2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2010 жылғы 24 желтоқсандағы N 34-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау ауданы әділет басқармасында 2010 жылғы 31 желтоқсанда N 7-13-137 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2012 жылғы 9 қантардағы № 45-1 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 09.01.2012 № 45-1 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2011 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 898 210 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 177 374 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 639 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 800 мың теңге;
трансферттер түсім – 1 715 397 мың теңге;
2) шығындар – 1 864 728 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 29 393 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 30 393 мың теңге;
бюджеттік кредиттер өтеу – 1 000 мың теңге;
4) қаржы активтер мен операциялар бойынша сальдо – 12 533 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 12 533 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 444 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 444 мың теңге:
қарыздар түсімі – 24 925 мың теңге;
қарыздар өтеу – 35 329 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 18 848 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2011.04.04 N 37-1, 2011.07.05 N 38-1, 2011.12.07 N 43-1, 2011.12.27 N 44-2 Шешімдерімен.
2. 2011 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қарастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 810111214 баптары қатерге және басшылыққа алынсын:
1) Аудандық бюджетте 2011 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 415 091 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 4 096 мың теңге;

О районном бюджете на 2011-2013 годы
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 декабря 2010 года № 34-2. Зарегистрировано управлением юстиции Чингирлауского района 31 декабря 2010 года № 7-13-137. Утратило силу - решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 9 января 2012 года № 45-1
Сноска. Утратило силу - Решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 09.01.2012 № 45-1
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 898 210 тыс. тенге, в том числе:
налоговые поступления – 177 374 тыс. тенге;
неналоговые поступления – 4 639 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала – 800 тыс. тенге;
поступления трансфертов – 1 715 397 тыс. тенге;
2) затраты –  1 864 728 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29 393 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 30 393 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 000 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 12 533 тыс. тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 12 533 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8 444 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 444 тыс. тенге:
поступление займов – 24 925 тыс. тенге;
погашение займов – 35 329 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 18 848 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Решениями Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 04.04.2011 № 37-1, от 05.07.2011 № 38-1, 07.12.2011 № 43-1, 27.12.2011 № 44-2 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Поступления в районный бюджет на 2011 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2011-2013 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 810111214 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2011-2013 годы".
1) Учесть в районном бюджете на 2011 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета в общей сумме 415 091 тыс. тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 4 096 тыс. тенге;

негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерге лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға – 5 541 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 3 248 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) тәрбиелеуші ата-аналарға (қамқоршыларға) ай сайынғы ақшалай қаражаттарды төлеуге – 7 911 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға – 11 500 мың теңге;
инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 6 000 мың теңге;
Ардақ ауылынан Шыңғырлау аудан орталығына тоған және су құбырын салу жобасы бойынша жобалық-сметалық құжаттама әзірлеу – 0 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу – 11 426 мың теңге;
арнайы әлеуметтік қызмет стандарттарын енгізуге – 1 600 мың теңге;
ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 7 225 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға – 6 339 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылына бас тоғанның және су құбырын тарту арна жолының құрылысына – 338 475 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке меншік кәсіпкерлікті қолдауға – 4 260 мың теңге;
"Жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасы" шеңберінде жұмыспен қамту орталықтарын құруға – 5 800 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету – 1 600 мың теңге;
Ескерту. 3 тармақтың 1 тармақшаға өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2011.04.04 N 37-1, 2011.07.05 N 38-1, 2011.12.07 N 43-1 Шешімдерімен.
2) Аудандық бюджетте 2011 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттердің жалпы сомасы 24 925 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 24 925 мың теңге;
3) Аудандық бюджетте 2011 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 96 016 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 6 000 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге – 13 089 мың теңге;
қоғамдық жұмыстарға – 15 000 мың теңге;

на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 5 541 тыс. тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 3 248 тыс. тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 7 911 тыс. тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 11 570 тыс. тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 6 000 тыс. тенге;
на разработку проектно-сметной документации по проекту "Строительство водозабора и водовода с. Ардак до районного центра с. Шынгырлау" – 0 тыс. тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 11 426 тыс. тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг – 1 600 тыс. тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 7 225 тыс. тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организации образования – 6 339 тыс. тенге;
на строительство головного водозабора и трассы подводящего водовода к поселку Шынгырлау Чингирлауского района – 338 475 тыс. тенге;
на поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020" – 4 260 тыс. тенге;
на создание центров занятости в рамках "Программы занятости 2020" – 5 800 тыс. тенге;
обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 1 600 тыс. тенге;
Сноска. Подпункт 1) пункта 3 с изменениями, внесенными Решениями Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 04.04.2011 № 37-1, от 05.07.2011 № 38-1, 07.12.2011 № 43-1 (вводится в действие с 01.01.2011).
2) Учесть в районном бюджете на 2011 год поступление целевых кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 24 925 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты выдаваемые местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 24 925 тыс. тенге;
3) Учесть в районном бюджете на 2011 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 96 016 тыс. тенге, в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 6 000 тыс. тенге;
на выплату государственного пособия на детей до 18 лет – 13 089 тыс. тенге;
на общественные работы – 15 000 тыс. тенге;

