Сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың тәуекелдер дәрежелерін бағалау критерийлерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2011 жылғы 17 ақпандағы № 59 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 16 наурызда № 6818 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика минстрінің 2015 жылғы 23 маусымдағы № 446 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика минстрінің 23.06.2015 № 446 (алғаш ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2012.02.17 № 55 Бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 13-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың тәуекелдер дәрежелерін бағалау критерийлері бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2012.02.17 № 55 Бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, аттестаттау және аккредиттеу департаментінің директоры (Ғ.Р. Әбдірайымов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. «Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі субъектілерінің және сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы және лицензиялау саласындағы жергілікті атқарушы органдардың тәуекелдер дәрежесін бағалау критерийлерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2010 жылғы 18 ақпандағы № 60 және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2010 жылғы 19 ақпандағы № 82 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 6075 тіркелген, 2010 жылғы 4 наурыздағы № 33 (1829) «Юридическая газета» газетінде жарияланған).
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының орынбасары Н.П. Тихонюкке жүктелсін.

Об утверждении критериев оценки степени рисков местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства и строительства
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 17 февраля 2011 года № 59. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 марта 2011 года № 6818. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2015 года № 446.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 23.06.2015 № 446 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 17.02.2012 № 55.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 5.
В соответствии с пунктом 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан" от 6 января 2011 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые критерии оценки степени рисков местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства и строительства.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 17.02.2012 № 55.
2. Департаменту государственного архитектурно-строительного контроля, аттестации и аккредитации Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства (Абдраймов Г.Р.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Признать утратившим силу совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 18 февраля 2010 года № 60 и Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 19 февраля 2010 года № 82 "Об утверждении критериев оценок степеней рисков субъектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности и местных исполнительных органов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6075, опубликованный в "Юридической газете" от 4 марта 2010 года № 33 (1829).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Тихонюк Н.П.

5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                       С. Нокин
Қазақстан Республикасы
Құрылыс және тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық
істері агенттігі төрағасының
2011 жылғы 17 ақпандағы
№ 59 бұйрығымен бекітілген
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың тәуекелдер дәрежелерін бағалау критерийлері
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2012.02.17 № 55 Бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың тәуекелдер дәрежелерін бағалаудың осы критерийлері (бұдан әрі - Критерийлер) Қазақстан Республикасының«Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» (бұдан әрі - Заң) және «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Заңдарына сәйкес сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі субъектілерін тәуекел дәрежесіне жатқызу үшін әзірленді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2012.02.17 № 55 Бұйрығымен.
2. Осы Критерийлерде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тәуекел – тексерілетін субъектінің қызметі нәтижесінде салдарының ауырлық дәрежесі ескеріле отырып, адамның өміріне немесе денсаулығына, қоршаған ортаға, жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне, мемлекеттің мүліктік мүдделеріне зиян келтіру ықтималдығы;
2) бақылау субъектілері – мынадай жергілікті атқарушы органдар:
сәулет және қала құрылысы істері жөніндегі;
құрылыс істері.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2012.02.17 № 55 Бұйрығымен.
3. Бастапқы кезеңде бақылау субъектілері жоғары тәуекел дәрежесі тобына қосылады.
4. Бұдан әрі жүргізілген тексерулердің нәтижесі бойынша бақылау субъектілері осы Критерийлердің қосымшасына сәйкес алған баллдың жиынтығына байланысты тәуекел дәрежелеріне бөлінеді:
20 баллға дейін - жылына бір рет тексеру кезеңділігімен болмашы тәуекел дәрежесі;
20-дан 30 баллға дейін - жарты жылда бір рет тексеру кезеңділігімен орташа тәуекел дәрежесі;
30 балл және одан жоғары - тоқсанына бір рет тексеру кезеңділігімен жоғары тәуекел дәрежесі.
5. Тексеру нәтижесінде бұзушылық болмаған жағдайда бақылау субъектілері тәуекелдің аз дәрежесіне ауыстырылады.
Сәулет, қала құрылысы және
құрылыс істері жөніндегі
жергілікті атқарушы
органдардың тәуекелдер
дәрежелерін бағалау
критерийлеріне қосымша

5. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
С. Нокин
Утверждены
приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам строительства и
жилищно-коммунального хозяйства
от 17 февраля 2011 года № 59
Критерии оценки степени рисков местных исполнительных органов
по делам архитектуры, градостроительства и строительства
Сноска. Заголовок в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 17.02.2012 № 55.
1. Общие положения
1. Настоящие Критерии оценки степени рисков местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства и строительства (далее – Критерии) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" и "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан" для отнесения субъектов контроля к степеням рисков.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 17.02.2012 № 55.
2. В настоящих Критериях используются следующие понятия:
1) риск – вероятность причинения вреда в результате деятельности проверяемого субъекта жизни или здоровью человека, окружающей среде, законным интересам физических и юридических лиц, имущественным интересам государства с учетом степени тяжести его последствий;
2) субъекты контроля – местные исполнительные органы по делам:
архитектуры и градостроительства;
строительства.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 17.02.2012 № 55.
3. На первоначальном этапе субъекты контроля включается в группу высокой степени риска.
4. В дальнейшем по результатам проведенных проверок субъекты контроля распределяются по степеням риска в зависимости от суммы набранных баллов согласно приложению к настоящим Критериям:
до 20 баллов – незначительная степень риска с периодичностью проверок один раз в год;
от 20 до 30 баллов – средняя степень риска с периодичностью проверок один раз в полгода;
от 30 балов и выше – высокая степень риска с периодичностью проверок один раз в квартал.
5. В случае отсутствия нарушений по результатам проверки субъекты контроля переводятся в меньшую степень риска.
Приложение
к Критериям оценки степени
рисков местных исполнительных
органов по делам архитектуры,
градостроительства и строительства,
государственного архитектурно-
строительного контроля и надзора,
лицензирования
Критерии оценки рисков