Әуежайлардың реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) технологиялық жағынан байланысты қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының 2011 жылғы 27 маусымдағы № 186-НҚ және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 30 маусымдағы № 405 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 27 шілдеде № 7088 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 25 және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 13 сәуірдегі № 199 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 06.04.2020 № 25 және ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 13.04.2020 № 199 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бірлескен бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 18-1-бабының 1-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 15.06.2017 № 354 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.05.2017 № 207 бірлескен бұйрығымен
1. Қоса беріліп отырған Әуежайлардың реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) технологиялық жағынан байланысты қызмет түрлерінің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Темір жол көлігі, азаматтық авиация және порттар саласындағы реттеу департаменті (Г.Қ. Ыбыраева) Қазақстан Республикасының заңамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы департаменті (Р.Е. Сүлейменова) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін:
1) оны бұқаралық ақпарат құралдарында заңнамада белгіленген тәртіппен жариялауды қамтамасыз етіп, жарияланғаны туралы мәліметтерді кейіннен Заң департаментіне (М.Ш. Мукушева) табыс етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары Қ.М. Смағұловқа жэне Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі А.Ғ. Бектұровқа жүктелсін.

Об утверждении перечня видов деятельности, технологически связанных с регулируемыми услугами (товарами, работами) аэропортов
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 27 июня 2011 года № 186-ОД и Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 30 июня 2011 года № 405. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 27 июля 2011 № 7088. Утратил силу совместным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 25 и и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 13 апреля 2020 года № 199.
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра национальной экономики РК от 06.04.2020 № 25 и и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.04.2020 № 199 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1-1 статьи 18-1 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях" ПРИКАЗЫВАЕМ:
Сноска. Преамбула в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 15.06.2017 № 354 и Министра национальной экономики РК от 22.05.2017 № 207 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый перечень видов деятельности, технологически связанных с регулируемыми услугами (товарами, работами) аэропортов.
2. Департаменту по регулированию в сфере железнодорожного транспорта, гражданской авиации и портов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Ибраева Г.К.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить представление настоящего приказа в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации.
3. Департаменту административной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Сулейменова Р.Е.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации, с последующим представлением в Юридический Департамент (Мукушева М.Ш.) сведений об опубликовании;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Смагулова К.М. и вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Бектурова А.Г.

5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды реттеу
агенттігінің төрағасы
____________Н. Алдабергенов
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация
министрі
_____________Б. Камалиев
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды реттеу
агенттігі төрағасының
2011 жылғы 27 маусымдағы
№ 186-нқ және
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің
2011 жылғы 30 маусымдағы
№ 405 бірлескен
бұйрықтарымен бекітілген
Әуежайлардың реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) технологиялық жағынан байланысты қызмет түрлерінің тізбесі
1. Жолаушыларға қызмет көрсету.
2. Шектеулі кіру аймағынан өтетін қызметкерлерді және бөгде ұйымдардың көлік құралдарын тексеру және рұқсатнамамен қамтамасыз ету.
3. Көлік құралдары кіру үшін жолдарды ұстауды қамтамасыз ету.
4. Бөгде ұйымдарды әуежай аймағында өртке қарсы қамтамасыз ету.
5. Жолаушыларға, экипаж мүшелеріне ұзақ уақыт күту залын ұсыну.
6. Жүкті өңдеу.
7. Жүктерді жиырма төрт сағаттан артық сақтау.
8. Әуе кемесін авиациялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету.
9. Бөгде ұйымдарға жанар-жағармай материалдарын және арнайы сұйықтықтарды сақтау бойынша қызметтер.
10. Әуе кемесіне техникалық қызмет көрсетудің транзиттік нысаны бойынша қызмет көрсету.
11. Әуе кемесін күтіп алуды - жөнелтуді қамтамасыз ету.
12. Жолаушыларды отырғызу/түсіру.
13. Жолаушыларды жеткізу.
14. Экипажды жеткізу.
15. Жолаушылар мен әуе кемесінің экипаждарын борт тамағымен қамтамасыз ету.
16. Дербес қызмет көрсету және жолаушыларды оның ішінде бақыланатын аймақта ертіп жүру.
17. Багаж, жүк және поштаны дербес алып жүру.
18. Сүйрету.
19. Ішкі тазалау.
20. Әуе кемесінің сантораптарына (дәретханаларына) қызмет көрсету.
21. Ауыз суды толтыру.
22. Әуе кемесіне электрэнергиясын беру.
23. Әуе кемесін кондиционерлеу.
24. Әуе кемесін қар мен мұздан тазарту.
25. Авиақозғалтқышқа май құю.
26. Жүйені оттегімен толтыру.
27. Әуе кемесін азотпен немесе тығыздалған ауамен толтыру.
28. Гидрожүйені тексеру және толтыру.
29. Авиақозалтқыштың әуе жіберуін қамтамасыз ету.
30. Ангардағы тұрақ.
31. Ұшуларды штурмандық қамтамасыз ету.
32. Навигациялық есептерді беру.
33. Флайт-жоспар құру.
34. Аэронавиагациялық ақпараттар жинағын жалға алу.
35. Радионавигациялық карталарды жалға беру.
36. Болжамдалған желді ескере отырып, авиациялық жанар-жағармай материалының қажетті мөлшерінің есебі.
37. Экипаж мүшелерін ұшар алдында медициналық тексеру.

