"Құқық қорғау органдарындағы лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2011 жылғы 21 ақпандағы № 02-01-02/32 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2011 жылғы 6 қыркүйектегі № 02-01-02/189 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылы 29 қыркүйекте № 7216 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2013 жылғы 28 тамыздағы № 06-7/120 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 28.08.2013 № 06-7/120 бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1283 және 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1284 жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 2 мамырдағы № 70 қбпү Жарлығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Құқық қорғау органдарындағы лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2011 жылғы 21 ақпандағы № 02-01-02/32 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6801 болып тіркелген, 2011 жылғы 22 сәуірде «Егемен Қазақстан» газетінде № 160-163 (26565) жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрығымен бекітілген Құқық қорғау органдарындағы лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарында:
7-тармағында:
1) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«1) бірінші топшасы үшін (комитет төрағасы – ТЖМ, ІІМ, ҚАЖК (C-SV-1), төраға – КБК (Қ-КБ-1), аппарат басшысы – ІІМ, ТЖМ (C-SV-1), ЭСЖКА (C-FP-1), департамент бастығы, Бас прокурордың аса маңызды тапсырмалар жөніндегі аға көмекшісі – БП (C-GP-1)):»;
2) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«2) екінші топшасы үшін (Комитет төрағасының орынбасары – ТЖМ, ІІМ, ҚАЖК (C-SV-2), төрағаның орынбасары – КБК (Қ-КБ-2), департамент бастығы (директоры) – ТЖМ, ІІМ (C-SV-2), ЭСЖКА (C-FP-2), БП департамент бастығының орынбасары, дербес басқарма бастығы – БП (C-GP-2)):»;
4) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«4) төртінші топшасы (департамент, комитет басқармасының бастығы – ТЖМ, ІІМ, ҚАЖК (C-SV-4), басқарма бастығы – КБК (Қ-КБ-3), департамент басқармасының бастығы – ЭСЖКА (C-FP-4), басқармасы бастығының орынбасары – ЭСЖКА (C-FP-4), ТЖМ, ІІМ (C-SV-4), баспасөз хатшысы – ЭСЖКА (C-FP-3), орталық органның бірінші басшысының кеңесшісі – ІІМ, ТЖМ (C-SV-4), ЭСЖКА (C-FP-3), БП, Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – ҚСжАЕК) басқармасының бастығы, Бас прокурордың аға көмекшісі – БП (C-GP-3)):»;
5) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 февраля 2011 года № 02-01-02/32 "Об утверждении Типовых квалификационных требований к должностям в правоохранительных органах"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 6 сентября 2011 года № 02-01-02/189. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 сентября 2011 года № 7216. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 28 августа 2013 года № 06-7/120
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 28.08.2013 № 06-7/120.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 2 мая 2011 года № 70 дсп "О внесении изменений и дополнений в указы Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года № 1283 и от 17 января 2004 года № 1284" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 февраля 2011 года № 02-01-02/32 "Об утверждении Типовых квалификационных требований к должностям в правоохранительных органах" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6801, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 16 апреля 2011 года, № 129-130 (26550-26551)) следующие изменения:
в Типовых квалификационных требованиях к должностям в правоохранительных органах, утвержденных указанным приказом:
в пункте 7:
часть первую подпункта 1) изложить в следующей редакции:
"1) для подгруппы один (председатель комитета - МЧС, МВД, КУИС (C-SV-1), председатель - КТК (C-ТК-1), руководитель аппарата - МВД, МЧС (C-SV-1), АБЭКП (C-FP-1), начальник департамента, старший помощник Генерального прокурора по особым поручениям - ГП (C-GP-1)):";
часть первую подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"2) для подгруппы два (заместитель председателя Комитета - МЧС, МВД, КУИС (C-SV-2), заместитель председателя - КТК (C-ТК-2), начальник (директор) департамента - МЧС, МВД (C-SV-2), АБЭКП (C-FP-2), заместитель начальника департамента, начальник самостоятельного управления ГП - ГП (C-GP-2)):";
часть первую подпункта 4) изложить в следующей редакции:
