"Бюджеттiк өтінімдi жасау және ұсыну ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2010 жылғы 19 мамырдағы № 233 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 18 наурыздағы N 136 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 26 сәуірде N 6912 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 584 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 29.12.2012 № 584 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандығы Бюджет кодексінің 67-бабының 13-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Бюджеттiк өтінімдi жасау және ұсыну ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 19 мамырдағы № 233 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6289 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну ережесінде:
мынадай мазмұндағы 25-1-тармақпен толтырылсын:
«25-1. Шығындардың экономикалық сыныптамасының әрбір ерекшелігі бойынша қосымша егжей-тегжейлі есептеріне және шығында түрлері бойынша негіздемеге орталық атқарушы органның жауапты хатшысы (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға), ал мұндай болмаған жағдайда – мемлекеттік мекеменің басшысы немесе ол өкілеттік берген тұлға, олардың жасалуына жауапты мемлекеттік мекеменің құрылымдық бөлімшесінің басшысы, ал соңғылары болмаған кезде тиісті бұйрықтармен міндеттерді атқару жүктелген тұлғалар және қаржы–экономикалық қызметінің бастығы қол қояды.»;
мынадай мазмұндағы 27-1-тармақпен толтырылсын:
«27-1. Қосымша ақшалай төлемдердің есебі 01-112 нысан (16-1-қосымша) бойынша жасалады.
Осы нысан «Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджеті және Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бірыңғай жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1284 Жарлығына сәйкес Саяси және әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлердiң, судьялардың, алыс және таяу шет елдердегi Қазақстан Республикасының Төтенше және Өкiлеттi Елшiлерiнiң, Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шет елдердегi мекемелерi қызметкерлерiнiң, әскери қызметшiлердiң, құқық қорғау органдары, Төтенше жағдайлар министрлiгiнiң мемлекеттiк өртке қарсы қызметi мен прокуратура органдары қызметкерлерiнiң қосымша ақшалай төлемдері: жоспары бойынша мемлекеттiк орган басшысының шешiмiмен белгiленген лауазымдық қызметақыларға үстемеақыларды; жасалған келісімшарттың мерзіміне байланысты солдаттар (матростар), сержанттар (старшиналар) лауазымына келісімшарт бойынша әскери қызметке алғаш кіріскен азаматтарға біржолғы ақшалай сыйақыны; мемлекеттiк органдардың орталық аппараттары әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлерiне сыйлық есептеуге арналған.»;

О внесении дополнений и изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 мая 2010 года № 233 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 марта 2011 года № 136. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 апреля 2011 года № 6912. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 584
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов РК от 29.12.2012 № 584.
В соответствии с пунктом 13 статьи 67 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 мая 2010 года № 233 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6289), следующие дополнения и изменения:
в Правилах составления и представления бюджетной заявки, утвержденных указанным приказом:
дополнить пунктом 25-1 следующего содержания:
"25-1. Дополнительные детальные расчеты и обоснования по видам расходов по каждой специфике экономической классификации расходов подписывает ответственный секретарь центрального исполнительного органа (должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководитель государственного учреждения или лицо им уполномоченное, руководитель структурного подразделения государственного учреждения, ответственного за их составление, а при отсутствии последних - лицо, на которого соответствующими приказами возложено исполнение обязанностей и руководитель финансово-экономической службы.";
дополнить пунктом 27-1 следующего содержания:
"27-1. Расчет дополнительных денежных выплат составляется по форме 01-112 согласно приложению 16-1.
Данная форма предназначена для расчета на дополнительные денежные выплаты для премирования политических и административных государственных служащих, судей, Чрезвычайных и Полномочных Послов Республики Казахстан в странах дальнего и ближнего зарубежья, работников учреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан за границей, военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям и органов прокуратуры: надбавки к должностным окладам, установленные по решению руководителя государственного органа по плану финансирования; единовременное денежное вознаграждение гражданам впервые поступившим на воинскую службу по контракту на должности солдат (матросов) сержантов (старшин) в зависимости от срока заключенного контракта; премия административных государственных служащих центральных аппаратов государственных органов, согласно Указу Президента Республики Казахстан № 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан";

