"Денсаулық сақтау объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 шілдедегі № 533 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2011 жылғы 6 маусымдағы № 361 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 27 маусымда № 7049 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылдың 18 мамырдағы № 362 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2012.05.18 № 362 (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінің 7-бабының 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Денсаулық сақтау объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар» санитариялық ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 шілдедегі № 533 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 24 тамызда № 6430 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінде 2010 жылғы 2 қазанда № 402-405 (26248) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Денсаулық сақтау объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар» санитариялық ережесінде:
116-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«116. Эпидемиологиялық көрсеткіштер бойынша жабылған стационарды ашуға санитариялық-эпиемиологиялық тексеру актісін бере отырып, тиісті аумақтағы, көліктегі халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік органының келісімі бойынша жол беріледі.»;
128-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«128. Науқастар стационарға келіп түскен кезде қабылдау бөлімшесінде санитариялық өңдеуден өтеді және таза іш киімдер, (пижама, ішке киетін аяқ киім) алады. Стационарда (туберкулезге қарсы ұйымдарда емделіп жатқан науқастарды қоспағанда) науқастардың, жүкті әйелдердің, жаңа босанған әйелдердің және жаңа туған нәрестелердің үй киімімен жүруіне жол беріледі.»;
142-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«142. Құрылымдық бөлімшеге (бөлімшеге) ағымдық жөндеу жүргізу кезеңінде оның жұмыс істеуі тоқтата тұрылады.»;
277-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«277. Мәжбүрлеп емдеуге арналған бөлімшелерде науқастардың дәріге сезімталдығына және жынысына (ер, әйел) байланысты туберкулезбен ауыратын науқастарды емдеуге бөлек жатқызу қамтамасыз етіледі.»;
278-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 июля 2010 года № 533 "Об утверждении санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам здравоохранения"
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 июня 2011 года № 361. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2011 года № 7049. Отменен приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2012 года № 362.
Сноска. Отменен приказом Министра здравоохранения РК от 18.05.2012 № 362.
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 июля 2010 года № 533 "Об утверждении санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам здравоохранения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6430, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 5 октября 2010 года, № 262 (26323)) следующие изменения и дополнения:
в санитарных правилах "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам здравоохранения", утвержденные указанным приказом:
пункт 116 изложить в следующей редакции:
"116. Открытие стационара, закрывавшегося по эпидемиологическим показаниям, производится по согласованию с государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на соответствующей территории, на транспорте с выдачей акта санитарно-эпидемиологического обследования.";
пункт 128 изложить в следующей редакции:
"128. При поступлении в стационар больные, в приемном отделении проходят санитарную обработку и получают комплект чистого нательного белья, (пижаму, тапочки). Допускается нахождение в стационаре больных (за исключением больных, находящихся на лечении в противотуберкулезных организациях), беременных, рожениц и новорожденных в домашней одежде.";
пункт 142 изложить в следующей редакции:
"142. В период проведения текущего ремонта структурного подразделения (отделения) функционирование его приостанавливается.";
пункт 277 изложить в следующей редакции:
"277. В отделении для принудительного лечения обеспечивается раздельная госпитализация больных туберкулезом в зависимости от лекарственной чувствительности и пола больных (мужчины, женщины).";
пункт 278 изложить в следующей редакции:

«278. «Симптоматикалық емдеуді қажет ететін, тұрақты бацилло бөлетін туберкулездың созылмалы түрімен ауыратын науқастар бацилло бөлуді тоқтату кезеңіне дейін туберкулезге қарсы ұйымдардың жанындағы мамандандырылған ұйымдарда немесе бөлімшелерде оқшаулануға жатады.»;
мынадай мазмұндағы 230-1-тармақпен толықтырылсын:
«230-1. Медициналық ұйымның жауапты адамы осы санитариялық ережеге 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қалдықтарды күнделікті есепке алу журналын жүргізеді.»;
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 13-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті (К.С. Оспанов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаменті (А.С. Таласпаева) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы                                С. Мусинов
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
2011 жылғы 6 маусымдағы
№ 361 бұйрығына қосымша
«Денсаулық сақтау объектілеріне
қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық
талаптар» санитариялық ережесіне
13-қосымша»
____________________________________ 20 ___ жылға арналған
(объектінің атауы)
Медициналық қалдықтарды күнделікті есепке алу журналы
Медициналық
қалдықтардың
түрлері
Медициналық
қалдықтардың
көлемі
Медициналық
қалдықтарды
уақытша сақтау
үй-жайына
тапсырылды
Кәдеге жаратылды
Медициналық
қызметкердің
Т.А.Ә.
Тапсыру
күні
1
2
3
4
5
6
1.
Б класының медициналық қалдықтары
2.
В класының медициналық қалдықтары
3.
Г класының медициналық қалдықтары
4.
Д класының медициналық қалдықтары

"278. Больные с хронической формой туберкулеза с постоянным бацилловыделением, нуждающиеся в симптоматическом лечении подлежат изоляции в специализированных организациях или отделениях при противотуберкулезных организациях до периода абациллирования.";
дополнить пунктом 230-1 следующего содержания:
"230-1. Ответственное лицо медицинской организации ведет ежедневный учет медицинских отходов в журнале по форме, согласно приложению 13 к настоящим санитарным правилам.";
дополнить приложением 13 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Оспанов К.С.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Юридическому департаменту Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Таласпаева А.С.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
С. Мусинов
Приложение
к приказу и.о. Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 6 июня 2011 года № 361
"Приложение 13
к санитарным правилам
"Санитарно-эпидемиологические
требования к объектам здравоохранения
Журнал ежедневного учета медицинских отходов
____________________________________ за 20___ год
(Наименование объекта)
Классы
медицинских
отходов
Наимено-
вание
отделения
ЛПО
Объем сданных
в помещение
временного
хранения
медицинских
отходов (кг)
Подпись
медработника,
принявшего
медотходы
Дата
сдачи
Направлено на
утилизацию
(утилизировано)
Подпись
отвествен-
ного за
утилизацию
1
2
3
4
5
6
1.
Медицинские
отходы класса Б
2.
Медицинские
отходы класса В
3.
Медицинские
отходы класса Г
4.
Медицинские
отходы класса Д
"