"4) для подгруппы четыре (начальник управления департамента, комитета - МЧС, МВД, КУИС (C-SV-4), начальник управления - КТК (C-ТК-3), начальник управления департамента - АБЭКП (C-FP-4), заместитель начальника управления - АБЭКП (C-FP-4), МЧС, МВД (C-SV-4), пресс-секретарь - АБЭКП (C-FP-3), советник первого руководителя центрального органа - МВД, МЧС (C-SV-4), АБЭКП (C-FP-3), начальник управления ГП, Комитета по правовой статистике и специальным учетам (далее - КПСиСУ), старший помощник Генерального прокурора - ГП (C-GP-3)):";
часть первую подпункта 5) изложить в следующей редакции:

«5) бесінші топшасы үшін (департаменттің, комитеттің басқарма бастығының орынбасары – ІІМ, ҚАЖК, ТЖМ (C-SV-5), басқарма бастығының орынбасары – КБК (Қ-КБ-4), бөлім бастығы – ІІМ, ҚАЖК, ТЖМ (C-SV-5), КБК (Қ-КБ-4), департаменттің басқарма бастығының орынбасары, департаменттің бөлім бастығы, басқармасының бөлім бастығы – ЭСЖКА (C-FP-5), БП басқарма бастығының орынбасары, бөлім бастығы, ҚСжАЕК бөлім бастығы, Бас прокурордың кеңесшісі, көмекшісі – БП (C-GP-4)):»;
6) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«6) алтыншы топшасы үшін (департамент, комитет басқармасының бөлім бастығы, бөлім бастығының орынбасары – ІІМ, ҚАЖК, ТЖМ (C-SV-6), басқарманың бөлім бастығы – КБК (Қ-КБ-5), департаменттің бөлім бастығының орынбасары, департамент басқармасының бөлім бастығы, орталық органның бірінші басшысының көмекшісі – ЭСЖКА (C-FP-6), БП басқармасының, бөлімінің аға прокуроры, ҚСжАЕК басқармасының, бөлімінің аға прокуроры – БП (C-GP-5)):»;
7) тармақшасында «КБК,» деген сөз алып тасталсын;
8) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«8) сегізінші топшасы үшін (аса маңызды істер жөніндегі аға тергеуші (жедел уәкіл), аға офицер – ІІМ (C-SV-8), бас маман – ІІМ, ҚАЖК, ТЖМ (C-SV-8), КБК (Қ-КБ-6), аға тергеуші (инспектор) – ЭСЖКА (C-FP-8):»;
9) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«9) тоғызыншы топшасы үшін (аға маман – ІІМ, ҚАЖК, ТЖМ (C-SV-9), КБК (Қ-КБ-7), офицер – ІІМ (C-SV-9), маман – ІІМ, ҚАЖК (C-SV-10), тергеуші (инспектор) – ЭСЖКА (C-FP-9)):»;
8-тармағында:
2) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«2) екінші топшасы үшін (басшы – ІІМ, ТЖМ, ҚАЖК (C-SVO-1), департаменттің бастығы, кеденнің бастығы – КБК (Қ-ОКБ-1), аумақтық органның басшысы – ЭСЖКА (C-FPO-1), облыс прокурорының бірінші орынбасары, ҚСжАЕК облыстық органы бастығы – БП (C-OGP-2)):»;
3) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«3) үшінші топшасы үшін (басшының орынбасары – ІІМ, ТЖМ, ҚАЖК (C-SVO-2), департамент бастығының орынбасары, кеден бастығының орынбасары – КБК (Қ-ОКБ-2), мамандандырылған кеден мекемесінің бастығы – КБК (Қ-ОКБ-3), аумақтық органы басшысының орынбасары – ЭСЖКА (C-FPO-2), облыс прокурорының орынбасары, ҚСжАЕК облыстық органы бастығының орынбасары – БП (C-OGP-3)):»;
4) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«4) төртінші топшасы үшін (басқарма бастығы – ІІМ, ТЖМ, ҚАЖК (C-SVO-3), КБК (Қ-ОҚБ-5), мамандандырылған кеден мекемесі бастығының орынбасары – КБК (Қ-ОКБ-4), кеден бекетінің бастығы – (Қ-ОҚБ-5), аумақтық органның басқарма бастығы – ЭСЖКА (C-FPO-3), облыс прокуратураның басқарма бастығы, ҚСжАЕК облыстық органы басқармасының бастығы, облыс прокурорының аға көмекшісі – БП (C-OGP-4)):»;
5) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"5) для подгруппы пять (заместитель начальника управления департамента, комитета - МВД, КУИС, МЧС (C-SV-5), заместитель начальника управления - КТК (C-ТК-4), начальник отдела - МВД, КУИС, МЧС (C-SV-5), КТК (C-ТК-4), заместитель начальника управления департамента, начальник отдела департамента, начальник отдела управления - АБЭКП (C-FP-5), заместитель начальника управления ГП, начальник отдела ГП, начальник отдела КПСиСУ, советник, помощник Генерального прокурора - ГП (C-GP-4)):";
часть первую подпункта 6) изложить в следующей редакции:
"6) для подгруппы шесть (начальник отдела управления департамента, комитета, заместитель начальника отдела - МВД, КУИС, МЧС (C-SV-6), начальник отдела управления - КТК (C-ТК-5), заместитель начальника отдела департамента, начальник отдела управления департамента, помощник первого руководителя центрального органа - АБЭКП (C-FP-6), старший прокурор управления, отдела ГП, старший прокурор управления, отдела КПСиСУ - ГП (C-GP-5)):";
в подпункте 7) слово "КТК," исключить;
часть первую подпункта 8) изложить в следующей редакции:
