"Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумақтарынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын тауарлардың импорты бойынша есепке алу әдісімен төлеуді қолдану ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 349 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 100 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 18 наурызда № 6832 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 2 мамырдағы № 229 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2012.05.02 № 229 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертуі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 49-1-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумақтарынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын тауарлардың импорты бойынша есепке алу әдісімен төлеуді қолдану ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 349 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6366 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінде 2010 жылғы 25 тамыздағы № 344-347 (26190) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын тауарлар бойынша есепке алу әдісімен қосылған құн салығын төлеуді қолдану ережесінде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Міндеттемеге Қазақстан Республикасының кеден органдары беретін Сыртқы экономикалық қызметтің тауарлық номенклатурасының коды бойынша қорытынды қоса беріледі.
Бұл ретте келісімшартта мұндай тауарды бірнеше рет жеткізу көзделсе, онда Сыртқы экономикалық қызметтің тауарлық номенклатурасының коды бойынша қорытындының түпнұсқасы тек бірінші жеткізу бойынша беріледі, ал кейінгі жеткізулер бойынша осындай қорытындының көшірмесі беріледі.»;
9-тармағында «тауарлар әкелу кезінде» деген сөздердің алдынан «Қазақстан Республикасының аумағына кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан» деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген Ережеге қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Ерғожин Д.Е.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның кейіннен бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 349 "Об утверждении Правил применения уплаты налога на добавленную стоимость методом зачета по товарам, импортируемым на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 100. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 марта 2011 года № 6832. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 2 мая 2012 года № 229
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов РК от 02.05.2012 № 229 (вводится в действие с 01.01.2012).
В соответствии со статьей 49-1 Закона Республики Казахстан "О введении в действие Кодекса "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 349 "Об утверждении Правил применения уплаты налога на добавленную стоимость методом зачета по товарам, импортируемым на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6366, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 7 сентября 2010 года № 234 (26295)) следующие изменения и дополнение:
в Правилах применения уплаты налога на добавленную стоимость методом зачета по товарам, импортируемым на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. К Обязательству прилагается заключение по коду Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности, выдаваемый таможенными органами Республики Казахстан на контракт.
При этом, в случае если контрактом предусмотрено несколько поставок такого товара, то оригинал заключения по коду Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности представляется только по первой поставке, а по последующим поставкам представляется копия такого заключения.";
в пункте 9 после слов "при ввозе товаров" дополнить словами "с территории государств-членов таможенного союза на территорию Республики Казахстан";
приложение к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в средствах массовой информации.

3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Министр                                          Б. Жәмішев
2011 жылғы 25 ақпандағы № 100
««Кеден одағына мүше мемлекеттердің
аумақтарынан Қазақстан Республикасының
аумағына импортталатын тауарлардың
импорты бойынша есепке алу әдісімен
төлеуді қолдану ережелерін бекіту
туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы
министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі
№ 349 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру
енгізу туралы» Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің бұйрығына қосымша
Кеден одағына мүше мемлекеттердің
аумағынан Қазақстан Республикасының
аумағына импортталатын тауарлар бойынша
есепке алу әдісімен қосылған құн салығын
төлеуді қолдану ережесіне қосымша
нысан
Тауарлардың импорты бойынша есепке алу әдісімен төленуге тиісті
қосылған құн салығының сомасын қосылған құн салығы
жөніндегі декларацияда көрсету бойынша және оларды
мақсатты пайдалану туралы міндеттеме
1-бөлім. Жалпы ақпарат
Алушы/импорттаушы ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, немесе жеке кәсіпкердің аты-жөні)
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі
Салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (БСН/ЖСН), егер ол болған жағдайда
ҚҚС бойынша тіркеу есебіне қою туралы куәлік сериясы
|_|_|_|_|_| № |_|_|_|_|_|_|_| «____» _________ 20 ___ ж. берілген
_____________________________________________________________________
(салық органының атауы)
_____________________________________________________________________
2-бөлім. Тауарлардың импорты бойынша есепке алу әдісімен
төленуге тиісті қосылған құн салығының сомасын қосылған
құн салығы жөніндегі декларацияда көрсету
Қосылған құн салығы жөніндегі декларацияда қосылған құн салығының сомасын жүк кеден декларациясына сәйкес есепке алу әдісімен бюджетке төленуге тиісті қосылған құн салығының сомасын
_____________________________________________________________________
(салық кезеңі)
(____________________________________________________________________
____________________________________________________________) теңге,
(сомасы жазбаша)
№ __________________________ «_______» ________ 20 ______ж. көрсетуге міндеттенемін.
3-бөлім. Есепке алу әдісімен жүргізілетін тауарларды мақсатты
пайдалану бойынша қосылған құн салығын төлеу
Тауарлар ретінде мыналар әкелінді: __________________________________
(тауарлардың атауы, ТН ВЭД (сыртқы
_____________________________________________________________________
экономикалық қызметтің бірыңғай тауарлық номенклатурасының коды)
Сыртқы экономикалық қызметінің Тауар номенклатурасының коды бойынша қорытынды
_____________________________________________________________________
Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауарлық номенклатурасының кодының жіктемесін растайтын 20 ___ жылғы «____» ___ № ___ _____________________________ құжат.
Осыған орай көрсетілген тауарларды, яғни қаржы лизингі мен реэкспорт режимінде тауарды қайтаруға беруді қоспағанда, яғни олардың мақсатты бағытына сәйкес өзіндік өндірістік мұқтаждықтар үшін пайдалануға міндеттенемін.
Көрсетілген тауарларды өзге мақсаттарға пайдалану үшін Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес қосылған құн салығы мен өсімпұлдарды төлеуге міндеттенемін.
______________________________________________________  /_________/
(Салық төлеушінің аты-жөні)                        (қолы)
Міндеттемені тапсыру күні 20 ___ жылғы «____» ____ № ____
______________________________________________________  /_________/
(Міндеттемені қабылдаған лауазымды тұлғаның аты-жөні)    (қолы)
Міндеттемені қабылдау күні 20 ___ жылғы «____» ____ № ___
Салық қызметі органының М.О.

3. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникающие с 1 января 2011 года.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение
к приказу министра финансов
Республики Казахстан "О внесении
изменений и дополнения в приказ
Министра финансов Республики Казахстан
от 16 июля 2010 года № 349
"Об утверждении Правил применения
уплаты налога на добавленную стоимость
методом зачета по товарам, импортируемым
на территорию Республики Казахстан
с территории государств-членов
таможенного союза""
от 25 февраля 2011 года № 100
Приложение
к Правилам применения уплаты
налога на добавленную стоимость
методом зачета по товарам,
импортируемым на территорию
Республики Казахстан с территории
государств-членов таможенного союза
форма
Обязательство
по отражению в декларации по налогу на добавленную стоимость
суммы налога на добавленную стоимость, подлежащей уплате
методом зачета по импорту товаров, и об их целевом
использовании
Раздел 1. Общая информация
Получатель/импортер _________________________________________________
(полное наименование юридического лица, либо Ф.И.О.
_____________________________________________________________________
индивидуального предпринимателя)
Регистрационный номер налогоплательщика
Идентификационный номер (ИИН/БИН) налогоплательщика при его наличии
Свидетельство о постановке на регистрационный учет по НДС серия
выдано "___"_________ 20__года.
_____________________________________________________________________
(наименование органа налоговой службы)
Раздел 2. Отражение в декларации по налогу на добавленную
стоимость суммы налога на добавленную стоимость,
подлежащей уплате методом зачета по импорту товаров
Обязуюсь отразить в декларации по налогу на добавленную стоимость за
____________________________________________________________________
(налоговый период)
сумму налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате в бюджет
методом зачета (тенге)______________________________________________ (___________________________________________________________________)
(сумма прописью)
Раздел 3. Целевое использование товаров, уплата налога на
добавленную стоимость по которым производится методом зачета
В качестве товаров завезены:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
наименование товаров, ТН ВЭД (код единой товарной номенклатуры
внешнеэкономической деятельности)
заключение по коду Товарной номенклатуры внешнеэкономической
деятельности _____________________________________________________ от
"____"__________ 20___ года № _______.
В связи с чем, обязуюсь использовать указанные товары строго в
соответствии с их целевым назначением, то есть не для дальнейшей
реализации, за исключением передачи в финансовый лизинг.
В случае нецелевого использования указанных товаров обязуюсь
уплатить сумму налога на добавленную стоимость и пени в соответствии
с налоговым законодательством Республики Казахстан.
___________________________________________________/_________/
(Ф.И.О. налогоплательщика)                         (подпись)
Дата подачи Обязательства "____"__________________ 20____ года.
___________________________________________________/_________/
(Ф.И.О. должностного лица, принявшего Обязательства)        (подпись)
Дата приема Обязательства "____"__________________ 20____ года.
М.Ш. органа налоговой службы

Ескертпе. Міндеттеме «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының (Салық кодексі) 276-20-бабының 3-тармағында көрсетілген импортталатын тауарлар мен құжаттар бойынша жанама салықтар жөніндегі декларациямен бір уақытта екі данада салық қызметі органына табыс етіледі.
«Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес БСН/ЖСН 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап Міндеттемені табыс ету кезінде міндетті түрде толтырылуы тиіс.

Примечание. Обязательство представляется в органы налоговой службы в двух экземплярах одновременно с декларацией по косвенным налогам по импортированным товарам и документами, указанными в пункте 3 статьи 276-20 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
Согласно Закону Республики Казахстан "О национальных реестрах идентификационных номеров" ИИН/БИН подлежит обязательному заполнению при представлении Обязательства с 1 января 2012 года.