Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын "С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті" мен "Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік фармацевтика академиясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындарында, "Астана медицина университеті" акционерлік қоғамында жоғары медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандарды даярлауға 2011-2012 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2011 жылғы 3 маусымдағы № 349 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 27 маусымда № 7042 тіркелді
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі кодексінің 7-бабының 15) тармақшасын іске асыру мақсатында, «Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің білім беру ұйымдарында мамандар даярлауды қоспағанда) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар, сондай-ақ техникалық және кәсіптік білімі бар мамандар даярлауға 2011/2012 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 232 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын «С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті» мен «Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік фармацевтика академиясы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындарында, «Астана медицина университеті» акционерлік қоғамында жоғары медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандарды даярлауға 2011-2012 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ғылым және адами ресурстар департаменті (Р.Б. Исаева):
1) осы бұйрықты осы бұйрыққа қосымшада қаралған денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарына жеткізсін, және олармен шарт жасасуды қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Экономика және қаржы департаменті (Г.Р. Сүйінтаева) осы бұйрыққа қосымшада қаралған денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарын жасалған шарттар негізінде қаржыландыруды қамтамасыз етсін.

О размещении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим медицинским и фармацевтическим образованием в республиканских государственных предприятиях на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный медицинский университет имени С.Д. Асфендиярова" и "Южно-Казахстанская государственная фармацевтическая академия", в акционерном обществе Медицинский университет Астана", финансируемых из республиканского бюджета на 2011-2012 учебный год
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 июня 2011 года № 349. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2011 года № 7042.
В целях реализации подпункта 15) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 232 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также с техническим и профессиональным образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением подготовки специалистов в организациях образования Комитета национальной безопасности Республики Казахстан) на 2011/2012 учебный год", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Разместить государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим медицинским и фармацевтическим образованием в республиканских государственных предприятиях на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный медицинский университет имени С.Д. Асфендиярова" и "Южно-Казахстанская государственная фармацевтическая академия", в акционерном обществе "Медицинский университет Астана", финансируемых из республиканского бюджета на 2011-2012 учебный год, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту науки и человеческих ресурсов Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Исаева Р.Б.):
1) довести настоящий приказ до сведения организаций образования в области здравоохранения, предусмотренных в приложении к настоящему приказу, и обеспечить заключение с ними договоров;
2) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3) Департаменту экономики и финансов Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Суентаева Г.Р.) обеспечить финансирование организаций образования в области здравоохранения, предусмотренных в приложении к настоящему приказу на основании заключенных договоров.

4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаменті (А.С. Таласпаева) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның заңнамада белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау вице-министрі Е.Ә. Байжүнісовке жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі                  С. Қайырбекова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2011 жылғы 3 маусымдағы
№ 349 бұйрығына
қосымша
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын «С.Ж. Асфендияров
атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті» мен
«Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік фармацевтика академиясы»
шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік
кәсіпорындарында, «Астана медицина университеті»
акционерлік қоғамында жоғары медициналық және
фармацевтикалық білімі бар мамандарды даярлауға
2011-2012 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
р/с №
Денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдары
Бөлінген орындардың саны
Мамандықтың  атауы
Мамандық бойынша бөлінген орындардың саны
1
2
3
4
5
1.
С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті
1000, оның ішінде 680 қазақ тілінде оқитындар
Жалпы медицина
700, оның ішінде 510 қазақ тілінде оқитындар
Стоматология
50, оның ішінде 30 қазақ тілінде оқитындар
Мейірбике ісі
60, оның ішінде 40 қазақ тілінде оқитындар
Қоғамдық денсаулық сақтау
50, оның ішінде 25 қазақ тілінде оқитындар
Фармация
70, оның ішінде 35 қазақ тілінде оқитындар
Медициналық-
профилактикалық іс
70, оның ішінде 40 қазақ тілінде оқитындар
2.
«Астана медицина университеті» акционерлік қоғамы
800, оның ішінде 470 қазақ тілінде оқитындар
Жалпы медицина
580, оның ішінде 345 қазақ тілінде оқитындар
Стоматология
15, оның ішінде 10 қазақ тілінде оқитындар
Мейірбике ісі
30, оның ішінде 10 қазақ тілінде оқитындар
Қоғамдық денсаулық сақтау
160, оның ішінде, 75 қазақ тілінде оқитындар
Медициналық-
профилактикалық іс
15, оның ішінде 10 қазақ тілінде оқитындар
3.
Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік фармацевтика академиясы
600, оның ішінде 480 қазақ тілінде оқитындар
Фармация
130, оның ішінде 85 қазақ тілінде оқитындар
Мейірбике ісі
140, оның ішінде 110 қазақ тілінде оқитындар
Қоғамдық денсаулық сақтау
300, оның ішінде, 250 қазақ тілінде оқитындар
Медициналық-
профилактикалық іс
30, оның ішінде 20 қазақ тілінде оқитындар

4. Юридическому департаменту Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Таласпаева А.С.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Байжунусова Э.А.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
С. Каирбекова
Приложение
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 3 июня 2011 года № 349
Размещение государственного образовательного
заказа на подготовку специалистов с высшим медицинским и
фармацевтическим образованием в республиканских государственных
предприятиях на праве хозяйственного ведения "Казахский
национальный медицинский университет имени С.Д. Асфендиярова",
"Южно-Казахстанская государственная фармацевтическая академия",
в акционерном обществе "Медицинский университет Астана",
финансируемых из республиканского бюджета
на 2011-2012 учебный год
п/п
Организации
образования
в области
здравоохранения
Количество
выделенных
мест
Наименование
специальности
Количество выделенных
мест по специальности
1
2
3
4
5
1.
Казахский
национальный
медицинский
университет имени
С.Д. Асфендиярова
1000,
в том
числе 680
с казахским
языком
обучения
Общая медицина
700, в том числе 510
с казахским языком
обучения
Стоматология
50, в том числе 30
с казахским языком
обучения
Сестринское дело
60, в том числе 40
с казахским языком
обучения
Общественное здравоохранение
50, в том числе 25
с казахским языком
обучения
Фармация
70, в том числе 35
с казахским языком
обучения
Медико-
профилактическое
дело
70, в том числе 40
с казахским языком
обучения
2.
Медицинский
университет Астана
800, в том
числе 470
с казахским
языком
обучения
Общая медицина
580, в том числе 345
с казахским языком
обучения
Стоматология
15, в том числе 10
с казахским языком
обучения
Сестринское дело
30, в том числе 10
с казахским языком
обучения
Общественное
здравоохранение
160, в том числе 75
с казахским языком
обучения
Медико-
профилактическое
дело
15, в том числе 10
с казахским языком
обучения
3.
Южно-Казахстанская
государственная
фармацевтическая
академия
600, в том
числе 480
с казахским
языком
обучения
Фармация
130, в том числе 85
с казахским языком
обучения
Сестринское дело
140, в том числе 110
с казахским языком
обучения
Общественное
здравоохранение
300, в том числе 250
с казахским языком
обучения
Медико-
профилактическое
дело
30, в том числе 20
с казахским языком
обучения