Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі Төрағасының "Бүлінген жерлерді қалпына келтіру жобаларын әзірлеу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2009 жылғы 2 сәуірдегі № 57-П бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі Төрағасының 2011 жылғы 21 ақпандағы № 29-ОД бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 25 сәуірде № 6901 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 346 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 17.04.2015 № 346 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Қолданыстағы заңнамаға сәйкес келтіру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Бүлінген жерлерді қалпына келтіру жобаларын әзірлеу туралы нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі Төрағасының 2009 жылғы 2 сәуірдегі № 57-П бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5689 тіркелген, «Заң газеті» Республикалық күнделікті газетінде 2009 жылдың 3 шілдесінде № 100 (1694) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Бүлінген жерлерді қалпына келтіру жобаларын әзірлеу туралы нұсқаулығында:
5-тармағында:
1) тармақшасында «жерге құқық беру туралы жерге орналастыру жобасын әзірлеумен бір уақытта» деген сөздер «жер учаскесін беру туралы жергілікті атқару органдардың шешімі қабылдағаннан кейін және жер бүлінуіне байланысты жұмыстардың басталуына дейін» деген сөздерге ауыстырылсын;
2) тармақшасында «Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 43-бабының 2-тармағына сәйкес құрылатын комиссияның қорытындысы қабылданғаннан кейін» деген сөздер «жер учаскесін беру туралы жергілікті атқару органдардың шешімі қабылданғаннан кейін және жер бүлінуіне байланысты жұмыстардың басталуына дейін» деген сөздерге ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«Бүлінген жерлерді қалпына келтіру жобаларын әзірлеу мерзімі, пайдалануы жердің бүлінуіне байланысты болған жағдайда, жер учаскесін беру немесе нысаналы мақсатын өзгерту туралы жергілікті атқарушы органдардың шешімінде бекітіледі.».
2. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Жерді пайдалану мен қорғауды мемлекеттік бақылау, мемлекеттік жер кадастры және жер мониторингі департаментінің жерді пайдалану мен қорғауды мемлекеттік бақылау басқармасы осы Бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жолдануын қамтамасыз етсін.

О внесении изменений и дополнения в Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами от 2 апреля 2009 года № 57-П "Об утверждении Инструкции о разработке проектов рекультивации нарушенных земель"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами от 21 февраля 2011 года № 29-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 апреля 2011 года № 6901. Утратил силу приказом и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 346
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 17.04.2015 № 346 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях приведения в соответствие с действующим законодательством, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами от 2 апреля 2009 года № 57-П "Об утверждении Инструкции о разработке проектов рекультивации нарушенных земель" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5689, опубликованный в Республиканской ежедневной газете "Юридическая газета" от 3 июля 2009 года № 100 (1694) следующие изменения и дополнение:
в Инструкции о разработке проектов рекультивации нарушенных земель, утвержденной указанным приказом:
в пункте 5:
в подпункте 1) слова "одновременно с разработкой землеустроительного проекта о предоставлении права на землю" заменить словами "после принятия местным исполнительным органом решения о предоставлении земельного участка и до начала работ, связанных с нарушением земель";
в подпункте 2) слова "после принятия заключения комиссии, создаваемой в соответствии с пунктом 2 статьи 43 Земельного кодекса Республики Казахстан" заменить словами "после принятия местным исполнительным органом решения об изменении целевого назначения земельного участка и до начала работ, связанных с нарушением земель";
дополнить абзацем следующего содержания:
"Срок разработки проекта рекультивации нарушенных земель устанавливается в решении местного исполнительного органа о предоставлении либо об изменении целевого назначения земельного участка, использование которого будет связано с нарушением земель.".
2. Управлению государственного контроля за использованием и охраной земель Департамента государственного контроля за использованием и охраной земель, государственного земельного кадастра и мониторинга земель Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами обеспечить направление настоящего Приказа на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан, в установленном законодательством порядке.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі Төрағасының орынбасары К.Ө. Райымбековке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                             Ө. Өзібеков
«Келісілді»
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
___________ С. Қайрбекова
2011 жылғы 3 наурыз
«Келісілді»
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрі
___________ Н. Әшім
2011 жылғы 31 наурыз
«Келісілді»
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Орынбасары
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрі
___________ Ә. Исекешев
2011 жылғы 1 сәуір
«Келісілді»
Қазақстан Республикасы
Мұнай және газ министрі
___________ С. Мыңбаев
2011 жылғы 28 ақпан

3. Контроль за исполнением настоящего Приказа возложить на Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами Раймбекова К.У.
4. Настоящий Приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель                               У. Узбеков
"Согласовано"
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
___________ С. Каирбекова
31 марта 2011 года
"Согласовано"
Министр охраны окружающей среды
Республики Казахстан
___________ Н. Ашим
31 марта 2011 года
"Согласовано"
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр индустрии и
новых технологий
Республики Казахстан
__________ А. Исекешев
1 апреля 2011 года
"Согласовано"
Министр нефти и газа
Республики Казахстан
__________ С. Мынбаев
28 февраля 2011 года