"Көрме-жәрмеңкелік сауда бойынша қосылған құн салығын төлеуге бақылау жүргізу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 352 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 103 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 16 наурызда № 6819 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 2 мамырдағы № 229 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2012.05.02 № 229 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 276-18-бабы 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Көрме-жәрмеңкелік сауда бойынша қосылған құн салығын төлеуге бақылау жүргізу ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 352 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6364 болып тіркелген, 2010 жылғы 27 тамыздағы № 225 (26286) «Егемен Қазақстан» газетінде № 348-350 (26193) жарияланған) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Көрме-жәрмеңкелік сауда бойынша қосылған құн салығын төлеуге бақылау жүргізу ережелерінде:
4-тармақта:
екінші бөлімі мынадай мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
«аумағынан тауарларды көрме-жәрмеңкелік сауда үшін әкелу жүргізілген кеден одағына мүше мемлекет туралы;»;
төртінші бөлімнің 3) тармақшасы «атқарушы органымен» деген сөздерден кейін «көрме-жәрмеңкелік сауда» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы бесінші бөліммен толықтырылсын:
«Көрме-жәрмеңкелік сауданы өткізу туралы хабарламаға өзгерістер мен толықтырулар енгізуді ұйымдастырушы бұрын берілген хабарламаны қайтарып алу жолымен бір уақытта жаңа хабарламаны берумен жүргізіледі.»;
7-тармақта «Тауарлардың сатып» деген сөздер «Қазақстан Республикасы салық төлеушісі тауарлардың сатып» деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақты мынадай мазмұндағы 3-1) және 3-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«3-1) аумағынан тауарларды көрме-жәрмеңкелік сауда үшін әкелу жүргізілген кеден одағына мүше мемлекет туралы;
3-2) сатылған тауарлардың жалпы құны мен төлеуге тиіс ҚҚС сомасы;»;
көрсетілген Ережелерге 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Ережелерге 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Д.Е. Ерғожин) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркелуін және оны кейіннен бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.

О внесении дополнений и изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 352 "Об утверждении Правил контроля за уплатой налога на добавленную стоимость по выставочно-ярмарочной торговле"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 103. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 марта 2011 года № 6819. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 2 мая 2012 года № 229
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов РК от 02.05.2012 № 229 (вводится в действие с 01.01.2012).
В соответствии с пунктом 4 статьи 276-18 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 352 "Об утверждении Правил контроля за уплатой налога на добавленную стоимость по выставочно-ярмарочной торговле" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6364, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 26 августа 2010 года № 225 (26286)) следующие дополнения и изменения:
в Правилах контроля за уплатой налога на добавленную стоимость по выставочно-ярмарочной торговле, утвержденных указанным приказом:
в пункте 4:
часть вторую дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"о государстве-члене таможенного союза, с территории которого произведен ввоз товаров для выставочно-ярмарочной торговли;";
в подпункте 3) части четвертой после слова "проведения" дополнить словами "выставочно-ярмарочной торговли";
дополнить частью пятой следующего содержания:
"Внесение изменений и дополнений в уведомление о проведении выставочно-ярмарочной торговли производится организатором путем отзыва ранее представленного уведомления с одновременным представлением нового уведомления.";
в пункте 7 после слова "товаров" дополнить словами "с налогоплательщиком Республики Казахстан";
пункт 9 дополнить подпунктами 3-1) и 3-2) следующего содержания:
"3-1) о государстве-члене таможенного союза, с территории которого произведен ввоз товаров для выставочно-ярмарочной торговли;
3-2) общая стоимость реализованных товаров и сумма НДС подлежащая уплате;";
приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в средствах массовой информации.

3. Осы бұйрық ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2010 жылғы 1 шілдеден бастап туындайтын қатынастарға қолданылады.
Министр                                      Б. Жәмішев
2011 жылғы 25 ақпандағы
«Көрме-жәрмеңкелік сауда бойынша
қосылған құн салығын төлеуге
бақылау жүргізу ережелерін бекіту
туралы» Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2010 жылғы
16 шілдедегі № 352 бұйрығына
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы» Қазақстан
Республикасы Қаржы министрінің
№ 103 Бұйрығына 1-қосымша
Көрме-жәрмеңкелік сауда бойынша
қосылған құн салығын төлеуге
бақылау жүргізу Ережесіне
1-қосымша
Көрме-жәрмеңкелік сауда өткізу туралы
хабарлама
Қолданушылардың назарына!
Салық есептілігін жасау ережесінің графикалық нысандары базаға енгізілмейді, қажет болған жағдайда РҚАО-дан электрондық тасығыштан алуға болады
Көрме-жәрмеңкелік сауда өткізу
туралы хабарламаға қосымша
Көрме-жәрмеңкелік саудаға кеден одағына
мүше мемлекеттерден қатысушылардың
тізімі
Қолданушылардың назарына!
Салық есептілігін жасау ережесінің графикалық нысандары базаға енгізілмейді, қажет болған жағдайда РҚАО-дан электрондық тасығыштан алуға болады
2011 жылғы 25 ақпандағы
«Көрме-жәрмеңкелік сауда бойынша
қосылған құн салығын төлеуге
бақылау жүргізу ережелерін бекіту
туралы» Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2010 жылғы
16 шілдедегі № 352 бұйрығына
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы» Қазақстан
Республикасы Қаржы министрінің
№ 103 Бұйрығына 2-қосымша
Көрме-жәрмеңкелік сауда бойынша
қосылған құн салығын төлеуге
бақылау жүргізу Ережесіне
2-қосымша
Көрме-жәрмеңкелік сауда өткізу туралы
хабарлама бойынша есеп
Қолданушылардың назарына!
Салық есептілігін жасау ережесінің графикалық нысандары базаға енгізілмейді, қажет болған жағдайда РҚАО-дан электрондық тасығыштан алуға болады
Көрме-жәрмеңкелік сауда
өткізу туралы хабарлама
бойынша есепке қосымша
Көрме-жәрмеңкелік сауданың
нәтижелері
Қолданушылардың назарына!
Салық есептілігін жасау ережесінің графикалық нысандары базаға енгізілмейді, қажет болған жағдайда РҚАО-дан электрондық тасығыштан алуға болады

3. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникающие с 1 января 2011 года.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
"О внесении дополнений и изменений
в приказ Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 июля 2010 года № 352
"Об утверждении Правил контроля
за уплатой налога на добавленную
стоимость по выставочно-ярмарочной торговле"
от 25 февраля 2011 года № 103
Приложение 1 к Правилам контроля за
уплатой налога на добавленную стоимость по
выставочно-ярмарочной торговле
Форма 01
УВЕДОМЛЕНИЕ
О ПРОВЕДЕНИИ ВЫСТАВОЧНО-ЯРМАРОЧНОЙ ТОРГОВЛИ
Приложение к уведомлению
о проведении выставочно-ярмарочной торговли
Форма 01
СПИСОК
УЧАСТНИКОВ ВЫСТАВОЧНО-ЯРМАРОЧНОЙ ТОРГОВЛИ
ИЗ ГОСУДАРСТВ-ЧЛЕНОВ ТАМОЖЕННОГО СОЮЗА
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
"О внесении дополнений и изменений
в приказ Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 июля 2010 года № 352
"Об утверждении Правил контроля
за уплатой налога на добавленную
стоимость по выставочно-ярмарочной торговле"
от 25 февраля 2011 года № 103
Приложение 2 к Правилам контроля за
уплатой налога на добавленную стоимость по
выставочно-ярмарочной торговле
Форма 01
ОТЧЕТ ПО УВЕДОМЛЕНИЮ
О ПРОВЕДЕНИИ ВЫСТАВОЧНО-ЯРМАРОЧНОЙ ТОРГОВЛИ
Приложение к отчету
по уведомлению о проведении
выставочно-ярмарочной торговли
Форма 01
РЕЗУЛЬТАТЫ
ВЫСТАВОЧНО-ЯРМАРОЧНОЙ ТОРГОВЛИ
Примечание РЦПИ!
Графические формы к Правилам контроля за уплатой налога на добавленную стоимость по выставочно-ярмарочной торговле в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.