Аудандық мәслихатының
2010 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 29-1 шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихаттың 2011.12.22 № 36-1 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгiзiледi) Шешімімен.
2011 жылға арналған аудандық бюджеті
мың теңге
Санаты
Сома
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер

7. Утвердить перечень бюджетных программ аульных округов на 2011 год согласно приложения 5.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии
районного маслихата              Ж. К. Хамзина
Секретарь районного маслихата    Т. З. Кадимов
Приложение 1
к решению районного маслихата
№ 29-1 от 24 декабря 2010 года
Сноска. Приложение 1 в редакции Решения Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.12.2011 № 36-1 (вводится в действие с 01.01.2011).
Районный бюджет на 2011 год
тыс. тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

7 354
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
6 587
001
Жергілікті деңгейде аппарат, мемлекеттік нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігінін қалыптастыруда мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 587
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды іске асыру
1 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
53 964
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5 258
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
5 258
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) cәулет, қала құрлысы және құрылыс болімі
26 750
006
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
26 750
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
5 646
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 646
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
16 310
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
16 310
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
7 604
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрлысы және құрылыс бөлімі
7 604
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла тиімді қала құрлыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
7 604
12
Көлiк және коммуникация
21 500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21 500
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
21 500
13
Басқалар
34 403
451
Аудан (облыстық маңызы бар қала) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
8 500
022
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберіңде жеке кәсіпкерлікту қолдау
8 500
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6 650
012
Аданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
2 060
014
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
4 590
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 271
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

7 354
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
6 587
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования
социального оптимизма граждан
5 587
003
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
1 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные
территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
53 964
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5 258
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета
5 258
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
26 750
006
Развитие системы водоснабжения
26 750
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
5 646
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
5 646
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города
областного значения)
16 310
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
16 310
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная
деятельность
7 604
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
7 604
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
7 604
12
Транспорт и коммуникации
21 500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21 500
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
21 500
13
Прочие
34 403
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
8 500
022
Поддержка частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
8 500
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6 650
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
2 060
014
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
4 590
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 271
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог

3 137
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
41 360
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
7 787
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттiк ақпараттық саясат жүргізу
7 787
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
13 255
001
жергілікті деңгей мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 255
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
6 457
001
Жергілікті деңгейде аппарат, мемлекеттік нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыруда мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 215
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды іске асыру
1 242
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
6 310
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
6 310
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 310
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13 372
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
13 372
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
13 372
13
Басқалар
25 744
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 200
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
2 200
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 491
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 491
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
14 053
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 053
Аудандық мәслихатының
2010 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 29-1 шешіміне 3 қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджеті
мың теңге
Санаты
Сома
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
І. Кірістер
1 610 286
1
Салықтық түсімдер

3 137
006
Функционирование районных (городских) библиотек
41 360
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
7 787
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
7 787
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района
(города областного значения)
13 255
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
13 255
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
6 457
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
5 215
003
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
1 242
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
6 310
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
6 310
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
6 310
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная
деятельность
13 372
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
13 372
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
13 372
13
Прочие
25 744
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 200
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
2 200
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 491
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
9 491
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
14 053
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, сельского хозяйства и ветеринарии
14 053
Приложение 3
к решению районного маслихата
№ 29-1 от 24 декабря 2010 года
Районный бюджет на 2013 год
тыс. тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы
1 610 286
1
Налоговые поступления

9 491
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
14 053
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 053
Аудандық мәслихатының
2010 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 29-1 шешіміне 4 қосымша
2011 жылға арналған облыстық бюджеттің
орындау процесінде секвестрлендіруге
жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
04
Бiлiм беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
Аудандық мәслихатының
2010 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 29-1 шешіміне 5 қосымша
2011 жылға арналған ауылдық
округтердің бюджеттік бағдарламалары
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер

9 491
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
14 053
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, сельского хозяйства и ветеринарии
14 053
Приложение 4
к решению районного маслихата
№ 29-1 от 24 декабря 2010 года
Перечень бюджетных программ,
не подлежащих секвестированию в процессе
исполнения местных бюджетов в 2011 году
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
04
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению районного маслихата
№ 29-1 от 24 декабря 2010 года
Бюджетные программы аульных округов в 2011 году
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера

123
Қаладағы аудан аудандық маңызы бар қала, кент, аул (село), ауылдық (селолық) округ әкімі аппараты
001
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
04
Бiлiм беру
123
Қаладағы аудан аудандық маңызы бар қала, кент, аул (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
123
Қаладағы аудан аудандық маңызы бар қала, кент, аул (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің  аппараты
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
123
Қаладағы аудан аудандық маңызы бар қала, кент, аул (село), ауылдық (селолық) округ әкімі аппараты
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
123
Қаладағы аудан аудандық маңызы бар қала, кент, аул (село), ауылдық (селолық) округ әкімі аппараты
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
04
Образование
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов