"Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімін және ауыл шаруашылық өсімдіктерінің перспективалы сорттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 30 шілдедегі № 434 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2011 жылғы 31 наурыздағы N 06-2/153 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 29 сәуірде N 6930 тіркелді

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июля 2009 года № 434 "Об утверждении Государственного реестра селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, и Перечня перспективных сортов сельскохозяйственных растений"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 06-2/153. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2011 года № 6930

«Тұқым шаруашылығы туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 ақпандағы Заңына сәйкес, Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің сорттарын сынау мәселелері жөніндегі республикалық комиссияның отырысының 2011 жылғы 10 ақпандағы № 10 хаттамасы негізінде БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімін және ауыл шаруашылық өсімдіктерінің перспективалы сорттарының тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 30 шілдедегі № 434 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5759 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттiк органдарының актiлер жинағында жарияланған, 2009 жылғы № 10) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбында «ауыл шаруашылық» деген сөздер «ауыл шаруашылығы» деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімінде:
«Дәнді дақылдар
Жұмсақ күздік бидай
Triticum aestivum L. еmend. Fiori et Paol.» деген бөлімде:
«
КАРАСАЙ

В соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве", на основании протокола заседания Республиканской комиссии по вопросам сортоиспытания сельскохозяйственных растений от 10 февраля 2011 года № 10 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июля 2009 года № 434 "Об утверждении Государственного реестра селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, и Перечня перспективных сортов сельскохозяйственных растений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5759, опубликован в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан, № 10, 2009 года) следующие изменения и дополнения:
в заголовке на государственном языке внесено изменение, текст на русском языке не изменяется;
в Государственном реестре селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, утвержденном указанным приказом:
в разделе "Зерновые
Пшеница мягкая озимая
Triticum aestivum L. еmend. Fiori et Paol.":
после строки:
"
КАРАСАЙ

«18. «Қазақ егіншілік және өсімдік шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты» ЖШС»»;
31-жол мынадай мазмұнда жазылсын:
«31. «Қазақ күріш шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты» ЖШС»»;
мынадай мазмұндағы 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322-жолдармен толықтырылсын:
«316. «Secobra Recherches» (Франция)
317. Лимагрейн Верной Холдинг (Франция)
318. Всеросийский научно-исследовательский и проектно-технологический институт рапса
319. ЗАО НПФ «Семена Дона»
320. ЗААТЦУХТ ФРИТЦ ЛАНГЕ КГ (Германия)
321. Monsanto Holand BV (Голландия)
322. «Черны» Фирмасы (Чехия).».
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің перспективалы сорттарының тізбесінде:
«Алматы облысы
Алма - облыс бойынша
Мақсат сорты» деген сөздер:
«1. Алматы облысы
Қытай бұршағы - облыс бойынша
Селекта 201, Селекта 302 сорты;
2. Батыс Қазақстан облысы
Жұмсақ жаздық бидай - облыс бойынша
Шортандинская 2007 сорты;
Қатты күздік бидай - облыс бойынша
Каргала 69 сорты;
3. Павлодар облысы
Жұмсақ жаздық бидай - облыс бойынша
Самгау сорты;
4. Солтүстік Қазақстан облысы
Жүгері - облыс бойынша
Каз ЗП 200 буданы» деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Егiншiлiкті дамыту және фитосанитариялық қауiпсiздiк департаментi (Буць А.А.) осы бұйрықтың заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн және ресми жариялануын қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғанынан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    А. Күрішбаев
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2011 жылғы 31 наурыздағы
№ 06-2/153 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасында
пайдалануға рұқсат етілген
Селекциялық жетістіктерінің
мемлекеттік тізілімі
1-қосымша
Күшті бидай сорттарының және дәнді, жармалық және дәнді-бұршақты дақылдардың аса құнды сорттарының, күнбағыстың жоғары майлы сорттары мен будандарының, рапстың эруксіз және төменглюкозинолатты сорттарының
ТІЗІМІ
Күшті бидай сорттары Күздік бидай
1. Безостая 1
2. Богарная 56
3. Лютесценс 72
4. Мироновская 808
5. Одесская 120
6. Прикумская 36
7. Стекловидная 24
8. Карасай
Жаздық бидай
1. Акмола 2
2. Альбидум 28
3. Астана
4. Волгоуральская
5. Ертис 97
6. Казахстанская 4
7. Казахстанская раннеспелая
8. Памяти Азиева
9. Павлодарская 93
10.Казахстанская 15
11.Казахстанская 17
12.Казахстанская 19
13.Казахстанская 25
14.Карабалыкская 90
15.Карабалыкская 92
16.Карагандинская 22
17.Карагандинская 70
18.Кутулукская
19.Любава
20.Лютесценс 32
21. Лютесценс 90
22. Омская 18
23. Омская 19
24. Омская 24
25. Омская 28
26. Омская 29
27. Омская 30
28. Омская 20
29. Росинка 3
30. Саратовская 29
31. Саратовская 42
32. Саратовская 55
33. Саратовская 58
34. Светланка
35. Целинная 24
39. Целинная 26
40. Целинная 3 С
41. Целинная юбилейная
42. Эритроспермум 35
Сапасы жағынан ең құнды сорттар Күздік бидай
1. Актерекская
2. Алмалы
3. Алия
4. Булава
5. Жетысу
6. Интенсивная
7. Красноводопадская 210
8. Наз
9. Майра
10. Сапалы
11. Южная 12
12. Эритроспермум 350
13. Расад
Жаздық бидай
1. Арай
2. Авангард
3. Алем
4. Актобе 39
5. Астана 2
6. Альбидум 31
7. Байтерек
8. Вера
9. Интенсивная
10. Казахстанская 10
11. Надежда
12. Ульбинка 25
13. Секе