тұрғын үйлерді және коммуналдық меншіктегі объектілерді жөндеу қалпына келтіру жұмыстарына – 2 249 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының бас тоғанның және су құбырын тарту арна жолының құрылысына – 40 617 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының бюджетіне 1-4 сынып оқушыларына ыстық тамақ ұйымдастыруға нысаналы трансферттер – 13 145 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының білім беру нысандарына сұйық отын алуға – 5 916 мың теңге.
Ескерту. 3 тармақ 3 тармақшамен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2011.04.04 N 37-1; өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2011.07.05 N 38-1, 2011.12.07 N 43-1 Шешімдерімен.
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2011 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі.
5. Аудандық бюджетте 2011 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін субвенциясы жалпы сомасы 1 204 290 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
6. 2011 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 3 700 мың теңге көлемінде бекітілсін, соның ішінде:
табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін облыстың жергілікті атқарушы органының төтенше резерві – 1 000 мың теңге;
шұғыл шығындарға арналған облыстың жергілікті атқарушы органының резерві – 2 700 мың теңге.
7. Ауданның жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2011 жылдың 31 желтоқсанына 109 225 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2011.04.04 N 37-1 Шешімімен.
8. 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық (селолық) жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкалармен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.

на ремонтно-восстановительные работы жилых домов и объектов коммунальной собственности – 2 249 тыс. тенге;
на строительство головного водозабора и трассы подводящего водовода к поселку Шынгырлау Чингирлауского района Западно-Казахстанской области – 40 617 тыс. тенге;
целевые трасферты бюджету Чингирлауского района на организацию горячего питания учащихся 1-4 классов – 13 145 тыс. тенге;
на закуп жидкого топлива для объектов образования Чингирлауского района – 5 916 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 3 дополнен подпунктом 3), в соответствии с  Решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 04.04.2011 № 37-1; с изменениями, внесенными Решенияем Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.07.2011 № 38-1, 07.12.2011 № 43-1 (вводится в действие с 01.01.2011).
4. Установить на 2011 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов.
5. Установить на 2011 год размер субвенций, передаваемый из областного бюджета в районный бюджет в общей сумме 1 204 290 тыс. тенге.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2011 год в размере 3 700 тыс. тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района – 1 000 тыс. тенге;
резерв местного исполнительного органа района на неотложные затраты – 2 700 тыс. тенге.
7. Установить лимит долга местного исполнительного органа района на 31 декабря 2011 года в размере 109 225 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными Решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 04.04.2011 № 37-1 (вводится в действие с 01.01.2011).
8. Согласно списку должностных специалистов установленный трудовым законодательством Республики Казахстан с 1 января 2011 года установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульных (сельской) местности, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками специалистов, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях.

9. 2011 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үрдесінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаларға сай бекітілсін.
10. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа еңгізіледі.
Сессия төрағасы                  А. Б. Тасмағамбетов
Аудандық мәслихат хатшысы        М. Ж. Малтиев
Аудандық мәслихатының
2010 жылғы 24 желтоқсандағы
N 34-2 шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2011.12.27 N 44-2 Шешімімен.
2011 жылға арналған аудандық бюджет
мың теңге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Поступления

9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2011 год, согласно приложению 4.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии              А. Б. Тасмагамбетов
Секретарь районного маслихата    М. Ж. Малтиев
Приложение 1
к решению районного маслихата
№ 34-2 от 24 декабря 2010 года
Сноска. Приложение 1 в редакции Решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27.12.2011 № 44-2 (вводится в действие с 01.01.2011).
Районный бюджет на 2011 год
тыс. тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Поступления

1 469
10
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командаларының мүшелерін дайындау және облыстық спорт жарыстарына қатысуы
1 579
3
Ақпараттық кеңiстiк
66 830
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
6 767
2
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
6 767
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
60 063
6
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
59 079
7
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
984
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
20 009
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
8 286
1
Жергілікті деңгейде аппарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыруда мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 286
3
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды іске асыру
2 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
11 723
1
Жергілікті деңгей мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 723
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
7 493
1
Ауыл шаруашылығы
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
0
99
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
6
Жер қатынастары
7 493
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
7 493
1
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 493
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
0
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
0
13
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
9 544
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
9 544
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
9 544
1
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі
9 544
12
Көлік және коммуникация
11 598
1
Автомобиль көлігі
11 598
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 598
23
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
11 598
13
Басқалар
27 677
9
Басқалар
27 677
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 485
1
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 485

1 469
10
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
1 579
3
Информационное пространство
66 830
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
6 767
2
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
6 767
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
60 063
6
Функционирование районных (городских) библиотек
59 079
7
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
984
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
20 009
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
8 286
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
6 286
3
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
2 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
11 723
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков физической культуры и спорта
11 723
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
7 493
1
Сельское хозяйство
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
0
99
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета
6
Земельные отношения
7 493
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
7 493
1
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
7 493
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
0
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
0
13
Проведение противоэпизоотических мероприятий
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
9 544
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
9 544
466
Отдел архитектуры, градостроительства строительства и строительства района (города областного значения)
9 544
1
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
9 544
12
Транспорт и коммуникация
11 598
1
Автомобильный транспорт
11 598
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11 598
23
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
11 598
13
Прочие
27 677
9
Прочие
27 677
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 485
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
10 485

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2
Ерекше жағдайларда сырқатты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь