Азаматтық әуе кемесінің шет мемлекет берген ұшуға жарамдылығы сертификаттарын тану қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникацмия министрінің м.а. 2011 жылғы 3 наурыздағы N 112 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 28 наурызда N 6842 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 25 шілдедегі № 494 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 25.07.2017 № 494 бұйрығыменмен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының 47-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Азаматтық әуе кемесінің шет мемлекет берген ұшуға жарамдылығы сертификаттарын тану қағидасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитетi (Р.Ө. Әдимолда) заңнамада белгiленген тәртiппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі А.Ғ. Бектұровке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы
Е. Дүйсенбаев
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің міндетін атқарушының
2011 жылғы 3 наурыздағы
№ 112 бұйрығымен
бекітілді
Азаматтық әуе кемесінің шет мемлекет берген ұшуға жарамдылығы сертификаттарын тану қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Азаматтық әуе кемесінің шет мемлекет берген ұшуға жарамдылығы сертификаттарын тану қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының талаптарына сәйкес әзірленген және шет мемлекеттер берген азаматтық әуе кемелерінің ұшу жарамдылығы сертификатын тану тәртібін айқындайды.
Қағида ұшу жарамдылығы сертификаты берілген Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (бұдан әрі – ИКАО) талаптары мен стандарттарына және Қазақстан Республикасында белгіленген ұшу жарамдылығы нормаларына сәйкес болған кезде азаматтық әуе кемелеріне қатысты қолданылады.

Об утверждении Правил признания сертификатов летной годности гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством
Приказ и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 3 марта 2011 года № 112. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 марта 2011 года № 6842. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 июля 2017 года № 494 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 25.07.2017 № 494 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 47 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила признания сертификатов летной годности гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством.
2. Комитету гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Адимолда Р.О.) в установленном порядке обеспечить представление настоящего приказа в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Бектурова А.Г.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра
Е. Дюсембаев
Утверждены
приказом и.о. Министра транспорта
и коммуникаций Республики Казахстан
3 марта 2011 года № 112
Правила признания сертификатов летной годности
гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством
1. Общие положения
1. Настоящие Правила признания сертификатов летной годности гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством (далее - Правила) разработаны в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации" и определяют порядок признания сертификатов летной годности воздушных судов, выданных иностранным государством.
Правила применяются к гражданским воздушным судам при условии, что требования в соответствии с которыми выдан сертификат летной годности, соответствуют требованиям и стандартам Международной организации гражданской авиации (далее – ИКАО) и нормам летной годности, установленным Республикой Казахстан.

2. Осы Қағидада мынадай терминдер мен анықтамалар пайдаланылады:
1) өтінім – өтініш берушінің азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органға шет мемлекет берген әуе кемесінің ұшу жарамдылығы сертификатын тану үшін жазбаша өтініші;
2) өтініш беруші - шет мемлекет берген әуе кемесінің ұшу жарамдылығы сертификатын тану туралы шешімін алу үшін азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органға жүгінген заңды тұлға;
3) ұшу жарамдылығы сертификатының күшін тану туралы шешім (бұдан әрі – Шешім) – азаматтық әуе кемесінің ИКАО стандарттары мен талаптарына және Қазақстан Республикасы белгілеген ұшу жарамдылығы нормаларына сәйкестігін растайтын азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган берген белгіленген үлгідегі құжат.
2. Азаматтық әуе кемелерінің ұшу жарамдылығы сертификаттарын тану тәртібі
3. Шет мемлекет берген ұшу жарамдылығы сертификаттарын танудың мынадай тәртібі белгіленеді:
1) өтініш берушінің азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органына өтініш беруі;
2) өтініш бойынша шешім қабылдау;
3) азаматтық әуе кемелерінің ұшу жарамдылығы сертификаттарын тану туралы шешімді беру (беруден бас тарту).