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Агентства Республики Казахстан
по регулированию
естественных монополий
_________________ Н. Алдабергенов
Министр
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
______________ Б. Камалиев
Утвержден
совместным приказом
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по регулированию естественных
монополий от 27 июня 2011 года № 186-ОД
и Министра транспорта и коммуникации
Республики Казахстан
от 30 июня 2011 года № 405
Перечень видов деятельности, технологически связанных с
регулируемыми услугами (товарами, работами) аэропортов
1. Обслуживание пассажиров.
2. Досмотр и обеспечение пропусками сотрудников и транспортных средств сторонних организаций, проходящих в зону ограниченного доступа.
3. Обеспечение содержания дорог для въезда транспортных средств.
4. Противопожарное обеспечение в районе аэропорта сторонним организациям.
5. Предоставление залов длительного пребывания для пассажиров, членов экипажа.
6. Обработка груза.
7. Хранение груза свыше двадцати четырех часов.
8. Обеспечение авиационными горюче-смазочными материалами воздушного судна.
9. Услуги по хранению горюче-смазочных материалов и спецжидкостей сторонним организациям.
10. Обслуживание воздушного судна по транзитной форме технического обслуживания.
11. Обеспечение встречи- выпуска воздушного судна.
12. Посадка/высадка пассажиров.
13. Доставка пассажиров.
14. Доставка экипажа.
15. Обеспечение пассажиров и экипажа воздушного судна бортовым питанием.
16. Персональное обслуживание и сопровождение пассажиров, в том числе в контролируемой зоне.
17. Персональное сопровождение багажа, грузов и почты.
18. Буксировка.
19. Внутренняя уборка.
20. Обслуживание санузлов (туалетов) воздушных судов.
21. Заправка питьевой водой.
22. Подача электроэнергии к воздушному судну.
23. Кондиционирование воздушного судна.
24. Очистка от снега и льда воздушного судна.
25. Заправка авиадвигателей маслом.
26. Заправка системы кислородом.
27. Заправка воздушного судна азотом или сжатым воздухом.
28. Проверка и дозаправка гидросистемы.
29. Обеспечение воздушного запуска авиадвигателей.
30. Стоянка в ангаре.
31. Штурманское обеспечение полетов.
32. Предоставление навигационных расчетов.
33. Составление флайт-планов.
34. Аренда сборников аэронавигационной информации.
35. Аренда радионавигационных карт.
36. Расчет потребного количества авиационного горюче-смазочного материала с учетом прогнозируемого ветра.
37. Предполетный медицинский осмотр членов экипажа.

38. Әуе кемесінен қоқыс шығару және пайдаға асыру.
39. Әуе кемесінің әрбір түрі бойынша алынбалы жабдықтар мен борт ыдыстарын санитарлық өңдеу.
40. Техникалық персоналды (операторды) беру.
41. Арнайы техникалық және көлік құралдарын беру.
42. Тапсырыс жасалған (чартерлік) авиа рейстерге метеорологиялық қамтамасыз етуді ұсыну.
43. Авиа тасымалдарды қамтамасыз ету процессіне қатысатын бөгде ұйымдарды ауысым алдындағы медициналық тексеру.
44. Жүкті буып түю.
45. Әуеайлақ ауданындағы бөгде ұйымдарға желіайлағының жарамдылығын қарау.
46. Әуе кемесіне техникалық және желілік қызмет көрсету.
47. Авиациялық техникаға техникалық қызмет көрсету және жөндеу.
48. Азотты, оттегін, сығылған ауаны дайындау және іске асыру бойынша қызметтер мен баллондарды жөндеу.
49. Жабдықтарды тексеру бойынша метрологиялық қызметтер.
50. Әуе кемесін сүйемелдеу.
51. Әуежай аумағындағы бөгде ұйымдардың желдромын тазарту.
52. Әуежайдың инфрақұрылым объектілерін әуеайлақ кешені бөлінісінде пайдалану.
53. Тікұшақтарды әуеайлақтан тыс апатты - құтқаруды қамтамасыз ету.

38. Вывоз и утилизация мусора с воздушного судна.
39. Санитарная обработка съемного оборудования и бортовой посуды по каждому типу воздушного судна.
40. Предоставление технического персонала (оператора).
41. Предоставление специальных технических и транспортных средств.
42. Предоставление метеорологического обеспечения заказным (чартерным) авиарейсам.
43. Предсменный медицинский осмотр сторонним организациям, участвующим в процессе обеспечения авиаперевозок.
44. Упаковка багажа.
45. Осмотр на пригодность ветродрома сторонним организациям, находящимся в районе аэродрома.
46. Техническое и линейное обслуживание воздушного судна.
47. Техническое обслуживание и ремонт авиационной техники.
48. Услуга по изготовлению и реализации азота, кислорода, сжатого воздуха и ремонт баллонов.
49. Метрологические услуги по поверки оборудования.
50. Сопровождение воздушного судна.
51. Очистка ветродрома сторонних организаций, находящихся на территории аэропорта.
52. Пользование объектами инфраструктуры аэропорта, в разрезе комплекса аэродрома.
53. Аварийно-спасательное обеспечение вертолетов вне аэродрома.