"18. ТОО "Казахский научно-исследовательский институт земледелия и растениеводства"";
строку 31 изложить в следующей редакции:
"31. ТОО "Казахский НИИ рисоводства"";
дополнить строками 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322 следующего содержания:
"316. "Secobra Recherches" (Франция)
317. Лимагрейн Верной Холдинг (Франция)
318. ГНУ Всеросийский научно-исследовательский и проектно-технологический институт рапса
319. ЗАО НПФ "Семена Дона"
320. ЗААТЦУХТ ФРИТЦ ЛАНГЕ КГ (Германия)
321. Monsanto Holand BV (Голландия)
322. Фирма "Черны" (Чехия).".;
в разделе "Перечень перспективных сортов сельскохозяйственных растений", утвержденном указанным приказом:
слова: "Алматинская область
1. Яблоня - по области
сорт Максат".
заменить словами:
"1. Алматинская область
Соя - по области
Сорта Селекта 201, Селекта 302
2. Западно-Казахстанская область:
Пшеница мягкая яровая – по области
Сорт Шортандинская 2007;
Пшеница твердая яровая – по области
Сорт Каргала 69
3. Павлодарская область:
Пшеница мягкая яровая – по области
Сорт Самгау
4. Северо-Казахстанская область
Кукуруза – по области
Гибрид Каз ЗП 200".
2. Департаменту развития земледелия и фитосанитарной безопасности (Буць А.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Куришбаев
Приложение
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 31 марта 2011 года № 06-2/153
Приложение 1
к Государственному реестру
селекционных достижений,
допущенных к использованию
в Республике Казахстан
СПИСОК
сортов сильной пшеницы и наиболее ценных сортов зерновых,
крупяных, зернобобовых культур, высокомасличных сортов и
гибридов подсолнечника, безэруковых и низкоглюкозинолатных
сортов рапса Сорта сильной пшеницы
Озимая пшеница
1. Безостая 1                        5. Одесская 120
2. Богарная 56                       6. Прикумская 36
3. Лютесценс 72                      7. Стекловидная 24
4. Мироновская 808                   8. Карасай
Яровая пшеница
1. Акмола 2                          21. Лютесценс 90
2. Альбидум 28                       22. Омская 18
3. Астана                            23. Омская 19
4. Волгоуральская                    24. Омская 24
5. Ертис 97                          25. Омская 28
6. Казахстанская 4                   26. Омская 29
7. Казахстанская раннеспелая         27. Омская 30
8. Памяти Азиева                     28. Омская 20
9. Павлодарская 93                   29. Росинка 3
10. Казахстанская 15                 30. Саратовская 29
11. Казахстанская 17                 31. Саратовская 42
12. Казахстанская 19                 32. Саратовская 55
13. Казахстанская 25                 33. Саратовская 58