4. Шет мемлекеті берген әуе кемесінің ұшу жарамдылығы сертификаттарын тану туралы шешімін алу үшін өтініш беруші азаматтық авиация саласында уәкілетті органға осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысанында өтініш жібереді.
5. Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) шет мемлекет берген әуе кемесін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;
2) шет мемлекет берген әуе кемесінің ұшу жарамдылығы сертификатының көшірмесі;
3) пайдаланушы сертификатының көшірмесі (азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган берген авиациялық жұмыстарды орындау куәлігінің көшірмесі, ұшуды орындау құқығына арналған куәліктің көшірмесі);
4) шет мемлекет берген жергіліктегі жердегі ұшу бойынша сертификатының көшірмесі;
5) әуе кемесін қайта жабдықтау жөніндегі құжаттардың көшірмесі (егер осы әуе кемесі қайта жабдықталған болса);
6) әуе кемесінің ұшу жарамдылығын қалыпта сақтау тәртібін анықтауда әуе кемесі тіркелген мемлекеттердің авиациялық билік орындарымен жасасқан Халықаралық азаматтық авиация туралы конвенциясына 83 bis бап шеңберінде келісімнің немесе Қазақстан Республикасының авиациялық билік орындары және әуе кемесі тіркеу мемлекетінің авиациялық билік орындары арасындағы әуе кемесінің ұшу жарамдылығын қалыпта сақтау тәртібі бойынша жауапкершілікті шектеуді растайтын құжаттың көшірмесі;

2. В настоящих Правилах используются следующие термины и определения:
1) заявка – письменное обращение заявителя в уполномоченный орган в сфере гражданской авиации для признания сертификата летной годности гражданского воздушного судна, выданного иностранным государством;
2) заявитель – юридическое лицо, обратившееся в уполномоченный орган в сфере гражданской авиации для получения решения о признании сертификата летной годности гражданского воздушного судна, выданного иностранным государством;
3) решение о признании действительным сертификата летной годности (далее – Решение) – документ установленного образца, выданный уполномоченным органом в сфере гражданской авиации, подтверждающий соответствие гражданского воздушного судна требованиям и стандартам ИКАО и нормам летной годности, установленным Республикой Казахстан.
2. Порядок признания сертификатов летной
годности гражданских воздушных судов
3. Устанавливается следующий порядок признания сертификатов летной годности, выданных иностранным государством:
1) подача заявителем в уполномоченный орган в сфере гражданской авиации заявки;
2) принятия решения по заявке;
3) выдача (отказ в выдаче) решения о признании сертификатов летной годности гражданских воздушных судов.
4. Для получения решения о признании действительным сертификата летной годности гражданского воздушного судна, выданного иностранным государством, заявитель направляет в уполномоченный орган в сфере гражданской авиации заявку по форме согласно приложения 1 к настоящим Правилам.
5. К заявке прилагаются следующие документы:
1) копия свидетельства о государственной регистрации воздушного судна, выданного иностранным государством;
2) копия сертификата летной годности воздушного судна, выданного иностранным государством;
3) копия сертификата эксплуатанта (копия свидетельства на выполнение авиационных работ, копия свидетельства на право выполнения полетов, выданного уполномоченным органом в сфере гражданской авиации);
4) копия сертификата по шуму на местности, выданного иностранным государством;
5) копия документов по переоборудованию воздушного судна (если данное воздушное судно переоборудовано);
6) копия соглашения по определению процедур поддержания летной годности воздушного судна, заключенного в рамках статьи 83 bis к Конвенции о международной гражданской авиации, с авиационными властями государства, в котором зарегистрировано воздушное судно или документа, подтверждающего разграничение ответственности по процедурам поддержания летной годности воздушного судна между авиационными властями Республики Казахстан и авиационными властями государств - регистрации воздушного судна;

7) азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органға міндетті түрде берілетін әуе кемесін техникалық пайдалану және әуе кемесін қауіпсіз пайдалануға қатысты ұшу жарамдылығы директивалары мен бюллетендері, әуе кемесін және қозғалтқыштарын жасаушылармен жасалған шарттардың көшірмелері.