36-тармағының жетінші абзацында «автокөлікті» деген сөзден кейін «және «Мемлекеттік органдардың аппаратын және ерекше үй-жайларын орналастыруға арналған алаңдар нормалары мен телефон байланысын пайдалану үшін тиесілілік нормалары және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 31 наурыздағы № 335 (бұдан әрі - № 335 Қаулы)» деген сөздермен толтырылсын;
38-тармақта «Қызмет телефондары мен мемлекеттік органдар аппаратын орналастыруға арналған алаң нормалары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 3 қазандағы № 1217» деген сөздер «№ 335 қаулы» деген сөз және цифрлармен ауыстырылсын;
45-тармақта:
«154, 413, 424, 433» деген цифрлармен толықтырылсын;
461 және 472 деген цифрлар алынып тасталсын;
2-абзацта сөздер және цифрлар «және 461» деген цифрлар «424 және 433» деген цифрлармен ауыстырылсын.
мынадай мазмұндағы 3-абзацпен толтырылсын:
«Қазақстан Республикасы Президентінің «Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 маусымдағы № 573 қаулысына сәйкес 154 ерекшелік бойынша есептеуді ұсынған кезде шетелдік жоғары оқу орындары (әлемнің ғылыми орталықтары мен зертханалары) мен шетелде кадрларды даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру халықаралық бағдарламаларын іске асыру жөніндегі қызметтерді, Қазақстан Республикасы Президентінің «Болашақ» халықаралық стипендиясын беруші болып Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған заңды тұлға арасында жасалған шарттың көшірмелері ұсынылады.»;
15-қосымшада:
44, 45, 46, 47-бағаны алып тасталсын.
осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес 16-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. Бюджеттік процесс әдіснамасы департаменті (А.Н. Қалиева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2011 жылғы 18 наурыздағы
№ 136 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2011 жылғы 19 мамырдағы
№ 233 бұйрығымен
бекітілген
Бюджеттік өтінімді жасау және
ұсыну ережесін бекіту туралы
ережесіне 16-1-қосымша
01-112-нысан
Қосымша ақшалай төлемдердің есебі
_______________________
Жыл                                  |_______________________|
Деректер түрі (болжам, жоспар, есеп) |_______________________|
Функцианалық топ                     |_______________________|
Бағдарламалар әкімшісі               |_______________________|
Мемлекеттік мекеме                   |_______________________|
Бағдарлама                           |_______________________|
Кіші бағдарлама                      |_______________________|
Ерекшелік                            |_______________________|
Қосымша ақша төлемдері
Лауазымдар санаты
Бір айдағы лауазымдық жалақының сомасы (7 бағ. 01-111 нысаннан)

в абзаце седьмом пункта 36 после слова "автотранспорта" дополнить словами "и от 31 марта 2011 года № 335 "О нормах площадей для размещения аппарата и специфических помещений государственных органов и нормах положенности за пользование телефонной связью и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (далее – постановлением № 335)";
в пункте 38 слова "постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 года № 1217 "О служебных телефонах и нормах площадей для размещения аппарата государственных органов" заменить словом и цифрой "постановлением № 335";
в пункте 45:
дополнить цифрами "154, 413, 424, 433";
цифры "461" и "472" исключить;
в абзаце 2 слова и цифры "и 461" заменить цифрами "424 и 433";
дополнить абзацем 3 следующего содержания:
"При представлении расчета по специфике 154 должны представляться копии договоров, заключенных между зарубежными высшими учебными заведениями (научными центрами и лабораториями мира) и юридическим лицом, определенным Правительством Республики Казахстан поставщиком услуг по реализации международных программ подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров за рубежом, в том числе международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашақ", согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 573 "Об утверждении Правил отбора претендентов для присуждения международной степендии Президента Республики Казахстан "Болашак";
в приложении 15:
графы 44, 45, 46, 47 исключить;
дополнить приложением 16-1 согласно приложению к данному приказу.
2. Департаменту методологии бюджетного процесса (Калиева А.Н.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр                                    Б. Жамишев
Утверждено приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 18 марта 2011 года № 136
Приложение к приказу Министра
финансов Республики Казахстан
от 19 мая 2010 года № 233
Приложение 16-1 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма 01-112
Расчет затрат на дополнительные денежные выплаты
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Подпрограмма
Специфика
Дополнительные денежные выплаты
Категория
должностей
Сумма должностных
окладов в месяц
(гр. 7 из формы
01-111)
Сумма двух долж.
Окладов в год для
премирования

Бір жылдағы лауазымдық жалақының сомасы сыйлықақы (бағ.2 х 2)
Жасалған келісімшарттың мерзіміне байланысты солдаттар (матростар), сержанттар (старшиналар) лауазымына келісімшарт бойынша әскери қызметке алғаш кіріскен азаматтарға біржолғы ақшалай сыйақы
Әскери қызметке кіріскен азаматтарға біржолғы ақшалай сыйақыны саны
Біржолғы ақшалай сыйақының мөлшері
Сомасы бағ.4 х бағ.5
1
2
3
4
5
6
Өлшем бірлігі
мың.теңге
мың.теңге
бірл.
мың.теңге
мың.теңге
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы
Бағдарлама әкімшісінің/Мемлекеттік мекеменің басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)

(гр. 2х2)
Единовременное денежное
вознаграждение гражданам впервые
поступившим на воинскую службу
по контракту на должности солдат
(матросов), сержантов (старшин)
в зависимости от срока
заключенного контракта
Кол-во
граждан
поступивших
на воинскую
службу
Размер
едино-
времен-
ного
денежнего
возна-
граждения
Сумма
гр. 4 х
гр. 5
1
2
3
4
5
6
Единица измерения
тыс. тг.
тыс. тг.
ед
тыс. тг
тыс. тг
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа
Руководитель администратора программ/государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач. ФЭО)