"8) для подгруппы восемь (старший следователь (оперуполномоченный) по особо важным делам, старший офицер - МВД (C-SV-8), главный специалист - МВД, КУИС, МЧС (C-SV-8), КТК (C-ТК-6), старший следователь (инспектор) - АБЭКП (C-FP-8):";
часть первую подпункта 9) изложить в следующей редакции:
"9) для подгруппы девять (старший специалист - МВД, КУИС, МЧС (C-SV-9), КТК (C-ТК-7), офицер - МВД (C-SV-9), специалист - МВД, КУИС (C-SV-10), следователь (инспектор) - АБЭКП (C-FP-9)):";
в пункте 8:
часть первую подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"2) для подгруппы два (руководитель - МВД, МЧС, КУИС (C-SVO-1), начальник Департамента, начальник таможни - КТК (C-ТКО-1), руководитель территориального органа - АБЭКП (C-FPO-1), первый заместитель прокурора области, начальник областного органа КПСиСУ - ГП (C-OGP-2)):";
часть первую подпункта 3) изложить в следующей редакции:
"3) для подгруппы три (заместитель руководителя - МВД, МЧС, КУИС (C-SVO-2), заместитель начальника Департамента, заместитель начальника таможни - КТК (C-ТКO-2), начальник специализированного таможенного учреждения - КТК (С-ТКО-3), заместитель руководителя территориального органа - АБЭКП (C-FPO-2), заместитель прокурора области, заместитель начальника областного органа КПСиСУ - ГП (C-OGP-3)):";
часть первую подпункта 4) изложить в следующей редакции:
"4) для подгруппы четыре (начальник управления - МВД, МЧС, КУИС (C-SVO-3), КТК (С-ТКО-5), начальник таможенного поста - (С-ТКО-5), заместитель начальника специализированного таможенного учреждения - КТК (С-ТКО-4), начальник управления территориального органа - АБЭКП (C-FPO-3), начальник управления областной прокуратуры, начальник управления областного органа КПСиСУ, старший помощник прокурора области - ГП (C-OGP-4)):";
часть первую подпункта 5) изложить в следующей редакции:

«5) бесінші топшасы үшін (басқарма бастығының орынбасары – ІІМ, ТЖМ, ҚАЖК (C-SVO-4), КБК – (Қ-ОКБ-6), бөлімнің бастығы – ІІМ, ТЖМ, ҚАЖК (C-SVO-4), КБК – (Қ-ОКБ-6), кеден бекеті бастығының орынбасары – КБК (Қ-ОКБ-6), аудандық органның басқарма бастығының орынбасары, аудандық органның бөлім бастығы – ЭСЖКА (C-FPO-4), облыстық прокуратураның басқарма бастығының орынбасары, ҚСжАЕК облыстық органы басқармасы бастығының орынбасары – БП (C-OGP-5)):»;
6) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«6) алтыншы топшасы үшін (басқарманың бөлім бастығы, бөлім бастығының орынбасары – ІІМ, ТЖМ, ҚАЖК (C-SVO-5), басқарманың бөлім бастығы – КБК (Қ-ОКБ-7), аумақтық органның бөлім бастығының орынбасары, аудандық органның басқарма бөлім бастығы – ЭСЖКА (C-FPO-5), облыстық прокуратураның бөлім бастығы, ҚСжАЕК облыстық органының бөлім бастығы, облыс прокурорының көмекшісі – БП (C-OGP-6)):»;
7) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«7) жетінші топшасы үшін (басқарманың бөлім бастығының орынбасары, бөлімшенің бастығы – ІІМ, ТЖМ, ҚАЖК (C-SVO-6), КБК (Қ-ОКБ-8), аумақтық органның басқармасы бөлім бастығының орынбасары, аумақтық органның бөлімше бастығы – ЭСЖКА (C-FPO-6)):»;
8) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«8) сегізінші топшасы үшін (бас маман – ІІМ, ТЖМ, ҚАЖК (C-SVO-7), КБК (Қ-ОКБ-9), мамандандырылған кеден мекемесінің бас маманы (кеден сарапшысы, оқытушы, кинолог, мал дәрігері, медицина-санитарлық бөлімінің маманы, оқу-әдістемелік орталықтың әдістемешісі) – КБК (Қ-ОКБ-9), аса маңызды істер жөніндегі аға тергеуші (жедел уәкіл), аға офицер – ІІМ (C-SVO-7), аса маңызды істер жөніндегі аға тергеуші (инспектор) – ЭСЖКА (C-FPO-7)):»;
9) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«9) тоғызыншы топшасы үшін (аға маман – ІІМ, ҚАЖК (C-SVO-8), КБК (Қ-ОКБ-10), мамандандырылған кеден мекемесінің аға маманы (кеден сарапшысы, оқытушы, кинолог, мал дәрігері, медицина-санитарлық бөлімінің маманы, оқу-әдістемелік орталықтың әдістемешісі) – КБК (Қ-ОКБ-10), аға тергеуші (инспектор) – ЭСЖКА (C-FPO-8), облыстық прокуратура басқармасының, бөлімінің аға прокуроры, ҚСжАЕК облыстық органы басқармасының, бөлімінің аға прокуроры – БП (C-OGP-7), облыстық прокуратура басқармасының, бөлімінің прокуроры, ҚСжАЕК облыстық органы басқармасының, бөлімінің прокуроры – БП (C-OGP-8)):»;
10) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«10) оныншы топшасы үшін (маман – ІІМ, ҚАЖК (C-SVO-9), КБК (Қ-ОКБ-11), мамандырылған кеден мекемесінің маманы (кеден сарапшысы) – (Қ-ОКБ-11), тергеуші (инспектор) – ЭСЖКА (C-FPO-9));».