Жоғарыда көрсетілген құжаттардың көшірмелері өтініш берушінің қолы қойылып және мөрі басылып куәландырылады.
3. Шешім беру, Шешім беруден бас тарту
6. Шешім толық көлемде ұсынылған құжаттар негізінде беріледі. Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган өтініш берілген уақыттан бастап күнтізбелік 10 күннің ішінде осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысанында Шешімді ресімдейді және береді.
7. Құжаттар толық көлемде тапсырылмаған жағдайда азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган оны құжаттары қабылданған сәттен күнтізбелік 7 күннің ішінде өтініш берушіге кері қайтарады.
8. Өтініш берушінің тапсырған құжаттары осы Қағиданың талаптарына сәйкес келмеген жағдайда Шешім беруден бас тартылады.
Шешімді беруден бас тартылған жағдайда өтініш берушіге құжаттары қабылданған сәттен күнтізбелік 10 күннің ішінде жазбаша түрде қабылдамау себебі көрсетіліп, дәлелді жауап беріледі
4. Шешімнің телнұсқасын беру
9. Шешім бүлінген, жоғалған, ұрланған жағдайда Шешім берілген әуе кемесін пайдалану тоқтатылады.
Шешімнің телнұсқасын алу үшін өтініш беруші азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органға осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысанында өтініш жібереді.
10. Құжаттар осы Қағиданың талаптарына сәйкес болған жағдайда азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган өтініш берілген уақыттан бастап күнтізбелік 5 күннің ішінде өтініш берушіге Шешімнің телнұсқасын береді.
Азаматтық әуе кемелерінің
шете мемлекет берген ұшуға
жарамдылығы сертификаттарын
тану қағидасына
1-қосымша
Нысан
Азаматтық әуе кемесінінің
ұшу жарамдылығы сертификатын тануға
ӨТІНІМ
_____________________тиесілі_________________________________________ (мемлекет атауы)
___________________тізіліміне____ж."___"______№ ______________ болып енгізілген_______________________________________________әуе кемесіне
(әуе кемесінің түрі, тану белгісі)
№ __________________ Ұшу жарамдылығы сертификатын жарамды деп тану туралы Шешім беруіңізді сұраймын.
Әуе кемесі туралы деректер:
1. Үлгi сертификаты немесе балама құжат және оның нөмiрi
а) әуе кемесi _______________________________________________________
ә) қозғалтқыштар ____________________________________________________
б) әуе бұрандалары __________________________________________________

7) копии договоров с изготовителями воздушного судна и двигателей об обязательном направлении в уполномоченный орган в сфере гражданской авиации бюллетеней, директив летной годности, касающихся технического обслуживания и безопасной эксплуатации воздушного судна.
Вышеуказанные копии документов заверяются подписью и печатью заявителя.
3. Выдача, отказ в выдаче Решения
6. Решение выдается на основании представленных документов в полном объеме. Уполномоченный орган в сфере гражданской авиации в течение 10 календарных дней с момента подачи заявки, производит оформление и выдачу Решения по форме согласно приложения 2 к настоящим Правилам.
7. В случае представления документов не в полном объеме уполномоченный орган в сфере гражданской авиации возвращает их заявителю в течение 7 календарных дней с момента принятия документов.
8. Отказ в выдаче Решения производится в случаях, если представленные заявителем документы не соответствуют требованиям настоящих Правил.
При отказе в выдаче Решения заявителю в течении 10 календарных дней с момента принятия документов, дается мотивированный ответ в письменном виде с указанием причин отказа.
4. Выдача дубликата Решения
9. В случае порчи, утери или хищения Решения эксплуатация воздушного судна, на которое выдано Решение прекращается.
