Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 19 қыркүйектегі № 314 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министртігінде 2011 жылы 19 қыркүйекте № 7191 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 16 тамыздағы № 279 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 2012.08.16 № 279  Бұйрығымен.
Қолданыстағы заңнамаға сәйкес келтіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Мемлекеттік тіркеуге және ресми жариялануға жататын нормативтік құқықтық актілер бойынша уәкілетті мемлекеттік органдары қызметінің тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 5 наурыздағы № 89 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6797 тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік тіркеуге және ресми жариялануға жататын нормативтік құқықтық актілер бойынша уәкілетті мемлекеттік органдары қызметінің тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерінде:
5-тармақта:
1) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) азаматтардың құқықтарына, бостандықтары мен міндеттеріне қатысты нормативтік құқықтық актілерді әділет органдарына мемлекеттік тіркеуге жолдамау:";
3) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу ережесімен белгіленген (осы Критерийлердің 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген талаптарды қоспағанда) жеке тұлғалардың құқықтарын, бостандықтары мен міндеттерін қозғайтын, сондай-ақ заңға тәуелді нормативтік құқықтық кесімдердің жобаларын ресімдеу және келісу ережесімен белгіленген талаптарды бұзу:";
2) "Тексеру парағының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 5 наурыздағы № 90 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6798 тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Мемлекеттік тіркеуге және ресми жариялануға жататын нормативтік құқықтық актілер бойынша уәкілетті мемлекеттік органы қызметін тексеру парағында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаматтардың құқықтарына, бостандықтары мен міндеттеріне қатысты нормативтік құқықтық актілерді әділет органдарына мемлекеттік тіркеуге жолдамау.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу ережесімен белгіленген жеке тұлғалардың құқықтарын, бостандықтары мен міндеттерін қозғайтын және заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жобаларын ресімдеу және келісу ережесімен белгіленген талаптарды бұзу.".

О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 сентября 2011 года № 314. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 сентября 2011 года № 7191. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 16 августа 2012 года № 279
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 16.08.2012 № 279.
В целях приведения в соответствие с действующим законодательством, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан следующие изменения:
1) в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 5 марта 2011 года № 89 «Об утверждении критериев оценки степени рисков деятельности уполномоченных государственных органов по нормативным правовым актам, подлежащих государственной регистрации и официальному опубликованию» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6797):
в Критериях оценки степени рисков деятельности уполномоченных государственных органов по нормативным правовым актам, подлежащих государственной регистрации и официальному опубликованию, утвержденных указанным приказом:
в пункте 5:
абзац первый подпункта 1) изложить в следующей редакции:
«1) ненаправление на государственную регистрацию в органы юстиции нормативных правовых актов, касающихся прав, свобод и обязанностей граждан:»;
абзац первый подпункта 3) изложить в следующей редакции:
«3) нарушение требований установленных правилами государственной регистрации нормативных правовых актов, затрагивающих права, свободы и обязанности физических лиц (за исключением требовании, указанных в подпункте 1) пункта 5 данных Критериев), а также правилами оформления и согласования проектов подзаконных нормативных правовых актов:»;
2) в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 5 марта 2011 года № 90 «Об утверждении формы проверочного листа» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6798):
в Проверочном листе деятельности уполномоченного государственного органа по нормативным правовым актам, подлежащим государственной регистрации и официальному опубликованию, утвержденного указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«Ненаправление на государственную регистрацию в органы юстиции нормативных правовых актов, касающихся прав, свобод и обязанностей граждан.»;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«Нарушение требований, установленных правилами государственной регистрации нормативных правовых актов, затрагивающих права, свободы и обязанности физических лиц, а также правилами оформления и согласования проектов подзаконных нормативных правовых актов.».

2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу департамента
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізілді.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі                              Р. Түсіпбеков

2. Департаменту регистрации нормативных правовых актов Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на Интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации.
Министр юстиции
Республики Казахстан                       Р. Тусупбеков