"5) для подгруппы пять (заместитель начальника управления - МВД, МЧС, КУИС (C-SVO-4), КТК (С-ТКО-6), начальник отдела - МВД, МЧС, КУИС (C-SVO-4), КТК (С-ТКО-6), заместитель начальника таможенного поста - КТК (С-ТКО-6), заместитель начальника управления территориального органа, начальник отдела территориального органа - АБЭКП (C-FPO-4), заместитель начальника управления областной прокуратуры, заместитель начальника управления областного органа КПСиСУ - ГП (C-OGP-5)):";
часть первую подпункта 6) изложить в следующей редакции:
"6) для подгруппы шесть (начальник отдела управления, заместитель начальника отдела - МВД, МЧС, КУИС (C-SVO-5), КТК (C-ТКO-7), заместитель начальника отдела территориального органа, начальник отдела управления территориального органа - АБЭКП (C-FPO-5), начальник отдела областной прокуратуры, начальник отдела областного органа КПСиСУ, помощник прокурора области - ГП (C-OGP-6)):";
часть первую подпункта 7) изложить в следующей редакции:
"7) для подгруппы семь (заместитель начальника отдела управления, начальник отделения - МВД, МЧС, КУИС (C-SVO-6), КТК (C-ТКО-8), заместитель начальника отдела управления территориального органа, начальник отделения территориального органа - АБЭКП (C-FPO-6)):";
часть первую подпункта 8) изложить в следующей редакции:
"8) для подгруппы восемь (главный специалист - МВД, МЧС, КУИС (C-SVO-7), КТК (C-ТКО-9), главный специалист специализированных таможенных учреждений (таможенный эксперт, преподаватель, кинолог, ветеринарный врач, специалист медико-санитарного отделения, методист учебно-методического центра) - КТК (C-ТКО-9), старший следователь (оперуполномоченный) по особо важным делам, старший офицер - МВД (C-SVO-7), старший следователь (инспектор) по особо важным делам - АБЭКП (C-FPO-7)):";
часть первую подпункта 9) изложить в следующей редакции:
"9) для подгруппы девять (старший специалист - МВД, КУИС (C-SVO-8), КТК (C-ТКО-10), старший специалист специализированных таможенных учреждений (таможенный эксперт, преподаватель, кинолог, провизор ветеринарного отдела, методист учебно-методического центра) - КТК (С-ТКО-10), старший следователь (инспектор) - АБЭКП (C-FPO-8), старший прокурор управления, отдела областной прокуратуры, старший прокурор управления, отдела областного органа КПСиСУ - ГП (C-OGP-7), прокурор управления, отдела областной прокуратуры, прокурор управления, отдела областного органа КПСиСУ - ГП (C-OGP-8)):";
часть первую подпункта 10) изложить в следующей редакции:
"10) для подгруппы десять (специалист - МВД, КУИС (C-SVO-9), КТК (C-ТКО-11), специалист специализированных таможенных учреждений (таможенный эксперт) - КТК (C-ТКО-11), следователь (инспектор) - АБЭКП (C-FPO-9)):".

2. Мемлекеттік қызметті кадрлық қамтамасыз ету департаменті (М.Ы. Өтешев) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуді және ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап жиырма бір күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                       А. Байменов

2. Департаменту кадрового обеспечения государственной службы (Утешев М.И.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Председатель                               А. Байменов