Для получения дубликата Решения заявитель направляет в уполномоченный орган в сфере гражданской авиации заявление по форме согласно приложения 3 к настоящим Правилам.
10. При соответствии документов требованиям настоящих Правил уполномоченный орган в сфере гражданской авиации в течение 5 календарных дней, с момента подачи заявки, выдает заявителю дубликат Решения.
Приложение 1
к Правилам признания
сертификатов летной годности
гражданских воздушных судов,
выданных иностранным государством
Форма
ЗАЯВКА
для признания сертификата летной годности
гражданского воздушного судна
Прошу выдать Решение о признании действительным сертификата
летной годности № _____________ на воздушное судно __________________
______________________________, принадлежащее _______________________
(тип воздушного судна, опознавательный знак)
__________________________, внесенное в реестр ______________________
(наименование государства)
___________________ "_______" ______________ __________ г. за № _____
Данные о воздушном судне:
1. Сертификат типа или эквивалентный документ и его номер
а) воздушное судно __________________________________________________
б) двигатели ________________________________________________________
в) воздушные винты __________________________________________________

2. Мемлекеттік және тiркеу белгiлерi ________________________________
3. Әуе кемесінің түрі мен қолданылуы ________________________________
4. Әуe кемесiнiң жасалған күні мен сериялық нөмiрi __________________
5. Соңғы жүргiзiлген жөндеудің күні мен орны ________________________
6. Әуе кемесінің ұшуы
а) пайдалану басталғаннан берi:__________сағат______қонуы________ жыл
ә) соңғы жөндеуден кейiн: _______________сағат______қонуы________ жыл
7. Жөндеуге дейiнгi ресурс қалдығы:______сағат_____қонуы_________ жыл
8. Қозғалтқыштардың түрі және саны __________________________________
9. Әуе бұрандаларының түрі __________________________________________
10. Мыналардың: а) ұшып көтерілудің __________б) қонудың__________ ең жоғары массасы
11. Орындар саны: а) жолаушылар ______________б) экипаж______________
12. Төңіректегі шу жөніндегі куәлік _________________________________
13. Әуе кемесінің меншік иесі және оның мекен-жайы __________________
_____________________________________________________________________
14. Әуе кемесін пайдаланушы, пайдаланушы куәлігінің нөмірі және заңды мекен-жайы __________________________________________________________
15. Әуе кемесіне техникалық қызмет көрсету жөніндегі ұйымның атауы
_____________________________________________________________________ М.О. ______________________________________
(лауазымы)
20______ ж. "____" _________ ______________________________________
(қолы, аты-жөні)
Авиакомпанияның инженерлік-авиациялық қызметі басшысының әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы туралы қорытындысы ______________________
_____________________________________________________________________
М.О. ______________________________________
(лауазымы)
20______ ж. "____" _________ ______________________________________
(қолы, аты-жөні)
Азаматтық әуе кемелерінің
шетелдік мемлекет берген ұшуға
жарамдылығы сертификаттарын
тану қағидасына
2-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
КӨЛІК ЖӘНЕ КОММУНИКАЦИЯ МИНИСТРЛІГІ
THE MINISTRY OF TRANSPORT & COMMUNICATIONS
АЗАМАТТЫҚ АВИАЦИЯ КОМИТЕТІ
ҰШУ ЖАРАМДЫЛЫҒЫ СЕРТИФИКАТЫНЫҢ
ЖАРАМДЫЛЫҒЫН ТАНУ ТУРАЛЫ ШЕШІМ
________________________________________________________ берілді.
Қазақстан Pecпубликасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес және Қазақстан Республикасының ұшу жарамдылығы нормалары талаптарының парапарлығы негізінде Қазақстан Республикасының Азаматтық авиация Комитеті ________________________________________________________
________________________ берілгенді жарамды деп таниды.
Азаматтық әуе кемесінің ұшу жарамдылығы сертификаты № ___________
Сериялық (зауыт) нөмірі _________________________________________
Мемлекеттік және тіркеуді анықтау белгісі _______________________
Азаматтық әуе кемесінің ұшу жарамдылығы сертификаты және оны жарамды деп тану туралы осы қорытынды сертификаттың ұшу жарамдылығының қолданыс мерзімінде 20___ж. ___________________ дейінгі кезеңге Қазақстан Республикасы аумағында әуе кемесінде тасымалдап ұшуды орындауға құқық береді.
Қорытынды 20_____ж. _________________ жарамды.
Азаматтық авиация саласындағы
уәкілетті органның лауазымды тұлғасы
Official body __________________________ М.О.
Of the Competent Authority (қолы/signature) Stamp
In Civil aviation
Берілген күні _________________________
Date of _______________________________
Азаматтық әуе кемелерінің
шетелдік мемлекет берген ұшуға
жарамдылығы сертификаттарын
тану қағидасына
3-қосымша
Нысан
Шешімнің телнұсқасын алуға
ӨТІНІМ
____________ тиесілі ________________________________________________ _________________________________тізілімге______________ ж. "______"
___________________________________________ № _______болып енгізілген
________________________________________________________ әуе кемесіне
(әуе кемесінің түрі, тану белгісі)
№ ________________ ұшу жарамдылығы сертификатын жарамды деп тану туралы Шешімнің телнұсқасын беруіңізді сұраймын.
Айырбастау себебі (көшірмені беру)___________________________________
Әуе кемесі туралы деректер:

2. Государственный и регистрационный знаки __________________________
3. Тип и назначение воздушного судна ________________________________
4. Дата изготовления и серийный номер воздушного судна ______________
5. Дата и место проведения последнего ремонта _______________________
6. Налет воздушного судна:
а) с начала эксплуатации __________ часов _________ посадок _____ лет
б) после последнего ремонта: _______ часов ________ посадок _____ лет
7. Остаток ресурса до ремонта: ______ часов _______ посадок _____ лет
8. Тип и количество двигателей ______________________________________
9. Тип воздушных винтов _____________________________________________
10. Максимальная масса: а) взлета ___________ б) посадки ____________
11. Количество мест: а) пассажиры ___________ б) экипаж _____________
12. Свидетельство по шуму на местности ______________________________
13. Собственник воздушного судна и его адрес ________________________
14. Эксплуатант воздушного судна, номер свидетельства эксплуатанта и
его юридический адрес _______________________________________________
15. Наименование организации по техническому обслуживанию воздушного
судна _______________________________________________________________
М.П. ______________________________
(должность)
"__" _________ 20__ г. ______________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Заключение руководителя инженерно-авиационной службы авиакомпании о
годности воздушного судна к полетам _________________________________
М.П. ______________________________
(должность)
"__" _________ 20__ г. ______________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Приложение 2
к Правилам признания
сертификатов летной годности
гражданских воздушных судов,
выданных иностранным государством
Форма
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
МИНИСТЕРСТВО ТРАНСПОРТА И КОММУНИКАЦИЙ
THE MINISTRY OF TRANSPORT & COMMUNICATIONS
КОМИТЕТ ГРАЖДАНСКОЙ АВИАЦИИ
РЕШЕНИЕ О ПРИЗНАНИИ ДЕЙСТВИТЕЛЬНЫМ
СЕРТИФИКАТА ЛЕТНОЙ ГОДНОСТИ
Выдано _____________________________________________________________
Согласно действующему законодательству Республики Казахстан и на
основании адекватности требований норм летной годности Республики
Казахстан Комитет гражданской авиации Республики Казахстан
признает действительным выданный ___________________________________
Сертификат летной годности гражданского воздушного судна № _________
Серийный (заводской) номер _________________________________________
Государственный и регистрационный опознавательный знак _____________
Сертификат летной годности гражданского воздушного судна и данное
заключение о признании его действительным дают право на выполнение
транспортных полетов на воздушном судне на территории Республики
Казахстан на период: до ____________________ 20__ г.
Заключение действительно до ________________ 20__ г.
Должностное лицо
уполномоченного органа в сфере
гражданской авиации __________________________________ М.П.
Official body (подпись/signature) Stamp
Of the Competent Authority
In Civil aviation
Дата выдачи ___________________
Date of _______________________
Приложение 3
к Правилам признания
сертификатов летной годности
гражданских воздушных судов,
выданных иностранным государством
Форма
ЗАЯВКА
для получения дубликата Решения
Прошу выдать дубликат Решения о признания сертификата летной
годности воздушного судна к полетам № _______________________________
от __________________ на воздушное судно ___________________________,
(тип воздушного судна, опознавательный знак)
занесено в реестр "__" _____________ _____________ г., за № _________
принадлежащее _______________________________________________________
Причина замены (выдачи дубликата) ___________________________________
_____________________________________________________________________
Данные о воздушном судне:

1. Үлгі ____________________________________ әуе кемесінің қолданылуы
_____________________________________________________________________
2. Ұлттық және тiркеу белгiлерi _____________________________________
3. Әуe кемесiнiң сериялық (зауыт) нөмiрi ____________________________
4. Әуе кемесінің дайындалған мерізімі _______________________________
5. Үлгі сертификаты немесе эквивалентті құжат және оның нөмірі_______
6. ИКАО санаты_______________бойынша ұшуға рұқсат етілген әуе кемесі.
7. Соңғы жөндеудің жүргiзiлген күні мен орны _____________________________________________________________________
8. Әуе кемесінің ұшуы
а) пайдалану басталғаннан берi:__________сағат______қонуы________ жыл
ә) соңғы жөндеуден кейiн: _______________сағат______қонуы________ жыл
9. Жөндеуге дейiнгi ресурс қалдығы:______сағат______қонуы________ жыл
10. Салмағы, кг __________________________орталандыру, % Орталық аэродинамикалық хордасы (ОАХ)________________________________________
11. Пайдаланушылар комиссиясының әуе кемесіне жасаған техникалық жағдайы актісінің бекіту уақыты _____________________________________
12. Пайдаланушының заңды мекенжайы, телефоны, факсі _________________
_____________________________________________________________________
М.О. ______________________________________
(лауазымы)
20______ ж. "____" _________ ______________________________________
(қолы, аты-жөні)
Авиакомпанияның инженерлік-авиациялық қызметі басшысының әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы туралы қорытындысы ______________________
_____________________________________________________________________
М.О. ______________________________________
(лауазымы)
20______ ж. "____" _________ ______________________________________
(қолы, аты-жөні)

1. Тип __________________ назначение воздушного судна _______________
2. Национальный и регистрационный знаки _____________________________
3. Серийный (заводской) номер воздушного судна ______________________
4. Дата изготовления воздушного судна _______________________________
5. Сертификат типа или эквивалентный документ и его номер ___________
6. Воздушное судно допущено к полетам по _____________ категории ИКАО
7. Дата и место проведения последнего ремонта _______________________
8. Налет воздушного судна:
а) с начала эксплуатации: _______ часов _________ посадок _______ лет
б) после последнего ремонта: _____ часов ________ посадок _______ лет
9. Остаток ресурса до ремонта: _____ часов ______ посадок _______ лет
10. Масса, кг ___________________ центровка, %
Средняя аэродинамическая хорда (САХ) ________________________________
11. Дата утверждения акта технического состояния воздушного судна
комиссией эксплуатанта ______________________________________________
12. Юридический адрес эксплуатанта, телефон, факс ___________________
_____________________________________________________________________
М.П. ______________________________
(должность)
"__" _________ 20__ г. ______________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Заключение руководителя инженерно-авиационной службы авиакомпании о
годности воздушного судна к полетам _________________________________
М.П. ______________________________
(должность)
"__" _________ 20__ г. ______________________________
(подпись, Ф.И.О.)